Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

8 órája, wookie írta:

EGy összeomlott katalizátor vagy dob simán lefojtja a motort a francba és nem fog beindulni. Többen jártak már így. 

Jaja volt már ilyen. Sőt akár lehet kezdeni a leömlönél a két rugós csavarral, ahhoz még jobban hozzá is férni, és akkor első-hátsódob, katalizátor is ki van szűrve. 

Link to comment
Megosztás:

28 perce, zotya975 írta:

Kismotor szereléskor már csináltam olyat hogy télen kicsöveztem a kipufogót a pincéből hogy ne fulladjak meg. 

Jól tetted, nekem borzasztó fejfájásom lesz a felgyűlt kipufogógáztól. Élettanilag nem túl kedvező a belégzése.

Mi garázsban, aknán állva járattunk motort csak leömlővel, semmi cső nem volt rajta. Annak is finom hangja volt...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Róóóbi írta:

Jól tetted, nekem borzasztó fejfájásom lesz a felgyűlt kipufogógáztól. Élettanilag nem túl kedvező a belégzése.

Mi garázsban, aknán állva járattunk motort csak leömlővel, semmi cső nem volt rajta. Annak is finom hangja volt...

Én a két ház között ahol a falak még visszaverték a hangot. :-)

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Nem szoktam zajongani , de néha nem lehet elkerülni. :goofy:

Kedvencem, amikor fagyállót cserélek, és percekig ketyeg hogy nyisson a termosztát, várva hogy kidolgozza a buborékokat. Kár, hogy a hűtőrendszert nem lehet alulról buborékmentesen feltölteni. Több, mint körülményes lenne.

Hűtőkör nyomáspróba-készleteknek van értelme? Kicsit sokallok több tízezret 6db szelepes gumidugóért meg egy kézi pumpáért.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, Róóóbi írta:

Kedvencem, amikor fagyállót cserélek, és percekig ketyeg hogy nyisson a termosztát, várva hogy kidolgozza a buborékokat. Kár, hogy a hűtőrendszert nem lehet alulról buborékmentesen feltölteni. Több, mint körülményes lenne.

Hűtőkör nyomáspróba-készleteknek van értelme? Kicsit sokallok több tízezret 6db szelepes gumidugóért meg egy kézi pumpáért.

Néhány termosztáton van lyuk, vagy egy V alakú bevágás  a záró tányérnál, ami zárt állapotban is enged némi áramlást és talán a légtelenítést is segíti. Beépítéskor figyelni kell ezek helyzetére.

Hát egy sapkából lehetne csinálni nem? tenni rá egy szelepet meg egy nyomásmérőt.

Én most a hengerfej nyomáspróbán gondolkodom, szerintem nem lenne túl bonyolult lezárni a vízjáratokat, tenni egy szelepet, felfújni és víz alá tenni. 

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Néhány termosztáton van lyuk, vagy egy V alakú bevágás  a záró tányérnál, ami zárt állapotban is enged némi áramlást és talán a légtelenítést is segíti. Beépítéskor figyelni kell ezek helyzetére.

Lyukra konkrétan emlékszem, Wahler-en láttam egy jó hónapja kb.

 

8 perce, zotya975 írta:

Hát egy sapkából lehetne csinálni nem? tenni rá egy szelepet meg egy nyomásmérőt.

Kupak akad, szelep kb. mindenki "sz@ros dobozában" akad, T-idom meg manométer a piacról, nem egy nagy összeg.

 

10 perce, zotya975 írta:

Én most a hengerfej nyomáspróbán gondolkodom, szerintem nem lenne túl bonyolult lezárni a vízjáratokat, tenni egy szelepet, felfújni és víz alá tenni. 

Szelepzárást akarsz vele ellenőrizni?

Link to comment
Megosztás:

24 perce, zotya975 írta:

Nem, konkrétan a nyomáspróbára gondolok, hogy nincs-e repedve a víztér mielőtt elküldöm síkolni, meg becsiszolom a szelepeket.

 

Vagy úgy! Igen ez hasznos lehet. Most nincs itt lelki szemeim előtt a hengerfej, de biztosan van rá mód. Ahogy elnézem, meleg víz alatt 4-5 Bar-al nyomják meg (célgépen). Ott már azért kiderül, ha botlik a technika. Sokszor külön gépet találok rá, de nem hiszem, hogy pár vastag lemezzel, vékony deszkával meg átmenő csavarral ne lehetne otthon is megcsinálni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 18. at 11:05, Kispotter írta:

 

Ja, nem akartam semmi korábbit idézni, csak így sikerült (pedig nem vagyok éppen kezdő netes).

A saga további fejleményei (emlékeztető: nincs szikra, már a trafóról lejövő kábelen sem): mind a trafóra, mint a gyújtásmodulba menő vezetéken megvan a 12 volt. A trafó ellenállás-értékeit kimértem, nagyjából (valszeg a hibahatáron belül) stimmelnek - gondolom, ha rossz lenne durva, akár nagyságrendnyi eltérések lennének az értékekben.

Az egész gyújtás-vonalon minden új (max. pár hónapos). Gyújtásmodul, trafó, kábelek, komplett elosztó (benne HALL jeladóval), gyertyák... Ezek elvileg jók, persze gyakorlatilag elromolhattak időközben, de az nem valószínű. Mi marad még ilyenkor?

Esetleg a gyújtáskapcsoló lehet ludas? Olyasformán, hogy amikor ráadom a gyújtást (de még nem indítózok), akkor adja a 12 voltot, de amikor indítózás történik, akkor már nem adja a trafónak, és a gyújtásmodulnak? Lehet ilyen? Vagy egyéb ötlet? Mert én már kifogytam.

