Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Helló! az miért van hogy távirányítóval lezárja az egész kocsit a központi zár de kulccsal csak a vezetőoldalit zárja!mi a megoldás vagy mi a probléma?

Helló! Gyárilag így működik az autó. Kulccsal nem lehet bezárni csak a vezetőoldali ajtót, de nem úgy kell bezárni az autót.

Astra H használati útmutató ezt írja:

"Nyitás
Fordítsa el a kulcsot vagy a
vészkulcsot vezetőoldali ajtó
zárjában ütközésig. A vezetőoldali
ajtó kinyitásakor a gépkocsi minden
zárja kinyit.
Astra TwinTop nyitott tetővel: a
vezetőoldali ajtó nyitását követően
nyomja meg a központizár-kapcsolót
m. A gépkocsi ekkor kinyílik (kivéve
bekapcsolt kettős reteszelésű
zárrendszer esetén). A
riasztóberendezés kikapcsolásához
kapcsolja be a gyújtást..
Zárás
Csukja be a vezetőoldali ajtót, nyissa
ki az utasoldali ajtót, nyomja meg a
központizár-kapcsolót. A gépkocsi
be van zárva. Csukja be az utasoldali
ajtót."
Módosítva : nagyc
Link to comment
Megosztás:

És lemerült aksinál mi van a csomagtér ajtóval, meg a tanksapka ajtajával? az hogy záródik be? Mert törött vezeték végett kellett már a videon szereplő módon bezárnom a jobb hátsó ajtót, mert a többit a központi bezárta.

A csomagtérajtó elektromos, tehát, ha nem kap áramot, akkor szerintem nem nyílik ki. Kinyitni meg a belső felületen lévő dugó eltávolítása után a kapcsoló elfordításával tudod.

Tankajtót passzolom, bár emlékeim szerint nyitni azt is lehet belülről.

Link to comment
Megosztás:

A csomagtérajtó elektromos, tehát, ha nem kap áramot, akkor szerintem nem nyílik ki. Kinyitni meg a belső felületen lévő dugó eltávolítása után a kapcsoló elfordításával tudod.

Tankajtót passzolom, bár emlékeim szerint nyitni azt is lehet belülről.

Így van, csomagtér ajtó elektromos, ha nincs akksid, nem tudod nyitni (esetleg belülről).

A tankajtót sajnos ki tudod nyitni, ha akksi nélkül zártad az autót. Központi záráskor reteszel.

Ha előbb lezártad - míg jó volt az akksi - akkor lehet zárva marad, ha kiveszed az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 5.000 Ft-os kínai szivargyújtós FM transmitterekkel,amik bluetooth képesek,kezelik a pendrive-ot,memóriakártyát és van rajtuk AUX IN?

A gyári CD70 képességeit szeretném kiterjeszteni nem túl sokat költve rá.

Nagyon gagyi kategória vagy annyit megér?Kérdés,hogy milyen minőségben viszi át a hangot a fejegységre.

Például:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Wireless-FM-Transmitter-Modulator-SD-MMC-LCD-/291349746876?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43d5cc54bc

Köszönöm szépen segítségeteket.

Üdv.:Szabi

Módosítva : jszabi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 5.000 Ft-os kínai szivargyújtós FM transmitterekkel,amik bluetooth képesek,kezelik a pendrive-ot,memóriakártyát és van rajtuk AUX IN?

A gyári CD70 képességeit szeretném kiterjeszteni nem túl sokat költve rá.

Nagyon gagyi kategória vagy annyit megér?Kérdés,hogy milyen minőségben viszi át a hangot a fejegységre.

Például:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Wireless-FM-Transmitter-Modulator-SD-MMC-LCD-/291349746876?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43d5cc54bc

Köszönöm szépen segítségeteket.

Üdv.:Szabi

Szia!

A linkelt típust nem ismerem.

Nekem ilyen van:

SENCOR SWM 170 RDS

Pendrive, SD-kártya, AUX, DE NINCS BLUETOOTH!

4500Ft volt 2 éve.

A hangminősége elég tiszta, a 2000Ft-os tescoshoz képest.

Az RDS miatt vettem, mert így kiírja az MP3 címét.

