Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Tegnap megpróbáltam kitakarítani a pillangószelepet hátha "meggyógyul" egy kis időre, de persze nem tette pedig csillog-villog :P

Viszont ehhez kivettem az akksit amit utólag kicsit bánok, mert ma észrevettem, hogy eltünt a klíma panel világítássa és nem is jelenik, meg semmi opció a kijelzőn. Valakinek valami ötlete, hogy ez mitől lehet? Akksimat cseréltem pár éve, de akkor ilyen nem volt. Az, hogy elfelejti a beállításokat az természetes, de hogy egy konkrét panel eltünjön a kijelzőről illetve inaktívvá váljon?!

Ellenőrizd a biztosítékokat! Ha van lehetőséged műszerrel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1.6 Twinport autómnál egy furcsa hiba jött elő. A kormány jobb oldalán lévő hangerő szabályozót ha felfelé nyomom, a CD30 rádió halkul, ha lefelé nyomom, nem változik a hangerő. Visszahangosítani a rádió saját gombjával lehet. Mi lehet vajon a probléma? Találkozott valaki ezzel?

Előre is köszi a segítséget, tippeket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1.6 Twinport autómnál egy furcsa hiba jött elő. A kormány jobb oldalán lévő hangerő szabályozót ha felfelé nyomom, a CD30 rádió halkul, ha lefelé nyomom, nem változik a hangerő. Visszahangosítani a rádió saját gombjával lehet. Mi lehet vajon a probléma? Találkozott valaki ezzel?

Előre is köszi a segítséget, tippeket.

Elképzelhető, hogy a kormány joy-ban ragadt be a kapcsoló rész, vagy kontakthibás! Szétszedés után takarítás, ha nem segít csere!

Módosítva : Somi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1.6 Twinport autómnál egy furcsa hiba jött elő. A kormány jobb oldalán lévő hangerő szabályozót ha felfelé nyomom, a CD30 rádió halkul, ha lefelé nyomom, nem változik a hangerő. Visszahangosítani a rádió saját gombjával lehet. Mi lehet vajon a probléma? Találkozott valaki ezzel?

Előre is köszi a segítséget, tippeket.

Nekem a bal oldali görgővel volt ilyen. A fölfelé jelet vette tökéletesen a lefelét nem, illetve ha nagyon erőszakoskodtam vele, akkor néha bevette. Szétszedtem, kontakt sprével kitisztítottam. Nagyon nem látszott rajta semmi kosz, kopás vagy beégés. Mindenesetre azóta jó ÁLTALÁBAN. Merthogy úgy egy-fél évente egyszer szereti ezt ismét eljátszani. Ilyenkor azt vettem észre, hogy ha leállítom az autót, leveszem a gyújtást, akkor a következő gyújtás ráadásakor magától megjavul és jó ideig nincs is vele gond. Lehet hogy nincs direkt összefüggés és csak véletlen a dolog, de ezt tapasztalom.

Nálam se hibakód, se más szokásos klasszikus CIM hibára utaló jelenség nincs.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nekem a bal oldali görgővel volt ilyen. A fölfelé jelet vette tökéletesen a lefelét nem, illetve ha nagyon erőszakoskodtam vele, akkor néha bevette. Szétszedtem, kontakt sprével kitisztítottam. Nagyon nem látszott rajta semmi kosz, kopás vagy beégés. Mindenesetre azóta jó ÁLTALÁBAN. Merthogy úgy egy-fél évente egyszer szereti ezt ismét eljátszani. Ilyenkor azt vettem észre, hogy ha leállítom az autót, leveszem a gyújtást, akkor a következő gyújtás ráadásakor magától megjavul és jó ideig nincs is vele gond. Lehet hogy nincs direkt összefüggés és csak véletlen a dolog, de ezt tapasztalom.

Nálam se hibakód, se más szokásos klasszikus CIM hibára utaló jelenség nincs.

A gombok nem kozvetlenul kommunikalnak a radioval, hanem valamelyik egyseg (gondolom a CIM modul) eszleli a piszkalasukat, es ennek alapjan kiadja a megfelelo CAN utasitast.

Igy a jatek keteselyes: lehet maga a gomb is beteg, de a modul is, es ez utobbira utal az, hogy leallitas / ujrainditas utan megjavul.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A gombok nem kozvetlenul kommunikalnak a radioval, hanem valamelyik egyseg (gondolom a CIM modul) eszleli a piszkalasukat, es ennek alapjan kiadja a megfelelo CAN utasitast.

