Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Nem tudja esetleg valaki hogy gyárilag az x14xe motorokat milyen váltóval szerelték? Érdemes lenne megmentenem az szr blokkhoz, vagy úgy ahogy van adjam oda valakinek mindenestől? Nekem útban van.... 

Szerk.

Reggel felraktam a facen hogy van egy 1.4xe motor ingyen elvihető. Kb. 40 jelentkező volt rögtön, és még a nem kellő kasznitól is megszabadulok, viszik azt is, ha lebontottam ami nekem kell. :laugh: :hehe: :devlish: Jöhet a futómű bontás....

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 08. at 9:39, tuskes írta:

Sziasztok! Nem tudja esetleg valaki hogy gyárilag az x14xe motorokat milyen váltóval szerelték? Érdemes lenne megmentenem az szr blokkhoz, vagy úgy ahogy van adjam oda valakinek mindenestől? Nekem útban van.... 

Szerk.

Reggel felraktam a facen hogy van egy 1.4xe motor ingyen elvihető. Kb. 40 jelentkező volt rögtön, és még a nem kellő kasznitól is megszabadulok, viszik azt is, ha lebontottam ami nekem kell. :laugh: :hehe: :devlish: Jöhet a futómű bontás....

Látom más sem unatkozik. :-)

Én egy motoros antenna és egy sértetlen üveges ködlámpa miatt vágtam ma el az ujjamat.

Aki nem szedett még szét motoros antennát, annak itt megemlíteném, hogy ne tegye! Fáj mar csíp rúg harap megöl

Amúgy ésszel lehet. Szorult benne 3 tag, nagy nehezen megindultak, most egész jó. Kíváncsi vagyok hogy a jellemző néma területeken mit mutat majd. 

Aztán a héten megjön a VDO CD441 XED, tudjákaaaaa kijelző nélküli, de gyári rádiót helyettesítő, OEM+, arról is lesz szösszenet, már kíváncsi vagyok rá nagyon várom.

A későbbiekben ezt egy Parrot Mk9200 bluetooth kihangosítóval akarom bővíteni, mert ez a típus zenelejátszásra is alkalmas.

Jóccakát!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 08. at 9:39, tuskes írta:

Sziasztok! Nem tudja esetleg valaki hogy gyárilag az x14xe motorokat milyen váltóval szerelték? Érdemes lenne megmentenem az szr blokkhoz, vagy úgy ahogy van adjam oda valakinek mindenestől? Nekem útban van.... 

Szerk.

Reggel felraktam a facen hogy van egy 1.4xe motor ingyen elvihető. Kb. 40 jelentkező volt rögtön, és még a nem kellő kasznitól is megszabadulok, viszik azt is, ha lebontottam ami nekem kell. :laugh: :hehe: :devlish: Jöhet a futómű bontás....

Itt megtalálod az X14XE-t és itt az SZR-t.

Mutatja azt is, hogy hol van a felirat, amiből azonosítható a váltó típusa és áttétele.

Ezen kívül egy csomó adat van még az oldalon. :)

Mielőtt kidobnád az xe váltót szólj, elhozom. :-) :lurker:

 

Szerk.: Amúgy a váltót érdemes megtartani, ha van hova tenni. Persze előbb az áttételeket nem árt megnézni. (pl. F15 C394 vagy F13 W372 stb.)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Tiu írta:

Itt megtalálod az X14XE-t és itt az SZR-t.

Mutatja azt is, hogy hol van a felirat, amiből azonosítható a váltó típusa és áttétele.

Ezen kívül egy csomó adat van még az oldalon. :)

Mielőtt kidobnád az xe váltót szólj, elhozom. :-) :lurker:

 

Szerk.: Amúgy a váltót érdemes megtartani, ha van hova tenni. Persze előbb az áttételeket nem árt megnézni. (pl. F15 C394 vagy F13 W372 stb.)

Köszönöm Tiu!

