Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, AdamX14NZ írta:

Sziasztok,

Segítsetek kérlek, az elektromos ablak beszereléséhez végig követtem minden vezetéket a kábelkötegben, kész vannak a plusz saruk, a vezetékek be vannak fűzve az ajtóba, már csak azt nem tudom, hogy hova csatlakoztatom a tápokat, azaz honnan tudok elvenni tápot a 2db fekete (gyújtás) vezetéket a kapcsolóknak és a 2db piros/sárga vezetéknek fix tápot az ablak motoroknak.

A bal oldalt a lábtérnél írták, de itt már elakadtam.

Nos, mint mondtam, ha szerencséd van, akkor ott vannak a vezetékek, de sajnos nincs. Egy 2001-es évjárattal sajnos ez a helyzet. Ha a biztosítéktáblában sincsenek az érintkezők benne azokban az aljzatokban, ahova az eablak olvadója kell, akkor az tuti biztos, hogy nincs levezetékezve. Ezt el is felejtettem mondani. Enyémben pl fullos biztosítéktábla- és műszerfal köteg van, de csak az ettől a csatitól továbbinduló vezetékköteg hiányos.

eablak_bizt.jpg

eablak_x6.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, daykiller írta:

Ha vastag vezetékek vannak a hűtőgombánál, 4-es keresztmetszetűek, akkor nem megy vissza semmi a beltérbe. Ha viszont vékonyak, akkor két relét vezérel egy-egy fokozat, amikből az egyik relé az utastérben van a biztitábla hátuljában, míg a másik kint a fekete dobozban a fékrásegítő felett. Évjáratot nem mondtál, úgyhogy 94-es rajzot néztem.

Igen, elég vastag vezetékek jönnek le a gombáról, 3 darab, egy barna, meg egy barna-fehér, meg egy barna sárga.
A barnát kötöttem össze egyenként a másik kettővel, egyikkel lassabban, másikkal gyorsabban pörgött a hűtőventi gyújtáson.
Köszi, hogy megnézted amúgy!

93-as a verda.
 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nekem is ablakemelő ügyben lenne kérdésem. Régebben (előző tulajnál, aki a bátyám) bent volt, csak vmi volt a kapcsolókkal, úgyhogy át lett szerelve manuálisra. A szerkezetek megvannak, kapcsoló van, vezetőoldalon dupla, utasoldalon szimpla. Előbbihez nincs kábelem, utóbbinál a kapcsolóból jön ki egy köteg szögletes kilencpólusú csatival, ezt bontóból vettem.
A motorokból csak egyiken jön kábel, de csak kettő, csúszósarukkal.

A vezetőoldali ajtóban 4 kábel van, 2 piros, 2 kék, igényesen el vannak vágva... 

Tudnátok segíteni, hogy mit hogyan kössek majd? A kapcsolási rajzot próbálom silabizálni, csak ilyen színű kábeleket nem látok.

Ja és ami kicsit aggodalomra ad okot, hogy a biztitáblában a 10es biztosíték helye masszívan ki van olvadva, feltételezem, hogy a kiszereléskor pár sör után szimplán elvágták a kábelköteget, ami nyilván nem egészséges a biztosítéknak... Így néz ki: 
y7j1jxg4xrmvj78zz02t.jpg

Szerintetek használható még így új biztosíték, vagy neadjisten cserélnem kell a biztitáblát vagy átkötni másik helyre az ablakemelőt?
 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, szabolala írta:

Sziasztok! 

Nekem is ablakemelő ügyben lenne kérdésem. Régebben (előző tulajnál, aki a bátyám) bent volt, csak vmi volt a kapcsolókkal, úgyhogy át lett szerelve manuálisra. A szerkezetek megvannak, kapcsoló van, vezetőoldalon dupla, utasoldalon szimpla. Előbbihez nincs kábelem, utóbbinál a kapcsolóból jön ki egy köteg szögletes kilencpólusú csatival, ezt bontóból vettem.
A motorokból csak egyiken jön kábel, de csak kettő, csúszósarukkal.

A vezetőoldali ajtóban 4 kábel van, 2 piros, 2 kék, igényesen el vannak vágva... 

Tudnátok segíteni, hogy mit hogyan kössek majd? A kapcsolási rajzot próbálom silabizálni, csak ilyen színű kábeleket nem látok.

Ja és ami kicsit aggodalomra ad okot, hogy a biztitáblában a 10es biztosíték helye masszívan ki van olvadva, feltételezem, hogy a kiszereléskor pár sör után szimplán elvágták a kábelköteget, ami nyilván nem egészséges a biztosítéknak... Így néz ki: 


Szerintetek használható még így új biztosíték, vagy neadjisten cserélnem kell a biztitáblát vagy átkötni másik helyre az ablakemelőt?
 

