Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hali!Olyan kérdésem lenne,hogy ha a kilométerórámat akarom kicseréltetni azt ki kell-e "nullázni" vagy sem.És venni szeretnék bele másikat annak is ki lennie "nullázva" köszi.

A sajátodat csak akkor ha el akarod adni, mert nem lehet másképpen felprogramozni más kocsira.

Ez igaz arra a km-órára is amit be akarsz tenni a sajátodba, ha nem tanították le a régiről a tiedben nem akar majd működni.

Nem írtad miért cseréled, de arra figyelj, hogy nem mindegyik jelez ki mindent, sőt az első ködlámpát sem kezeli mind.

Én anno utólag beszerelt gyári ködlámpa miatt kényszerültem cserére.

Link to comment
Megosztás:

A sajátodat csak akkor ha el akarod adni, mert nem lehet másképpen felprogramozni más kocsira.

Ez igaz arra a km-órára is amit be akarsz tenni a sajátodba, ha nem tanították le a régiről a tiedben nem akar majd működni.

Nem írtad miért cseréled, de arra figyelj, hogy nem mindegyik jelez ki mindent, sőt az első ködlámpát sem kezeli mind.

Én anno utólag beszerelt gyári ködlámpa miatt kényszerültem cserére.

Köszi a választ,konkrét oka nincs csak amit kinéztem az krómkarikás enyém meg sima és utólagos tempomatot nem jelzi vissza.

Link to comment
Megosztás:

A tempomatot csak azért nem jelzi vissza, mert nincsen benne Led, ez fillérekért könnyen pótolható, a krómkarikáról meg le lehet mondani, vagy elég csak a keretet cserélni:)!

Köszi a választ,konkrét oka nincs csak amit kinéztem az krómkarikás enyém meg sima és utólagos tempomatot nem jelzi vissza.
Link to comment
Megosztás:

Tempomatvisszajelző led egyikben sincs, amiben nincs tempomat?

Csak mert én is be szeretném köttetni a tempomatot, csak nem tudom, hogy fog-e visszajelezni.

A tempomatot csak azért nem jelzi vissza, mert nincsen benne Led, ez fillérekért könnyen pótolható, a krómkarikáról meg le lehet mondani, vagy elég csak a keretet cserélni:)!
Link to comment
Megosztás:

Köttesd be és majd kiderül, ha nem, akkor szétszeded a műszeregységet, az óra számlapján látni lehet fény felé fordítva, vagy egy lapra téve, hogy hol helyezkedik el a tempomat ikon, és a fehér ledes panelre odaforrasztasz egy zöld smd ledet, szerintem ennyi:)

Tempomatvisszajelző led egyikben sincs, amiben nincs tempomat?

Csak mert én is be szeretném köttetni a tempomatot, csak nem tudom, hogy fog-e visszajelezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.2004 opel astra H 1,7 cdti-m van.101 lovas.Segitségeteket szeretném kérni.

Kb. 1 éve olyan gondom van ,h megyek az utoval és egyszer csak letilt.kigyullad a szervizlámpa.Volt már szervizbe meg több szerelönél is de senki nem tud semmit.Mindig ugyan az jön ki gázpedál jeladot ir ki hibának de nem az a hiba mert már volt benne cserélve gázpedál.A jeladok és a vezetékek jok.Egyet gondol megy amig megy aztán a semmiböl megint letilt.Szerviz üzmmodba teszi az autot,nem érzékeli a gázpedált és 1500 fordulatnál nem enged többet.

Nagyon kéne a segitség!!!Elöre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.2004 opel astra H 1,7 cdti-m van.101 lovas.Segitségeteket szeretném kérni.

Kb. 1 éve olyan gondom van ,h megyek az utoval és egyszer csak letilt.kigyullad a szervizlámpa.Volt már szervizbe meg több szerelönél is de senki nem tud semmit.Mindig ugyan az jön ki gázpedál jeladot ir ki hibának de nem az a hiba mert már volt benne cserélve gázpedál.A jeladok és a vezetékek jok.Egyet gondol megy amig megy aztán a semmiböl megint letilt.Szerviz üzmmodba teszi az autot,nem érzékeli a gázpedált és 1500 fordulatnál nem enged többet.

Nagyon kéne a segitség!!!Elöre is köszönöm

Mennyi ideig tart ez, es utana mi tortenik? Tempomat van benne?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.2004 opel astra H 1,7 cdti-m van.101 lovas.Segitségeteket szeretném kérni.

Kb. 1 éve olyan gondom van ,h megyek az utoval és egyszer csak letilt.kigyullad a szervizlámpa.Volt már szervizbe meg több szerelönél is de senki nem tud semmit.Mindig ugyan az jön ki gázpedál jeladot ir ki hibának de nem az a hiba mert már volt benne cserélve gázpedál.A jeladok és a vezetékek jok.Egyet gondol megy amig megy aztán a semmiböl megint letilt.Szerviz üzmmodba teszi az autot,nem érzékeli a gázpedált és 1500 fordulatnál nem enged többet.

