Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Felni, gumi - kicsit, vagy nagyot?


mélykék76

Recommended Posts

  • Hozzászólások 714
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Akkor vegyen Stomil-t B) ;) :blush:

Nekem létezik az a méret amit szeretnék.195/50R15 és nem is vészes árban. :D

És ha ettől eltérő számú felnit teszek fel(pl. ET 40-eset) az gond v nem?

Ha kisebb az et szám akkor jobban ki fog lógni az autó alól bár ez függ a felni szélességétől is.Et49 helyett ha 40eset raksz akkor 9mm-vel fog kintebb állni a kerék persze ha egyforma széles a két felni.

Link to comment
Megosztás:

ha eddig a 13asokon pld. 165/70 volt akkor a 195/45 os 15os kerekeknek nagyábol ugyan olyan lesz az átmérojuk, na 50es profilu kereket raknál fell akkor picit nagyob, ugy hogy a sebbeséget ugyan ugy fogja mutatni mint most, csak picit ellustulhat a kocsi meg a fogyasztáson is észre veheted majd a széleseb gumikat, és parkolgatásnál picit nehezeb lesz a kormány

Link to comment
Megosztás:

ha eddig a 13asokon pld. 165/70 volt akkor a 195/45 os 15os kerekeknek nagyábol ugyan olyan lesz az átmérojuk, na 50es profilu kereket raknál fell akkor picit nagyob, ugy hogy a sebbeséget ugyan ugy fogja mutatni mint most, csak picit ellustulhat a kocsi meg a fogyasztáson is észre veheted majd a széleseb gumikat, és parkolgatásnál picit nehezeb lesz a kormány

Picit....

Nem tudni milyen motorról van szó, úgyhogy akár nagyon is.

Link to comment
Megosztás:

és szerinted egy C16NZ-s kadett E nagyon ellustulna 195/50 R15-osokkel? mert eddig 14es nyárim volt 175/65os gumival de a téli 165/70 R13 al szemben nem vettem nagyon észre változást a dinamikában, de nyár kornyékére tervezek egy C16SE átépítést ugy hogy akkor majd megoldódna a lustaság B)

Link to comment
Megosztás:

és szerinted egy C16NZ-s kadett E nagyon ellustulna 195/50 R15-osokkel? mert eddig 14es nyárim volt 175/65os gumival de a téli 165/70 R13 al szemben nem vettem nagyon észre változást a dinamikában, de nyár kornyékére tervezek egy C16SE átépítést ugy hogy akkor majd megoldódna a lustaság B)

Sok függ attól milyen felni és milyen gumi. Én nagyobb különbséget tippelnék a a fenti 14 és 15 között mint a 13 és 14 között. De ha megfelel az NZ dinamika, akkor tuti hogy SE után semmi gondod nem lesz egyik kerékkel sem.

Link to comment
Megosztás:

hát nagyon sportos vezetésre nem való az NZ de azért nem túl nehéz a kocsi, ugy hogy ha kapp fordulatot elég szépen muzsikál, jah amugy az egypontot kb. egy éve kidobtam mivel el ment az elektronika és most egy pierburg eteti a hengereket és érezheto a kulombség, ugy hogy akkor igy nem félek a 15os kerekektol, mert pld. havernak van egy 1.6os feliciája 15os kerekekkel, amiben ugyebár 4pontos vW motor van de a kadettomhoz képest nagyon lusta

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Corsa B -re szeretnék most nyári garniturát tenni!

Milyen lenne rá jó? A 195/45 R15 elmegy rajta? Vagy van ideálisabb?

Most 13-as van rajta! Milyen változásokat okoz egy nagyobb kerék?

Köszi!

G.

Nekem egyszer volt fenn 195/50R15-ös kerékgarnitúra 1 napig, azóta is a garázsban porosodik. Soha többet.

- úgy ment az autó 1 személlyel, mintha legalább 3-an ülnének benne

- marha nehéz volt kormányozni

- hangos volt

- mikor talált egy nyomvályút, elég volt kirángatni belőle

- legalább 1 litert dob a fogyasztáson

Nekem nem ér ennyit a divat.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszer volt fenn 195/50R15-ös kerékgarnitúra 1 napig, azóta is a garázsban porosodik. Soha többet.

- úgy ment az autó 1 személlyel, mintha legalább 3-an ülnének benne

- marha nehéz volt kormányozni

- hangos volt

- mikor talált egy nyomvályút, elég volt kirángatni belőle

- legalább 1 litert dob a fogyasztáson

Nekem nem ér ennyit a divat.

Nekem is 195/50 15 van/volt rajta. Idén 185/45-öt szeretnék rá. A 195-tel tényleg nehéz nyomvályús úton irányítani, de a fogyasztáson és a dinamizmuson nem vettem észre különbséget a 165/70 13-as télikerekekhez képest.....Amúgy nekem 1.5TD-m van.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is 195/50 15 van/volt rajta. Idén 185/45-öt szeretnék rá. A 195-tel tényleg nehéz nyomvályús úton irányítani, de a fogyasztáson és a dinamizmuson nem vettem észre különbséget a 165/70 13-as télikerekekhez képest.....Amúgy nekem 1.5TD-m van.

Ezért fontos hogy hasonló motorral rendelkező egyének tapasztalatait vegyük elsősorban figyelembe. Egy tádét máshogy kell vezetni mint egy benzinest, és fordítva.

Milyet tudnátok rá ajánlani, hogy kicsit mutassin is, de jó is legyen még?

Legyen 14 coll?

Neked kell meghozni a kompromisszumot. A legjobb az lenne ha fel tudnál próbálni különböző méreteket.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Milyet tudnátok rá ajánlani, hogy kicsit mutassin is, de jó is legyen még?

Legyen 14 coll?

Köszi!

G.

Igazából itt csak elmondják azokat a tapasztalatokat amikkel szembesülhetsz ha nagyobb felnit/gumit teszel fel.. lehet, hogy te nem is fogod észrevenni, viszont lehet h használhatatlannak fogod érezni az autódat utánna... ha van lehetőséged tényleg próbálj ki egy nagyobbat és az alapján döntsd el, hogy melyiket...

Link to comment
Megosztás:

attol fugg milyen 14est akarsz, pld. 175/65os nagyábol olyan átméroju lesz mint a 195/50 R15, csak hát konyebben fog vele menni a kocsi mert nem olyan széles a gumi, ha mutatósab kereket akarsz akkor van pld. 185/55 R14 na az elég jol néz ki a corsán, igaz picit már széleseb de még mindig jobb mint az a 15os, én ezt választanám, amugy milyen motorod van? ha pld. c14NZ vagy valami hasonló erejú akkor a 14esekkel még elég jol fog menni, ha valamien 1,2es vagy ilyesmi akkor a lustulás érezhetob lesz

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

Milyet tudnátok rá ajánlani, hogy kicsit mutassin is, de jó is legyen még?

Legyen 14 coll?

Köszi!

G.

A 15'-tel bírkózni kell, és egy szervó nélküli kisautóban eléggé gáz.Nem beszélve arról, hogy az útegyenetlenség igen-igen megvezeti a kereket.Cserébe normál úton nagyon jó egyenesfutást, kanyarban pedig beton stabilitást kapsz.

Én inkább a 185/60 esetleg /50-14-et javasolnám.Ez egy igenjó köztes méret, bár a /50-es guma nem olcsóság.

Nyilván ez csak az én véleményem, némi tapasztalattal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.