Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

melyik részével?

szerk: kocsit cseréltél ? :huh:

Igen. Ez egy 1899-es Opel ,az első!! Mindössze 11db-ot adtak el belőle, az egyik az enyém! :lol: :lol:

( Opel Patent Motorwagen - System Lutzmann => 110 éves az OPEL )

Nos, amivel nem értek egyet, az a 4400-as fordulaton történő váltás!

Ha így tenne a srác, akkor sokkal rosszabb értéket mérne 100 km/óráig, mintha mondjuk 2000-2500-nál váltana!

Magyarázat: a motor az 55kW-os ( 75LE ) max. teljesítményét valóban ott adja le, de vonóerő ( forgatónyomaték ) ott, már kevés van, mivel az nem a fordulatszámmal arányosan nő! A táblázatban láthattad, hogy a max. forgatónyomatékot 1800-3000 1/min -es tartományban adja le, vagyis itt gyorsul a legjobban. Innét tovább forgatva a motort a teljesítmény ugyan növekszik, de a nyomaték visszaesik, tehát nincs mi " tolja előre " a kocsit.

A helyes az lenne, ha 2000-nél továbbváltana másodikba és a max. nyomatéki tartományban tartva a fordulatot megérkezne a 100-as tempóhoz.

A dízeleket amúgy sem szerencsés " üveghangon " járatni, mert nem erre találták ki.

Aki szeret lámpától -lámpáig " lealázni " az inkább keressen magának benzines erőforrást, azok jobban tolerálják ezt...

Link to comment
Megosztás:

Egyszer én is tesztelni akartam, teszteltem is.

Előtte felhívtam egy céget, akik teljesítményméréssel (is) foglalkoznak.

Azt az információt kaptam a szakértőtől, hogy:

A legfontosabb hogy a KRESZT tartsa be! :-) Álltalában a teljesítmény maximumhoz tartozó fordulatszámon érdemes váltani. Üdv: Török Gábor

neked ez 4400 ford/perc a táblázat alapján.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer én is tesztelni akartam, teszteltem is.

Előtte felhívtam egy céget, akik teljesítményméréssel (is) foglalkoznak.

Azt az információt kaptam a szakértőtől, hogy:

neked ez 4400 ford/perc a táblázat alapján.

Nézd csak meg, a Te benzinesednek hol van a max nyomatéka. Egy benzinesnek sajna nem olyan szép lapos a nyomatékgörbéje, mint egy dieselnek.

Link to comment
Megosztás:

Persze nincs tapasztalatom dieselek esetén. Nekem Z16XEP-n így jött a legjobb eredmény.

szerk: mondjuk nekem 6000-nél van a max telj.

Meg 2x jobban kell forgatnod a max. nyomatékhoz is, mert a 147Nm-t 3600 1/min-nél kapod meg az XEP-től, míg az öngyújtós már 1800-nál biztosítja a 160Nm-t !

Ezért gazdaságosabbak...de el ne áruld senkinek sem! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Dehogy haragszom :huh:

Én csak azt mondtam amit eddig tudtam a dologról, ha téves elfogadom azt is.

Azt is tudom, hogy a diesel nyomatékgörbéje más mint a benyásoké.

De most, hogy belegondolok a céges diesel autóba valóban nem gyorsul már az nagy fordulaton.

Akkor a konklúzió: téves az infó, hogy a max teljesítménynél, (mely nem összekeverendő a max nyomatékkal) kell elváltani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jujj. Egész nap itt gondolkozok ahelyett, hogy itt megkérdezném!! :huh:

Este venni akarok egy elektromos sütőt és félek, hogy nem fér be a kocsiba.

60*60*60-as kocka alakú sütőről van szó, amin valószínűleg még hungarocell (nikecell) borítás is lesz, szóval olyan 70*70*70. Namost nekem egy sedan astrám van...... Csomagtartóba tuti nem fér be. Szerintetek a hátsó ajtó be tudom rakni? :lol:

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Jujj. Egész nap itt gondolkozok ahelyett, hogy itt megkérdezném!! :huh:

Este venni akarok egy elektromos sütőt és félek, hogy nem fér be a kocsiba.

60*60*60-as kocka alakú sütőről van szó, amin valószínűleg még hungarocell (nikecell) borítás is lesz, szóval olyan 70*70*70. Namost nekem egy sedan astrám van...... Csomagtartóba tuti nem fér be. Szerintetek a hátsó ajtó be tudom rakni? :lol:

Van valakinek hasonló tapasztalata?

csak caravan tapasztalatom van:

emeletes ágy + 2 szivacs

vagy

hálószóbabútor összeállítás: franciágy, két éjjeliszekrény, komód, nagyszekrény (225*225)

ezek befértek :lol:

igaz lapraszerelve de akkor se semmi mennyiség

meg kanapét is vittem már

imádom!!!!

