Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Neked is ilyen multimédiás fejegységed van??? Tudod vele vezérelni a gyári BID kijelződet, meg a BC funkciókat?:D

Igen,pontosan ilyen van,a mükszik a Bid is meg a bc is ,vezérli a gyári kormány táv is,de kell hozzá egy can-bus adapter amit nekem adtak hozzá<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat az én "GID"-es kérdésemhez. Majd megvárom a következő "TANKOLJON" kijelzést és megírom, hogy hány kilóméternél történt! Addig is köszönöm.

benkoa

Szerintem programozás kérdése. Nekem nem szól 50 km-nél, csak 30 alatt, és kivonalkázza a hátralévő távot. A megtehető utat az utolsó 10-20 km fogyasztása alapján számolja, ezért városi közlekedés után az országúton akár növekedhet is, illetve a városba visszatérés után kettesével is csökkentheti a megtehető távot.
Link to comment
Megosztás:

Szia,

Megcsináltam a kiolvasást úgy ahogy leírtad.

Hibakódot nem írt ki, de a kis motor szimbólum a műszerfalon 4 sorozatot villogott.

1. sorozat: 1 villanás-->1

2. sorozat: 4 villanás-->4

3. sorozat: 10 villanás-->0

4. sorozaz: 5 villanás-->5

Ezek alapján a hibakódom 1405?

Lehetséges?

Most már csak az a kérdés, hogy mi ez a hiba. Hol találok hibakód táblázatot?

Szia!

Te magad is ki tudod olvasni (legalábbis 1 pár kódot),féket és gázpedált tövig nyomod,(egyszerre a kettőt)és ráadod a gyújtást (VIGYÁZZ!!! ne inditsd el a motort)ekkor a km számlálón ki kell irnia valamilyen hibakódot,már ha még jelen van a hiba.

Az EGR-t ki kell pucolni mert lehet,hogy leragadt,hogyha a pucolás nem segít akkor kell kicserélni,de ettől függetlenül nézesd meg szerelővel,ő majd pontosabban meg tudja mondani,mi a hiba.

Hol használod leggyakrabban az autót,városban vagy országúton?

Link to comment
Megosztás:

Igen,pontosan ilyen van,a mükszik a Bid is meg a bc is ,vezérli a gyári kormány táv is,de kell hozzá egy can-bus adapter amit nekem adtak hozzá:D

Üdv!

Először is mindenkinek köszönöm a válaszokat. Már ott tartottam, hogy marad a "T" betűs "ID", de Tom59 hozzászólása elbizonytalanított. Ha ez ilyen formában működne, akkor lecsapok Harmlevi "BID" kijelzőjére.

Tom59 mennyire vagy mozgékony Budapesten, megnézném, hogy hogyan működik a kütyü, illetve megnéznéd az én kocsimban, hogy ugyanarról beszélünk-e. Én velük csináltattam: http://www.car-audio.hu/? - több kocsiba szereltettünk már náluk ezt-azt és mindig korrektek voltak. A közeljövőben bemegyek hozzájuk, mert a legutóbbi szervizlátogatáskor a szerelőnek annyira megtetszett a kütyü, hogy nyomogatott rajta mindent, amit csak szerintem tudott, ezért kicsit átállította (pl. a NAVI alatt nem megy a zeném, addig simán ment, csak beállítás kérdése, de az Istenér sem találom a kis okoskönyvében meg nem említik <_< )

Harmlevi: ha Tom59 megmutatja, hogy az érintőképernyőről is működik a BC, akkor határozottan érdeklne a felkínált BID.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Először is mindenkinek köszönöm a válaszokat. Már ott tartottam, hogy marad a "T" betűs "ID", de Tom59 hozzászólása elbizonytalanított. Ha ez ilyen formában működne, akkor lecsapok Harmlevi "BID" kijelzőjére.

