Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Ugy látom nem csak én szenvedek ilyen gonddal.nem baj,ma nekilátok szerszám nélkül nehëz mondjuk.de veszek egy racsnis dugókulcs készletet,mert még az aksit se tudom rendesen kivenni

Na igen, a szerszámozottság nem árt. Vigyázz azonban, hogy mit veszel, az olcsó szerszámok hamar megbosszulják magukat.

Az akkuhoz való dugókulcsot meg tényleg jól nézd meg, mert a csavarszár (nálam legalábbis) elegendően hosszú ahhoz, hogy normál krovafejjel ne érj le az anyáig.

(Jól teszed, ha egy füst alatt beszerzel egy garnitúra torx-készletet is, sok csavar jár vele.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző kérdésemhez kapcsolódóan még azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben leellenőrizni, hogy hány foknál kapcsol a gomba, mivel 100C° fokos a

kapcsolása a gyári gombának. Volna e valami ötlete valakinek? Az újjat próbáltam én is

forró vízben kisípoltatni, de sikertelen volt.

Üdv! Józsi

Link to comment
Megosztás:

Ugy látom nem csak én szenvedek ilyen gonddal.nem baj,ma nekilátok szerszám nélkül nehëz mondjuk.de veszek egy racsnis dugókulcs készletet,mert még az aksit se tudom rendesen kivenni

Üdv neked!

Jártam én is úgy ahogy te (állt a kesztyűtartó alatti tárcán a víz) a hiba csak annyi volt, hogy a pollenszűrő feletti műanyag védő nem illeszkedett rendesen, a szűrő házon sem illeszkedett rendesen és a tűzfalon lévő gumicsík alatt sem volt rendesen alatta a műanyag széle.Ezt megigazítottam és azóta nincs beázás hálistennek.

Üdv Józsi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző kérdésemhez kapcsolódóan még azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben leellenőrizni, hogy hány foknál kapcsol a gomba, mivel 100C° fokos a

kapcsolása a gyári gombának. Volna e valami ötlete valakinek? Az újjat próbáltam én is

forró vízben kisípoltatni, de sikertelen volt.

Üdv! Józsi

Pedig úgy szokás, ha bugyog a víz akkor van forrásponton, tehát legalább 100 fokos ott már kapcsolnia kell a gombának, tehát zárja a két érintkezőt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző kérdésemhez kapcsolódóan még azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben leellenőrizni, hogy hány foknál kapcsol a gomba, mivel 100C° fokos a

kapcsolása a gyári gombának. Volna e valami ötlete valakinek? Az újjat próbáltam én is

forró vízben kisípoltatni, de sikertelen volt.

Üdv! Józsi

Én egy villanyrezsóra szoktam ráültetni, és elkezdem melegíteni. Közben mérem a hőmérsékletét.

Viszont szerintem az már régen rossz, ha forrásban lévő víztől nem kapcsol be, nekem műszer szerint 95-96 fok körül már kapcsolni szokott a hűtőventilátor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a segítséget!!! Neki esek, hátha változik a fogyasztásom... !!

Üdv!

Elvileg a termosztát ház alatt.

CG2EU.jpg

Ilyesmit keress, legalább is a C12NZ ilyet cseréltem. Annak a szívótorok alatt volt a helye, hátul. Amire nálam 1 vezeték megy az az óra jeladója.

1-4518e6a8507cb.jpg

Link to comment
Megosztás:

Az akksitálca nálam is szanaszét van rohadva. Szerencsére ott nem folyik be a víz. Viszont fent az A oszlop és atető találkozásánál vizes a kárpit ha nagyobb eső van. Letömítettem pasztával azt a részt kívülről, de falra hányt borsó volt...

Nálam is ez volt, én adtam neki kívül a kéder alatt és belül a kárpit alatt is tömítő-ragasztót, azóta semmi beázás. Először csak kívülről tömítettem, akkor beázott valamiért.

Link to comment
Megosztás:

96-os 1.2-es corsa b 8 szelepes(X12SZ) motorról van szó.

Ma néztem olaj szintet ami nem változott hála istennek viszont az olajbetöltő nyíláson sapkán vastagon ilyen vaj szerű emulzió volt.

Sajnos 10Km-es távokat mentünk a kocsival, havonta két havonta volt egy-egy hosszabb út.