Igy a jatek keteselyes: lehet maga a gomb is beteg, de a modul is, es ez utobbira utal az, hogy leallitas / ujrainditas utan megjavul.

Lehet. De amíg évente egyetlen alkalommal csinálja, addig nem zavar annyira, hogy piszkáljam. (Mikor vettem az autót, gyakran csinálta ezt. Utána szétszedve-összerakva a gombot csak ilyen ritkán.) Az is eszembe jutott már, hogy amikor kidobja magától a tempomatot, talán az is ezzel van összefüggésben. De azt is visszanyomom és utána megint kb egy évig minden egyes alkalommal tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

A gombok nem kozvetlenul kommunikalnak a radioval, hanem valamelyik egyseg (gondolom a CIM modul) eszleli a piszkalasukat, es ennek alapjan kiadja a megfelelo CAN utasitast.

Igy a jatek keteselyes: lehet maga a gomb is beteg, de a modul is, es ez utobbira utal az, hogy leallitas / ujrainditas utan megjavul.

Igen simán lehet cim modul is, de elösször azért olcsóbb és egyszerűbb megnézni a kis tekerő gombot! Ha sokat van használva elképzelhető egy kis kopás, kontakt hiba! Egyébként jó esetben a CIM modul is javítható!

Link to comment
Megosztás:

Lehet. De amíg évente egyetlen alkalommal csinálja, addig nem zavar annyira, hogy piszkáljam. (Mikor vettem az autót, gyakran csinálta ezt. Utána szétszedve-összerakva a gombot csak ilyen ritkán.) Az is eszembe jutott már, hogy amikor kidobja magától a tempomatot, talán az is ezzel van összefüggésben. De azt is visszanyomom és utána megint kb egy évig minden egyes alkalommal tökéletes.

A múltkor én is bejelentkeztem a baloldali scroll hibájával. Meg is beszéltük hogy kell szétszedni ...

Aztán hazafelé menet már jó volt! Konzultáltam apósommal aki az első 8 évben hajtotta illetve próbálgattam is előhozni a hibát sikerrel: ha egyszerre matatok a középkonzolról a légkondi menüjében és közben belenyomkodok a BC kormánytekerővel akkor ez utóbbi jó eséllyel elhallgat, a következő indításig.

Nem is szedtem szét, inkább visszafogom a matatást :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1.6 Twinport autómnál egy furcsa hiba jött elő. A kormány jobb oldalán lévő hangerő szabályozót ha felfelé nyomom, a CD30 rádió halkul, ha lefelé nyomom, nem változik a hangerő. Visszahangosítani a rádió saját gombjával lehet. Mi lehet vajon a probléma? Találkozott valaki ezzel?

Előre is köszi a segítséget, tippeket.

Ha a gomb takarítása nem használ, akkor érdemes rámérni a kapcsolóra multiméterrel. A következő értékeket kell mérni.

Baloldali gombsor - 4 és 6 lábak között

nincs nyomva semmi 1840-1878 Ohm

görgő fel 50-52 Ohm

görgő le 118-121 Ohm

görgő megnyomva 216-231 Ohm

felső gomb 395-413 Ohm

alsó gomb 751-777 Ohm

Jobboldali gombsor - 5 és 6 lábak között

nincs nyomva semmi nagyobb mint 500 kOhm

felső gomb 358-362 Ohm

alsó gomb 912-942 Ohm

görgő fel 61-63 Ohm

görgő le 160-164 Ohm

Ha ez mind jó, akkor CIM modul hiba. (Ha a gombok és a CIM közti vezeték is jó).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Júniusban a topicban feltettem a következő kérésemet:

Sziasztok! A segítségeteket kérem. Van egy 1.4 ZXEP H Astrám, a hibajelenség a mit produkál: általában a második indítózásra indul be a motor. Először teker az indítómotor, de nem hajlandó indulni, leveszem a gyújtást, újra ráadom, akkor már "pöccre" indul. Olvastam a fórum hozzászólásait, ezek alapján talán CIM modul probléma lehet, az indexem balra nehezen marad kint, de van amikor tökéletesen működik. Az indítási gond pedig "véletlenszerű" , van amikor egyből beindul, de olyan is hogy tekerhetne estig az indítómotor, csak másodikra hajlandó röffenni. Ha valakinek volt már hasonló gondja kérem pár sorban ossza meg velem.

