Jump to content
OPEL FÓRUM

Általános műszaki problémák!

Recommended Posts

• 1 month later...
  • Hozzászólások 44,8k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Népszerű hozzászólások

Ó, hát kérem szépen nem kell ilyen messzemenő következtetéseket levonni... Van olyan hogy van segítség és van olyan hogy nincs... Vagy tud valaki segíteni, vagy nem. Ez egy nagyon jó közösség, azonban

Most már én is azt mondom, hogy nem 100-as!

Tisztelt Adminisztrátorok, Moderátorok, Webmester! Szigorúan tiltott 1. Ne Spammelj – ne hirdess oldalakat a fórumokban 2. Ne Flamelj – ne írj rágalmazó, sértegető, durva, utálatos, rasszista

Közzétett képek

• 3 months later...

Szóval. Van nekem egy Astra G 1.4 16V 5 ajtós járművem. Az ajtók felől igen kellemetlen nyiszorgó hangokat tudnak gerjeszteni a kiváló magyar utak. Minnél több kilométer (jelenleg bő 50000) annál több zaj. Mitévő legyek? Valakinek hasonló jelenség?

Köszi és üdv: koco

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:

Ajtóktól jövő zajok:

1. Ajtókeret: megoldás: ajtóbeállítás

2. Ajtókárpit: megoldás: leszerel, érintkezési pontokhoz szivacsszigetelés, visszaszerel

3. Ablak a keretében: megoldás: sínek zsírzása évente.

Más zajt még nem tapasztaltam G-nél.

Zoli

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Friss Astra G tulajdonosként kérem szíves segítségeteket: 1998-as 1.6i autómnak valamiért nem világít egyik féklámpája sem. Az izzók jók. Mi lehet a gond?

Köszi a segitséget!

Judy

szija!

ha az izzok jók, akkor a féklámpa kapcsolo vagy a biztositékja rossz.

de inkább a kapcsoló....

egy párezer forintos tétel....

és a fékpedál fölé van egy kis konzolba bepattintva.

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Bocsika! A tolatólámpa nem ég. Első autóm, még egy kicsit szoknom kell, mi micsoda. Gondolom ugyanez lenne a probléma. A barátom szerint viszont a kapcsolás rajz alapján ez a lámpa egy másikkal van összekötve, a többi viszont jó.

Ha a kapcsolója rossz, akkor azt hol találjuk?

Köszike!

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Bocsika! A tolatólámpa nem ég. Első autóm, még egy kicsit szoknom kell, mi micsoda. Gondolom ugyanez lenne a probléma. A barátom szerint viszont a kapcsolás rajz alapján ez a lámpa egy másikkal van összekötve, a többi viszont jó.

Ha a kapcsolója rossz, akkor azt hol találjuk?

Köszike!

a váltóba van beletekerve a tolatólámpa kapcsolo.

az szokott elromlani.

szintén egy párezres téma.

biztosan az a rossz. ki kő cserélni.

de a féklámpát és a tolatólámpát hogy lehet összekeverni :?: :?: :?:

:) :D

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szasztok!

1.4 16v. Motor kattogó hangot ad. Több független megfigyelő egyöntetűen hidrotőke kopást diagnosztizált. "Ki kéne cserélni mindet!" = drágadolog. (Hidrotőkeadalékot már próbáltam, de nem segített...)

Kérdés: Nem tudtok véletlenül olyan szakembert, aki el tudná dönteni, hogy melyik hidrotőke rendetlenkedik, vagy legalább azt, hogy :) melyik henger... (4 hidrotőkényit még beruháznék).

Köszi.

Tom

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Szasztok!

1.4 16v. Motor kattogó hangot ad. Több független megfigyelő egyöntetűen hidrotőke kopást diagnosztizált. "Ki kéne cserélni mindet!" = drágadolog. (Hidrotőkeadalékot már próbáltam, de nem segített...)

Kérdés: Nem tudtok véletlenül olyan szakembert, aki el tudná dönteni, hogy melyik hidrotőke rendetlenkedik, vagy legalább azt, hogy :) melyik henger... (4 hidrotőkényit még beruháznék).

Köszi.