Kezdek aggódni, mert ilyen vajas kirakódást még nem láttam csak vékony rétegben tapasztaltam más autónál is télen a kondenzvíz kicsapódása miatt.

Na mármost lehet hengerfejtömítés probléma a kocsival? Vizet nem forralja a tartályból a víz látványosan nem fogy meg tiszta is átlátszó, ha hengerfejes lenne akkor gondolom olajosnak zavarosnak kéne lenni a víznek.

Ezt ki lehet szűrni valahogy biztosra anélkül, hogy szétborítanám a hengerfejet? :icon11:

Vagy van esetleg olyan olaj ami nem képez ennyire drasztikusan emulziót a vízzel?

Illetve nem tudtam elképzelni mi az istentől vizes a hátsó traktus csomagtartó a kocsiban.

A tetőben valahol kilyukadt a hátsó ablakspricni csövezete és az vezette le férfinemiszerványosan a vizet.

Érdemes kicserélni teljes hosszában vagy elég helyileg valahogy megszüntetni a lyukat?

A másik, hogy szelepfedélhez gumitömítést lehet kapni vagy csak parafát? Mert nekem gumitömítés van a neki kialakított nútban ami sajnos eléggé elöregedett már.

Illetve valaki linkelhetne egy service manualt a kocsihoz. :smartass:

Köszönöm.

Módosítva : Bilux
Link to comment
Megosztás:

96-os 1.2-es corsa b 8 szelepes(X12SZ) motorról van szó.

Ma néztem olaj szintet ami nem változott hála istennek viszont az olajbetöltő nyíláson sapkán vastagon ilyen vaj szerű emulzió volt.

Sajnos 10Km-es távokat mentünk a kocsival, havonta két havonta volt egy-egy hosszabb út.

Kezdek aggódni, mert ilyen vajas kirakódást még nem láttam csak vékony rétegben tapasztaltam más autónál is télen a kondenzvíz kicsapódása miatt.

[...]

Illetve nem tudtam elképzelni mi az istentől vizes a hátsó traktus csomagtartó a kocsiban.

A tetőben valahol kilyukadt a hátsó ablakspricni csövezete és az vezette le férfinemiszerványosan a vizet.

Érdemes kicserélni teljes hosszában vagy elég helyileg valahogy megszüntetni a lyukat?

A másik, hogy szelepfedélhez gumitömítést lehet kapni vagy csak parafát? Mert nekem gumitömítés van a neki kialakított nútban ami sajnos eléggé elöregedett már.

Az emulzió normális jelenség, ha "hidegen" használod a motort.

Ablakmosó javítás itt.

Nekem parafa szelepfedél-tömítést adtak, teljesen jól tömít.

Link to comment
Megosztás:

Az emulzió normális jelenség, ha "hidegen" használod a motort.

Ablakmosó javítás itt.

Nekem parafa szelepfedél-tömítést adtak, teljesen jól tömít.

De ilyen vastagon? Komolyan mintha egy fél doboz margarint bele kentem volna az olajtöltő nyíláson... :o

Nekem is parafát adtak, de arra nem fekszik fel normálisan az a gumitömítéses szelepfedél és már könnyezik is alatta pedig 1 éve cseréltem...

Link to comment
Megosztás:

De ilyen vastagon? Komolyan mintha egy fél doboz margarint bele kentem volna az olajtöltő nyíláson... :o

Passz. Talán függ az olajtól is. Majd a többiek megvéleményezik :)

Nekem is parafát adtak, de arra nem fekszik fel normálisan az a gumitömítéses szelepfedél és már könnyezik is alatta pedig 1 éve cseréltem...

Egyenetlen lehet a felület, amire felfekszik, s azért ereszti. (Természetesen gumitömítés helyett kell a parafa.)

Link to comment
Megosztás:

De ilyen vastagon? Komolyan mintha egy fél doboz margarint bele kentem volna az olajtöltő nyíláson... :o

Nekem is parafát adtak, de arra nem fekszik fel normálisan az a gumitömítéses szelepfedél és már könnyezik is alatta pedig 1 éve cseréltem...

Akkor majd nézd meg a kartergáz felvezető csöveket, azok is tele lesznek capuccinoval :)

A tömítés alá tegyél jóféle pasztát (Loctite 5910), így a régi tömítést is vissza rakhatod, miután letisztítottad, és alaposan zsírtalanítottad. Viszont mielőtt rendesen letömíted, pucold ki a szelepfedelet, valószínűleg nálad is tele lesz olajsárral, mint anno nálam volt.

