Jump to content

Recommended Posts

HaPetya    44
34 perce, zotya975 írta:

Akkor nem is, de ha a forró nyári estén leállítod a kocsit, és van egy hűvösebb 15-fokos hajnal akkor érezni hogy jobban harap. Nem kell nagy dologra gondolni, max 1-2 paci. Nem véletlenül mondják hogy a direkt szűrőt nem szabad közvetlenül rövid csővel a motor fölé rakni, és nem véletlenül veszik ki gyorsulási versenyeken az utcai autók egyik első lámpáját ami mögött a légbeszívás van. A hideg levegőben több az oxigén jobb az égés. Ha nem így lenne nem lenne szükség intercolerre, nem számítana hogy a turbó felmelegíti a levegőt. 

Szívó benzinmotornál ez a harap nem harap kérdés nem csak a levegő oxigéntartalmától függ, hanem a sűrűségtől és a légnyomástól is. Hideg levegő sűrűsége nagyobb mint a melegé, így a motor adott térfogatában beszívott levegő tömege nagyobb. Ez a lényeg szívómotornál, az a hengerbe a lehető legnagyobb tömegű keveréket bejuttatni. Az, hogy egy hűvös hajnalon jobban harap a gép a hidegindítás miatt van, szándékosan dús keveréket kap a motor. Karburátornál, központinál, ahol jó hosszú szívócső van, így van lehetősége a hideg falon kicsapódnia a benzinnek, kompenzálni kell dús keverékkel. Szívócsatorna és közvetlen befecskendezésnél ezt jóval nehezebb észrevenni, ott nyilván kevésbé érvényesül ez a hatás.

Módosítva : HaPetya

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
joecockroach    25
56 perce, zotya975 írta:

Akkor nem is, de ha a forró nyári estén leállítod a kocsit, és van egy hűvösebb 15-fokos hajnal akkor érezni hogy jobban harap. Nem kell nagy dologra gondolni, max 1-2 paci. Nem véletlenül mondják hogy a direkt szűrőt nem szabad közvetlenül rövid csővel a motor fölé rakni, és nem véletlenül veszik ki gyorsulási versenyeken az utcai autók egyik első lámpáját ami mögött a légbeszívás van. A hideg levegőben több az oxigén jobb az égés. Ha nem így lenne nem lenne szükség intercolerre, nem számítana hogy a turbó felmelegíti a levegőt. 

Értem hogy több oxigén van a hűvösebb levegőben, de 1.4 vagy 1.6os szívómotornál tényleg olyan kicsi lesz a változás, hogy meg sem érezzük. 

Egyébként lehet persze h jobban harap kora reggel. Néha tankolás után figyeltem fel arra, mintha jobban menne teli tankkal a kocsi, de lehet hogy csak érzéki csalódás volt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wookie    359
1 óra, joecockroach írta:

Értem hogy több oxigén van a hűvösebb levegőben, de 1.4 vagy 1.6os szívómotornál tényleg olyan kicsi lesz a változás, hogy meg sem érezzük. 

Egyébként lehet persze h jobban harap kora reggel. Néha tankolás után figyeltem fel arra, mintha jobban menne teli tankkal a kocsi, de lehet hogy csak érzéki csalódás volt.

Pont hogy a kisebb motornál érzed meg jobban, hiszen kevés a ló. 150 lónál -5-6 különbség nem tűnik fel. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.270
2 órája, joecockroach írta:

Annyira én sem tudom, de van itt egy videó, 2.40-nél van az érdekes rész és a táblázat is erről szól:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
ihbastra    2

Sziasztok! Most vettem egyik hogy az egyik fagydugónál szivárog a fagyálló! Légyszi segítsetek hogy mi a csere menete hogy kell cserélni!? Köszönöm

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.270
9 perce, ihbastra írta:

Sziasztok! Most vettem egyik hogy az egyik fagydugónál szivárog a fagyálló! Légyszi segítsetek hogy mi a csere menete hogy kell cserélni!? Köszönöm

Röviden kiveszed a régit beütöd az újat. A régibe beleütsz egy hegyes csavarhúzót, vésőt és kifordítód vigyázva hogy a blokk felfekvő felületét ne sértsd meg. Az újat például egy megfelelő méretű crova fejjel lehet beütni. Hogy szárazon vagy pasztázva azt te döntsd el, van aki így csinálja van aki úgy. Pölö egy videó, a felétől kezdődik a lényeg:

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés