Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Lenne egy kérdésem tönkrement a benzinszivattyúm és sajna csak úgy indúl ha megütögetem kalapácssal egy kicsit: Kérnék egy kis segítséget ,hogy mennyibe kerűlhet egy szívattyú és,hogy érdemes-e venni bontottat? Köszi az infót!

8-tól 40-ig szokott menni a bontott meg 10-körül és szerintem vagy középkategóriát veszel 17-20-.körül vagy bontott gyárit 10-ért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Abban kérném a segítségeteket hogy a kis f astrámban x16xel 74kw ecotec,már elég régóta zenél 1-2-3hidrotőke és szeretném kicserélni házilag mert meg untam a muzsikát már. :):)Na a lényeg hogy hogyan tudom pontosan megnézni hogy melyik adta meg magát a 16 közül,vagy esetleg ez szét szerelhető.És hol tudnák ilyet BONTOTTAT és jót beszerezni,mivel szegény az eklézsia mostanság,vagy legvégső esetben az újat meg veszem de a szerelőt mindenképp ki akarom hagyni. Segítségeteket előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem tönkrement a benzinszivattyúm és sajna csak úgy indúl ha megütögetem kalapácssal egy kicsit: Kérnék egy kis segítséget ,hogy mennyibe kerűlhet egy szívattyú és,hogy érdemes-e venni bontottat? Köszi az infót!

nézd meg a tetején a csatlakozót nincs e kikotyógósodva mert én is igy jártam hogy ütögettem cseréltem és közben csak nem kapott rendesen áramot!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem tönkrement a benzinszivattyúm és sajna csak úgy indúl ha megütögetem kalapácssal egy kicsit: Kérnék egy kis segítséget ,hogy mennyibe kerűlhet egy szívattyú és,hogy érdemes-e venni bontottat? Köszi az infót!

Én rendeltem már ilyen WRC-s cuccokat,az a tapasztalatom hogy jók és olcsók,a cég korrekt!Itt kapsz szivattyút!

http://wrcauto.hu/?1498,acpumpaopelastrafastragvectraavectrabcalibrazafira

Link to comment
Megosztás:

8-tól 40-ig szokott menni a bontott meg 10-körül és szerintem vagy középkategóriát veszel 17-20-.körül vagy bontott gyárit 10-ért.

8-tól 40-ig szokott menni a bontott meg 10-körül és szerintem vagy középkategóriát veszel 17-20-.körül vagy bontott gyárit 10-ért.

Köszi a segítséget 16000-ft-ért tudtam venni!
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne :) tudom nem kadetos rész de itt motorokal kapcsolatban mindig jó válaszokat kaptam,és gyorsan. nekem astrám van tesom kadetjában van egy 18E motorkodú motor, sajnos hajtokar csapágyas és gyürüs lett. nekem van bontva egy C18NZ motorom. én úgy tudom hogy maga a fűzött blok ugyan az?! és csak az elektronika hengerfej ezek a mások?!ezt abbol is gondolom hogy néztem hajtókarcsapá szettet meg gyűrű szettet és a c18nz és az 18Ehez ugyan azon a cikszám fut...Tehát ha kicserélem a blokot a c18nzre és rá teszem az 18E cuccait jó lesz?! várom a válaszokat elörre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagyon fontos kérdésem lenne :) tudom nem kadetos rész de itt motorokal kapcsolatban mindig jó válaszokat kaptam,és gyorsan. nekem astrám van tesom kadetjában van egy 18E motorkodú motor, sajnos hajtokar csapágyas és gyürüs lett. nekem van bontva egy C18NZ motorom. én úgy tudom hogy maga a fűzött blok ugyan az?! és csak az elektronika hengerfej ezek a mások?!ezt abbol is gondolom hogy néztem hajtókarcsapá szettet meg gyűrű szettet és a c18nz és az 18Ehez ugyan azon a cikszám fut...Tehát ha kicserélem a blokot a c18nzre és rá teszem az 18E cuccait jó lesz?! várom a válaszokat elörre is köszönöm!

Igen, egyformák. De akkor már kompletten tenném át a motort. A motorszám változás miatt így is úgyis mind1.

Link to comment
Megosztás:

Igen, egyformák. De akkor már kompletten tenném át a motort. A motorszám változás miatt így is úgyis mind1.