Egyik oldalon mondjuk F13CR másik oldalon F15CR vátót ír az XE-re, de majd megnézem, ha lemegyek a garázsba. Arra próbáltam rákeresni, hogy milyen különbség lehet az SZR és az XE között menettulajdonságban, mert nekem mondjuk a kiírt adatok nem sokat mondanak... Gondolok itt pl. arra, hogy alacsonyabb induláskor pl, rövidebbek a fokozatok, vagy mondjuk 130-as tempónál mennyit forognak, melyik utazhatóbb hosszú távon, ilyesmi. Majd keresgélek még, biztos lesz válasz, amit megértek. Ha kell neked, szerintem a srácnak aki elviszi az autót nem gond, így szívesen odaadom, én elleszek az eredetivel szerintem. Mondjuk azt beszéltem meg vele, holnap vagy Pénteken jön érte.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

6 órája, tuskes írta:

Köszönöm Tiu!

Egyik oldalon mondjuk F13CR másik oldalon F15CR vátót ír az XE-re, de majd megnézem, ha lemegyek a garázsba. Arra próbáltam rákeresni, hogy milyen különbség lehet az SZR és az XE között menettulajdonságban, mert nekem mondjuk a kiírt adatok nem sokat mondanak... Gondolok itt pl. arra, hogy alacsonyabb induláskor pl, rövidebbek a fokozatok, vagy mondjuk 130-as tempónál mennyit forognak, melyik utazhatóbb hosszú távon, ilyesmi. Majd keresgélek még, biztos lesz válasz, amit megértek. Ha kell neked, szerintem a srácnak aki elviszi az autót nem gond, így szívesen odaadom, én elleszek az eredetivel szerintem. Mondjuk azt beszéltem meg vele, holnap vagy Pénteken jön érte.

Ha ezt letöltöd, akkor csak a W-s ill. C-s váltó áttételeit és a megfelelő difi áttételt kell bemásolni és kiszámítható vele a különböző fordulatokhoz tartozó sebesség.

A WR és CR jelenti, hogy hosszú vagy rövid a váltósor áttétele (ez a különböző sebességfokozatok áttétele), a 394 pedig a diffi áttétele (3,94)

pl. egy W374-es váltó 130km/ó-nál 3000 körüli motorfordulattal megy, míg a C374-es 100km/ó-nál ugyanennyi.

Ha elviszik a váltót is add oda nyugodtan. Akkor érdekelne igazán, ha C355-ös lenne, de mivel caravan, 99,9%, hogy nem az.

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 12. at 14:01, Tiu írta:

Ha ezt letöltöd, akkor csak a W-s ill. C-s váltó áttételeit és a megfelelő difi áttételt kell bemásolni és kiszámítható vele a különböző fordulatokhoz tartozó sebesség.

A WR és CR jelenti, hogy hosszú vagy rövid a váltósor áttétele (ez a különböző sebességfokozatok áttétele), a 394 pedig a diffi áttétele (3,94)

pl. egy W374-es váltó 130km/ó-nál 3000 körüli motorfordulattal megy, míg a C374-es 100km/ó-nál ugyanennyi.

Ha elviszik a váltót is add oda nyugodtan. Akkor érdekelne igazán, ha C355-ös lenne, de mivel caravan, 99,9%, hogy nem az.

Nagyon nem értek az Exell táblázat számításaihoz, de megoldom. Holnap lejutok már végre a garázsba, és megnézem többek között ezt is. Leginkább az érdekelne egyébként hogy az 1-2 fokozatban kicsit hosszabb legyen, és mondjuk 140-nél ne pörögjön ennyit, de az erő megmaradjon. Még bontom ami kellhet. Ami vonzó még, hogy a donorban gyárilag levegővel állítható hátsó rugó van, ez még jól jöhet. 

Ha valakinek kell bármi egy 97-es kombiról, most sikítson, és bontom, adom szívesen!

Szerk.

Nem találtam meg a váltón a jelölést hogy milyen. Nincs rajta a biléta, és a másik helyen sem látok semmit beütve. Mindegy, már hagyom a francba. Lebeszéltem a garázs tulajjal, kapok áramot most reggel, így fogok tudni vágni, de biztonságképp szereztem egy akkus orrfűrészt, hozzá fémvágó lapokkal, így talán olyan helyekre is beérek, ahol a flex nem lesz jó. Hétfőn találkozok a karosszériással, megbeszéljük a dolgokat. Addigra leszállítom neki az alkatrészeket, és lebontom óttókámról az útban lévő dolgokat, neki csak vágni hegeszteni kelljen. Remélem Kedden már újra szeljük az utakat együtt.  

