Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hellának van keretes kerek ködlámpa gyári helyre szerelhető micro de.(asszem)Van valahol képem is róla de már későre jár....

Néztem unix oldalán G astra ködlámpákat, ott a Hella szettben majdnem 60 guriga :D

A lámpák 22e/db (Hella)

Amúgy is kétféle van izzó szerint is, H1 és H3. (Hella H3)

Melyik a jobb?

A másik Fifft. (?)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem gyári hamar törik mert nagyon törékeny üveg.

Az eredeti széria ködlámpa (gyári) egyáltalán nem vékony üveg, sőt!

Igen tisztességes, erős anyag, ami nem könnyen törékeny.

Nekem ilyen volt a G -ben, semmi gond nem volt vele, egyedül az izzókat kényelmetlen benne cserélni..... :D

Link to comment
Megosztás:

Az eredeti széria ködlámpa (gyári) egyáltalán nem vékony üveg, sőt!

Igen tisztességes, erős anyag, ami nem könnyen törékeny.

Nekem ilyen volt a G -ben, semmi gond nem volt vele, egyedül az izzókat kényelmetlen benne cserélni..... :D

Gyári szettre tudtok esetleg árat? (esetleg Uhu?)

Link to comment
Megosztás:

Én biztos megkérdeznék néhány bontót. Minek újat venni....

Vagy utángyártott: pl: utángyártott

Ennyi pénzért utángyártott, és az elgalább ujj, nem köfelverődéses, karcos, ha bemondaná az unalmast akkor potolni sem drága, de amennyit kell a ködlámpa (habár 1-2 IQninja még jóidőben este is használja nah akkor tudok ám mérges lenni :D és nem érti, hogy miért villogtatok Neki :D )

Link to comment
Megosztás:

Megnézzük ezt az utángyártottat. Formára megegyezhet a gyárival?

Jut eszembe: a ködlámpa kapcsolása hogy megy? Új kapcsoló kell az autóba?

Az utángyártott lényege, hogy gyári helyre jó. Ha gyárilag a lámpakapocsolód alatt nincs az első ködlámpának kapcsolója akkor igen. De már mint mondtam is bontó....

Link to comment
Megosztás:

Az utángyártott lényege, hogy gyári helyre jó. Ha gyárilag a lámpakapocsolód alatt nincs az első ködlámpának kapcsolója akkor igen. De már mint mondtam is bontó....

Az gáz, mert csak a hátsó ködösnek van ott a kapcsolója. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.Ha akarod küldök a könyöktámaszomról képet,én 5ropiért vettem szerintem marha jó,és ugyan olyan a borítása mint a műszerfalnak.

Szia!

Nekem küldenél képet a könyöklődről. Meg az érdekelne hogy pontosan milyen típus, és mennyire egyszerű beszerelni, mennyire kell fúrkálni meg ilyen apróságok.

Link to comment
Megosztás:

Mintha korábban valaki azt írta volna, hogy arról az egy kapcsolóról működteti elöl-hátul. A kapcs elbírja, a köd meg ha van, elöl is van, hátul is van.

Erre már gondoltam, így nem kellene a műszerfalat sem bontani, vezetékezni. Elég rákötni a ködlámparelé behúzótekercsét a hátramenő vezetékre. A hátsó ködlámpa közvetlenül van kapcsolva, vagy az is relézve van?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem küldenél képet a könyöklődről. Meg az érdekelne hogy pontosan milyen típus, és mennyire egyszerű beszerelni, mennyire kell fúrkálni meg ilyen apróságok.

Igen,ilyen a könyöklőm,ebből a boltból rendeltem.Tök egyszerű a beszerelése és nagyon stabil.A sógorom tegnap vette át az új Ford Fusion-át,abban is utólag beépített könyöktámasz van.Ára 15ropi,és lityeg letyeg.Mondta neki a kereskedő,hogy ne nagyon feküdjön rá.Amit én raktam be5ropiért,azzal ki lehetne tépni egybe az egész közép konzolt.Igaz nem varrott bőr a borítása.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem küldenél képet a könyöklődről. Meg az érdekelne hogy pontosan milyen típus, és mennyire egyszerű beszerelni, mennyire kell fúrkálni meg ilyen apróságok.

