Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Az jó! akkor lehet barmolni rendesen :D

Még 1 kérdés, tegnapelőtt tankoltam villámgyorsbaa kocsiba, de nem tel, és nem frissített a comp, így most jó ideje 0-n áll a fennmaradó km számláló! Miért? És hogy tom orvosolni a dolgot?

Nektek is nagyon nehezen jön le a tanksapka? Mindig átugrik, alig tom letekerni.

érdekes, nekem általában elég gyorsan lereagálja az utántöltést... amikor a fél tankra csak alig pár litert töltöttem rá azt tényleg nehezebben vette észre, de a már villogós üresre +5-10 litert azonnal szokta látni

a tanksapka könnyedén lejön, csak rátekerésnél racsnizik (azért hogy ne tudd túlfeszíteni a menetet, nem kell annyira rászorulnia), ha kitekerésnél ugrál akkor nézd meg hátha valami csavar kilazult az alján vagy ilyesmi - de ha nem ez van, akkor addig cseréld le amíg lejön, az sokkal nagyobb szívás lesz ha állsz a kútnál üres tankkal és nem jön le csak forog körbe...

Link to comment
Megosztás:

Tanksapkával már megjártam egyszer én is. Az előző tankolásnál a kutas nagyon rátekerte és amikor legközelebb tankoltam volna csak recsegett-ropogott de nem jött le. Annyi a titka, hogy kicsit mögé kell nyúlni a peremhez és kifelé feszíteni.

Link to comment
Megosztás:

érdekes, nekem általában elég gyorsan lereagálja az utántöltést... amikor a fél tankra csak alig pár litert töltöttem rá azt tényleg nehezebben vette észre, de a már villogós üresre +5-10 litert azonnal szokta látni

a tanksapka könnyedén lejön, csak rátekerésnél racsnizik (azért hogy ne tudd túlfeszíteni a menetet, nem kell annyira rászorulnia), ha kitekerésnél ugrál akkor nézd meg hátha valami csavar kilazult az alján vagy ilyesmi - de ha nem ez van, akkor addig cseréld le amíg lejön, az sokkal nagyobb szívás lesz ha állsz a kútnál üres tankkal és nem jön le csak forog körbe...

Hát ez az :D Nem akarok akkorát szívni :lol:

Visszatérve a test mode-hoz, én csak odáig jutok el, h kiírja h test mode de ha megnyomom a bc gombot akkor csak a szokásos dolgokat tom megnézni! Mit rontottam el?

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az :D Nem akarok akkorát szívni :lol:

Visszatérve a test mode-hoz, én csak odáig jutok el, h kiírja h test mode de ha megnyomom a bc gombot akkor csak a szokásos dolgokat tom megnézni! Mit rontottam el?

Valszeg nem rontottál el semmit. Csippanás után a BC gombot egymás után többször kell megnyomni......ja és azthiszem a kétsoros kijelzővel nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Valszeg nem rontottál el semmit. Csippanás után a BC gombot egymás után többször kell megnyomni......ja és azthiszem a kétsoros kijelzővel nem működik.

Nekem pont az van :D

Hogy h automata klímát szeretnék akkor elég kicserélni a klíma egységet meg max a kijelzőt hozzá? Vagy mit kell még ott berhelni?

Link to comment
Megosztás:

Nekem pont az van :D

Hogy h automata klímát szeretnék akkor elég kicserélni a klíma egységet meg max a kijelzőt hozzá? Vagy mit kell még ott berhelni?

Meg kivezetékelni az automata klímának a hőmérséklet érzékelőit. Ja meg az automatánál a szellőztetést is elektromotorok szabályozzák. Van aki belevágott a projektbe állítólag kb 200 e ft. Nekem szerencsére automata van így nem igazán jártam utánna.

Link to comment
Megosztás:

Meg kivezetékelni az automata klímának a hőmérséklet érzékelőit. Ja meg az automatánál a szellőztetést is elektromotorok szabályozzák. Van aki belevágott a projektbe állítólag kb 200 e ft. Nekem szerencsére automata van így nem igazán jártam utánna.

a szellőző a manuál klímásnál is tiszta szervó, egyedül a venti szabályzása van hagyományos úton megoldva - azt az automata gondolom félvezetőkkel vezérli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Nem vagyok képbe a kijelzők között,leirnátok hogy milyen felszereltségi szinthez,és müködéshez (aut.klima,fedélzeti szám.gép) mi tartozik.

