Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

 

A segítségetek kérném, nem is annyira problémáról lenne szó, csak kíváncsi vagyok. Végre szereztem jó áron egy TID kijelzőt, mivel mióta nálam van a kocsi soha nem volt jó ( még karaktereket sem mutatott ). Ma délután be is raktam, szép, pixel hiba mentes, belőttem mindent rajta. Namármost miután bekapcsoltam a rádiót, hogy szóljon valami míg vissza csavarok mindent, eltűnt a dátum rész, gondolom itt kéne megjelenni a hallgatott adónak, de nem jelenik meg :). A rádióm nem gyári hanem egy JVC KD-R 401, mikor cseréltem nem kontárkodtam a vezetékekkel, egyszerűen vettem egy Opel ISO átalakítót és kész. 

 

Kérdésem az lenne végülis, hogy a rádióm miatt van, vagy egyáltalán nem megy ez csak gyári cuccal. Megjegyzem a rádiót érzékeli, mert ha kikapcsolom akkor kikapcsol a TID is, szóval van kommunikáció a két egység között. 

 

Vélemény, szerintetek, bekötés, rádió hiba ( nem tudja ) vagy csak nem gyári és ennyi. 

 

Az még hozzá tartozik, hogy maga a rádió jó, de iszonyat gyengén veszi az állomásokat, valahol olvastam, hogy a külső antennát is meg kell tápolni árammal, de nem vagyok benne biztos. Lehet kevés neki a jel, viszont a rádió kiírja, hogy pl Class Fm.

Link to comment
Megosztás:

Nem gyári rádióval nem fog menni a kijelző, az esetek 99%-ban. Azért 99, mert egyes felső kategóriás Kenwood és VDO típusok tudják kezelni a gyári TID-et, de csakis azok. Alternatív megoldás annyi van hogy vagy leprogramoztatod a kijelzőről a rádiót, vagy elvágod a piros-fehér (ha jól emlékszem) vezetéket a kijelző és a rádió között, és akkor mindig a dátumot fogja mutatni, mint amikor ki van kapcsolva a gyári rádió. Ha utóbbi megoldást választod (tehát a vezeték elvágását), akkor mindenképp a kijelzőnél tedd azt meg és ne a rádiónál, mert ugyanez a vezeték táplálja az antennaerősítőt is, és akkor gyenge lesz a vételed. 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, tgabika76 írta:

Nem gyári rádióval nem fog menni a kijelző, az esetek 99%-ban. Azért 99, mert egyes felső kategóriás Kenwood és VDO típusok tudják kezelni a gyári TID-et, de csakis azok. Alternatív megoldás annyi van hogy vagy leprogramoztatod a kijelzőről a rádiót, vagy elvágod a piros-fehér (ha jól emlékszem) vezetéket a kijelző és a rádió között, és akkor mindig a dátumot fogja mutatni, mint amikor ki van kapcsolva a gyári rádió. Ha utóbbi megoldást választod (tehát a vezeték elvágását), akkor mindenképp a kijelzőnél tedd azt meg és ne a rádiónál, mert ugyanez a vezeték táplálja az antennaerősítőt is, és akkor gyenge lesz a vételed. 

 

Köszi, vágni semmiképpen nem vágok, annyit nem ér, hogy rongáljam a kicsikét, viszont holnap megnézem, mivel nem emlékszem már ( kb. 6 éve lehetett ) mikor beraktam a rádiót, és az igazat megvallva sose volt tiszta vételem, mint más kocsiba, szerintem hiányzik a plusz áram az erősítőről, valahol olvastam már ha AM-en se jön be semmi akkor nincs delej az antenna erősítőn. Reménykedem benne h az a gond és isteni csodával lesz kijelzése a csatornának is, ha nem marad a hőfok, meg az óra, ez is jobb mint 6 évig az üres semmit bámulni :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok 

Lenne egy nagy problémám,van egy Opel B Vectrám b1es 1997 évj,X20DTL problémám az hogy a motorér vezetékkötegem az izzitó dobonzban az összes vezetékről lejött a szigetelés,ideglenesen meglett oldva hogy ne érjenek össze a vezetékek,zsugor csövezve lett.De ez nem megoldás,szeretném cserélni az egész köteget,de nem találok bele valót sehol,és még cikkszámom sincs róla. Ismertető jele hogy a relédobozban 5 relé és 2 db 30 amperos biztositék található,az izzitó relém lila szinű.Már mindent megpróbáltam de nem jutok vele sehova,nem találok hozzá köteget,Kérném a segitségeteket hogy honnan tudnék szerezni hozzá egy köteget,vagy ha nincs mi volna a megoldás erre a problémára.