Azóta jártam egy villamossági szerelőnél aki egy Opel szalonban dolgozik, ő Tech 2-vel megnézte az autót, de hibakódot nem talált. Kitisztította a fojtószelepet, de változás az indításnál nem hozott. Felmerült mint lehetőség, hogy a benzinszivattyú által termelt benzinnyomás hosszabb állás közben leesik, így levegős lehet a rendszer, emiatt lehet a nehéz indítás. Ennek okaként eshetőlegesen a benzin szivattyú tankon belüli csövének a hajszálrepedése vagy a visszacsapó szelep meghibásodása került előtérbe. Azt szeretném kérdeni, hogy ilyen jellegű hibával találkoztatok-e már, illetőleg van-e erre költségkímélőbb megoldás mint egy szivattyú csere. Válaszotokat köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Még mindig az Astra H navigáció kérdésében zargatnálak titeket.

Amennyiben lemondok a belevaló eredeti navigációs fejegységről és helyette inkább egy komolyabb 2DIN-es egységet választok,akkor az egy az Astrába való CID-el összekapcsolható?

Illetve ebben az esetben a klima kezelőszervek visszajelzései megjeleníthetőek vagy azt is az eredeti fejegységen keresztül vetíti ki akármilyen kijelzőre?

Köszönöm szépen.megtisztelő válaszotokat.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben lemondok a belevaló eredeti navigációs fejegységről és helyette inkább egy komolyabb 2DIN-es egységet választok,akkor az egy az Astrába való CID-el összekapcsolható?

Illetve ebben az esetben a klima kezelőszervek visszajelzései megjeleníthetőek vagy azt is az eredeti fejegységen keresztül vetíti ki akármilyen kijelzőre?

A klimavezerles fuggetlen a radiotol.

A CID-del elvileg ossze lehet "kapcsolni" barmit, vagy CAN buszon, vagy video bemeneten at, de az eszkoznek tudnia kell arrol, hogy o most egy Opel CID-re dolgozik, viszont az Opel sajat egysegein kivul nem igazan tudok mast, ami erre fel lenne keszitve.

Mas gyartok inkabb sajat kijelzot raknak a 2DIN-es fejegysegeikre, ami szep es jo, csak annyira lent van a H Astraban, hogy egyaltalan nem praktikus hasznalni.

Navigacio ugyben en a kovetkezokre jutottam: tobbnyire ugyis ismert uton jarok, ahova nem kell, amikor pedig eppen nem, akkor felnyomom a szelvedore a kulon GPS-t, es annyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Még mindig az Astra H navigáció kérdésében zargatnálak titeket.

Amennyiben lemondok a belevaló eredeti navigációs fejegységről és helyette inkább egy komolyabb 2DIN-es egységet választok,akkor az egy az Astrába való CID-el összekapcsolható?

Illetve ebben az esetben a klima kezelőszervek visszajelzései megjeleníthetőek vagy azt is az eredeti fejegységen keresztül vetíti ki akármilyen kijelzőre?

Köszönöm szépen.megtisztelő válaszotokat.

Üdv.:Szabi

Én az alábbi linket található direkt H astra-hoz gyártott fejegységet fogom megrendelni nemsokára:

http://www.eonon.com/productShow.aspx?product_no=D5154

Kompletten kezeli a kijelzőt, a kormányvezérlőt, lényegében mindent, még a GID,CID,BID teszt menüt is el tudod vele hozni, stb.

4x65 watt, mobilodat nfc chippel érintéssel rá tudod nyomni, filmet lehet rajt nézni.

Kérhető európa térképpel vagy anélkül, mivel van bent gps is, indítólogó cserélhet és 7 coll-os érintőkijelző van rajta.

Most jelenleg postaköltséggel hozzánk: 81 ezer ft. (térkép nélkül)

Ha azt nézed, hogy itthon egy értelmes két dines 125-től kezdődik, de azon csak egy pici lcd kijelző van.

Módosítva : Davee
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én az alábbi linket található direkt H astra-hoz gyártott fejegységet fogom megrendelni nemsokára:

http://www.eonon.com/productShow.aspx?product_no=D5154

Kompletten kezeli a kijelzőt, a kormányvezérlőt, lényegében mindent, még a GID,CID,BID teszt menüt is el tudod vele hozni, stb.

4x65 watt, mobilodat nfc chippel érintéssel rá tudod nyomni, filmet lehet rajt nézni.