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 13. at 17:54, Róóóbi írta:

odKUeuJ.png

Jöjjenek a tapasztalatok.
Kezdetben negatív irányba kellett csalódnom, mert bár a csereszabatossága valóban plug'n'play, őszintén szólva alulmúlta a Car400-at. Nem a hanggal volt a gond, hanem a frekvencia vétellel. Ekkor gyorsan kerítettem egy motoros automata antennát, joggal feltételezvén, hogy őneki erősebb jelet kellene továbbítania a fejegység felé. Ez nyilván adott is volt, azonban fennállt egy hiba,  ami csak a mai napon lett világos: antenna testkábel. Az a szemes sarus, lapos fonott testkábel. Aminek a kopasz vége ma a kezemben maradt. Itt lett világos, hogy miért nem volt elsőre értékelhető rádióvétel, valószínűleg a hiba már akkor is fennállt, ugye a klasszikus "még egy kicsi tartja". Na ezt sikerült végképp eltépni, és ha ma nem veszem ki az antennát egy G Astra cabrio jelerősítős fix száras antennájáról származó erősítő miatt (amit végül is beépítettem egy kábel-közdarabbal, hogy visszaalakítható legyen), akkor még a végén a VDO-t is kivettem volna. Most jók a csatlakozások, automata az antenna, van erősített jel f4szán bekötve,és meseszép vétel is van. A hangja, az mocskos jó, mély-magas-loudness és 5 preset állítható, 18 állomást tárol, van TA, RDS, amit csak egy rádiónak tudnia kell ez tudja. Szóval nagyon ajánlom.

Módosítva : Róóóbi
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Ez kimaradt: aki gyenge vételre panaszkodik, próbálja ki ezt.

iKwdHvi.png

G Astra Cabrio, fix száras antennájáról át lehet szerelni az erősítőt, a csatlakozó többek szerint minden autóban benne van.

Én egy közdarabbal oldottam meg, hogy automata legyen meg az erősítő is kapjon áramot. Így bármikor visszaalakítható.

3PipLKf.png

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 06. 15. at 23:27, Róóóbi írta:

Jöjjenek a tapasztalatok.
Kezdetben negatív irányba kellett csalódnom, mert bár a csereszabatossága valóban plug'n'play, őszintén szólva alulmúlta a Car400-at. Nem a hanggal volt a gond, hanem a frekvencia vétellel. Ekkor gyorsan kerítettem egy motoros automata antennát, joggal feltételezvén, hogy őneki erősebb jelet kellene továbbítania a fejegység felé. Ez nyilván adott is volt, azonban fennállt egy hiba,  ami csak a mai napon lett világos: antenna testkábel. Az a szemes sarus, lapos fonott testkábel. Aminek a kopasz vége ma a kezemben maradt. Itt lett világos, hogy miért nem volt elsőre értékelhető rádióvétel, valószínűleg a hiba már akkor is fennállt, ugye a klasszikus "még egy kicsi tartja". Na ezt sikerült végképp eltépni, és ha ma nem veszem ki az antennát egy G Astra cabrio jelerősítős fix száras antennájáról származó erősítő miatt (amit végül is beépítettem egy kábel-közdarabbal, hogy visszaalakítható legyen), akkor még a végén a VDO-t is kivettem volna. Most jók a csatlakozások, automata az antenna, van erősített jel f4szán bekötve,és meseszép vétel is van. A hangja, az mocskos jó, mély-magas-loudness és 5 preset állítható, 18 állomást tárol, van TA, RDS, amit csak egy rádiónak tudnia kell ez tudja. Szóval nagyon ajánlom.

Legalább te csinálsz valamit! Én még toporgok mint a sz..ó galamb, mert a futóművem még nem került rendbetételre, addig pedig a karosszériásnak nem tudunk emelőre állni, hogy nekiálljon. Talán holnap már megindul a történet, és lesz egyszer autóm.... 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Legalább te csinálsz valamit! Én még toporgok mint a sz..ó galamb, mert a futóművem még nem került rendbetételre, addig pedig a karosszériásnak nem tudunk emelőre állni, hogy nekiálljon. Talán holnap már megindul a történet, és lesz egyszer autóm.... 

