Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Jó reggelt,

ma észleltem először, hogy erősebb fékezéskor a (talán hátsó) fék nyikorog. Mivel hátul dobfékes jelezheti ez a kopottságát, vagy csak a pára?

Fékhatásban nem érezni különbséget.

Fura, de estére elmúlt, akárhogy fékeztem, nem akart megnyikkanni a nyavalyás (maradjon is ilyen :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Fura, de estére elmúlt, akárhogy fékeztem, nem akart megnyikkanni a nyavalyás (maradjon is ilyen :rolleyes: )

Szerintem csak simán kosz/rozsda rakodott a fékdobra és ahogy az súrolódott, azt hallottad. Néhány fékezés és lekopik, aztán már nincs hangja. Majd holnap reggel megint lesz :blink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét kérdés:

Hol találom a vízhőfok jeladót (Z17DTL)?

Köszi

ne izgasd magad, az isuzu motor ilyen kell neki 20-30 kilométer mire megmozdul a mutató. ha láttad már télen 80 fok körül a mutatódat, akkor jó minden.

nekünk ma 2.5 óra kellett egy z17dtl hez, hogy álló helyzetben 80 fokra felmenjen a mutató.

ez ilyen.,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég kértem tőletek tanácsot, mert "rosszalkodott" a gépjárművem.

Jöttek sorban az ötletek, tanácsok.

akkor ez volt:

Valaki írta, hogy:

celazárlatos lezs az akkud

ne játsz ezzel sokáig, mert kicsaphatja a motorvezérlőt, és akkor drága akku csere lesz a vége.

Link to comment
Megosztás:

ne izgasd magad, az isuzu motor ilyen kell neki 20-30 kilométer mire megmozdul a mutató. ha láttad már télen 80 fok körül a mutatódat, akkor jó minden.

nekünk ma 2.5 óra kellett egy z17dtl hez, hogy álló helyzetben 80 fokra felmenjen a mutató.

ez ilyen.,

Értem Én, de ez 40 km után meg sem mozdul.

Hozzánk tegnap ért ide a hó, úgyhogy a 40 km megtételéhez kb 1 óra kellett, de így sem mozdult el az alsó állásból a mutató.

Láttam télen 80 fok körül a mutatót, de az még tavaly volt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Értem Én, de ez 40 km után meg sem mozdul.

Hozzánk tegnap ért ide a hó, úgyhogy a 40 km megtételéhez kb 1 óra kellett, de így sem mozdult el az alsó állásból a mutató.

Láttam télen 80 fok körül a mutatót, de az még tavaly volt. :blink:

az isuzu alapjáraton nem melegszik, mert annyira kicsi és gyenge a motor, hogy nincs az égésnek nagy hőképződése...

mennyé vele rendesen 2000 fordulat felett és be fog melegedni.... ha nem akkor termosztát csere :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az elmélet tökéletes, de ez nincs mindig így

sok termosztáton nincs lyuk. azokon szokott lenni melyek "zsákucába" (pl vízcső, és amíg nincs nyitva a termosztát addig zsákutca) vannak beépítve, ezért lyuk nélkül ott tényleg nem melegedne. De manapság elég sok már a blokkba van süllyesztve és szinte hermetikusan zár. pl a 2.0 dti is ilyen. Ezeknél pl típushibának számít a szarul zárás, ezt ingadozó hőfokmérő jelzi.

tavaly szenvedtem vele, egész addig nem volt jó, amíg csak egy kicsit is át tudtam rajta fújni. Miután tökéletes lett a zárás télen nyáron függőbe áll a mutató.

A 17 dti pedig ilyen hidegben csak kínlódik. hiába tökéletes a termosztát, amint bekapcsolom a fűtést a mutató szépen lassan lefekszik. de hát mitől legyen meleg, ha alig fogyaszt

Pontosan, az 1,7dti már csak ilyen! Termosztátom nemrég cseréltem de ezekben a hidegekben lassan melegszik, ha letekerem a fűtést (v. lejjebb) akkor megindul felfele a mutató, de ha csutkán rajt a fűtés, pláne mondjuk 2-es fokozatban ventillátorral akkor még üzemmeleg állapotban is visszaesik a vízhőfok.

Magyarul adtam a kakának egy pofont a cserével mert semmi baja nem volt az előző termosztátnak.

Link to comment
Megosztás:

Ezen a konstrukción külön cserélhető a termosztát, vagy csak házzal együtt?

A dti-n külön van, sztem cdti-n is külön van, engem nemrég szopatott meg a mocsok, kidobtam 4e ft-ot (ebből 3 volt a term.) az ablakon me a réginek semmi baja nem volt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem mintha örülnék, de megvan az első hibakódom. Az eset: reggel, -6 fok, csillaggarázs. simán indul. Gyerek oviba, kb 1km-re (sajnos rövidtáv),

autó leállít, utána inditanám. nem indul. még 2x nem indult. Hibakódot azonnal kiolvastam: 1-6-1-4 villogás. Loss of RIM serial data. Utána vártam kb fél percet, simán indul. azóta 3x indítottam simán, minden OK, jól húz, nem rángat. Mi lehet a bibi? A hibakódot másnak is csak 1x villogja ki? Mintha azt olvastam

volna valahol, h 2x. Ötlet vkinek? Komoly a dolog?