Igen nekem is ezvolt az első tervem hogy mindent egyben de akkor kábelköteg mindent kéne cserélni mert mások az osztofejek,az Ecu is szerintem más.stb stb meg c14nz 90le központi injektoros az 18e meg hengerenkénti szívosor minden más.Ezért lényeges hogy a blokk maga ugyan olyan-e. de köszönöm a választ

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Mostanába elég kicsit elég nehezen indulgat az astrám van,hogy pöccre van amikor meg kis csak egy kis gázzal hajlandó gyorsan beindulni(ha nem lépek rá a gázra akkor úgy 3mp ig is el tekergeti mire beröffenik) ma kivettem a gyertyákat elég érdekesen néznek ki a színük még hagyján de van rajtuk egy kis ráégett koksz olyan mint amikor a hegesztésnél fröcsög az olvadt fém.. szerintetek mi lehet a gond? foto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu foto_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Igen nekem is ezvolt az első tervem hogy mindent egyben de akkor kábelköteg mindent kéne cserélni mert mások az osztofejek,az Ecu is szerintem más.stb stb meg c14nz 90le központi injektoros az 18e meg hengerenkénti szívosor minden más.Ezért lényeges hogy a blokk maga ugyan olyan-e. de köszönöm a választ

Nanana, ez a c14nz ez most honnan jött? Először c18nz-t írtál!

Nyilván minden más, de a motorköteget áthúzni nem egy nagy was ist das, bár a karbis köteget nem ismerem.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

1.4 Nz kombi F astrán van és motorikusan mivel gyárilag 60 pacis így nagy csoda nem várható tőle.

De 1-2 hónapja azt tapasztalom, hogy lomhább ennél is sőt mentem vele dimbes dombos helyen és igen csak elment az a kis nyomatékom is. Gyakorlatilag nem hajlandó 100- 110 nél többet menni, korábban 130-140 jártam vele tartósan.A dombnál hiába lendületből neki mentem akkor is vissza eset a sebesség akár 70-80km ra.

Van benne bőven kilóméter több mint 300 ezer.

Jó olajat használok bele már régóta 5w-40et. (lehet luxus is benne de meghálált a télen is és a hidrotöke kopogás is elhalgatott) kb.10-13 km ként cserélem benne.

Egy ismerős a szelep fedelet levette hogy megnézze kopott a e vezérmű tengely de kiugrót kopás nem látott rajta.

Mit tegyek hol kezdejem?

Kompresszió mérés?

Nyilván anyit költök rá amennyit még megéri.

Látványosan nem eszi az olajat. (10ekm nél 1.5 liter öntöttem utána)

Van aki azt mondja hogy gyűrűzés? - lehet?

A motornak még nincs rossz hangja csak éppen nem megy nem visszi át azt a kevés erőt vagy csak alig. és a hegy megfogja illyetve és 110 alig megy többet. És ha terhelt akkor nyílván az is le vesz belőle.

Lehet kuplung? de akkor pörögne és vagy csúszna ezt sem érzékelem így - mondjuk elég fent fog.

Köszi a véleményeket előre is remélem jó fórumba írtam

Link to comment
Megosztás:

Hello!

1.4 Nz kombi F astrán van és motorikusan mivel gyárilag 60 pacis így nagy csoda nem várható tőle.

De 1-2 hónapja azt tapasztalom, hogy lomhább ennél is sőt mentem vele dimbes dombos helyen és igen csak elment az a kis nyomatékom is. Gyakorlatilag nem hajlandó 100- 110 nél többet menni, korábban 130-140 jártam vele tartósan.A dombnál hiába lendületből neki mentem akkor is vissza eset a sebesség akár 70-80km ra.

Van benne bőven kilóméter több mint 300 ezer.

Jó olajat használok bele már régóta 5w-40et. (lehet luxus is benne de meghálált a télen is és a hidrotöke kopogás is elhalgatott) kb.10-13 km ként cserélem benne.

Egy ismerős a szelep fedelet levette hogy megnézze kopott a e vezérmű tengely de kiugrót kopás nem látott rajta.

Mit tegyek hol kezdejem?

Kompresszió mérés?

Nyilván anyit költök rá amennyit még megéri.

Látványosan nem eszi az olajat. (10ekm nél 1.5 liter öntöttem utána)

Van aki azt mondja hogy gyűrűzés? - lehet?

A motornak még nincs rossz hangja csak éppen nem megy nem visszi át azt a kevés erőt vagy csak alig. és a hegy megfogja illyetve és 110 alig megy többet. És ha terhelt akkor nyílván az is le vesz belőle.

Lehet kuplung? de akkor pörögne és vagy csúszna ezt sem érzékelem így - mondjuk elég fent fog.