Nehéz kérdés! Különböző idők különböző piacai...

Pár arany szabály:

Kazettás rádió: TID

CD30: BID (régen és nagyon ritkán TID), TPMS vagy grafikus kijelző opcióval GID, ahol a fedélzeti számítógép hol extra, hol alapértelmezés, de a különbség csak egy codeindex beállítás. (No persze az én Astra TT Cosmo szinte rengeteg extra mellett is BID-el jött, az ismerősöm fapados klíma nélkülije meg GID-el...)

CDC40: GID vagy felárért CID

CD70: GID vagy felárért CID

DVD90: CID

http://havver.velemer.hu/UserFiles/Image/r...isplay_my5_.png

Link to comment
Megosztás:

Nehéz kérdés! Különböző idők különböző piacai...

Pár arany szabály:

Kazettás rádió: TID

CD30: BID (régen és nagyon ritkán TID), TPMS vagy grafikus kijelző opcióval GID, ahol a fedélzeti számítógép hol extra, hol alapértelmezés, de a különbség csak egy codeindex beállítás. (No persze az én Astra TT Cosmo szinte rengeteg extra mellett is BID-el jött, az ismerősöm fapados klíma nélkülije meg GID-el...)

CDC40: GID vagy felárért CID

CD70: GID vagy felárért CID

DVD90: CID

http://havver.velemer.hu/UserFiles/Image/r...isplay_my5_.png

Bocsi az előbb a te tolladdal ékeskedtem :D ! De kizárólag hogy segíteni tudjak másokon :lol: !

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Nekem CD30-as TID kijelzőm van és azt szeretném tudni, hogy ki lehet majd esetleg cserélni BID-re ?

Megérné kicserélni, mennyivel tudna többet és mennyit kellene érte kiperkálni ???

thx :D

Szia! Én most vagyok túl az ügyleten. Először is azt nyered hogy lesz fedélzeti számítógéped, meg be tudsz menni egy mélyebb test menübe, ahol rengeteg egyébb paramétert fogsz tudni pl: motorhőmérséklet töltés stb. Én itt a fórumon vettem a BID kijelzőt 10 eFt-ért, de körülnéztem bontóban is ahol a kikódolatlant adták volna 20eFt-ért és kikódolni még kb 10eft. Mivel én korrekt és hozzáértő sráctól vettem ők letanították a régi autórol ezért nem kellett kikódolni. Ez nagyon lényeges! Tényleg ajánlom is figyelmedbe mert ha jól tudom van még neki egy eladó GID-je (graphic info display) aminek még szebb a grafikája meg talán még több funkciót tud. Szerintem keresd meg itt a fórumon a neve WORKONWOMWEN. Már csak a korrektsége miatt is ajánlom. Ja és még kalkuláld bele azt is hogy szükséged lesz egy emberkére aki feltanítja (TECH 2-es géppel) mert nem csupán kicseréled és működik! Fizikailag kicserélni elég egyszerű. Ja FONTOS: meg kell hogy legyen az autód security kódjának ami mindenképpen kell a feltanításhoz!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Én most vagyok túl az ügyleten. Először is azt nyered hogy lesz fedélzeti számítógéped, meg be tudsz menni egy mélyebb test menübe, ahol rengeteg egyébb paramétert fogsz tudni pl: motorhőmérséklet töltés stb. Én itt a fórumon vettem a BID kijelzőt 10 eFt-ért, de körülnéztem bontóban is ahol a kikódolatlant adták volna 20eFt-ért és kikódolni még kb 10eft. Mivel én korrekt és hozzáértő sráctól vettem ők letanították a régi autórol ezért nem kellett kikódolni. Ez nagyon lényeges! Tényleg ajánlom is figyelmedbe mert ha jól tudom van még neki egy eladó GID-je (graphic info display) aminek még szebb a grafikája meg talán még több funkciót tud. Szerintem keresd meg itt a fórumon a neve WORKONWOMWEN. Már csak a korrektsége miatt is ajánlom. Ja és még kalkuláld bele azt is hogy szükséged lesz egy emberkére aki feltanítja (TECH 2-es géppel) mert nem csupán kicseréled és működik! Fizikailag kicserélni elég egyszerű. Ja FONTOS: meg kell hogy legyen az autód security kódjának ami mindenképpen kell a feltanításhoz!