Ha most bedugva fixen áll a helyén és nem melegszik akkor akár maradhat is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 92 es évjáratú Szentgothárdon készült f astrámba c14nz full fapad mennyire lehet előkészítve az extráknak? Kp zár elektromos ablak ilyenekre gondolok. Fordulatszám jel ki van vezetve műszerfalhoz, de pl a tid kijelzőnek a hőmérőszenzorhoz már nem még a csatiban sem volt bent a pin. Ha a biztosítéktáblápán a pinek nincsenek bent az extráknak akkor gondolom vezetékezve sincsen mi?? A másik meg valaki mondja már meg kitudom e cserélni a gyújtáskapcsoló elektromos részét rádióállásosra, mert bontóban aztmondták nem mert teljesen más, de már halottam mindent. Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! 92 es évjáratú Szentgothárdon készült f astrámba c14nz full fapad mennyire lehet előkészítve az extráknak? Kp zár elektromos ablak ilyenekre gondolok. Fordulatszám jel ki van vezetve műszerfalhoz, de pl a tid kijelzőnek a hőmérőszenzorhoz már nem még a csatiban sem volt bent a pin. Ha a biztosítéktáblápán a pinek nincsenek bent az extráknak akkor gondolom vezetékezve sincsen mi?? A másik meg valaki mondja már meg kitudom e cserélni a gyújtáskapcsoló elektromos részét rádióállásosra, mert bontóban aztmondták nem mert teljesen más, de már halottam mindent. Előre is köszönöm!

Kp zár esélyes, az elektromos ablak nem. Rádió állás passz.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Mikulás74 írta:

Nem tudja valaki, a ferdehátúnak, és a kombinak egyforma a hátsó ablaktörlő motorja?

köszi

Úgy rémlik hogy nem egyforma.Már a felfogatás sem egyforma a caravané 2 csavaros az 5 ajtósé meg 3.

Módosítva : zotya975
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 04. at 21:30, Dave018 írta:

Hát a rúgók, golyók nekem hála istennek nem repültek el mert agyt is kaptam volna xd De akkor majd holnap megpróbálkozok a ködlámpának az égőjét kicserélni :D Köszi a segítséget! :)

Halló! Ma én megpróbáltam beledezni a ködlámpa kapcsolót, hát nem jött össze. :D Egyrészt csak egy ledem volt már, ez a kisebbik gond, mert az nem zavar ha a kis sárga izét nem led világítja meg. Na de ha te szétszedted, akkor tudod hogy elég idegölő összetekergetni az izzók/ledek érintkezőit. Aztán nekem kellett a házon is meg a leden is faragnom, hogy utóbbi beférjen a lukába. :D Aztán a kis szilikon biszb*szba is valahogy beleerőszakoltam a led-izzó párost. Aztán reménykedtem hogy nem fordítva raktam be a ledet. Próba... Hát, persze hogy nem jó. Szétszed: kiderült hogy a nagy erőltetéstől a led egyik száráról letörött az ellenállás. Na, most így fél 10kor nem álltam neki forrasztgatni. :D Vagy kell szerezzek vmi nagyon pici ledet, vagy nemtom. Én amúgy t5ös foglalatú smd ledet használtam, nyilván foglalat nélkül.

Ha van vmi tapasztalat, vagy megoldás, várom! :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Mikulás74 írta:

Nem tudja valaki, a ferdehátúnak, és a kombinak egyforma a hátsó ablaktörlő motorja?

köszi

Biztos, hogy nem egyforma!

 Nekem caravanom van, anno vettem egy sráctól egy bontott motort, előtte telefonon megbeszéltük, hogy kombiba lesz. Kimentem hozzá (jó messze) és láttam, (akkor már Ő is), hogy ez baromira nem egyforma. Becsületére vált, hogy ha már tévedésből ilyen helyzetbe hozott, féláron adta a motort és megoldotta a beszerelést.  A 40 fokos tűző napsütésben több mint három órát legózott a motorral, hogy bejusson a helyére. (A tömítések sem egyformák, azt is gyártania kellett.)

Eleinte nem voltam túl nagy bizalommal az alkotás iránt, de azóta eltet 4 év és jól működik a motor, a tömítések sem engednek be vizet, semmi bajom vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Ha kivan vezetve azt úgykell érteni egészen a bajonetzárasig kivan vezetve és a pinek is otvannak ügye??