Igen pont ilyen,nagyon egyszerű beszerelni,és nagyon stabil.

Link to comment
Megosztás:

Légterelőt használ valki?

Én ILYET nézegetek, szerintem árban is nagyon barátságos.

Szerintem Szatuna légterelőt vegyél. Nekem előző és mostani Astrán is az van és tökéletes. Másik futkosós kocsira vettem egy olcsóbbat de az messze nem oylan jó. Kis vékony lapos, játékszernek tűnik a Szatuna-hoz képest.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem Szatuna légterelőt vegyél. Nekem előző és mostani Astrán is az van és tökéletes. Másik futkosós kocsira vettem egy olcsóbbat de az messze nem oylan jó. Kis vékony lapos, játékszernek tűnik a Szatuna-hoz képest.

az lehet, hogy vékonyabb, de ha nem segítessz neki a menetszél nem töri el és ráadásúl mivel vékonyabb az üveget sem feszíti jobban...nekem néha a szatuna-t meg kell ighazítani, mert pár tized elmozdulás és a jobbos már visszanyit, mert szerinte vmi becsípődött....és risztós lezárásnál ez idegesítő, mert hiába próbálja automatikusan felhúzni..visszanyit :D :D

Link to comment
Megosztás:

Légterelőt használ valki?

Csak SZATUNA -típusút vegyél, precíz, pontosan illeszkedik, masszív és menet közben sem zörög.

Nekem ilyen volt, ill. most is van a corsámon, csak ajánlani tudom.

Nagyon jó esőben, ill. ha résnyire nyitod meg az ablakot nem vág a huzat, nem süvít a menetszél és ha párásodik a szélvédő, akkor is pillanatok alatt engedi a friss levegőt miközben az eső nem esik be...

Link to comment
Megosztás:

az lehet, hogy vékonyabb, de ha nem segítessz neki a menetszél nem töri el és ráadásúl mivel vékonyabb az üveget sem feszíti jobban...nekem néha a szatuna-t meg kell ighazítani, mert pár tized elmozdulás és a jobbos már visszanyit, mert szerinte vmi becsípődött....és risztós lezárásnál ez idegesítő, mert hiába próbálja automatikusan felhúzni..visszanyit :D :D

Szerintem akkor nem túl jól rakták fel neked mert ezek tökéletesen passzolnak. Nekem sose kellett hozzányúlnom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor nem túl jól rakták fel neked mert ezek tökéletesen passzolnak. Nekem sose kellett hozzányúlnom.

felrakni? csak be kell rakni és kész...Én raktam be :D passzolni passzol teljesen, de ha pl a tükröt be kell hajtanom,mert olyan helyen állok meg és megfeszíti, mert ugye akkor hozzáér....utánna szokott vele gond lenni, vagy amikor pl ablakot pucolok leengedetten és még ezt is letakarítom, akkor egy kismozdulás és igazítani kell...amúgy meg vagyok vele elégedve... :D

Link to comment
Megosztás:

az lehet, hogy vékonyabb, de ha nem segítessz neki a menetszél nem töri el és ráadásúl mivel vékonyabb az üveget sem feszíti jobban...nekem néha a szatuna-t meg kell ighazítani, mert pár tized elmozdulás és a jobbos már visszanyit, mert szerinte vmi becsípődött....és risztós lezárásnál ez idegesítő, mert hiába próbálja automatikusan felhúzni..visszanyit :D :P

Én is Szatunát vettem, de nekem nem nyit vissza az ablak. Kurblis :D

Qpack: szerintem neki ott rakták fel a gyártónál, mert ingyen megteszik azonnal, ha helyben veszed náluk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.