Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Nem nyitja a központi zárat a kulcs:(( riasztó is van az elvileg villog. Korábban volt ez a lámpa problémám ( belső világítás nem kapcsolt le) lehet, hogy az aksimnak annyi. Mi gondoltok?

Hogy lehetne megoldani?

Milyen aksi kell z16xer 2008 opel astra?

Én az Exide akksit javaslom a borulásbiztos kialakítás, a 2 év gari és a nagy (pl. 60Ah / 640A) indítóáram miatt. Bárdinál kapható meg van egy győri cég aki 2 napon belül kiszállítja a címedre.

Link to comment
Megosztás:

Én az Exide akksit javaslom a borulásbiztos kialakítás, a 2 év gari és a nagy (pl. 60Ah / 640A) indítóáram miatt. Bárdinál kapható meg van egy győri cég aki 2 napon belül kiszállítja a címedre.

Mi az a borulásmentes? Egyébként néztem törött Astrákat, az akku sajnos elég rossz helyen van, egy nagyobb ütközésnél könnyen sérülhet, sőt volt olyan autó amelyiknél rögtön ki is gyulladt.

Link to comment
Megosztás:

Mi az a borulásmentes? Egyébként néztem törött Astrákat, az akku sajnos elég rossz helyen van, egy nagyobb ütközésnél könnyen sérülhet, sőt volt olyan autó amelyiknél rögtön ki is gyulladt.

Borulásbiztost írt, ami elvileg azt takarja, ha felborul az autó nem folyik ki a tartalma, de egyik zselés közegű akksinak sem folyik ki elvileg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Proiektoros fenyszoroval vettem az autot, de nem vagyok megelegedve a fenyevel. Legmagasabbra allitva is alig 10 metert vilagit be. Az lenne a kerdesem lehet-e allitani a lampatestbol, vagy ki lehet-e dobni a projektort es lenne a a sima fenyszoro.

http://webaruhaz.autofenyszoro.hu/opel-corsa-c-fenyszoro-bal-h7-h7-tyc-lampa-6361

Módosítva : kanyalaci
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nagyitos fenyszoroval vettem az autot, de nem vagyok megelegedve a fenyevel. Legmagasabbra allitva is alig 10 metert vilagit be. Az lenne a kerdesem lehet-e allitani a lampatestbol, vagy ki lehet-e dobni a nagyitokat es lennea a sima fenyszoro.

Nagyítós fényszóró?? Az milyen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nagyitos fenyszoroval vettem az autot, de nem vagyok megelegedve a fenyevel. Legmagasabbra allitva is alig 10 metert vilagit be. Az lenne a kerdesem lehet-e allitani a lampatestbol, vagy ki lehet-e dobni a nagyitokat es lennea a sima fenyszoro.

De ez most gyári xenon? Mert ha azzal csak 10m-re látsz, akkor ott tényleg valami műszaki gond lehet.

Vagy valami utólagos homasitás tuning fényszóró? Mert tudtommal gyárilag nem volt halogénből projektoros.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az alapképernyőn az átlagfogyasztás kijelzése, csak bizonyos évjárattól volt. Hogy utólag szoftveresen rá lehet-e varázsolni, nem tudom. Nekem is csak a hatótávot és a pillanatnyi fogyasztást írja ki. De ez engem sosem zavart. Egy gombnyomás a bal oldali kormánygörgőn és már mutatja is az átlagot.

(Illetve a BC-menüm még annyival bővebb a videón látottnál, hogy ott mutatja a keréknyomásokat is.)

Szia,

Valószínűleg ez is csak programozás kérdése,mert kaptam pl. egy tippet arra,hogy a CID,de már a GID is megjeleníti pl. azt,ha kiégett egy izzó.Erre az Opelbe persze azt mondják,hogy külön érzékelők kellenek elég borsos áron.

Nekem egy Enjoy plusz felszereltségű Z16XER motorkódú Astra H Sedan-om van.A megfelelő menüben beállítottam ezt az opciót,tesztként lehúztam az egyik izzó csatit,és lám működik.

Szerintem mindez simán a CAN busz kommunikációnak köszönhető.Persze olyan visszajelzések,mint a guminyomás már külön érzékelő kérdése.

Jó lenne ismerni a kódindexek és programozáslelkivilágát,mert elég sok mindent tudnának szeretett autóink,ha alapból felkonfigurálnák őket.

Üdv.:Szabi

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

De ez most gyári xenon? Mert ha azzal csak 10m-re látsz, akkor ott tényleg valami műszaki gond lehet.

Vagy valami utólagos homasitás tuning fényszóró? Mert tudtommal gyárilag nem volt halogénből projektoros.

http://webaruhaz.autofenyszoro.hu/opel-corsa-c-fenyszoro-bal-h7-h7-tyc-lampa-6361

Ilyen fenyszororol lenne szo, ez gyari. C corsan van, de nem latok vele

Elore is koszi a valaszokat

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez a TYC márkájú van beépítve? Mert ez utángyártott vacak. Egy bontott gyárival jobban jársz.

bocs. a gm-es gyári xenon köztudottan nem megfelelő(astra h). opálosodik a burkolata,elveszti a fényáteresztő képességét.polirozással egyszer javitható.ezt a hiba előfordul corsánál is. a gyári kb 90 papir,az utángyártott,nem opálosodó 46...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

bocs. a gm-es gyári xenon köztudottan nem megfelelő(astra h). opálosodik a burkolata,elveszti a fényáteresztő képességét.polirozással egyszer javitható.