Más: úgy tűnik, eléggé befagyós a 2 első ablak. Mivel elektromos, erőltetni sem nagyon lehet, mondjuk nem is tépném le a gumit.

Úgy láttam, az ablak alsó részénél szorul, ahol a kasztniba belemegy. Ezt hogy lehet megelőzni? Az ajtó gumitömítésénél alkalmazott

szilikon, ami ott tökéletesen működik, itt gondolom nem megoldás, mivel összekenné az ablakot. Nektek is befagyós? Az F-nél emlékeim szerint

még -10 körül sem ragadt be, bár ott tekerentyűs volt és lehet, hogy csak durvább a kezem mint az elektronyika :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem mintha örülnék, de megvan az első hibakódom. Az eset: reggel, -6 fok, csillaggarázs. simán indul. Gyerek oviba, kb 1km-re (sajnos rövidtáv),

autó leállít, utána inditanám. nem indul. még 2x nem indult. Hibakódot azonnal kiolvastam: 1-6-1-4 villogás. Loss of RIM serial data. Utána vártam kb fél percet, simán indul. azóta 3x indítottam simán, minden OK, jól húz, nem rángat. Mi lehet a bibi? A hibakódot másnak is csak 1x villogja ki? Mintha azt olvastam

volna valahol, h 2x. Ötlet vkinek? Komoly a dolog?

Más: úgy tűnik, eléggé befagyós a 2 első ablak. Mivel elektromos, erőltetni sem nagyon lehet, mondjuk nem is tépném le a gumit.

Úgy láttam, az ablak alsó részénél szorul, ahol a kasztniba belemegy. Ezt hogy lehet megelőzni? Az ajtó gumitömítésénél alkalmazott

szilikon, ami ott tökéletesen működik, itt gondolom nem megoldás, mivel összekenné az ablakot. Nektek is befagyós? Az F-nél emlékeim szerint

még -10 körül sem ragadt be, bár ott tekerentyűs volt és lehet, hogy csak durvább a kezem mint az elektronyika :rolleyes:

Szia! Tegnap nekem is befagyott az ablakom egy megoldás fűtőventillátort maxra állítva a két oldalsó fúvókát az ablakra állítottam és viszonylag gyorsan kiengedett az ablak. Amúgy tényleg az f astrában nekem se volt ilyen soha:(

Link to comment
Megosztás:

Szia! Tegnap nekem is befagyott az ablakom egy megoldás fűtőventillátort maxra állítva a két oldalsó fúvókát az ablakra állítottam és viszonylag gyorsan kiengedett az ablak. Amúgy tényleg az f astrában nekem se volt ilyen soha:(

Ja, hát nálam is ez van, de valami megelőzésféle kellene, hogy ne fagyjon be eleve. Itt mutatkozik meg a dízelem hátránya: alig van hőveszteség, tehát

a meleget is szűkösen méri...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G astra classic II tulaj vagyok körülbelül egy 3/4 éve van nálam az autó. Eddig nem volt vele semmilyen probléma, viszont most egy kis szerelésre szorulna, megadta magát a fékbetét és a toronycsapágy is. A segitségeteket szeretném kérni, hogy hol találnék, megbizható és nem horribilis árakon dolgozó, korrekt szerelőt (tudom a mesében:) de hátha), akihez vihetném a későbbiekben is az autót Budapesten. Sajnos nem ismerek ilyet és most még elmenne, ha elvinném valahova de később szeretnék ugyanoda járni. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:

Sándor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2005-ös G astra classic II tulaj vagyok körülbelül egy 3/4 éve van nálam az autó. Eddig nem volt vele semmilyen probléma, viszont most egy kis szerelésre szorulna, megadta magát a fékbetét és a toronycsapágy is. A segitségeteket szeretném kérni, hogy hol találnék, megbizható és nem horribilis árakon dolgozó, korrekt szerelőt (tudom a mesében:) de hátha), akihez vihetném a későbbiekben is az autót Budapesten. Sajnos nem ismerek ilyet és most még elmenne, ha elvinném valahova de később szeretnék ugyanoda járni. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Üdv:

Sándor

hm hm most ajánljam magamat?

Link to comment
Megosztás:

Ezt a hibakódot tudja valaki értelmezni?

Az eset: reggel, -6 fok, csillaggarázs. simán indul. Gyerek oviba, kb 1km-re (sajnos rövidtáv),

autó leállít, utána inditanám. nem indul. még 2x nem indult. Hibakódot azonnal kiolvastam: 1-6-1-4 villogás. Loss of RIM serial data. Utána vártam kb fél percet, simán indul. azóta 3x indítottam simán, minden OK, jól húz, nem rángat. Mi lehet a bibi? A hibakódot másnak is csak 1x villogja ki? Mintha azt olvastam

volna valahol, h 2x. Ötlet vkinek? Komoly a dolog?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.