Ma hasonló probléma miatt voltam bontóban 2 fapados astra-ban (92, 94) k.zár, elektromos ablak, légzsák vezetékek stb nem voltak bekábelezve és ez valószínűleg nálad is így lesz. Jobbik esetben bent vannak a kábelek és csak az ajtó átvezetőnél a saruk hiányoznak. Egy 1.7 astra-ban viszont komplett kábelezést találtam az ajtóban is minden vezeték megvolt pedig a napfénytetőn kívül teljesen fapados volt, bár ebben sem találtam légzsák vezetéket. Véleményem szerint inkább vegyél egy olyan autót amiben benne vannak ezek az extrák.

Gyártás oldaláról nem értem az Opelt, hogy miért építettek be eltérő vezetékezést a soron. Az Opel kereskedés meg nagyon húzta a száját mikor a vevők a Lengyel Astra Classic-ba szervo-t akartak extrának. A jelen autógyárakban ahol UAS van megnézném, hogy gyártanának ma régi astrákat. Mikor az enyémet gyártotta Feri bácsi nagyon vakarta a fejét, meg is kérdezte Pistától, hogy "He Pista! Ebbe itt nem megy semmi akkor minek kössem be a vezetéket?" - Há nem tudom Feri! Tudod mit hagyd a fenébe! Így a busz előtt még marad időnk még egy sörre!

Link to comment
Megosztás:

11 órája, zotya975 írta:

Úgy rémlik hogy nem egyforma.Már a felfogatás sem egyforma a caravané 2 csavaros az 5 ajtósé meg 3.

 

8 órája, Pingvin írta:

Biztos, hogy nem egyforma!

 Nekem caravanom van, anno vettem egy sráctól egy bontott motort, előtte telefonon megbeszéltük, hogy kombiba lesz. Kimentem hozzá (jó messze) és láttam, (akkor már Ő is), hogy ez baromira nem egyforma. Becsületére vált, hogy ha már tévedésből ilyen helyzetbe hozott, féláron adta a motort és megoldotta a beszerelést.  A 40 fokos tűző napsütésben több mint három órát legózott a motorral, hogy bejusson a helyére. (A tömítések sem egyformák, azt is gyártania kellett.)

Eleinte nem voltam túl nagy bizalommal az alkotás iránt, de azóta eltet 4 év és jól működik a motor, a tömítések sem engednek be vizet, semmi bajom vele.

Köszi!

Az enyémben egyáltalán nincs, műszaki meg nincs a verdán, enélkül meg nem megy át. :(Még rossz is jó, csak valami legyen ott, a fotón látszódnia kell az NKH-s bácsiknak.
 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, AdamX14NZ írta:

Ma hasonló probléma miatt voltam bontóban 2 fapados astra-ban (92, 94) k.zár, elektromos ablak, légzsák vezetékek stb nem voltak bekábelezve és ez valószínűleg nálad is így lesz. Jobbik esetben bent vannak a kábelek és csak az ajtó átvezetőnél a saruk hiányoznak. Egy 1.7 astra-ban viszont komplett kábelezést találtam az ajtóban is minden vezeték megvolt pedig a napfénytetőn kívül teljesen fapados volt, bár ebben sem találtam légzsák vezetéket. Véleményem szerint inkább vegyél egy olyan autót amiben benne vannak ezek az extrák.

Gyártás oldaláról nem értem az Opelt, hogy miért építettek be eltérő vezetékezést a soron. Az Opel kereskedés meg nagyon húzta a száját mikor a vevők a Lengyel Astra Classic-ba szervo-t akartak extrának. A jelen autógyárakban ahol UAS van megnézném, hogy gyártanának ma régi astrákat. Mikor az enyémet gyártotta Feri bácsi nagyon vakarta a fejét, meg is kérdezte Pistától, hogy "He Pista! Ebbe itt nem megy semmi akkor minek kössem be a vezetéket?" - Há nem tudom Feri! Tudod mit hagyd a fenébe! Így a busz előtt még marad időnk még egy sörre!

Hát ezt énsem értem. De végülis nem egy nagy cucc beépíteni a kp zárat minél kevesebb bontással szeretném csak kell egy bontott átvezető a pinek miatt ott szeretném az ajtónál gyárilag megcsinálni aztán, hogy a tobbi kábel hogyan merre megy engem nemérdekel. Persze jó volna teljesen gyárira megcsinálni de ahhoz bontani kellene az egész autó belét aztmeg nem fogom. Meg hátra kellene még nekem átvezetőt szerezni mert jelenleg ott csak gumidugó van.. Nemtudom hogy oldom meg eddig nem találtam. Azt te sem tudod véletlen van olyan gyújtáskapcsoló amit rátudok rakni a nem rádióállásos gyújtáskapcsolóra.A hátuljára gondolok az elektromos részére erre még senkitől nemkaptam választ. Bontóban aztmondták teljesen más az egész de olvastam több helyen, hogy van ami jó rá.

