Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! uj reges lennék és egy kérdésem lenne! kicsit idegesit a biztonsági öv figyelmeztető hangjelzése! nem lehet valahogy kikapcsolni a nélkül h. bekapcsolnám az övet!

Szerintem inkább kapcsold be az övet, mert egy ütközést akár túl is élhetsz, ellenkező esetben...

Egyébként TECH2-vel kikapcsolható, de szerintem inkább használd az övet!!!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem inkább kapcsold be az övet, mert egy ütközést akár túl is élhetsz, ellenkező esetben...

Egyébként TECH2-vel kikapcsolható, de szerintem inkább használd az övet!!!

Szándékomban áll bekapcsolni csak elég sürün kell kb 3 km-es távot mennem egy településen bellül és folyton ki be kapcsolgatni nem valami jo!

kicsit részletesebben leirnád a Tech2-t? hogy mi az meg h. hol érem el?

Link to comment
Megosztás:

Szándékomban áll bekapcsolni csak elég sürün kell kb 3 km-es távot mennem egy településen bellül és folyton ki be kapcsolgatni nem valami jo!

kicsit részletesebben leirnád a Tech2-t? hogy mi az meg h. hol érem el?

Tech 2 a gyári diagnosztikai műszer, amit márkaszervizben használnak, de előfordul néhány kisebb szervizben is. Bármelyik Opelnél megoldják ezt a dolgot pár ezer forintért.

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Ismét érdekes problémát produkál az Astra. Digit klímás a verda. Reggel le volt párásodva az eslő szélvédő, bekapcsoltam a levegő befúvást,

ráállítottam az ablakra. Vártam, de nem fujta le. Lassan rájöttem h azért mert nem is az ablakra fújta a levegőt. Bekapcsoltam a páramentesítőt, de még az sem fujta az ablakra. Elkezdtem tekergetni az állítót, és eccer-eccer fujta az ablakra, aztán egyszercsak megjavult. Meg tudnátok mondani, h mi vezérli a befúvást?

Köszi Feccó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki már cserélte-e le a külső visszapillantó tükrét elektromosan behajthatósra? Astra H Essentia-ról lenne szó.

Köszi a választ.

Nem csereltem, csak fontolgattam a dolgot, de mar ott megakadtam, hogy honnan szerezzek epeszu aron motorosan behajthato tukroket, igy inkabb megtanultam szukosen beallni a garazsba <_<

Ez tipikusan az az extra, amit vasarlaskor kellett volna az elso tulajnak megvenni +10ezerert; utolag ennek a tobbszorosere saccolom. Hacsak nincs esetleg a meglevo tukorbe beepitheto motor, bar ez eleg valoszinutlen.

Link to comment
Megosztás:

Nem csereltem, csak fontolgattam a dolgot, de mar ott megakadtam, hogy honnan szerezzek epeszu aron motorosan behajthato tukroket, igy inkabb megtanultam szukosen beallni a garazsba <_<

Ez tipikusan az az extra, amit vasarlaskor kellett volna az elso tulajnak megvenni +10ezerert; utolag ennek a tobbszorosere saccolom. Hacsak nincs esetleg a meglevo tukorbe beepitheto motor, bar ez eleg valoszinutlen.

Hát azóta túl vagyok a dolgon, és nem 10e volt (ha a tükrök, kábelkötegek újak lettek volna, bele sem merek gondolni az árba) és mivel nekem egy alap essentiám van nem kevés kábelt kellett belevarázsolni és igencsak szét kellett szedni emiatt az autót. Négy órába telt, mire teljesen végeztek vele. De hozzáteszem, profi módon csinálták meg.

Link to comment
Megosztás:

Hát azóta túl vagyok a dolgon, és nem 10e volt (ha a tükrök, kábelkötegek újak lettek volna, bele sem merek gondolni az árba) és mivel nekem egy alap essentiám van nem kevés kábelt kellett belevarázsolni és igencsak szét kellett szedni emiatt az autót. Négy órába telt, mire teljesen végeztek vele. De hozzáteszem, profi módon csinálták meg.