Kérhető európa térképpel vagy anélkül, mivel van bent gps is, indítólogó cserélhet és 7 coll-os érintőkijelző van rajta.

Most jelenleg postaköltséggel hozzánk: 81 ezer ft. (térkép nélkül)

Ha azt nézed, hogy itthon egy értelmes két dines 125-től kezdődik, de azon csak egy pici lcd kijelző van.

Szia,

Köszönöm szépen a tippet,ez egy nagyon jó alternatívának tűnik,elgondolkodom rajta.

Üdv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én az alábbi linket található direkt H astra-hoz gyártott fejegységet fogom megrendelni nemsokára:

http://www.eonon.com/productShow.aspx?product_no=D5154

Kompletten kezeli a kijelzőt, a kormányvezérlőt, lényegében mindent, még a GID,CID,BID teszt menüt is el tudod vele hozni, stb.

4x65 watt, mobilodat nfc chippel érintéssel rá tudod nyomni, filmet lehet rajt nézni.

Kérhető európa térképpel vagy anélkül, mivel van bent gps is, indítólogó cserélhet és 7 coll-os érintőkijelző van rajta.

Most jelenleg postaköltséggel hozzánk: 81 ezer ft. (térkép nélkül)

Ha azt nézed, hogy itthon egy értelmes két dines 125-től kezdődik, de azon csak egy pici lcd kijelző van.

De ezzel még mindig nem vagy előrébb, mert a fejegység helyére kerül, és ugyanúgy a pincében kell nézned a kijelzőt.

Azon gondolkodtam, hogy létezik-e olyan kijelző, ami pontosan passzol a CID helyére, mert akkor talán érdemes volna az kicserélni.

Bár az is lehet, hogy a fejegységet, meg a kijelzőt annyira egymáshoz tervezték, hogy mással nem is akarnak működni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De ezzel még mindig nem vagy előrébb, mert a fejegység helyére kerül, és ugyanúgy a pincében kell nézned a kijelzőt.

Azon gondolkodtam, hogy létezik-e olyan kijelző, ami pontosan passzol a CID helyére, mert akkor talán érdemes volna az kicserélni.

Bár az is lehet, hogy a fejegységet, meg a kijelzőt annyira egymáshoz tervezték, hogy mással nem is akarnak működni.

Kidobod a kijelzőt, befaragsz egy 7 colos táblagépet a helyére, neten láttam már szóval valahogyan befér :D

Aztán összepárosítod ezzel az eononnal és akkor felülről is megy a dolog. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kidobod a kijelzőt, befaragsz egy 7 colos táblagépet a helyére, neten láttam már szóval valahogyan befér :D

Aztán összepárosítod ezzel az eononnal és akkor felülről is megy a dolog. ;)

No igen, mar csak az osszeparositas mikentje a kerdeses, mert a tablagepek nem eppen arrol hiresek, hogy egyszeruen hasznalhatok egyeb ketyerek megjelenitojekent... Raadasul a sajat kijelzo kiszedesevel egybol elveszted a fogyasztasi adatokat, es minden mast, ami ott jelenik meg.

A legertelmesebb megoldas meg egy megfelelo meretu, HDMI bementu (ez sem trivialis amugy) kijelzo berakasa lenne, amit egy Raspberry Pi hajtana. Ezen futhatna a GPS sw, USB-s GPS vevo rakotheto, a CAN buszrol is leszedheti az adatokat, igy azokat is ki tudna rakni, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Navigacio ugyben en a kovetkezokre jutottam: tobbnyire ugyis ismert uton jarok, ahova nem kell, amikor pedig eppen nem, akkor felnyomom a szelvedore a kulon GPS-t, es annyi.

Vagy ott a mobil! Ma már a legtöbben van GPS is. Mikor a céges Astrákkal megyek valahova és kell, én a mobilomat szoktam berakni a kijelző elé. Pont olyan méretű, hogy bepasszol abba a mélyedésbe, nem lötyög, nem esik ki, mintha pont ez lenne a második funkciója. :)

Ezeken még BC sincs fölprogramozva, manuális klímásak, úgyhogy csak annyit vesztek, hogy nem látom a rádióállomás nevét és az órát. Azt meg kibírom :), főleg úgy hogy helyette nem takarja ki a szélvédőt a rácuppantós GPS. Engem az eléggé szokott zavarni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De ezzel még mindig nem vagy előrébb, mert a fejegység helyére kerül, és ugyanúgy a pincében kell nézned a kijelzőt.