Válaszaitokat előre is köszönöm

vectra3.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne hogy... Találkozott már valaki olyan problémával 1.7td vectránál hogy kevés a töltés? Generátort kicseréltem, és ugyan az a hiba. Fordulaton fogyasztók nélkül sem megy 13,6 fölé. A generátorra csatlakozó 2 vezeték közül az egyik elvileg a gerjesztő szál, ha jól tudom. Azon a szálon 10.8 Voltot mértem, úgy hogy ráadtam a gyújtást. Lehet, hogy az a kevés és azért elégtelen a töltés? Valakinek esetleg ötlete? Köszi előre is.

Módosítva : davidvida
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 28., davidvida írta:

Üdv mindenkinek! Egy olyan kérdésem lenne hogy... Találkozott már valaki olyan problémával 1.7td vectránál hogy kevés a töltés? Generátort kicseréltem, és ugyan az a hiba. Fordulaton fogyasztók nélkül sem megy 13,6 fölé. A generátorra csatlakozó 2 vezeték közül az egyik elvileg a gerjesztő szál, ha jól tudom. Azon a szálon 10.8 Voltot mértem, úgy hogy ráadtam a gyújtást. Lehet, hogy az a kevés és azért elégtelen a töltés? Valakinek esetleg ötlete? Köszi előre is.

Szia,

A gerjesztő szálon egy égőn (töltés kontroll jelző) keresztül megy a 12V ha rá adod a gyújtást tehát jót mérhettél elvileg, de nekem soknak tűnik az a feszültség amit mértél (gondolom nem járt a motor). Próbáld úgy mérni a feszültséget, hogy a generátor házára rakod a műszer negatív végét és a pozitívat a vastagabb (az megy az akku irányába) kimenő kábelre. Ha úgy meg van a megfelelő feszültség akkor a vezetékeléssel lesz hiba (akár a testeléssel).

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

On ‎04‎/‎12‎/‎2015 at 5:32 PM, Attix70 said:

Szia,

A gerjesztő szálon egy égőn (töltés kontroll jelző) keresztül megy a 12V ha rá adod a gyújtást tehát jót mérhettél elvileg,

 

Ez azt jelenti, hogyha kiég a töltés kontroll jelző izzó, akkor nem kap gerjesztést a generátor, azaz nem lesz töltés?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Lenne egy hatalmas problémám mégpedig, hogy nem áll le az autó ha elfordítom a kulcsot. Azaz leáll, ha a bizti táblából egy 40a biztit kihúzok (itt jegyezném meg másik biztivel nem kísérleteztem) ez ha szemben van a bizti legalsó sor legelső helyén van és a hátsó ablak fütés se tudom kikapcsolni legalábbis a gomb szerint amúgy a relét halom kattanni. Mi lehet a baj hogyan lehet ezt nagyon gyorsan orvosolni?

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 22. at 21:43, Adam1 írta:

Ez nem néz ki túl jól, ha a te autódat ábrázolja a kép.

Bontóban kellene keresgélni, azonos motorkódú, lehetőleg azonos évjáratú autóból származó kábelköteget.

Sajnos nincs,és nem is találok sehól.már vagy ezer embert kérdeztem,és nem tudja senki a választ hogy ez pontosan melyik tipus,amit ezzel a biztositékkal gyártották. :-( 

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2015. 12. 17. at 20:31, bertast írta:

Sajnos nincs,és nem is találok sehól.már vagy ezer embert kérdeztem,és nem tudja senki a választ hogy ez pontosan melyik tipus,amit ezzel a biztositékkal gyártották. :-( 

Ha nincs más megoldás, akkor a sérült darabokat ki kell vágni, és ép vezetéket kell beforrasztani a helyére. Ha szépen van megcsinálva, akkor tartós lesz az is. Sérült csatlakozót pedig bármilyen más kötegből is tudsz szerezni.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok 

Van egy X18xe motorkodú B1- s 1998- s Vekim. A problémám a következő lenne. Gyújtás ráadás után a benzin visszajelző ill.a töltés visszajelző nem vilagít pedig az izzók jók az 100%, mert tegnap megnéztem. Mi lehet a baj szerintetek?  