Tom

szerintem nincs olyan ember, aki meg tudná mondani hogy melyik kattog...

mennyi km-t futott a motor?

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 1 month later...
Sziasztok!

Hogy / hol lehet G astrában a fényszóró magasságot állítani?

(mert az utastérben lévő 0 állásban is nagyon lefelé világít)

Az F astrában volt a fényszórónál egy nagy tekerő gomb, valami ilyesmit keresek itt is.

a fényszoró tetén lévő imbusz nyilásokba behelyezett imbuszkulcs tekergetésével.

na ezt jól megaszondtam :)

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...

Sziasztok! A következQ kérdésem lenne. Van egy Astra G-m amit használtan vettem -1999 -es, 1,4- 16 szelepes, 60000 km-t futott, és eddig minden rendben vokt vele. Néhány napja azonban egyszerqen nem indult el. egyet-kettQt hörrent a motor aztán csak az önindító megy.

Elvittem szerelQhöz. azt mondta, hogy az egész vezérlés elállítódott, de Q is értetlenül ált a dolog elQtt, mert azt mondta úgy néz ki, mintha valaki rosszul rakta volna össze, úgy el vannak fordulva egymástól

vezérmqtárcsák, a vezérmqszíj meg tök feszes. Azt mondta vigyem szervízbe mert evvel nem tud mit kezdeni ill. nem akar belenyúlni.

Jelenleg a szervízben van a kocsi, de még nem tudok semmit.

Mi okozhatja ezt a hibát? Lehetett-e valami elQzménye az elQzQ tulajnál?

Mekkora hiba ez, javítási költségek? Ha most sikerül megcsinálni,

akkor a jövQben mire számíthatok- jó lesz, vagy elQfordulhat még?

(megítélésem szerint nem szokványos a dolog, és eléggé zsebbenyúlós lesz) :?

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Sziasztok! A következQ kérdésem lenne. Van egy Astra G-m amit használtan vettem -1999 -es, 1,4- 16 szelepes, 60000 km-t futott, és eddig minden rendben vokt vele. Néhány napja azonban egyszerqen nem indult el. egyet-kettQt hörrent a motor aztán csak az önindító megy.

Elvittem szerelQhöz. azt mondta, hogy az egész vezérlés elállítódott, de Q is értetlenül ált a dolog elQtt, mert azt mondta úgy néz ki, mintha valaki rosszul rakta volna össze, úgy el vannak fordulva egymástól

vezérmqtárcsák, a vezérmqszíj meg tök feszes. Azt mondta vigyem szervízbe mert evvel nem tud mit kezdeni ill. nem akar belenyúlni.

Jelenleg a szervízben van a kocsi, de még nem tudok semmit.

Mi okozhatja ezt a hibát? Lehetett-e valami elQzménye az elQzQ tulajnál?

Mekkora hiba ez, javítási költségek? Ha most sikerül megcsinálni,

akkor a jövQben mire számíthatok- jó lesz, vagy elQfordulhat még?

(megítélésem szerint nem szokványos a dolog, és eléggé zsebbenyúlós lesz) :?

sajnos ha átugrott a vezérlés akkor zsebbenyulós lesz,mert összeakad a motor, és elgörbülhetnek a szelepek.

Vagy a vizpumpád szart be, vagy egyszerüen a vezérmü szij elkopott, és vagy elszakadt, vagy átugrott.

ezért kell kicserélni vásárláskor a vezérlést.

gyári cuccokból olyan 100-150 ezer simán szokott lenni....

melyik szervizben áűlla za utó??

• Like 1
Hozzászólás linkje
Megosztás:

sajnos ha átugrott a vezérlés akkor zsebbenyulós lesz,mert összeakad a motor, és elgörbülhetnek a szelepek.

Vagy a vizpumpád szart be, vagy egyszerüen a vezérmü szij elkopott, és vagy elszakadt, vagy átugrott.

ezért kell kicserélni vásárláskor a vezérlést.

gyári cuccokból olyan 100-150 ezer simán szokott lenni....

melyik szervizben áűlla za utó??

Hozzászólás linkje
Megosztás:
  • 2 weeks later...