Es a tukroket honnan szerezted? <_<

Ha azok meglennenek, a tobbivel mar elbibelodnek... Elektromosan allithato tukreim vannak, talan nem kell ujrakabelezni, bar opeleknel sosem lehet tudni :wacko:

Tulajdonkeppen torott elektromosan behajthato tukrot lenne erdemes szerezni, mert a szinezett hazat ugyis at kell varazsolni, maga a tukorlap remelhetoleg azonos.

Link to comment
Megosztás:

Es a tukroket honnan szerezted? <_<

Ha azok meglennenek, a tobbivel mar elbibelodnek... Elektromosan allithato tukreim vannak, talan nem kell ujrakabelezni, bar opeleknel sosem lehet tudni :wacko:

Tulajdonkeppen torott elektromosan behajthato tukrot lenne erdemes szerezni, mert a szinezett hazat ugyis at kell varazsolni, maga a tukorlap remelhetoleg azonos.

Ők a motoros tükörházat adták és az ajtóba való kapcsolót. A sima elektromos tükör sajna nem volt jó, mert a behajtó motort nem lehet abba átszerelni. Csak a fűthető tükrölapokat és a tükörházat kellett átrakni az enyémből. Nézd meg, hogy az a csatlakozó, ami a tükörbe megy, ott van-e 7 kábel bekötve. Ha van, akkor lehet, hogy esélyes vagy. Én elektromosan behajtós tükröt sajnos semelyik bontóban nem tudtam szerezni, de lehet, hogy Te szerencsésebb leszel. A tükörlap az ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Ők a motoros tükörházat adták és az ajtóba való kapcsolót. A sima elektromos tükör sajna nem volt jó, mert a behajtó motort nem lehet abba átszerelni. Csak a fűthető tükrölapokat és a tükörházat kellett átrakni az enyémből. Nézd meg, hogy az a csatlakozó, ami a tükörbe megy, ott van-e 7 kábel bekötve. Ha van, akkor lehet, hogy esélyes vagy. Én elektromosan behajtós tükröt sajnos semelyik bontóban nem tudtam szerezni, de lehet, hogy Te szerencsésebb leszel. A tükörlap az ugyanaz.

Ok, koszonom! Kik azok az o"k? <_< Tulajdonkeppen nekem is ezek a dolgok kellenenek...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Parkoló radart szeretnék a kocsimra s ezzel kapcsolatosan érdekel a véleményetek.

Elég csak hátra rakatni 4 szenzorost, vagy ha már kerül bele, legyen 8-as (előre is)?

Esetleg jobb egy kamera hátra?

Márkákkal, típusokkal, beszerelő helyekkel kapcsolatos ismereteiteket, tapasztalataitokat elmesélitek?

köszi

doki: Nekem úgy rémlik, mintha olvastam volna hasonló problémát valakinél... pörgess kicsit vissza, hátha megleled.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Parkoló radart szeretnék a kocsimra s ezzel kapcsolatosan érdekel a véleményetek.

Elég csak hátra rakatni 4 szenzorost, vagy ha már kerül bele, legyen 8-as (előre is)?

Esetleg jobb egy kamera hátra?

Márkákkal, típusokkal, beszerelő helyekkel kapcsolatos ismereteiteket, tapasztalataitokat elmesélitek?

köszi

doki: Nekem úgy rémlik, mintha olvastam volna hasonló problémát valakinél... pörgess kicsit vissza, hátha megleled.

köszi azért <_<

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Nekem is igy kezdődött 4 éves korban először a légzsák kontrollja kezdett kigyulladni néha el-el tűnt de aztán folyamatosan égve maradt, aztán kezdődött a többi probléma a duda egyszer működött máskor meg nem, majd a kormányról vezérelhető rádió funkciók is bemondták az unalmasat, aztán már végkép nem működött semmi se a duda se a rádió vezérlés. Majd nekem is a szervizben azt mondták hogy CIM modul amit cserélni kell, hát azt ki is cserélték, azóta semmi probléma, eltelt már vagy 1,5 év. Bár amikor kezdte csinálni akkor nem volt szervizben tehát nem volt belenyúlva!

