Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Szia mindenkinek!

Kérdésem, hogy érdemes-e 1,4 es 2006-os Enjoy Caravanhoz megvenni a BID kijelzőt (olcsón meg tudom szerezni), vajon felprogramozható-e és mit tud mutatni pluszban?

Jelenleg az alap kijelző van benne.

(Pillanatnyi fogyasztást jó lenne látni...)

Az előző oldalon volt szó róla, olvass vissza!

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenkinek!

Kérdésem, hogy érdemes-e 1,4 es 2006-os Enjoy Caravanhoz megvenni a BID kijelzőt (olcsón meg tudom szerezni), vajon felprogramozható-e és mit tud mutatni pluszban?

Jelenleg az alap kijelző van benne.

(Pillanatnyi fogyasztást jó lenne látni...)

Köszi,megtaláltam... :)

Link to comment
Megosztás:

A kesztyutarto mogott keress ra :) A regit le kell venni, es az ujat hozzatanitani a kocsihoz.

Ha odaig jutsz, hogy uj kell, akkor tudok en is adni, mert megvettem az Ebayen, de aztan a hozzavalo szelepek beszerzesekor elfogyott a lelkesedesem :D

Miért fogyott el a lelkesedésed??? Lehet hogy érdekelnének egyébként a jeladók, csak kíváncsi vagyok hol akadtál el a beszerzésben!

Link to comment
Megosztás:

Miért fogyott el a lelkesedésed??? Lehet hogy érdekelnének egyébként a jeladók, csak kíváncsi vagyok hol akadtál el a beszerzésben!

Nem jeladoim vannak, hanem egy vevo egysegem :) A lelkesedes ott fogyott el, hogy a jeladokat is meg kellett volna venni, de az ujak dragak, a hasznaltaknal ki tudja, milyen allapotban vannak az elemek, raadasul valojaban 8 kene beloluk (a teli garniturahoz is), be is kell rakatni oket a felnikbe, szoval mindent osszevetve azt mondtam, annyit nem er...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H-ban egyszer csak elhallgatott a rádió. Display működik, lehet kapcsolgatni az adók közt de néma csend van. Tudja valaki esetleg mitől lehet ez? Lehet a hangszóróknak külön biztosítéka? Esetleg egy akku saru eltávolítással elképzelhető hogy meg lehet oldani a problémát?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:Solar

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H-ban egyszer csak elhallgatott a rádió. Display működik, lehet kapcsolgatni az adók közt de néma csend van. Tudja valaki esetleg mitől lehet ez? Lehet a hangszóróknak külön biztosítéka? Esetleg egy akku saru eltávolítással elképzelhető hogy meg lehet oldani a problémát?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:Solar

Akkor tortenhet ilyen, ha lecsokken a radio tapfeszultsege. Nincs valami buhera mogotte (pl. utolagos telefon kihangosito)? Egy akku le - fel, vagy radio ki - be probat mindenkeppen erdemes tenni.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tortenhet ilyen, ha lecsokken a radio tapfeszultsege. Nincs valami buhera mogotte (pl. utolagos telefon kihangosito)? Egy akku le - fel, vagy radio ki - be probat mindenkeppen erdemes tenni.

Nincs semmi buhera, gyári rajta minden. Leszedtem a sarut róla, de nem javult meg. Rádiót kiszedni nem tudtam, mert nincs hozzá szerszámom. Félek, kénytelen leszek szervizbe menni vele.

Link to comment
Megosztás:

Nincs semmi buhera, gyári rajta minden. Leszedtem a sarut róla, de nem javult meg. Rádiót kiszedni nem tudtam, mert nincs hozzá szerszámom. Félek, kénytelen leszek szervizbe menni vele.

CD-vel sincs hangja? Ebbol el lehet donteni, hogy az erositonel, vagy a tunernel van a gond... Ha szerviz, akkor a Blaupunkt, mert az Opelnel max. cserelni tudjak.

Link to comment
Megosztás:

CD-vel sincs hangja? Ebbol el lehet donteni, hogy az erositonel, vagy a tunernel van a gond... Ha szerviz, akkor a Blaupunkt, mert az Opelnel max. cserelni tudjak.

Megjavult közben, menet közben egyszer csak megszólalt. A CD-vel sem volt hangja egyébként. Lehet, hogy valami kontakt hiba volt. Na, mindegy, ha majd úgy némul el hogy nem javul meg magától, elviszem szervizbe. Kösz a tippet hogy a Blaupunkthoz vigyem, az Opelhez vittem volna, ott meg gondolom nem olcsón cserélik.

Link to comment
Megosztás:

Megjavult közben, menet közben egyszer csak megszólalt. A CD-vel sem volt hangja egyébként. Lehet, hogy valami kontakt hiba volt. Na, mindegy, ha majd úgy némul el hogy nem javul meg magától, elviszem szervizbe. Kösz a tippet hogy a Blaupunkthoz vigyem, az Opelhez vittem volna, ott meg gondolom nem olcsón cserélik.

