Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Sosem értettem igazán ezt az üléshuzat-dolgot. Aki ilyet használ az a következő tulajnak vagy a neppernek tesz szívességet? Szvsz egyetlen üléshuzat sem olyan szép és nem ad olyan minőségi hatást mint a gyári, ha pedig megvételkor jó állapotban volt az ülésem, akkor azért takarjam el egy ronda huzattal hogy majd ha egyszer eladom, az új tulaj nézegethesse a szépet? Még mit nem...

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem igazán ezt az üléshuzat-dolgot. Aki ilyet használ az a következő tulajnak vagy a neppernek tesz szívességet? Szvsz egyetlen üléshuzat sem olyan szép és nem ad olyan minőségi hatást mint a gyári, ha pedig megvételkor jó állapotban volt az ülésem, akkor azért takarjam el egy ronda huzattal hogy majd ha egyszer eladom, az új tulaj nézegethesse a szépet? Még mit nem...

A Csuka utcában a Piroska gyári kárpitból csinál huzatot.A Vectrába Skoda superb huzatot rakattam vagy 8 éve.Az Astrába is ott fogok Polo huzatot varratni,már ki is néztem,csak el kellene menni.A következő tulaj meg hagy örüljön neki.Engem az már nem érdekel:)Eddig az összes kocsimat havernak vagy ismerősnek adtam el.Úgyhogy a nepper bekaphatja:)

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem igazán ezt az üléshuzat-dolgot. Aki ilyet használ az a következő tulajnak vagy a neppernek tesz szívességet? Szvsz egyetlen üléshuzat sem olyan szép és nem ad olyan minőségi hatást mint a gyári, ha pedig megvételkor jó állapotban volt az ülésem, akkor azért takarjam el egy ronda huzattal hogy majd ha egyszer eladom, az új tulaj nézegethesse a szépet? Még mit nem...

:icon13:

Link to comment
Megosztás:

Sosem értettem igazán ezt az üléshuzat-dolgot. Aki ilyet használ az a következő tulajnak vagy a neppernek tesz szívességet? Szvsz egyetlen üléshuzat sem olyan szép és nem ad olyan minőségi hatást mint a gyári, ha pedig megvételkor jó állapotban volt az ülésem, akkor azért takarjam el egy ronda huzattal hogy majd ha egyszer eladom, az új tulaj nézegethesse a szépet? Még mit nem...

Azért lehet szebbet csináltatni, mint a szürke amit beletesznek... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nyilván mindenkinek máshol van az a határ, amit az ember szeme még eltűr üléshuzattal kapcsolatban. Szerintem nem csúfítja el az utasteret, pedig igyekszem mindig az olcsóbbat venni. Kicsit több pénzért már vannak egész szépek is szerintem(!).

Link to comment
Megosztás:

Attól majdnem mindegyik szebb:)Én is azért rakatom bele,hogy ne koszoljam az ülést.Melósruhába ülök benne többnyire.A huzatot könyebb mosni,mint az ülést

Nekem speciális a helyzetem, a Bertone bézs textilével felérő üléshuzat nem nagyon van, ha meg szerelni megyek akkor viszem a melósruhát a csomagtartóban és a garázsban átöltözök.

Link to comment
Megosztás:

Póló nélkül az enyémbe sem engedem, mert nagyon kényes, még a tiszta víz is foltot hagy rajta, nemhogy az izzadtság... amúgy amennyire tudom KRESZ szerint nem is szabad félmeztelenül vezetni...

Minden KRESZ szabályt úgysem tudok betartani...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak régről rémlik valami, de úgy emlékszem a véletlen rovarcsípés okozta dekoncentráció miatt megnövekedett balesetveszély indokolja... bár tulajdonképpen az a darázs meg tud csípni az arcodon is és akkor ugyanúgy hadonászni kezd aki fél a darazsaktól... szóval tényleg nem logikus belegondolva.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak régről rémlik valami, de úgy emlékszem a véletlen rovarcsípés okozta dekoncentráció miatt megnövekedett balesetveszély indokolja... bár tulajdonképpen az a darázs meg tud csípni az arcodon is és akkor ugyanúgy hadonászni kezd aki fél a darazsaktól... szóval tényleg nem logikus belegondolva.