Ja, és hogyan lehet kimérni a gyújtómodult, hogy jó-e?

(Jól válaszoljatok, mert egyszer ti is járhattok így! ;-) )

 

Módosítva : az igazi kilroy
Link to comment
Megosztás:

31 perce, az igazi kilroy írta:

Ja, nem akartam semmi korábbit idézni, csak így sikerült (pedig nem vagyok éppen kezdő netes).

A saga további fejleményei (emlékeztető: nincs szikra, már a trafóról lejövő kábelen sem): mind a trafóra, mint a gyújtásmodulba menő vezetéken megvan a 12 volt. A trafó ellenállás-értékeit kimértem, nagyjából (valszeg a hibahatáron belül) stimmelnek - gondolom, ha rossz lenne durva, akár nagyságrendnyi eltérések lennének az értékekben.

Az egész gyújtás-vonalon minden új (max. pár hónapos). Gyújtásmodul, trafó, kábelek, komplett elosztó (benne HALL jeladóval), gyertyák... Ezek elvileg jók, persze gyakorlatilag elromolhattak időközben, de az nem valószínű. Mi marad még ilyenkor?

Esetleg a gyújtáskapcsoló lehet ludas? Olyasformán, hogy amikor ráadom a gyújtást (de még nem indítózok), akkor adja a 12 voltot, de amikor indítózás történik, akkor már nem adja a trafónak, és a gyújtásmodulnak? Lehet ilyen? Vagy egyéb ötlet? Mert én már kifogytam.

Ja, és hogyan lehet kimérni a gyújtómodult, hogy jó-e?

(Jól válaszoljatok, mert egyszer ti is járhattok így! ;-) )

 

Gyújtáskapcsoló nem hiszem. Az úgy működik, hogy van több kör is, amiket bizonyos kapcsolóállásokban megszakít vagy kapcsol. A gyújtás rész az pont a II-es állástól az indítózásig aktív. De pl van olyan érintkezője, aminél egy bizonyos fogyasztókat lekapcsol arról az áramkörről, ha indítási pozícióba fordítod a kulcsot. Ilyen pl a belső utastér ventilátor, a vízhűtő kint stb.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, az igazi kilroy írta:

Ja, nem akartam semmi korábbit idézni, csak így sikerült (pedig nem vagyok éppen kezdő netes).

A saga további fejleményei (emlékeztető: nincs szikra, már a trafóról lejövő kábelen sem): mind a trafóra, mint a gyújtásmodulba menő vezetéken megvan a 12 volt. A trafó ellenállás-értékeit kimértem, nagyjából (valszeg a hibahatáron belül) stimmelnek - gondolom, ha rossz lenne durva, akár nagyságrendnyi eltérések lennének az értékekben.

Az egész gyújtás-vonalon minden új (max. pár hónapos). Gyújtásmodul, trafó, kábelek, komplett elosztó (benne HALL jeladóval), gyertyák... Ezek elvileg jók, persze gyakorlatilag elromolhattak időközben, de az nem valószínű. Mi marad még ilyenkor?

Esetleg a gyújtáskapcsoló lehet ludas? Olyasformán, hogy amikor ráadom a gyújtást (de még nem indítózok), akkor adja a 12 voltot, de amikor indítózás történik, akkor már nem adja a trafónak, és a gyújtásmodulnak? Lehet ilyen? Vagy egyéb ötlet? Mert én már kifogytam.

Ja, és hogyan lehet kimérni a gyújtómodult, hogy jó-e?

(Jól válaszoljatok, mert egyszer ti is járhattok így! ;-) )

 

Van még pár alkatrész: meghalhatott az ECU (nem igazán jellemző de már láttunk rá példát), egy döglött akkumulátor, és ezek csatlakoztatott vezetékei. 

Link to comment
Megosztás:

13 órája, az igazi kilroy írta:

Ja, nem akartam semmi korábbit idézni, csak így sikerült (pedig nem vagyok éppen kezdő netes).

A saga további fejleményei (emlékeztető: nincs szikra, már a trafóról lejövő kábelen sem): mind a trafóra, mint a gyújtásmodulba menő vezetéken megvan a 12 volt. A trafó ellenállás-értékeit kimértem, nagyjából (valszeg a hibahatáron belül) stimmelnek - gondolom, ha rossz lenne durva, akár nagyságrendnyi eltérések lennének az értékekben.

Az egész gyújtás-vonalon minden új (max. pár hónapos). Gyújtásmodul, trafó, kábelek, komplett elosztó (benne HALL jeladóval), gyertyák... Ezek elvileg jók, persze gyakorlatilag elromolhattak időközben, de az nem valószínű. Mi marad még ilyenkor?

Esetleg a gyújtáskapcsoló lehet ludas? Olyasformán, hogy amikor ráadom a gyújtást (de még nem indítózok), akkor adja a 12 voltot, de amikor indítózás történik, akkor már nem adja a trafónak, és a gyújtásmodulnak? Lehet ilyen? Vagy egyéb ötlet? Mert én már kifogytam.

Ja, és hogyan lehet kimérni a gyújtómodult, hogy jó-e?

(Jól válaszoljatok, mert egyszer ti is járhattok így! ;-) )

 

A rotor forog? Valakinek volt olyan hogy letört a tárcsáról a pöcök ami benyúlik a vezérműtengelybe. Így nincs jel a Hall jeladóról sem. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.