Köszi a segítséget. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Rég jártam erre, most kaptam vissza az autót 4 hónap után...

Van egy két hibakódom, nem tudom lenne e rá valami ötlete valakinek

ha jól számoltam a villogtatásnál akkor a három kód a következő

P0325, P0120, P0505

keresgettem már a neten, meg itt a fórumon is, de nem tudtam meg sok mindent

A kódok jelentése megvan, csak az a kérdés, hogy mihez is lehetne kezdeni velük?

Ha valaki tudna valami frappánsat, hogy merre induljak, azért hálás lennék

 

Előre is köszi

Dani

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 25. at 13:57, annonymus90 írta:

Rég jártam erre, most kaptam vissza az autót 4 hónap után...

Van egy két hibakódom, nem tudom lenne e rá valami ötlete valakinek

ha jól számoltam a villogtatásnál akkor a három kód a következő

P0325, P0120, P0505

keresgettem már a neten, meg itt a fórumon is, de nem tudtam meg sok mindent

A kódok jelentése megvan, csak az a kérdés, hogy mihez is lehetne kezdeni velük?

Ha valaki tudna valami frappánsat, hogy merre induljak, azért hálás lennék

Ha be is írnád a kód jelentését, akkor nem kellene másnak utánanéznie. ;)
Szerintem pont arra kellene indulni amerre a kódok mondják. Kopogásszenzor, TPS, alapjárati.
De jó lenne azt is tudni, hogy hogyan viselkedik az autó.

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, hogy nem írtam be

Amiket produkál:

- hidegen nagyon nehezen indul, vagy egyáltalán nem

- nagyobb gázadásra berángat, elég nehezen gyorsul

- az alapjárat sokszor 2000 környékén mozog, plusz néha olyan mintha beragadna a gáz, mert volt olyan hogy váltottam 2-be és nem értem a gázhoz, az autó mégis gyorsult...

Elég sok minden szét volt szedve, mert volt egy motorgenerál. Utánna fel lett újítva az önindító, új gyertyák, gyertyakábelek, főtengely jeladó, a folytószelepnél is lett cserélve egy szenzor?potméter?(valami ilyet mondott a szerelő), az alapjárati motor is ki lett pucolva.

A kopogásszenzorral nem foglalkozott mert azt a hibakódot ő nem látta, én meg azt sem tudom hol keressem

A gázpedál pozíciós szenzorra is gondoltam, mert a pedálnak volt egy kis holtjátéka mielőtt el kezdte húzni a bovdent, mostmár nincs holtjáték. Nem tudom nem-e elállítódott

Remélem nem írtam nagy marhaságokat és nagyjából érthető a dolog

 

Ja x20xev-ről van szó

Módosítva : annonymus90
Link to comment
Megosztás:

16 órája, annonymus90 írta:

Bocsánat, hogy nem írtam be

Amiket produkál:

- hidegen nagyon nehezen indul, vagy egyáltalán nem

- nagyobb gázadásra berángat, elég nehezen gyorsul

- az alapjárat sokszor 2000 környékén mozog, plusz néha olyan mintha beragadna a gáz, mert volt olyan hogy váltottam 2-be és nem értem a gázhoz, az autó mégis gyorsult...

Elég sok minden szét volt szedve, mert volt egy motorgenerál. Utánna fel lett újítva az önindító, új gyertyák, gyertyakábelek, főtengely jeladó, a folytószelepnél is lett cserélve egy szenzor?potméter?(valami ilyet mondott a szerelő), az alapjárati motor is ki lett pucolva.

A kopogásszenzorral nem foglalkozott mert azt a hibakódot ő nem látta, én meg azt sem tudom hol keressem

A gázpedál pozíciós szenzorra is gondoltam, mert a pedálnak volt egy kis holtjátéka mielőtt el kezdte húzni a bovdent, mostmár nincs holtjáték. Nem tudom nem-e elállítódott

Remélem nem írtam nagy marhaságokat és nagyjából érthető a dolog

 

Ja x20xev-ről van szó

Generál előtt is voltak ezek a problémák, vagy csak utána jött? Egyszerre az összes biztos nem romlik el, főleg, ha volt közölük cserélve is.
Én először a következőket próbálnám:
- másik alapjárati kölcsönbe tesztelés céljából akár bontóból
- üzemanyagnyomás ellenőrzés
- kábelköteg ellenőrzés
A holtjáték megszüntetésnek nincs köze hozzá.
 