(CD30, GID)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 5.000 Ft-os kínai szivargyújtós FM transmitterekkel,amik bluetooth képesek,kezelik a pendrive-ot,memóriakártyát és van rajtuk AUX IN?

A gyári CD70 képességeit szeretném kiterjeszteni nem túl sokat költve rá.

Nagyon gagyi kategória vagy annyit megér?Kérdés,hogy milyen minőségben viszi át a hangot a fejegységre.

Például:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Wireless-FM-Transmitter-Modulator-SD-MMC-LCD-/291349746876?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43d5cc54bc

Köszönöm szépen segítségeteket.

Üdv.:Szabi

Én egyszer vettem ajándékba, aztán kiderült, hogy semmire sem jó. Ahogy közlekedtünk az autóval, mindig állítgatni kellett. Szóval nálam marad az mp3 cd-re írva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én egyszer vettem ajándékba, aztán kiderült, hogy semmire sem jó. Ahogy közlekedtünk az autóval, mindig állítgatni kellett. Szóval nálam marad az mp3 cd-re írva.

Az enyémet nem kell állítgatni. :icon1:

Alapzaja kicsi. Csak egyszer-kétszer fordult elő, hogy valami elnyomta a jelet, gondolom a közelben volt valaki ugyanazon a rádió frekvencián.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia

20 ezer ft-ost is próbáltam azzal picit elfogadhatóbb volt de a tecsós 3 ezer ft-os semmire sem való...se normális mélyed se magasad nem lesz...ezekkel csak az idegeskedés van....én tettem a DVD90-be aux bemenetet az már tökéletes,össze sem lehet hasonlítani a fm transmitterrel....szerintem tetesd bele az aux-ot.

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 5.000 Ft-os kínai szivargyújtós FM transmitterekkel,amik bluetooth képesek,kezelik a pendrive-ot,memóriakártyát és van rajtuk AUX IN?

A gyári CD70 képességeit szeretném kiterjeszteni nem túl sokat költve rá.

Nagyon gagyi kategória vagy annyit megér?Kérdés,hogy milyen minőségben viszi át a hangot a fejegységre.

Például:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Wireless-FM-Transmitter-Modulator-SD-MMC-LCD-/291349746876?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43d5cc54bc

Köszönöm szépen segítségeteket.

Üdv.:Szabi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ha valaki színes kijelzőben CID-ben gondolkodik,megakadt a szemem az ebay-en egy elsőre nagyon jónak tűnő ajánlaton.Bár licites a dolog,de lehet valakinek szerencséje lesz.

http://www.ebay.com/itm/CID-Display-Opel-Astra-H-Zafira-B-13-275-5078-Bordcomputer-wie-neu-/161557124636?pt=DE_Autoteile&hash=item259d8e161c

Viszont a típusmegjelölése alapján lehet nem mindenkinek jó,mert BF sorozatú.A kompatibilitás ellenőrzéséhez itt van egy kis segítség.

http://www.diagnostics.org.uk/help/showthread.php/4-Astra-H-CID-Colour-Info-Display

Üdvözlettel:Szabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Azt szeretnem kérdezni,hogy a hamutartóban illetve a szivargyújtó körül alapból világít-e izzó vagy led,és ha igen,akkor hogyan tudom cserélni,mert nekem teljesen sötét?

Esetleg ez külön extra csomag része vagy nálam van valami gond?Gondolom nem biztosíték probléma lehet,mert gondolom valamivel közös a biztosítéka,viszont minden más működik.

Mivel ritkán nyitogatom és használom ezért nem rémlik hogyan volt,mikor újonnan megvettem Enjoy plusz felszereltséggel.

Köszönöm válaszotokat.

Údv.:Szabi

Igaz már válaszoltak de azért tessék, képekkel instruálva: http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/178/astra_h_hamutarto_izzo_csere

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 5.000 Ft-os kínai szivargyújtós FM transmitterekkel,amik bluetooth képesek,kezelik a pendrive-ot,memóriakártyát és van rajtuk AUX IN?

A gyári CD70 képességeit szeretném kiterjeszteni nem túl sokat költve rá.

Nagyon gagyi kategória vagy annyit megér?Kérdés,hogy milyen minőségben viszi át a hangot a fejegységre.