Tom59 mennyire vagy mozgékony Budapesten, megnézném, hogy hogyan működik a kütyü, illetve megnéznéd az én kocsimban, hogy ugyanarról beszélünk-e. Én velük csináltattam: http://www.car-audio.hu/? - több kocsiba szereltettünk már náluk ezt-azt és mindig korrektek voltak. A közeljövőben bemegyek hozzájuk, mert a legutóbbi szervizlátogatáskor a szerelőnek annyira megtetszett a kütyü, hogy nyomogatott rajta mindent, amit csak szerintem tudott, ezért kicsit átállította (pl. a NAVI alatt nem megy a zeném, addig simán ment, csak beállítás kérdése, de az Istenér sem találom a kis okoskönyvében meg nem említik <_< )

Harmlevi: ha Tom59 megmutatja, hogy az érintőképernyőről is működik a BC, akkor határozottan érdeklne a felkínált BID.

De mindenképpen nézz utána potyára ne vedd meg!

Az az igazság, hogy a vateráról ilyenkor már nem tudom levenni, mivel már érkezett rá egy érvényes licit...

Vagy licitálj az enyémre és akkor március 1-jén megnyered, vagy üsd le villámáron, 21000, sajnos ezen sem tudok már módosítani, nem engedi a rendszer...

Illetve tudom még ajánlani, az Adok-Veszek topikban (főoldal a technikai fórumok alatt adok-veszek Astra H) Benkoa fórumtárs hirdet egy ugyanígy teljesen hibátlan BID-et, kicsit alkudozz:), biztos odaadná jó áron és akkor az azonnal meglenne:)!

Bocsánat, amint látom, ma eladta, de hg001 fórumtárs is hirdet, és még a postát is állja!:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új H Astra tulajdonosként és nőként jelentem meg itt a fórumon <_<

Első kérdésem lenne felétek: tapasztaltatok-e olyat,hogy a szélvédők könnyen karcolódnak ?

1,5 hónapos az autóm (életem első szalon új autója,előtte volt 7 másik), rögtön az első napokban,mivel rohadt hideg és fagy volt,kaparnom kellett a jeget ill. ezt tanácsolja a kezelési útmutató is és ezt a módszert használtam az előző autóimnál is....(sztem a jégoldó spray nem ér semmit)

2 hete,amikor kisütött az első nap,hát majd elájultam,amikor észrevettem,hogy csupa apró karcos lett az összes üveg-feltételezem a jégkaparástól :-(

van hasonló tapasztalatotok vagy az én pechem ? Opelék azt mondták nem érvényesíthetek garanciát,mivel mechanikus sérülés,de valahogy az üveg minőségét élőben nem akaródzik nekik megvizsgálni...

Második kérdésem: az normális-e hogy működés közben egyértelműen hallom az ablaktörlő-motor hangját ?

válaszitokat előre is köszi !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új H Astra tulajdonosként és nőként jelentem meg itt a fórumon <_<

Első kérdésem lenne felétek: tapasztaltatok-e olyat,hogy a szélvédők könnyen karcolódnak ?

1,5 hónapos az autóm (életem első szalon új autója,előtte volt 7 másik), rögtön az első napokban,mivel rohadt hideg és fagy volt,kaparnom kellett a jeget ill. ezt tanácsolja a kezelési útmutató is és ezt a módszert használtam az előző autóimnál is....(sztem a jégoldó spray nem ér semmit)

2 hete,amikor kisütött az első nap,hát majd elájultam,amikor észrevettem,hogy csupa apró karcos lett az összes üveg-feltételezem a jégkaparástól :-(

van hasonló tapasztalatotok vagy az én pechem ? Opelék azt mondták nem érvényesíthetek garanciát,mivel mechanikus sérülés,de valahogy az üveg minőségét élőben nem akaródzik nekik megvizsgálni...

Második kérdésem: az normális-e hogy működés közben egyértelműen hallom az ablaktörlő-motor hangját ?

válaszitokat előre is köszi !