Érdekes amiről írsz... az én "közöm" nem tudta és nem is tapasztaltam még ilyet. Még 9 év elteltével sem hajlandó opálosodni az a fránya lámpa. Ráadásul az egyik cserélve is volt 1,5 éve állítómotor hiba miatt. Alig észrevehető a 7,5 év használat a másik oldalin, szinte teljesen ugyan olyanok.

A fényével sincs semmi bajom. Egyértelműen sokkal jobban lehet vele látni, mint a halogénnel. Talán csak esőben vizes úton nem jön ki annyira az előnye.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Érdekes amiről írsz... az én "közöm" nem tudta és nem is tapasztaltam még ilyet. Még 9 év elteltével sem hajlandó opálosodni az a fránya lámpa. Ráadásul az egyik cserélve is volt 1,5 éve állítómotor hiba miatt. Alig észrevehető a 7,5 év használat a másik oldalin, szinte teljesen ugyan olyanok.

ugy tudom,a 2008 utáni modelleknél már nem jelentkezik a gond. az én lámpáim 320as(!) papirral csiszoltuk fel,utána 4 órát poliroztuk. ugy érzékeltem,kavicspöttyök,karcok voltak rajta,mintha nem lenne elég kemény az anyag.lehet,nem számit,de 240ezer van a gépben.8 éves.elötte olyan volt,mintha festékködös lenne,és nem eresztette át teljesen a fényt.megcsináltuk. utána lefóliáztam,füst szinüre...:-)

Link to comment
Megosztás:

ugy tudom,a 2008 utáni modelleknél már nem jelentkezik a gond. az én lámpáim 320as(!) papirral csiszoltuk fel,utána 4 órát poliroztuk. ugy érzékeltem,kavicspöttyök,karcok voltak rajta,mintha nem lenne elég kemény az anyag.lehet,nem számit,de 240ezer van a gépben.8 éves.elötte olyan volt,mintha festékködös lenne,és nem eresztette át teljesen a fényt.megcsináltuk. utána lefóliáztam,füst szinüre...:-)

Az enyémben meg 220.000km lesz és 9 éves, 2005-ös. így vagy én fogtam ki opálosodásra nem hajlamos lámpákat, vagy te átlagnál jobban opálosodókat. :)

Bár én még H Astránál nem nagyon opálos lámpát, pedig szoktam figyelgetni őket az utcán is. A G szériánál már annál inkább! Főleg amelyikeket télen-nyáron kint tartják az utcán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

nem tudom hirtelen melyik témába írjak...

Keresek szakit aki vállal légzsák cserét H astrában.

A két elsőről lenne szó, olyan ember kell aki komplett elvállalja a munkát.

Lehetőleg a Dunántúlon van és nem horror összeget kér.

Ha Jó árat mond akkor viszem hozzá.

itt a telefonszámom: +36702010438

ricsmond@vipmail.hu

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben meg 220.000km lesz és 9 éves, 2005-ös. így vagy én fogtam ki opálosodásra nem hajlamos lámpákat, vagy te átlagnál jobban opálosodókat. :)

Bár én még H Astránál nem nagyon opálos lámpát, pedig szoktam figyelgetni őket az utcán is. A G szériánál már annál inkább! Főleg amelyikeket télen-nyáron kint tartják az utcán.

Én is szoktam figyelgetni az utcán, és a facelift előttiek rendre sárgulnak fentről. Közelről nézve így festenek, ahogy az enyém is polír előtt:

opal.jpg

Valószínűleg a xenon verziót tényleg normálisan megcsinálták, még egy pont mellette. A facelift utáni halogénekből sem láttam még hasonlót, vagy csak nem tűnik fel, mert nem sötét a belseje.

Módosítva : kisp113
Link to comment
Megosztás:

Én is szoktam figyelgetni az utcán, és a facelift előttiek rendre sárgulnak fentről. Közelről nézve így festenek, ahogy az enyém is polír előtt:

opal.jpg

Valószínűleg a xenon verziót tényleg normálisan megcsinálták, még egy pont mellette. A facelift utáni halogénekből sem láttam még hasonlót, vagy csak nem tűnik fel, mert nem sötét a belseje.

Ez milyen gyártmány? Hella?

Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon durván karcos! Még nem láttam ilyet. Az én fényszórómról nincs jobb képem, csak ami az aláírásomban van link, az egész autóról. Ezen 7 éves a fényszóró, nem karcos.

De ez még simán kipolírozható, nem?

U.i.: Most látom videó is van a fényszóróról az aláírásomban, azon talán jobban látszik.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ez nagyon durván karcos! Még nem láttam ilyet. Az én fényszórómról nincs jobb képem, csak ami az aláírásomban van link, az egész autóról. Ezen 7 éves a fényszóró, nem karcos.

De ez még simán kipolírozható, nem?

U.i.: Most látom videó is van a fényszóróról az aláírásomban, azon talán jobban látszik.

Ezt szinte reszelni kellett polír előtt :)

Le akartam fóliáztatni lakkozás helyett, de a helyen ahova vittem nem akadt két fényszóróra elegendő víztiszta fólia ... Maradt pőrén.

Majd ha legközelebb újra javítani kell eldöntöm hogy (kemény vagy puha)lakk vagy fólia.

Egyébként a lakóparkban van még 2-3 hasonló korú astra és pont ugyanilyenek. A tiéd pedig tényleg olyan mint az új. (nem garázsban tartod véletlenül)

Link to comment
Megosztás:

A tiéd pedig tényleg olyan mint az új. (nem garázsban tartod véletlenül)

De. Akkor lehet itt van a kutya elásva! :)

Rövid ideig voltam csak kénytelen csak kint tartani (akkor ponyváztam), azóta garázsban van. Valamint úgy vettem észre, hogy előttem is eléggé vigyáztak rá, valószínű akkor is garázsban állt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.