Link to comment
Megosztás:

Generál előtt is meg-meg torpant, de nem ennyire

Az üzemanyaggal lehet valami, mert tankolni csak nagyon lassan tudok. Gyorsan lekattan a cső, mintha már tele is lenne a tank. Nyáron volt cserélve az ac pumpa egyik csöve mert meg volt törve, de ez a tankolós dolog már akkor is volt.

Most délután azt vettem észre amikor kézzel húztam a gázt a motoron akkor hallottam egy olyan "szívó" hangot amikor megtorpan

A fojtószelep poti csatlajozóját leszedtem, a kábelének a szigetelése fel van vágva de benne a drótok szigetelése ép, szigszalagot kapott.Ennek a kábelnek hova mehet a másik vége? Akkor ki tudnám mérni hogy nem e szakadt

Link to comment
Megosztás:

1 óra, annonymus90 írta:

Generál előtt is meg-meg torpant, de nem ennyire

Az üzemanyaggal lehet valami, mert tankolni csak nagyon lassan tudok. Gyorsan lekattan a cső, mintha már tele is lenne a tank. Nyáron volt cserélve az ac pumpa egyik csöve mert meg volt törve, de ez a tankolós dolog már akkor is volt.

Most délután azt vettem észre amikor kézzel húztam a gázt a motoron akkor hallottam egy olyan "szívó" hangot amikor megtorpan

A fojtószelep poti csatlajozóját leszedtem, a kábelének a szigetelése fel van vágva de benne a drótok szigetelése ép, szigszalagot kapott.Ennek a kábelnek hova mehet a másik vége? Akkor ki tudnám mérni hogy nem e szakadt

Lehet, hogy a tankszellőztető van eldugulva. Méress nyomást, akkor kiderül, hogy a többi is kötődik-e ehhez.
ECU-ba megy. A védőcső mindig el van vágva. Ha a vezetékek épnek tűnnek a szenzornál, akkor nem valószínű, hogy a vezetékekkel lesz a gond. Üzemanyag témára feküdj rá.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.
Kis segítség kellene.
Mért lehet az hogy akkumulátor feszültség alacson? (időszakos) ezt a hibát időnként tárolja.
Egy 45AH 400A akksi volt benne  ezzel nemigazán indult az autó sokszor
Lecseréltem egy Exide 77AH 760A akksira mindig szépen indul azóta a gép legalábbis az akksi részéről.
Így gondolom az akksi kizárva. Töltésem jó nincs gond a generátorral.
Plusz fogyasztásom nincs.
1997-es X20XEV Veci

Valakinek esetleg ötlete ezzel kapcsolatban?

Volna még egy említésem mégpedig az, hogy van olyan hibakódom is ami azt írja, hogy (Hűtőfolyadék-hőmérséklet, feszültség magas - Nincs jelen)
Ehez hozzá tartozik az is, hogy volt amikor alig indult be és gázadásra erő sem volt benne.
Rossz lehet a jeladó vagy vezeték esetleg érintkezés?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, gyuros írta:

Üdv mindenkinek.
Kis segítség kellene.
Mért lehet az hogy akkumulátor feszültség alacson? (időszakos) ezt a hibát időnként tárolja.
Egy 45AH 400A akksi volt benne  ezzel nemigazán indult az autó sokszor
Lecseréltem egy Exide 77AH 760A akksira mindig szépen indul azóta a gép legalábbis az akksi részéről.
Így gondolom az akksi kizárva. Töltésem jó nincs gond a generátorral.
Plusz fogyasztásom nincs.
1997-es X20XEV Veci

Valakinek esetleg ötlete ezzel kapcsolatban?

Volna még egy említésem mégpedig az, hogy van olyan hibakódom is ami azt írja, hogy (Hűtőfolyadék-hőmérséklet, feszültség magas - Nincs jelen)
Ehez hozzá tartozik az is, hogy volt amikor alig indult be és gázadásra erő sem volt benne.
Rossz lehet a jeladó vagy vezeték esetleg érintkezés?

Előre is köszi.

Mennyi amikor azt írja alacsony?
Mennyi az üresjárati fogyasztás?
Hogyan ellenőrizted a töltést?

"Rossz lehet a jeladó vagy vezeték esetleg érintkezés?" - Minden bizonnyal.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.