Szia!

Természetesen minden felületen vannak apró karcok, lehet csak azért tűnik olyan furcsának, mert mikor új volt a kocsi egyáltalán nem volt karcos...

Szerintem nem karcolódik könnyen, az enyém lassan 4 éves és semmi ilyet nem tapasztaltam!

Mondjuk attól is függ mivel kaparod :D

Nálam nincs hangja az ablaktörlő motornak!

Milyen felszereltségű az autód?

Mekkora motor van benne?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Először is mindenkinek köszönöm a válaszokat. Már ott tartottam, hogy marad a "T" betűs "ID", de Tom59 hozzászólása elbizonytalanított. Ha ez ilyen formában működne, akkor lecsapok Harmlevi "BID" kijelzőjére.

Tom59 mennyire vagy mozgékony Budapesten, megnézném, hogy hogyan működik a kütyü, illetve megnéznéd az én kocsimban, hogy ugyanarról beszélünk-e. Én velük csináltattam: http://www.car-audio.hu/? - több kocsiba szereltettünk már náluk ezt-azt és mindig korrektek voltak. A közeljövőben bemegyek hozzájuk, mert a legutóbbi szervizlátogatáskor a szerelőnek annyira megtetszett a kütyü, hogy nyomogatott rajta mindent, amit csak szerintem tudott, ezért kicsit átállította (pl. a NAVI alatt nem megy a zeném, addig simán ment, csak beállítás kérdése, de az Istenér sem találom a kis okoskönyvében meg nem említik :D )

Harmlevi: ha Tom59 megmutatja, hogy az érintőképernyőről is működik a BC, akkor határozottan érdeklne a felkínált BID.

Pm ment <_<

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Természetesen minden felületen vannak apró karcok, lehet csak azért tűnik olyan furcsának, mert mikor új volt a kocsi egyáltalán nem volt karcos...

Szerintem nem karcolódik könnyen, az enyém lassan 4 éves és semmi ilyet nem tapasztaltam!

Mondjuk attól is függ mivel kaparod :D

Nálam nincs hangja az ablaktörlő motornak!

Milyen felszereltségű az autód?

Mekkora motor van benne?

Szia !

Köszi a választ,akkor nézegetem tovább a karcaimat.... <_< az ablaktörlő motorra végül is azt mondták kicserélik,attól nem purcanhat ki el az elektronika,komputer stb.?

1.4-es motor van az autómban,valami nagyon érdekes a felszereltség,mert igazán se nem enjoy,se nem essentia...

évvégén kiszórta akciósan ezeket az Opel,mert idén nem lehet már üzembe helyezni az EUROIV-es motorral szerelt autókat...van benne BC,tempomat,4 elektromos ablak,gyári riasztó,metál fény,ködlámpa stb. de nincs rajta oldalt díszcsík :D úgy tűnik az már nem fért bele...

Te már sok km-t tetél bele,meg vagy elégedve,apróbb hibák ?

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi a választ,akkor nézegetem tovább a karcaimat.... <_< az ablaktörlő motorra végül is azt mondták kicserélik,attól nem purcanhat ki el az elektronika,komputer stb.?

1.4-es motor van az autómban,valami nagyon érdekes a felszereltség,mert igazán se nem enjoy,se nem essentia...

évvégén kiszórta akciósan ezeket az Opel,mert idén nem lehet már üzembe helyezni az EUROIV-es motorral szerelt autókat...van benne BC,tempomat,4 elektromos ablak,gyári riasztó,metál fény,ködlámpa stb. de nincs rajta oldalt díszcsík :D úgy tűnik az már nem fért bele...

Te már sok km-t tetél bele,meg vagy elégedve,apróbb hibák ?

Szia, üdv a fórumon!

Nekem 2004-es 1.4-em van!