Azon gondolkodtam, hogy létezik-e olyan kijelző, ami pontosan passzol a CID helyére, mert akkor talán érdemes volna az kicserélni.

Bár az is lehet, hogy a fejegységet, meg a kijelzőt annyira egymáshoz tervezték, hogy mással nem is akarnak működni.

Hát a youtube tele van olyan videókkal,ahol különböző fejegységek képét viszik fel a CID-re,tehát biztos egy kábel,meg összepárosítás kérdése,bár szakműhelyek is azt mondják,hogy ez lehetetlen,de angol astra buherátorok vagy törökök valahogy megoldják,és olyn rendszert hoznak össze,hogy egy-két prémium márka is megirigyelheti. (pl. Cyclon média).

Már már kezdem feladni és lehet beérem egy CID-el,amire tudok pénzt szánni,mert itthon mindenki akkor pénzzel akarja lehúzni az embert egy kijelzőért és fejegységért (aki ért hozzá),hogy horror.Viszont lemaradtam alkalmi vételről is kettőröl is,ahol kompletten mindent 70e meg tudtam volna venni.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm az ötleteket.Nagyon rendesek vagytok.

Esetleg még adok egy esélyt külföldi oldalaknak,ahol talán annyira nem akarnak meggazdagodni emberek a másikon.Persze ezt is megértem,hiszen aki tisztában van az árakkal az új vonatkozásában,az jogosan kér ennyit érte használtan.

Mindenesetre ha valaki tudomására jut egy alkalmibbnak tűnő vétel,az kérem tisztelettel jelezze nekem.

Mindenkinek további kellemes hétvégét.

Üdv.:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Meg tudná nézni ezt nekem szakértő szemmel,hogy CID gyanánt A H Astrámba ez jó lehet-e?

Nagyon szépen köszönöm.

U.i.:sajnos a németet nem beszélem.

http://www.ebay.com/itm/original-Opel-Vauxhall-Vectra-Signum-Color-Info-Display-CID-neu-/121428535293?pt=DE_Autoteile&hash=item1c45b467fd

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Meg tudná nézni ezt nekem szakértő szemmel,hogy CID gyanánt A H Astrámba ez jó lehet-e?

Nagyon szépen köszönöm.

U.i.:sajnos a németet nem beszélem.

http://www.ebay.com/itm/original-Opel-Vauxhall-Vectra-Signum-Color-Info-Display-CID-neu-/121428535293?pt=DE_Autoteile&hash=item1c45b467fd

Ehhez eleg lenne angolul tudni :)

CID gyanant nem jo, a ketyeret egy meglevo CID-re rakva tudnal kulonbozo video forrasokat raadni. A kepe valoszinuleg eleg gyenge, mert analog bemeno jelbol dolgozik, azt meg vegkepp nem tudom, milyen GPS vevore gondol az elado, aminek az analog kimenetet mondja rakothetonek...

Link to comment
Megosztás:

Ehhez eleg lenne angolul tudni :)

CID gyanant nem jo, a ketyeret egy meglevo CID-re rakva tudnal kulonbozo video forrasokat raadni. A kepe valoszinuleg eleg gyenge, mert analog bemeno jelbol dolgozik, azt meg vegkepp nem tudom, milyen GPS vevore gondol az elado, aminek az analog kimenetet mondja rakothetonek...

Az ebay-es linken egy C Vectra CID-et árulnak, és egy honfitársunk meg is kérdezte, hogy Astra H-hoz használható-e. A válasz, hogy nem, mert valamelyest eltér a két autó canbus rendszere. Azért érdekes lehet, hogy mi lesz a vége, még egy nap van hátra.

Link to comment
Megosztás:

Az ebay-es linken egy C Vectra CID-et árulnak, és egy honfitársunk meg is kérdezte, hogy Astra H-hoz használható-e. A válasz, hogy nem, mert valamelyest eltér a két autó canbus rendszere. Azért érdekes lehet, hogy mi lesz a vége, még egy nap van hátra.

Ez erdekes, en meg ezt kaptam:

http://www.ebay.com/itm/Opel-Vauxhall-CID-Video-Interface-Astra-H-Vectra-C-/141399418223?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item20ec0fe56f

A kerdezo hozzaszolas javitva van, valoszinuleg abban volt eredetileg ez a link, es a mail meg azt kuldte ki...

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.