Erre a hozzászólásra gondoltam, igaz Robinak nem az ABS villogott.

Bocs, csak egy hete olvasom a fórumot és már kezd minden összefolyni...

<_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

Parkoló radart szeretnék a kocsimra s ezzel kapcsolatosan érdekel a véleményetek.

Elég csak hátra rakatni 4 szenzorost, vagy ha már kerül bele, legyen 8-as (előre is)?

Esetleg jobb egy kamera hátra?

Márkákkal, típusokkal, beszerelő helyekkel kapcsolatos ismereteiteket, tapasztalataitokat elmesélitek?

köszi

Helló!

Elég a 4 szenzoros, én is azt tettem bele. A kamera is rendben van de ez körültekintőbb. Próbáltam kamerásat is de nagyon nem vágtam az autó sarkai éppen hol lehetnek. Tiszta, éles és pontos képet adott de csöppet sem volt könnyebb a parkolás. A tolatóradar kiváló, fényezhetőek a szenzorok, pontos és megbízható. Persze alkalmazkodni kell hozzá és lassan kell parkolni mert késik egy picit a távolság bemérése de nagyon meg vagyok elégedve vele, még egy villanyvezetéket, fűszálat is észlel. Haverom autójában elöl is van de keveset használja és valjuk be azért csak látjuk az autó orrát akármilyen béna vezetők legyünk. Lehet másnak más a véleménye, én azt mondom a 4 szenzorossal maximálisan meg leszel elégedve.

Link to comment
Megosztás:

Ajtóvilágítás

Beszereltünk a két első ajtóba ajtóvilágítást. A lámpák ajtónyitáskor világítanak is, becsukáskor elalszanak, de nem úgy működnek ahogy kellene.

Az első ajtók nyitásakor mindig az világít, amelyiket kinyitom. Ez eddig OK is, de...

Ha a bal vagy jobb hátsó ajtót nyitom ki, akkor mindig a jobb első ajtó lámpája világít.

Mi lehet a baj?

Tudna valaki segíteni ebben, hogy mi nem jó?

Még valami: a lámpákban ledek vannak.

Köszi

A problémát sikerült megoldani, most már minden úgy működik, ahogy kell. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok segítsetek ha tudtok.

Az autóm egy 2006-os Astra H Caravan Essentia Z17DTH /1,5 hónapja van nálam/.

A gondom az hogy két hete "szerintem kimerült" az egyik kulcsban az elem, csere után továbbra sem működött a kulcs.

Csak ha betettem és a gyujtást ráadtam, kivéve rendesen bezárta és kinyitotta az autót bizonyos ideig /5-10perc/.

A másik kulcs nem volt szinte sosem használva nálam. Azzal tökéletesen nyitott és zárt az autó.

Vegyes használat mellett tegnap óta egyik kulcs sem nyit illetve zár csak kis ideig. Nem tudom mi a gond.

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszi a választ. :)

Esetleg magad csináltad v. szervizbe vitted az autót?

Egy fickóval csináltuk akinek nem ez volt az első. Fél napos munka, lököst le kell venni de a kábelezést is érdemes alaposan megcsinálni. A lökös formája miatt picit ki kellett ékelni a szenzorok alsó részét, hogy teljesen merőleges legyen a talajra így elkerülhető az, hogy a talaj egyenletlenségeit is kicsipogja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem ez a legjobb topic a bajomnak, akkor előre is bocs!

A helyzet hogy néha a keréknyomás érzékelő rendszer nem működik! Pontosabban nem jeleníti meg az értékeket, és a műszerfalon is sárgán világit a ellenőrző lámpa.

Aztán csak úgy magától megjavul!

Nem igazán vettem észre összefüggéseket!

Hibakódot Op-Commal kiolvastam ,de semmi! :)

Ja és ötlet hogy hol tudnék ilyen jeladókat baráti áron beszerezni!

Valamint ezek elemmel működnek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.