Mert muszáj :-)

Viccet félretéve azért a kettő nagyon nem egy kategória, rádió-kacatok nélkül lehet élni, és üzemképes az autó.
Itt asszem szerencséd van, az Astra futóműve nem egy ördöglakat.
De jól felforgattam a vasárnapomat is, az összes féktárcsa meg betét lecserélődött a Meriván végre. Mennyivel jobb volt szerelni érdekes módon, mint az Astráét, nem is értem.:confused:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Róóóbi írta:

Ez kimaradt: aki gyenge vételre panaszkodik, próbálja ki ezt.

iKwdHvi.png

G Astra Cabrio, fix száras antennájáról át lehet szerelni az erősítőt, a csatlakozó többek szerint minden autóban benne van.

Én egy közdarabbal oldottam meg, hogy automata legyen meg az erősítő is kapjon áramot. Így bármikor visszaalakítható.

3PipLKf.png

Jéé végre fény derült mi az a csati nekem is van ott. Motoros antenna csatira gondoltam. Akkor tényleg az és vagy erősítő csati? Plug and play a g astráé bele? Hol tudnék venni ily3n erősítőt? Meg esetleg bár az nem fontos motoros antennát?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Kispotter írta:

Jéé végre fény derült mi az a csati nekem is van ott. Motoros antenna csatira gondoltam. Akkor tényleg az és vagy erősítő csati? Plug and play a g astráé bele? Hol tudnék venni ily3n erősítőt? Meg esetleg bár az nem fontos motoros antennát?

Vagy/vagy csati, egyszerre a kettő nem megy (az erősítő 2 szálat használ az antenna hármat). Kell egy közdarab, amivel mindkettőt megtápolod. El fogja bírni.

Szerintem belemegy az antenna is, ez menetes fix száras fajta. Ez így egyben kapható, én bontóból szereztem, fogalmam sincs hol árulják. Az erősítő konzollal rámegy az Astra nem motoros kihúzható antennájára is.

Link to comment
Megosztás:

14 perce, Dáwid írta:

Hááá, most tűnt fel, hogy idén még be se szóltam ide, aztán már elment az év fele. Mi újság errefelé? Zolibánál látom még mindig gyönyörű az öreglány. :icon13:

Megvagyunk..öregesen. A tetőkárpit még mindig ( már megint ) lóg, gyarapodott a ménes, elvileg 82 van már, a kipufogó kezd széthullani, a kuplungot alig tudom már benyomni, de amúgy minden faxa. :hehe:

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

:-)Megvagyunk..öregesen. A tetőkárpit még mindig ( már megint ) lóg, gyarapodott a ménes, elvileg 82 van már, a kipufogó kezd széthullani, a kuplungot alig tudom már benyomni, de amúgy minden faxa. :hehe:

Nah, beérett az SE pakk? Kuplungot úgyis rúgni kell. Nekem kompletten nincs tetőkárpit benne lassan 4 éve, így nem lóg. :-)   A kipuf nem féltengely?:hehe:

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Dáwid írta:

Nah, beérett az SE pakk? Kuplungot úgyis rúgni kell. Nekem kompletten nincs tetőkárpit benne lassan 4 éve, így nem lóg. :-)   A kipuf nem féltengely?:hehe:

Beérett..apróbb hibák vannak, például azóta ereszt a vezérműtengely szimering, pedig ez a tengely volt benne az NZ-be és ott régi szimeringel sem szivárog, itt meg már a második újjal is. Még nem derült ki hogy nem túl magas kartergáz nyomás okozza-e az olajszivárgást. Hehe...régi vicc volt, de még mindíg üt. :icon6:  A kuplungnál az egy dolog hogy ki kell flexelnem egy szeletet a kormányból hogy elférjen a térdem de már olyan erő a bal lábam hogy a bal cipőm mindíg korábban kopik el mint a jobb. Megnézem még nincs-e kiszálkásodva a bowden, aztán mivel a nyáron két hosszabb út lesz, szerintem előtte kicserélem a tárcsát-szerkezetet. 