OK Köszönöm válaszodat megfontolom és talán nekifutok 1 cserének majd

thx :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mi a különbség az automata klíma és az elektromos klíma között?

Szia Tibike71!

Szerintem semmi. Mindkét elnevezés a magyar nyelv nyújtotta sokrétűség következménye, tulajdonképpen akár " Digit klímát " is írhattál volna! :blush:

Igazi különbség a manuális klíma és a fenti elnevezésű rendszerek közt van, mégpedig a belső hőmérséklet érzékelés és az ennek megfelelő klímaszabályzás.

De ez már egy másik történet... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia Tibike71!

Szerintem semmi. Mindkét elnevezés a magyar nyelv nyújtotta sokrétűség következménye, tulajdonképpen akár " Digit klímát " is írhattál volna! :blush:

Igazi különbség a manuális klíma és a fenti elnevezésű rendszerek közt van, mégpedig a belső hőmérséklet érzékelés és az ennek megfelelő klímaszabályzás.

De ez már egy másik történet... :lol:

De akkor miért van különírva az árlistában,az egyik ára duplája a másikénak.

-Automata légkondícionáló berendezés

Lábtér fűtés/hűtés a hátsó utastérben, második üléssor

-Elektronikus klímaszabályozó

Grafikus információs kijelző

Csak a kijelző miatt?

Link to comment
Megosztás:

De akkor miért van különírva az árlistában,az egyik ára duplája a másikénak.

-Automata légkondícionáló berendezés

Lábtér fűtés/hűtés a hátsó utastérben, második üléssor

-Elektronikus klímaszabályozó

Grafikus információs kijelző

Csak a kijelző miatt?

Szevasz Tibi !

Utánanéztem a dolgoknak és ezt írja az opeles irodalom az automata klímára:

" Automata Légkondícionáló Berendezés (AAC).

Az érzékelők folyamatosan érzékelik a belső, a napfényérzékelők pedig a külső hőmérsékletet. Ezek szabályozzák a ventillátort, hogy a kellemes belső hőmérséklet állandó maradjon. "

Ezt pedig az elektromosra:

" Elektronikus klímavezérlés.

A tökéletes klíma kiválasztásával még a hosszabb utakon sem fog elfáradni. "

Namármost ebből az derül ki, hogy az elektromos rendszer nem figyeli a külső hőmérsékletet, mint az automata. Én spec ezért nem fizetnék közel dupla pénzt, de ez legyen az én problémám! :blush:

A külső hőmérsékletet minden Opel jelzi. Azt szokták tanácsolni tudós emberek, hogy a belső hőmérséklet soha ne legyen

10 fokkal hidegebbre állítva, mint ami kinnt van.

Akik maguk ki tudják ezt számolni és ezután be tudják állítani, azoknak ajánlom az olcsóbbikat, akiknek meg gondjai vannak a matekkal meg komplikált a klímát kezelni, azoknak pedig az automatát.

Ezek után már csak a robotpilóta van hátra, aztán már mindent meg tud az autó csinálni helyettünk ! :)

De akkor mi mi a francért vagyunk ??!! :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Van egy kis (vagy talán nem is olyan pici) problémám. Nincs kürtöm. Csak egy kürt, vagy biztosíték csere és kész?

elsőre mindenképpen a biztosítékot nézném meg - gondolom akkor soha nem szól... csak mert van valami ismert CIM modul probléma, szoftveres akadás lehet, frissítéssel - néha modul cserével - szokták orvosolni, de olyankor hol működik, hol nem...

Link to comment
Megosztás:

elsőre mindenképpen a biztosítékot nézném meg - gondolom akkor soha nem szól... csak mert van valami ismert CIM modul probléma, szoftveres akadás lehet, frissítéssel - néha modul cserével - szokták orvosolni, de olyankor hol működik, hol nem...

Ma azt vettem észre, hogy kikapcsolt világításnál ha nyomom a kürtöt, akkor hangosodik a rádió. Ha bekapcsolom a világítást akkor nem hangosodik a rádió, de nem működnek a kormányon lévő távvezérlő gombok, de természetesen a kürt sem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.