Felteve, hogy Blaupunkt van benne persze :o Ha megint elmegy a hang, mindenkeppen erdemes kihuzni a radiot, es megnezni, mit kell mozgatni ahhoz, hogy visszajojjon. Ki lehet szedni celszerszam nelkul is, de ha nagyon nem megy, es pesti vagy, akkor en is meg tudom csinalni.

Link to comment
Megosztás:

Nem jeladoim vannak, hanem egy vevo egysegem :o A lelkesedes ott fogyott el, hogy a jeladokat is meg kellett volna venni, de az ujak dragak, a hasznaltaknal ki tudja, milyen allapotban vannak az elemek, raadasul valojaban 8 kene beloluk (a teli garniturahoz is), be is kell rakatni oket a felnikbe, szoval mindent osszevetve azt mondtam, annyit nem er...

Ma reggel melóba jövet ismét kigyulladt a hibalámpa! Eldöntöttem hogy a most már a végére járok! Szeretném ebben segítségedet kérni! A vevő egységről tudsz képet küldeni? Ja és mi lehet ennek az angol, vagy német neve? (Gondolom eBay-en vetted.) Próbálok majd rákeresni AutoData-ban hogy hol található a kocsiban, és megmozgatok minden hozzá érkező madzagot! :D Egyébként mennyiért adnád a vevő egységet? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel melóba jövet ismét kigyulladt a hibalámpa! Eldöntöttem hogy a most már a végére járok! Szeretném ebben segítségedet kérni! A vevő egységről tudsz képet küldeni? Ja és mi lehet ennek az angol, vagy német neve? (Gondolom eBay-en vetted.) Próbálok majd rákeresni AutoData-ban hogy hol található a kocsiban, és megmozgatok minden hozzá érkező madzagot! :o Egyébként mennyiért adnád a vevő egységet? Köszi.

Az Ebayen 130444276246 szamon van egy kep, annyiert en is odaadom :D Mint mar irtam volt, a kesztyutarto mogott van, amit siman ki lehet kapni negy csavar kiszedese utan.

Link to comment
Megosztás:

Az Ebayen 130444276246 szamon van egy kep, annyiert en is odaadom :o Mint mar irtam volt, a kesztyutarto mogott van, amit siman ki lehet kapni negy csavar kiszedese utan.

Holnap kiszedem a kesztyűtartót! Ha ezt hamarabb tudom, megnéztem volna 4 hete mikor pollenszűrőt cseréltem! Na az még egy hálás meló! :D

Jövő héten kedden viszem egy Opel guruhoz aztán, ha szerinte is a vevő lesz a gond, akkor átveszem tőled! Addig el ne add! :)

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

manuális tükrömet szeretném cserélni 2006-os essentiamban elektromos tükörre.

lehetséges ez? esetleg valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban?

köszönöm

Szia!

Nekem is Essentiam van és én is lecseréltem a manuálist elektromosra, annyit pluszban, hogy én elektromosan behajthatósra cseréltem le.

Kicsit macerás. Nekem az essentiaban, az ajtóban a kábel köteg nem volt felkészítve elektromosra. Nekem az egyik oldalon plusz vezetékeket, tüskéket kellett az ajtóban lévő főcsatlakozóba beszerelni. De mindenképpen olyan kábelköteg kellett, amin van az elektromos tükörhöz való csatlakozó. Szerintem úgy jársz a legjobban, ha bontóból sikerül beszerezned ilyen kábelköteget és azt kicseréled. Nekem 5e.ért (1db) sikerült bontóban elektromos tükörhöz való kábelköteget szereznem. De ehhez, az ajtón lévő fóliát mindenképpen le kell szedni egy részig. És sajnos ha már egyszer meg van bontva a fólia, nem nagyon akar visszaragadni, de lehet, hogy pl. hajszárítóval rá lehet venni, hogy visszaragadjon. Feltanítani sem kellett, működött azonnal. Ja, és pluszban kell belülre, ahol a magassugárzó van bal és jobb műanyag borítást. Ezt is bontóból szereztem és teljesen hibátlant sikerült kifogni.

Az elektromosan behajthatós mégmacerásabb. Azt le se írom, mert azt opel szervízesek csinálták, de ahhoz sokkal jobban szét kellett szedni az autót, kapcsolási rajz kellett hozzá meg mittomén, hogy mi még. Szóval nem volt egyszerű.

És még valami, elektromos tükörhöz való kapcsoló kell a vezető oldali ajtóba és persze elektromos tükrök.

Remélem valamit tudtam segíteni, de talán van valaki, akinek sikerült egyszerűbben megoldani és tud okosabbat ajánlani.

Az én tapasztalatom ez volt.

Link to comment
Megosztás:

Az Ebayen 130444276246 szamon van egy kep, annyiert en is odaadom :o Mint mar irtam volt, a kesztyutarto mogott van, amit siman ki lehet kapni negy csavar kiszedese utan.