3 éve van nálam, újkora óta pedig a családban... Elégedett vagyok vele, vegyes használatban (ingázás) 6,7-7,1 között (nyár-tél) van a fogyasztás ami szerintem nem rossz, akik zömében országutaznak ismerőseim, ilyen motorral eljárnak 6 literrel...

Nekem 123ezer km van benne, eddigi hibák (aminek ugye nem kellett volna elromlania):

Vezérműlánc megnyúlt: csere 40e (ez inkább csak a twinport motorok első szériáira volt jellemző, azóta módosítottak a láncon, nem kell aggódnod emiatt)...

Főtengely-szimmering eresztett, Tömítés + Agy csere 25e ft

Olajgomba "elfosta":D(ez a szakszó) magát 2-3 ezer forint, de szerintem ebből is már másmilyen van...

Hátsó kp. zár ajtókábel szakadás mindkét oldalon (típushiba, én forrasztottam meg) nulla forint!

Futómű: műanyag stabilizátor pálcák végei szétkoptak darabonként 7ezer forint plusz szervizben a csere párezer...

Egyik oldalon a gömbcsukló tönkrement cserével 15e forint...

ezek márkaszervizek árai...

Szerintem összességében nem rossz, inkább most jöttek elő ezek a hibák 100e fölött, de nem olyan drága dolgok, túl lehet élni, meg nálad szerintem ezek már nem fognak előjönni, kiforrott a típus...

Egyszer sem hagyott cserben és szerintem a szervizelése is olcsó...:D

Annak meg örülj, hogy ilyen extrásat sikerült venni, nekem nagyon alapfelszereltségű volt, utólag kellett fejlesztgetni:)

A díszcsíkot rárakatnám (persze gyárit), nem egy nagy összeg és nekem sokkal jobban tetszik, ha van rajta, de ami már Classic III azon egyen sem láttam...

Az első-hátsó szélvédő nekem is karcos, persze az ablaktörlőtől, az előző tulaj (a papám) nem cserélte le, megkeményedett a gumi kb. 2-3 éves korában és pattogott az üvegen... Ha ilyet tapasztalsz, azonnal cseréld le, (Bosch Aerotwin pl. jó)...

Attól, hogy kicserélik, miért is purcanna ki az elektronika?:)

Sok örömöt az autóhoz és balesetmentes kanyarvadászatot:))!

Link to comment
Megosztás:

Szia, üdv a fórumon!

Nekem 2004-es 1.4-em van!

3 éve van nálam, újkora óta pedig a családban... Elégedett vagyok vele, vegyes használatban (ingázás) 6,7-7,1 között (nyár-tél) van a fogyasztás ami szerintem nem rossz, akik zömében országutaznak ismerőseim, ilyen motorral eljárnak 6 literrel...

Nekem 123ezer km van benne, eddigi hibák (aminek ugye nem kellett volna elromlania):

Vezérműlánc megnyúlt: csere 40e (ez inkább csak a twinport motorok első szériáira volt jellemző, azóta módosítottak a láncon, nem kell aggódnod emiatt)...

Főtengely-szimmering eresztett, Tömítés + Agy csere 25e ft

Olajgomba "elfosta":D(ez a szakszó) magát 2-3 ezer forint, de szerintem ebből is már másmilyen van...

Hátsó kp. zár ajtókábel szakadás mindkét oldalon (típushiba, én forrasztottam meg) nulla forint!

Futómű: műanyag stabilizátor pálcák végei szétkoptak darabonként 7ezer forint plusz szervizben a csere párezer...

Egyik oldalon a gömbcsukló tönkrement cserével 15e forint...

ezek márkaszervizek árai...

Szerintem összességében nem rossz, inkább most jöttek elő ezek a hibák 100e fölött, de nem olyan drága dolgok, túl lehet élni, meg nálad szerintem ezek már nem fognak előjönni, kiforrott a típus...