Engem kb. 2 hónapja a pólón keresztül megcsípett egy mutáns darázs,még mindig meglátszik a nyoma.Nyáron amúgy a céges teherkocsiban ifatrikóban nyomom:)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Nekem is csak régről rémlik valami, de úgy emlékszem a véletlen rovarcsípés okozta dekoncentráció miatt megnövekedett balesetveszély indokolja... bár tulajdonképpen az a darázs meg tud csípni az arcodon is és akkor ugyanúgy hadonászni kezd aki fél a darazsaktól... szóval tényleg nem logikus belegondolva.

Na akkor engem a céges verdából sűrűn kiszednének nyáron! :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak régről rémlik valami, de úgy emlékszem a véletlen rovarcsípés okozta dekoncentráció miatt megnövekedett balesetveszély indokolja... bár tulajdonképpen az a darázs meg tud csípni az arcodon is és akkor ugyanúgy hadonászni kezd aki fél a darazsaktól... szóval tényleg nem logikus belegondolva.

Ez is egy okostojás jogalkotó hülyesége ha tényleg így van. Mert az ablakon kikönyökölve lobogó póló ujjba ugye nem tud beszállni a darázs. Még simsonos időszakomban a bermuda gatya szárába repült be egy darázs. Mire megálltam és letéptem magamról 3 szor csípte meg a combelsőm . Ja és közben ügyelni kellett ne érjen érzékenyebb területre :D

Link to comment
Megosztás:

Ja, ilyen erővel akkor tiltsák meg a lehúzott ablakkal való közlekedést, akkor nem megy be a darázs... :D Meg mi van a kabriókkal, fújjam be Chemotox-al az utasteret vagy mi?

Ugyanígy baromság az is hogy papucsban nem szabad vezetni mert lecsúszhat a lábad a pedálról illetve beszorulhat a fékpedál alá a papucs... az elsőhöz (lecsúszás) csak annyit hogy a múlt héten tankolás utáni elinduláskor túrabakancsban is sikerült lefullasztanom az autót mert a kútoszlop környékén annyira gázolajos volt a beton (cégautó volt, nem a Coupéba tankoltam gázolajat :D) hogy hiába voltam bakancsban, korcsolyázni tudtam volna... még bent a pedálokon is. A második vészhelyzetre meg annyit hogy érdekes módon nőknek nem tilos tűsarkú cipőben vezetni...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv Mindenkinek!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy Astra-mban ülést szeretnék cserélni, mivel a mostani gyári ülésem háttámlája kicsit el van deformálódva, és szerintem valahol töve is van, miután 2 hónapja beszállás közben megcsúsztam a jégen és neki estem gerinccel a háttámla peremének. Univerzális sportülést néztem hozzá ami abból a szempontból nem tudom, hogy jó lesz e mivel a légzsákvezérlés az 2 első ülés alatt van. Szerintetek ez alat az ülés alatt elfér a légzsák vezérlés és érdemes ezt megvenni, vagy nem fér el és akkor maradok a gyári ülés keresésnél? Itt a link az említett ülésekről!

http://www.racing-autoalkatresz.hu/racing-autoalkatresz/eshop/19-1-Sportulesek-ovek-irodai-szek/1126-2-FK-Automotive-Sportulesek/5/2264-FK-Sportules-Szett-Edition-3-jobb-bal

Köszönöm előre is a segítségeteket! :)

Üdv:

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Légzsákvezérlés az ülés alatt? :blink:

Amennyire tudom az a vezérlő a két ülés között van, abban a konzolban ahol a kézifékkar, csak hátrébb. Az ülések alatt csak a csatlakozói vannak az oldallégzsáknak meg az övfeszítőnek, valamint az ülésfűtésnek. Ezzel az üléssel inkább az lesz a gond hogy valahogy úgy össze tudd hozni a gyári üléssínnel (mivel szinte biztos hogy más a rögzítése), hogy ne legyen túl magas sem, ugyanakkor a gyári üléssínt sem lehet egy-az-egyben likvidálni és teljes egészében újat készíteni helyette, mert akkor meg a magasságállítás funkciótól búcsúzhatsz el, az ugyanis egybe van építve az üléssínnel.

Szóval nem egyszerű... én a helyedben vagy keresnék másik gyári ülést, vagy a mostanit szétszedném és meghegeszteném az ülésvázat (a háttámla alja felől, az ülés hátoldalán meg lehet bontani a gyári kárpitot és roncsolás nélkül le lehet fejteni róla, így szabaddá válik az ülésváz, valamint ha esetleg másik ülést veszel aminek nem egyezik meg az üléskárpit színe/mintája, az is korrigálható így).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.