Például:

http://www.ebay.com/itm/NEW-Car-Kit-MP3-Bluetooth-Player-Wireless-FM-Transmitter-Modulator-SD-MMC-LCD-/291349746876?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43d5cc54bc

Köszönöm szépen segítségeteket.

Üdv.:Szabi

Én vettem egy hasonlót úgy 7-8 ezer forint árkategóriában, mindenképp szempont volt az RDS.

A hangminőségben nem csalódtam, nem adatott meg nekem olyan hallás, hogy bármit is kezdjek vele, a mélyek átjönnek, a magasak sem rosszak, élvezhető a zene, viszont az RDS funkció gagyi, 8 karaktert küld át, a zeneszám címének a forgatása lassú és kiszámíthatatlan, néha meg elfelejti küldeni.

Kérdés, ha AUX-om lenne, akkor kiírná a zeneszám címét?

Módosítva : kecsetihunor
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Véleményem szerint nem,mivel az AUX csak analóg hangforrás fogadására alkalmas csatlakozás.

Üdv.:Szabi

Én vettem egy hasonlót úgy 7-8 ezer forint árkategóriában, mindenképp szempont volt az RDS.

A hangminőségben nem csalódtam, nem adatott meg nekem olyan hallás, hogy bármit is kezdjek vele, a mélyek átjönnek, a magasak sem rosszak, élvezhető a zene, viszont az RDS funkció gagyi, 8 karaktert küld át, a zeneszám címének a forgatása lassú és kiszámíthatatlan, néha meg elfelejti küldeni.

Kérdés, ha AUX-om lenne, akkor kiírná a zeneszám címét?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumozók!

Tegnap este Somi felapplikálta CD30 fejemhez az AUX bemenetet.

Gyorsan, szakszerűen dolgozott.

Ajánlom mindenkinek... Főleg jszabi-nak!

A zeneszám címe nem lehet annyira fontos szerintem, hogy az ember képes legyen egy transzmitterrel lerombolni az amúgy sem oly komoly HIFI minőséget...

Tehát ha belegondolunk, egy analóg audio kábellel közvetlenül a lejátszóba (már lrombolt mp3 minőség), vagy hordozóról a transzmitterbe, ami vivőfrekvenciára ülteti (modulálja) a kétes minőségű mp3-at, majd egy méterre lévő antennán keresztül veszi a rádió, ami a hangot leveszi a vivőfrekvenciáról (demodulálja) és így kerül a hangprocesszorhoz.

Az AUX bemenettel kimarad egy csomó levegő, statikus zaj, és a mindenféle behallatszó egyéb rádióadó...

De visszatérve Somira, aki nekem már megoldotta ezt a gondot: Köszönöm!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a szakszerű magyarázatot és a kicsit kioktatásnak tűnő figyelmeztetést.

Somit ismerem,nekem ő csinálta a CD70 fejegységet,csak akkor még úgy voltam vele,hogy megvagyok AUX nélkül.

Azonban nem osztom nézetet a HIFI minőségével kapcsolatban,ugyanis a CD70 már "fényévekkel" szebben szól még az alap gyári hangszórókkal is,szóval minden bizonnyal az AUX-on átvitt analóg jel is sokkal szebb.Mondjuk a CD30-am AUX minőségével én sem voltam megelégedve.

Igazából ez a gagyi transmitter ötlet csak onnan jött elő,hogy a bluetooth kihangosítás is meg lenne oldva rajta keresztül,mert ugyebár egy gyári UHP bluetooth modul kb. 50.000 Ft.

Szóval már két hónapja használom a CD70-et és előtte megvoltam vezetés közben zene nélkül,de hallva ennek hangzását,szinte mindig be van kapcsolva,úgyhogy lehet én is belevágok Somival ebbe a projektbe.

U.i.:a CD70 hangzása természetesen az én fülemnek csodálatos,lehet másnak nem ez,de Somi is mindjárt azzal kezdte,hogy észre fogom venni,és tényleg már a sima rádióadás esetében is extrán észrevehető,főleg a mély hangok vonatkozásában.

Sziasztok Fórumozók!

Tegnap este Somi felapplikálta CD30 fejemhez az AUX bemenetet.

Gyorsan, szakszerűen dolgozott.

Ajánlom mindenkinek... Főleg jszabi-nak!