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Beérett..apróbb hibák vannak, például azóta ereszt a vezérműtengely szimering, pedig ez a tengely volt benne az NZ-be és ott régi szimeringel sem szivárog, itt meg már a második újjal is. Még nem derült ki hogy nem túl magas kartergáz nyomás okozza-e az olajszivárgást. Hehe...régi vicc volt, de még mindíg üt. :icon6:  A kuplungnál az egy dolog hogy ki kell flexelnem egy szeletet a kormányból hogy elférjen a térdem de már olyan erő a bal lábam hogy a bal cipőm mindíg korábban kopik el mint a jobb. Megnézem még nincs-e kiszálkásodva a bowden, aztán mivel a nyáron két hosszabb út lesz, szerintem előtte kicserélem a tárcsát-szerkezetet. 

Nekem is szorult kicsit, de nekem a sok állástól száradt ki valszeg. Kiakasztottam a villából, és felemeltem a bowdent aránylag magasra, aztán elkeztem borítani bele a Tri-flow-t. Meglepően nehéz lett utána az Alhambra addig pihe puha kuplungja. Most, hogy belegondolok, még mindig az a szerkezet, meg az a tárcsa van benne, amit anno a motorcserénél válogattunk össze, az meg nagyrészt a donor gyári szettje, szóval olyan 92-es körüli a cucc, és még most is vaj puha. (nyilván, amikor éppen nincs berohadva a bowden) :D

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Dáwid írta:

Nekem is szorult kicsit, de nekem a sok állástól száradt ki valszeg. Kiakasztottam a villából, és felemeltem a bowdent aránylag magasra, aztán elkeztem borítani bele a Tri-flow-t. Meglepően nehéz lett utána az Alhambra addig pihe puha kuplungja. Most, hogy belegondolok, még mindig az a szerkezet, meg az a tárcsa van benne, amit anno a motorcserénél válogattunk össze, az meg nagyrészt a donor gyári szettje, szóval olyan 92-es körüli a cucc, és még most is vaj puha. (nyilván, amikor éppen nincs berohadva a bowden) :D

Én kivettem már a bowdent és úgy kentem meg, de van egy része ami mindíg takarva van hiába húzom a csőben, oda én is csak csorgatni tudok valami folyékony kenőanyagot. Egyre érdesebben jár, sürgősen meg kell néznem. 

Link to comment
Megosztás:

Legrosszabb esetben is van vagy 6ezer pénz egy bowden. Bár, ha már maga a szerkezet nem érzi jól magát, akkor mindegy milyen bowden van rajta. Ma DSi-zek majd egyet, kíváncsi vagyok mennyire maradt puha. Mióta megkentem, nem nagyon mentem vele, lehet hogy azóta összeszáradt megint :hehe::hehe:

Link to comment
Megosztás:

53 perce, Dáwid írta:

Legrosszabb esetben is van vagy 6ezer pénz egy bowden. Bár, ha már maga a szerkezet nem érzi jól magát, akkor mindegy milyen bowden van rajta. Ma DSi-zek majd egyet, kíváncsi vagyok mennyire maradt puha. Mióta megkentem, nem nagyon mentem vele, lehet hogy azóta összeszáradt megint :hehe::hehe:

Most kivettem a bowdent és csorgattam bele olajat, könnyebben csúszik, de szerintem ez csak egy kicsit fog javítani rajta az alapgond az lehet hogy a szerkezet rugói már megkeményedtek, és azért nehéz kinyomni. 

Link to comment
Megosztás:

24 perce, Asdfkombi írta:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni! A műszerfalat kellene kiszednem, le kéne vennem a kormányt is, akárhogy tépkedtem nem jött le (csavart kitekertem). Mi a trükkje hogy lejöjjön ? 

Lehúzó kell hozzá. Könnyen össze tudod dobni haszonvasból.

Kúpos-bordás tengelykötéssel van fent a kormány.

lehuzo-opel-kormanyhoz-CON4585-1.png

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Asdfkombi írta:

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni! A műszerfalat kellene kiszednem, le kéne vennem a kormányt is, akárhogy tépkedtem nem jött le (csavart kitekertem). Mi a trükkje hogy lejöjjön ? 

 

44 perce, Róóóbi írta:

Lehúzó kell hozzá. Könnyen össze tudod dobni haszonvasból.

Kúpos-bordás tengelykötéssel van fent a kormány.

 

Rángatáskor érdemes fent  hagyni a csavart, mert ha orrba vág amikor lejön senki nem fogja elhinni hogy saját magadnak csináltad. :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.