Köszi a véleményeket előre is remélem jó fórumba írtam

Ha csak egy két hónap alatt lett ilyen akkor nem biztos,hogy bontani kell,nem írtad,hogy a légszűrő,gyertya mikor volt cserélve van a családba c14nz astra ekkora teljesítménynél mindent észrevesz már.Én 2-3 havonta az alapjárati motort is pucolni szoktam attól is érezni némi lustulást.Katalizátorod meg van még?Lehet,hogy a kipufogóba omlott ossze valami és az fojtja meg.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak egy két hónap alatt lett ilyen akkor nem biztos,hogy bontani kell,nem írtad,hogy a légszűrő,gyertya mikor volt cserélve van a családba c14nz astra ekkora teljesítménynél mindent észrevesz már.Én 2-3 havonta az alapjárati motort is pucolni szoktam attól is érezni némi lustulást.Katalizátorod meg van még?Lehet,hogy a kipufogóba omlott ossze valami és az fojtja meg.

Vagy ugrott a vezérlés egy fokot...nem tudom azt megnézték-e hogy jelen van? Egy kartársnak az ék nyírodott el, neki is elment az erő.

Kuplung ellenőrzés: elhajtasz a kocsi elől kutyát macskát , nagymamit, berakod 3-ba felpörgeted úgy 3000-ig és lelépsz a kuplungról. Ha azonnal lefullad akkor nem csúszik. Vagy emelkedőn 2-ben nyomsz egy padlót ha felpörög akkor csúszik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

DiS-es C20XE helyébe beépíthető a rotoros? Igazából az érdekelne, hogy a kocsi elektronikájával (fed. comp.) hogy passzol össze a rotoros, ill. a DiS-es szíjtárcsa felmegy-e a rotoros főtengelyén a vezérműszíj kerékre (a klímát megtartanám a kiszemelt autóban).

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

DiS-es C20XE helyébe beépíthető a rotoros? Igazából az érdekelne, hogy a kocsi elektronikájával (fed. comp.) hogy passzol össze a rotoros, ill. a DiS-es szíjtárcsa felmegy-e a rotoros főtengelyén a vezérműszíj kerékre (a klímát megtartanám a kiszemelt autóban).

Köszi előre is.

Csak a motor kábelkötegének cseréjével.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak egy két hónap alatt lett ilyen akkor nem biztos,hogy bontani kell,nem írtad,hogy a légszűrő,gyertya mikor volt cserélve van a családba c14nz astra ekkora teljesítménynél mindent észrevesz már.Én 2-3 havonta az alapjárati motort is pucolni szoktam attól is érezni némi lustulást.Katalizátorod meg van még?Lehet,hogy a kipufogóba omlott ossze valami és az fojtja meg.

Lehet 3-4 hónap fél év is de, most mentem vele így jobban emelkedőnek.

De éertem tavaly évégén is hogy valami már nem az igazi, de többet evet 1 literrel de vitte a 130 - 140 et.

A szűrők olaj üzem anyag és légszűrő kb 5-8 km van benne.

Sőt a gyergyában is max15e van. két polosú

Azt mondták első körben injektor tisztító.

Majd gyertya, meg fogom nézni miylen van benne (GM nem javasolták), pedig annak idején azzal is ment, illetve hogy van e a elég szikra.

Alapjáratit nem rég vettem bonottat és féktísztíval tisztítottam (mert a régi szétkopott és gyakran pörgött hidegen és melegen is)

A kipufogó sztroti megnézem, megyek pontról pontra

Link to comment
Megosztás:

Vagy ugrott a vezérlés egy fokot...nem tudom azt megnézték-e hogy jelen van? Egy kartársnak az ék nyírodott el, neki is elment az erő.

Kuplung ellenőrzés: elhajtasz a kocsi elől kutyát macskát , nagymamit, berakod 3-ba felpörgeted úgy 3000-ig és lelépsz a kuplungról. Ha azonnal lefullad akkor nem csúszik. Vagy emelkedőn 2-ben nyomsz egy padlót ha felpörög akkor csúszik.

Nem néztük meg a jelet, fel sem merült eddig.

De megnézzük

Ezt a kuplug módszer elég drasztikus de biztos hatásos és logikusnak tünik, hogy lefuladjon.

Tesztelni fogkjuk. Illetve azt mondták hogy ha csúszna akkor a fordulatszám mérőn úgy is látszik, hogy pörög a motor felfele de nem megy

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.