Nagyon kéne a segitség!!!Elöre is köszönöm

Szijja

Olyankor nem füstöl jobban az autó? Hideg vagy meleg motornál jelentkezik inkább?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A visszahívással kapcsolatban szeretnék szólni. Én is használtan vettem az autóm és nem értesítettek. Felhívtam a szervizet ahova szoktam vinni és bele esik ez az autó is, bármikor bevihetem és megcsinálják. Szerintem akit nem értesítettek az is nézesse meg, szerepel-e az autója a listán!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek Benneteket!

2007. 07-hóban, Bochumban gyártott Astra H Kombim van (Essentia +, Z14XEP), TID kijelzővel.

Az a gondom, hogy szeretnék tolatóradart beszerelni (szereltetni) az autóba. Elsősorban gyári és bontott érdekelne, ha ilyen nincs, akkor valamilyen új és nem túl drága. Mielőtt elindulnék beszerzésre kérek egy kis segítséget tőletek.

1. a gyári tolatóradar jelez-e a beépített kijelzőre képet, és ha igen, melyik típusra. (GID, BID stb.)?

2. van-e a fent megjelölt autótípusban valamilyen előkészítés, kábelezés a radar számára?

3. 4. tud-e valaki ajánlani bontott (komplett radart) és milyen áron?

4. tud-e valaki ajánlani, valamilyen nem gyári radart, ami már bizonyított az autójában?

Köszönettel: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

1. Nem jelezik!

2. Nincsen.

3. Érdeklődj közvetlen a bontóban de elég ritka!

4. Lényeg, hogy 4 szenzoros legyen, azok közül általában nem lehet mellényúlni:)!

Üdvözöllek Benneteket!

2007. 07-hóban, Bochumban gyártott Astra H Kombim van (Essentia +, Z14XEP), TID kijelzővel.

Az a gondom, hogy szeretnék tolatóradart beszerelni (szereltetni) az autóba. Elsősorban gyári és bontott érdekelne, ha ilyen nincs, akkor valamilyen új és nem túl drága. Mielőtt elindulnék beszerzésre kérek egy kis segítséget tőletek.

1. a gyári tolatóradar jelez-e a beépített kijelzőre képet, és ha igen, melyik típusra. (GID, BID stb.)?

2. van-e a fent megjelölt autótípusban valamilyen előkészítés, kábelezés a radar számára?

3. 4. tud-e valaki ajánlani bontott (komplett radart) és milyen áron?

4. tud-e valaki ajánlani, valamilyen nem gyári radart, ami már bizonyított az autójában?

Köszönettel: benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szijja

Olyankor nem füstöl jobban az autó? Hideg vagy meleg motornál jelentkezik inkább?

Szia! Olyankor nagyon füstöl és fehér szinü. A második kérdésre nem tudok válaszolni,mert meleg és hideg motornál is jelentkezik a hiba.Semmi elözmény nincs egyszerüen letilt a motor.Valamiért nem érzékeli a gázpedált.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Olyankor nagyon füstöl és fehér szinü. A második kérdésre nem tudok válaszolni,mert meleg és hideg motornál is jelentkezik a hiba.Semmi elözmény nincs egyszerüen letilt a motor.Valamiért nem érzékeli a gázpedált.

Fehér színű füst...hmmmm. Nézzél csak bele a hűtőfolyadék kiegyenlítő tartályába, látsz olajat a felszínén? Hány km-ben van az autó?

Link to comment
Megosztás:

Te is arra gondolsz,amire én,lehet,hogy hengerfejes?

Eltaláltad!

Igazad van,de akkor mitől füstöl fehéren? (természetesen nem vitatkozni akarok veled)ez csak 1 tipp volt.

Talán nem csak az a baja, társulhat mellé más is. A fehér füst mindenképp hengerfejes autóknál jellegzetes. Eleinte az EGR-re gondoltam de az nem tilt le, csak figyelmeztet, hogy nagy a káros anyag kibocsátás.

Link to comment
Megosztás:

Eltaláltad!

Talán nem csak az a baja, társulhat mellé más is. A fehér füst mindenképp hengerfejes autóknál jellegzetes. Eleinte az EGR-re gondoltam de az nem tilt le, csak figyelmeztet, hogy nagy a káros anyag kibocsátás.

Igazad lehet,az EGR is bejátszhat,főleg hogy azt írta,hogy le is tilt.Akkor 0400-ás hibakódot is kellene dobnia,bár ez utóbbiban nem vagyok biztos(mármint a kódszámban).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.