Egyszer sem hagyott cserben és szerintem a szervizelése is olcsó...<_<

Annak meg örülj, hogy ilyen extrásat sikerült venni, nekem nagyon alapfelszereltségű volt, utólag kellett fejlesztgetni:)

A díszcsíkot rárakatnám (persze gyárit), nem egy nagy összeg és nekem sokkal jobban tetszik, ha van rajta, de ami már Classic III azon egyen sem láttam...

Az első-hátsó szélvédő nekem is karcos, persze az ablaktörlőtől, az előző tulaj (a papám) nem cserélte le, megkeményedett a gumi kb. 2-3 éves korában és pattogott az üvegen... Ha ilyet tapasztalsz, azonnal cseréld le, (Bosch Aerotwin pl. jó)...

Attól, hogy kicserélik, miért is purcanna ki az elektronika?:D

Sok örömöt az autóhoz és balesetmentes kanyarvadászatot:))!

Szia,

Köszönöm szépen a tájékoztatást és a jókívánságokat,remélem tényleg mára már kiforrott lett a Classic III. :)

Gyári díszcsikot,állítólag, nem tudnak rátenni ,csak fekete műanyagot,ami szerintem nagyon nem szép egy Panacotta( valami pezsgő-féle) színű autón...ha utólag fújják le,az lepattogzik,mondták a szervízben..úgyhogy marad "pucéran"...

A kanyarokra igyekszem vigyázni,előtte Corsam volt és még meg kell szoknom a nagyobb tömeget,hosszt stb. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Köszönöm szépen a tájékoztatást és a jókívánságokat,remélem tényleg mára már kiforrott lett a Classic III. <_<

Gyári díszcsikot,állítólag, nem tudnak rátenni ,csak fekete műanyagot,ami szerintem nagyon nem szép egy Panacotta( valami pezsgő-féle) színű autón...ha utólag fújják le,az lepattogzik,mondták a szervízben..úgyhogy marad "pucéran"...

A kanyarokra igyekszem vigyázni,előtte Corsam volt és még meg kell szoknom a nagyobb tömeget,hosszt stb. :D

Nekem is fekete díszléc volt rajta, 2 éve fújták le, azóta is jó! Biztos minőségi anyaggal dolgoztak a fényezők!

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi a választ,akkor nézegetem tovább a karcaimat.... :D az ablaktörlő motorra végül is azt mondták kicserélik,attól nem purcanhat ki el az elektronika,komputer stb.?

1.4-es motor van az autómban,valami nagyon érdekes a felszereltség,mert igazán se nem enjoy,se nem essentia...

évvégén kiszórta akciósan ezeket az Opel,mert idén nem lehet már üzembe helyezni az EUROIV-es motorral szerelt autókat...van benne BC,tempomat,4 elektromos ablak,gyári riasztó,metál fény,ködlámpa stb. de nincs rajta oldalt díszcsík :D úgy tűnik az már nem fért bele...

Te már sok km-t tetél bele,meg vagy elégedve,apróbb hibák ?

Szia!

Az enyémben kb. 75 ezer van most...ami szerintem annyira nem sok!

Az enyémben pl nincs csak 2 elektromos ablak, de van oldaldíszcsíkom helyette <_<

Nekem eddig semmilyen hibám nem volt az autóval, ami mélyen zsebbenyúlós lett volna!

Én nagyon meg vagyok vele elégedve, mindig is ilyet akartam...

A fogyasztásom kicsit sok, de az se számít(9L körül, mondjuk nem 50es tempóval)

Link to comment
Megosztás:

Szia,

Köszönöm szépen a tájékoztatást és a jókívánságokat,remélem tényleg mára már kiforrott lett a Classic III. <_<

Gyári díszcsikot,állítólag, nem tudnak rátenni ,csak fekete műanyagot,ami szerintem nagyon nem szép egy Panacotta( valami pezsgő-féle) színű autón...ha utólag fújják le,az lepattogzik,mondták a szervízben..úgyhogy marad "pucéran"...