Ez a capuccino szerintem amiatt, van, hogy a szelepfedél fém, és hideg, ezért lecsapódik rajta a pára. Gondolom ezért váltottak később műanyag fedélre.

A másik kocsimon (Vectra B 1,7 TD) műanyag a szelepfedél, és még csak nyoma sincs semmiféle ilyen szarnak a szelepfedél alatt. Akárhányszor levettem, mindig patyolat tiszta volt. Semmi olajsár, és semmi capuccino.

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd nézd meg a kartergáz felvezető csöveket, azok is tele lesznek capuccinoval :)

A tömítés alá tegyél jóféle pasztát (Loctite 5910), így a régi tömítést is vissza rakhatod, miután letisztítottad, és alaposan zsírtalanítottad. Viszont mielőtt rendesen letömíted, pucold ki a szelepfedelet, valószínűleg nálad is tele lesz olajsárral, mint anno nálam volt.

Ez a capuccino szerintem amiatt, van, hogy a szelepfedél fém, és hideg, ezért lecsapódik rajta a pára. Gondolom ezért váltottak később műanyag fedélre.

A másik kocsimon (Vectra B 1,7 TD) műanyag a szelepfedél, és még csak nyoma sincs semmiféle ilyen szarnak a szelepfedél alatt. Akárhányszor levettem, mindig patyolat tiszta volt. Semmi olajsár, és semmi capuccino.

Műanyag már nekem is!

Igen mikor átvettem a kocsit 1 éve akkor kipucoltam nagynehez a gumicsöveket is mert a központi injektort is köpte ezzel a trutyival. Gondolom most is tele lesz...

Ha hengerfejes lenne akkor kerülhet annyi víz a motorblokkba, hogy a szelepfedélen megkeverje ezt a sűrű kapucsínót?

De mint írtam látványosan nem fogy belőle a víz illetve tiszta a hűtővizem is...

Remélem nagy kárt nem okoz a motornak ez a trutyi.

Ki milyen olajat használ vagy ajánl a kocsiba? 220.000Km van benne és nem eszi az olajat.

Illetve vezérlés csere illetve olajteknő tömítés cserém lesz tavasszal.

A vezérlés cseréről valami jó leírást tud valaki? Az se baj ha képekkel illusztrált mert vizuális vagyok :)

Módosítva : Bilux
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Olyan problémám lenne, hogy miután kicseréltük a középkonzolban a kiégett izzókat, feltűnt, hogy akkor is világítanak, ha nincs felkapcsolva a világítás. (tehát folyamatosan, ha gyújtás van)

Ez normális állapot, vagy mi ezzel a teendő?

Igaz nem Opel, de apámék autójában is folyamatos a műszerfal és a középső rész megvilágítása, azzal akülönbséggel, hogyha felhapcsolod a világítást, akkor megváltozik a villágítás erőssége. Nem lehet hogy nálad is erről lehet szó?

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem Opel, de apámék autójában is folyamatos a műszerfal és a középső rész megvilágítása, azzal akülönbséggel, hogyha felhapcsolod a világítást, akkor megváltozik a villágítás erőssége. Nem lehet hogy nálad is erről lehet szó?

Lehet, de a műszerfal nem világít, csak akkor ha felkapcsolom a világítást, a középkonzol viszont folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Igaz nem Opel, de apámék autójában is folyamatos a műszerfal és a középső rész megvilágítása, azzal akülönbséggel, hogyha felhapcsolod a világítást, akkor megváltozik a villágítás erőssége. Nem lehet hogy nálad is erről lehet szó?

Persze, hogy világít gyújtáson, másképp nem lenne sok értelme, amikor ráteszed a világítás kicsit halványabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem látom tisztán, hogy mi értelme a középkonzol világításnak fényes nappal

Ha nincs háttérvilágítása csak egy adott szögben látod a kijelzőt, ha épp úgy jut rá fény, nélküle nem látsz semmit.

A világítás az egész lényege.

De ha zavar kiköthető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy kis gondom még pedig a km órával reggel úgy döntött, hogy nem akar működni fori mérő és minden műszer megy mellette de hogy mennyivel megyek nem tudom. Az óra digitális nem bowdenes. Az lenne a kérdésem, hogy van valami gyenge pontja a rendszernek? Hogy iduljak neki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.