Link to comment
Megosztás:

Jujj. Egész nap itt gondolkozok ahelyett, hogy itt megkérdezném!! :huh:

Este venni akarok egy elektromos sütőt és félek, hogy nem fér be a kocsiba.

60*60*60-as kocka alakú sütőről van szó, amin valószínűleg még hungarocell (nikecell) borítás is lesz, szóval olyan 70*70*70. Namost nekem egy sedan astrám van...... Csomagtartóba tuti nem fér be. Szerintetek a hátsó ajtó be tudom rakni? :lol:

Van valakinek hasonló tapasztalata?

hajtds le az üléseket.. szerintem bele fog menni

F sedan-ba tettem már ekkorát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én kérdeztem hogy honnan tudom megállapítai,hogy a fűtőradiátorom rossz vagypedig az átvezető cső.

Pontosabban,hogy honnan kéne megpróbálnom hozzáférni mert feleslegesen nem akarnám nagyon szétszedni a "jószágot".

A fűtőradiátor középen van a műszerfalba valahol és melyik oldalán jön be a cső?1999 1,4 66kw astra .

Valaki Csak tudja a választ PLEASE

Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű eldönteni, hogy hol kell váltani a legjobb gyorsuláshoz. Ismerni kell a nyomatékgörbét és a váltóáttételeket. A legjobb váltás pillanata az, amikor a következő fokozatban a keréken akkora nyomatékot érsz el, mint amekkora a váltás előtt volt szintén a keréken. Tehát nembiztos, hogy a teljesítménycsúcsnál van a legjobb váltás pillanata, és fokozatonként is eltérhet az áttételektől függően. Egy példa: 3500 fordulatnál még van 130Nm nyomatékod a főtengelyen, ha itt visszaváltasz, és leesik a fordulat 2500-ra, akkor a váltás jó volt, amennyiben 2500-nál 182Nm nyomatékod van, szintén a főtengelyen, mert így a keréken a váltás előtt és után a nyomaték megegyezik. Ha 2500-nál még nincs 182Nm, akkor hamar váltottál, mert az előző fokozatban még nagyobb volt a nyomaték a keréken, tehát még jobban gyorsult volna az előző fokozatban. Ha viszont 2500-nál már van 200Nm, akkor későn váltottál, mert váltás után nagyobb lett a keréken a nyomaték. Tehát az ideális váltás pillanata valahol a nyomatékgörbe eső szakaszán van, de hogy pontosan hol, azt csak a nyomatékgörbe és a váltóáttételek ismeretében lehet pontosan meghatározni. Szívó benzinesnél általában a teljesítménycsúcs közelébe szokott esni (az meg a leszabályzás közelébe), de dízelnél (főleg turbódízelnél) már nem ilyen egyértelmű a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Közben szétkapták a kocsit, állítólag a radiátor és a tömítés is cserés. Először csak tömítést mondtak,

aztán visszahívtak és korrigáltak. Állítólag 25E a radiátor nem gyári. szerintetek? Patacsinál néztem, ott az egyik tényleg annyi.

Nekem BEHR féle kell és aut klíma, ha ez számít...

Link to comment
Megosztás:

Nem egyszerű eldönteni, hogy hol kell váltani a legjobb gyorsuláshoz. Ismerni kell a nyomatékgörbét és a váltóáttételeket. A legjobb váltás pillanata az, amikor a következő fokozatban a keréken akkora nyomatékot érsz el, mint amekkora a váltás előtt volt szintén a keréken. Tehát nembiztos, hogy a teljesítménycsúcsnál van a legjobb váltás pillanata, és fokozatonként is eltérhet az áttételektől függően. Egy példa: 3500 fordulatnál még van 130Nm nyomatékod a főtengelyen, ha itt visszaváltasz, és leesik a fordulat 2500-ra, akkor a váltás jó volt, amennyiben 2500-nál 182Nm nyomatékod van, szintén a főtengelyen, mert így a keréken a váltás előtt és után a nyomaték megegyezik. Ha 2500-nál még nincs 182Nm, akkor hamar váltottál, mert az előző fokozatban még nagyobb volt a nyomaték a keréken, tehát még jobban gyorsult volna az előző fokozatban. Ha viszont 2500-nál már van 200Nm, akkor későn váltottál, mert váltás után nagyobb lett a keréken a nyomaték. Tehát az ideális váltás pillanata valahol a nyomatékgörbe eső szakaszán van, de hogy pontosan hol, azt csak a nyomatékgörbe és a váltóáttételek ismeretében lehet pontosan meghatározni. Szívó benzinesnél általában a teljesítménycsúcs közelébe szokott esni (az meg a leszabályzás közelébe), de dízelnél (főleg turbódízelnél) már nem ilyen egyértelmű a helyzet.

Kösz, a kimerítő tájékoztatást. Ezek szerint félig igazam volt, csak ez nem húzható rá a Dieselek-re

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.