Voltam ma Opel szervizben egy Tech2 vizsgálaton! Sajnos sokkal okosabb nem lettem!

Igazából annyi történt, hogy az érzékelőket újra feltanította és törölte a hibakódokat! Aztán mondta hogy ha visszatér a hiba akkor menjek vissza és megnézi milyen hibakódokat tárolt el! Talán akkor biztosabbra meg tudja állapítania kiváltó okot!

Cserébe megvigasztalt azzal hogy lehet lassan kormányoszlop modul vezérlő elektronika hibás lesz! :D Lényeg egyenlőre nem veszem át az alkatrészt, mert nem 100% hogy Ő a hunyó!

Link to comment
Megosztás:

nem kell beszerelni tudja mérni a hőmérsékletet...

milyen kijelződ van (középen, ami az időt meg a rádiót mutatja)?

http://havver.velemer.hu/UserFiles/Image/r...isplay_my5_.png itt nézd meg...

Ha tid-ed van: settings gombot tartsd nyomva pittyenésig, utána az óraállító melletti gombbal tudsz lépkedni a test mode-ban, ott lesz olyan hogy T:szám és V: szám! a t a motorhőmérséklet, a v a sebességed (egyébként ebből látszik, hogy mennyit csal az óra:D! ha bid-ed vagy Gid-ed van, akkor annyit változik a helyzet, hogy a BC gombbal tudsz lépkedni!:excl:

üdv:)

makimano

köszönöm a választ

egyelőre hagyom így ahogy van

most a fő projektem egy vízhőmérséklet mérő beszerzése és beszerelése

engem zavar, hogy nem tudom mikor éri el az üzemi hőmérsékletet, főleg hidegebb időkben

Link to comment
Megosztás:

nem kell beszerelni tudja mérni a hőmérsékletet...

milyen kijelződ van (középen, ami az időt meg a rádiót mutatja)?

http://havver.velemer.hu/UserFiles/Image/r...isplay_my5_.png itt nézd meg...

nekem a TID kijelzőm van, külső hőmérsékletet, időt és az aktuális rádió információt írja ki

meg lehet úgy csinálni, hogy mutassa a víz hőmérsékletét is?

kipróbáltam, úgy van ahyogy leírtad, a legutolsó adat a V: T:

köszönöm az információt, megspóroltál nekem kb 8 ezer forintot :excl:

azt tudod, hogy a többi adat az mire vonatkozik

ilyenek voltak: HW ; SW; DD; Code; LS; MS

meg még egy jó pár

Link to comment
Megosztás:

Szívesen!

A többiről sajna nem nagyon tudok nyilatkozni... Szoftver dátum, Felprogramozás dátum ill. feszültségjelző...

Ezekre jöttem még rá, de a többit én sem tudom, de szerintem nem is lényeges a mi szempontunkból:)

nekem a TID kijelzőm van, külső hőmérsékletet, időt és az aktuális rádió információt írja ki

meg lehet úgy csinálni, hogy mutassa a víz hőmérsékletét is?

kipróbáltam, úgy van ahyogy leírtad, a legutolsó adat a V: T:

köszönöm az információt, megspóroltál nekem kb 8 ezer forintot :excl:

azt tudod, hogy a többi adat az mire vonatkozik

ilyenek voltak: HW ; SW; DD; Code; LS; MS

meg még egy jó pár

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a mindenkinek!

Fél éve boldog tulajdonosa vagyok egy H Astranak. Az autóban gyárilag nincs első ködlámpa. Szeretnék utólag beszereltetni, de a megkérdezettek szerint ki kell cserélni a komplett világításkapcsoló modult. Haveri áron is 30 000Ft. A többi alkatrész (lámpa és a rács) elfogadható áron beszerezhetőek.

Tud valaki olcsóbb megoldást? Külön szeretném a hátsótól kapcsolni. Sokan rákötik annak a kapcsolójára.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet a mindenkinek!

Fél éve boldog tulajdonosa vagyok egy H Astranak. Az autóban gyárilag nincs első ködlámpa. Szeretnék utólag beszereltetni, de a megkérdezettek szerint ki kell cserélni a komplett világításkapcsoló modult. Haveri áron is 30 000Ft. A többi alkatrész (lámpa és a rács) elfogadható áron beszerezhetőek.

Tud valaki olcsóbb megoldást? Külön szeretném a hátsótól kapcsolni. Sokan rákötik annak a kapcsolójára.

Próbáld meg bontóban esetleg hátha találsz elfogadható áron.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2009.05 havi az Astrám, és tegnap megadta magát az akksi.

1,8-as motor benzines 55 Ah -ás benne az áramforrás.

Szerintem még gariban cserélik, de mit kellene bele tenni, mert azt hallottam, hogy ez általános GM akksi probléma és alul vannak méretezve a kocsihoz képest. :excl:?

a.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.