A zeneszám címe nem lehet annyira fontos szerintem, hogy az ember képes legyen egy transzmitterrel lerombolni az amúgy sem oly komoly HIFI minőséget...

Tehát ha belegondolunk, egy analóg audio kábellel közvetlenül a lejátszóba (már lrombolt mp3 minőség), vagy hordozóról a transzmitterbe, ami vivőfrekvenciára ülteti (modulálja) a kétes minőségű mp3-at, majd egy méterre lévő antennán keresztül veszi a rádió, ami a hangot leveszi a vivőfrekvenciáról (demodulálja) és így kerül a hangprocesszorhoz.

Az AUX bemenettel kimarad egy csomó levegő, statikus zaj, és a mindenféle behallatszó egyéb rádióadó...

De visszatérve Somira, aki nekem már megoldotta ezt a gondot: Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, nem akartam oktató lenni!!

Köszönöm a szakszerű magyarázatot és a kicsit kioktatásnak tűnő figyelmeztetést.

Somit ismerem,nekem ő csinálta a CD70 fejegységet,csak akkor még úgy voltam vele,hogy megvagyok AUX nélkül.

Azonban nem osztom nézetet a HIFI minőségével kapcsolatban,ugyanis a CD70 már "fényévekkel" szebben szól még az alap gyári hangszórókkal is,szóval minden bizonnyal az AUX-on átvitt analóg jel is sokkal szebb.Mondjuk a CD30-am AUX minőségével én sem voltam megelégedve.

Igazából ez a gagyi transmitter ötlet csak onnan jött elő,hogy a bluetooth kihangosítás is meg lenne oldva rajta keresztül,mert ugyebár egy gyári UHP bluetooth modul kb. 50.000 Ft.

Szóval már két hónapja használom a CD70-et és előtte megvoltam vezetés közben zene nélkül,de hallva ennek hangzását,szinte mindig be van kapcsolva,úgyhogy lehet én is belevágok Somival ebbe a projektbe.

U.i.:a CD70 hangzása természetesen az én fülemnek csodálatos,lehet másnak nem ez,de Somi is mindjárt azzal kezdte,hogy észre fogom venni,és tényleg már a sima rádióadás esetében is extrán észrevehető,főleg a mély hangok vonatkozásában.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

...

Somit ismerem,nekem ő csinálta a CD70 fejegységet,csak akkor még úgy voltam vele,hogy megvagyok AUX nélkül.

...

Kb mennyibe kerül egy CD70 fejegység? Nem szándékozom CID-et tenni bele, túl nagy beruházás lenne, inkább csak egy BID-GID upgrade-n gondolkodom...

Egyéb: kiszakadt az antennám a talpból, tehát cserélnem kell az antennát talpastól együtt. Itt mire kell odafigyelni? (gondolom ez sem olcsó mulatság...)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Vedd fel a kapcsolatot a Somival.Csak ajánlani tudom,mert ért hozzá,segítőkész és szerintem nagyon jó árban kínálja többféle előlappal a CD70 fejegységeket,amiket javít is.Én rengeteget kerestem,hónapokon keresztül,míg rátaláltam Somira,aki szerintem árban és hozzáállásban verhetetlen.

Továbbá ebből az írásomból tudsz információt szerezni.

http://www.opelforum.hu/topic/1022-elektronikak-elektromos-kerdesek/page-312#entry1013092

Üdv.:Szabi

Kb mennyibe kerül egy CD70 fejegység? Nem szándékozom CID-et tenni bele, túl nagy beruházás lenne, inkább csak egy BID-GID upgrade-n gondolkodom...

Egyéb: kiszakadt az antennám a talpból, tehát cserélnem kell az antennát talpastól együtt. Itt mire kell odafigyelni? (gondolom ez sem olcsó mulatság...)

Link to comment
Megosztás:

Auxnál csak annyit látsz a kijelzőn, hogy "Aux"

De ez engem nem nagyon zavar. Ha rádiót hallgatok, akkor is csak az állomás nevét írja ki. Pedig ott még jobb is lenne, ha egy ismeretlen szám címét kiírná. Ha meg külső saját adathordozót hallgatok auxon, arra én másoltam föl a zenéket, tehát általában tisztában vagyok vele, hogy épp mi szól. :)

CD70 és CD30 között hangminőségben nincs igazán összehasonlítási alapom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.