Link to comment
Megosztás:

52 perce, Pingvin írta:

Szia Mikulás74!

Ha rossz is jó egy fotó erejéig, és pesti vagy akkor kölcsön tudom adni az eredetit. Eltettem mintának, hogy tudjam milyen kell, ha az "alkotás" egyszer lehal, vagy, hogy majd egyszer megcsinálom ha sok időm lesz.

Köszi! :)

Szerintem csak kétféle van elvileg, a kombié, meg a 3-5 ajtósé. Már megnéztem.
Bár semmi sem biztos. :)
Inkább megvenném, hátha még egyszer le akarom majd vizsgáztatni a verklit. :)
De kellene a kar is, amin a lapát van. :D

Mennyit kérsz érte? :D
 

Link to comment
Megosztás:

Nem adom el, egy rossz motort ugyan mennyiért adhatnék??:-)

Meg jól jöhet még az nekem is azért őrizgetem évek óta a többi kacattal együtt.

Vidd el vele fotóztatni, utána majd keresel magadnak egy működőt.

Küldj pu. Ben egy mobil számot és átbeszéljük.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

11 órája, AdamX14NZ írta:

Ma hasonló probléma miatt voltam bontóban 2 fapados astra-ban (92, 94) k.zár, elektromos ablak, légzsák vezetékek stb nem voltak bekábelezve és ez valószínűleg nálad is így lesz. Jobbik esetben bent vannak a kábelek és csak az ajtó átvezetőnél a saruk hiányoznak. Egy 1.7 astra-ban viszont komplett kábelezést találtam az ajtóban is minden vezeték megvolt pedig a napfénytetőn kívül teljesen fapados volt, bár ebben sem találtam légzsák vezetéket. Véleményem szerint inkább vegyél egy olyan autót amiben benne vannak ezek az extrák.

Gyártás oldaláról nem értem az Opelt, hogy miért építettek be eltérő vezetékezést a soron. Az Opel kereskedés meg nagyon húzta a száját mikor a vevők a Lengyel Astra Classic-ba szervo-t akartak extrának. A jelen autógyárakban ahol UAS van megnézném, hogy gyártanának ma régi astrákat. Mikor az enyémet gyártotta Feri bácsi nagyon vakarta a fejét, meg is kérdezte Pistától, hogy "He Pista! Ebbe itt nem megy semmi akkor minek kössem be a vezetéket?" - Há nem tudom Feri! Tudod mit hagyd a fenébe! Így a busz előtt még marad időnk még egy sörre!

A légzsák kábelezése teljesen külön megy a kötegtől és azt csak légzsákosban találsz.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Mikulás74 írta:

Köszi! :)

Szerintem csak kétféle van elvileg, a kombié, meg a 3-5 ajtósé. Már megnéztem.
Bár semmi sem biztos. :)
Inkább megvenném, hátha még egyszer le akarom majd vizsgáztatni a verklit. :)
De kellene a kar is, amin a lapát van. :D

Mennyit kérsz érte? :D
 

Szia! 

Ha jól értem, és caravanba kell, akkor itt vannak pl. ezek:
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/ablaktorlo_es_szerkezetei/ablaktorlo_motor_szerkezet/opel_astra_f_kombi_hatso_ablaktorlo_motor_2259280553.html

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/autovillamossagi_alkatresz/ablaktorlo_es_szerkezetei/ablaktorlo_motor_szerkezet/opel_astra_f_kombi_hatso_ablaktorlo_motor_2270372585.html

Meg racingbazaron is érdemes körülnézni, ha a közeledben levő bontóban nincs.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Mikulás74 írta:

Köszi! :)

Szerintem csak kétféle van elvileg, a kombié, meg a 3-5 ajtósé. Már megnéztem.
Bár semmi sem biztos. :)
Inkább megvenném, hátha még egyszer le akarom majd vizsgáztatni a verklit. :)
De kellene a kar is, amin a lapát van. :D

Mennyit kérsz érte? :D
 

Szerintem ha normálisan le van falazva akkor nem keresik műszakin a kiszerelt ablaktörlőt. Sokan leveszik caravanról is. Honnan tudná a vizsgabiztos az ezerféle autó és karosszéria változat közül melyiken van és melyiken nincs gyárilag?

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem ma egy ismerősömet aki vizsgáztat, annyit mondott, hogy ami van az autón, annak működnie kell. Kérdeztem a konkrét esetet is, a VW transportert hozta példának, az egyiken van, a másikon nincs még az ugyanolyan körbe ablakosok közül is, de ha van akkor legyen jó.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.