A kanyarokra igyekszem vigyázni,előtte Corsam volt és még meg kell szoknom a nagyobb tömeget,hosszt stb. :D

Azon tényleg nem jó a fekete, de pl. az én villámezüstömön szerintem jól néz ki:)!

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi a választ,akkor nézegetem tovább a karcaimat.... <_< az ablaktörlő motorra végül is azt mondták kicserélik,attól nem purcanhat ki el az elektronika,komputer stb.?

1.4-es motor van az autómban,valami nagyon érdekes a felszereltség,mert igazán se nem enjoy,se nem essentia...

évvégén kiszórta akciósan ezeket az Opel,mert idén nem lehet már üzembe helyezni az EUROIV-es motorral szerelt autókat...van benne BC,tempomat,4 elektromos ablak,gyári riasztó,metál fény,ködlámpa stb. de nincs rajta oldalt díszcsík :D úgy tűnik az már nem fért bele...

Te már sok km-t tetél bele,meg vagy elégedve,apróbb hibák ?

Szia

Gondolom ha nincs díszcsík akkor a tükör is fekete?vagy színre fújt?

Egy jó festőhöz kell elvinni a műanyagot az meg tudja csinálni.a lökhárító is műanyag és arról se pattog le a festék.igaz nem egyforma a két anyag.nekem nyáron volt szélvédőcserém kavics miatt.(a casco küldte is a papírt hogy kárkifizetés miatt alig csökken a díjam:1000ft-tal /év.)új szélvédő takarítás után karcosodik nekem is.

nekem rezonanciaprobléma adódott de könnyen volt orvosolható csak sok idő és szervízlátogatás kellett hogy megszűnjön a hiba(végül telefonon mondta el a hiba forrását egy más megyei szervíz)és az lett.de ez Téged nem érint mivel az enyém 1.6-os.meg a rezonátorcsövem adta meg magát 3évesen.70-80000lett volna a cseréje.3000 ből megúsztam

nekem hiányzik a pakolórész a kocsiból.se egy normális pohártartó se egy rekesz (kivéve az oldalzsebek meg a könyöklő)nincs egy ilyen kategóriájú autóba.főleg ennyi pénzért

négy évesen hiba nélkül vizsgázott ma a kicsike.64000km-nél fék futómű rendben(44000 km-nél volt fékbetétcsere elől)

Link to comment
Megosztás:

Szia

Gondolom ha nincs díszcsík akkor a tükör is fekete?vagy színre fújt?

Egy jó festőhöz kell elvinni a műanyagot az meg tudja csinálni.a lökhárító is műanyag és arról se pattog le a festék.igaz nem egyforma a két anyag.nekem nyáron volt szélvédőcserém kavics miatt.(a casco küldte is a papírt hogy kárkifizetés miatt alig csökken a díjam:1000ft-tal /év.)új szélvédő takarítás után karcosodik nekem is.

nekem rezonanciaprobléma adódott de könnyen volt orvosolható csak sok idő és szervízlátogatás kellett hogy megszűnjön a hiba(végül telefonon mondta el a hiba forrását egy más megyei szervíz)és az lett.de ez Téged nem érint mivel az enyém 1.6-os.meg a rezonátorcsövem adta meg magát 3évesen.70-80000lett volna a cseréje.3000 ből megúsztam

nekem hiányzik a pakolórész a kocsiból.se egy normális pohártartó se egy rekesz (kivéve az oldalzsebek meg a könyöklő)nincs egy ilyen kategóriájú autóba.főleg ennyi pénzért

négy évesen hiba nélkül vizsgázott ma a kicsike.64000km-nél fék futómű rendben(44000 km-nél volt fékbetétcsere elől)

Milyen márkájú az új karcosodó szélvédő?

Link to comment
Megosztás:

Milyen márkájú az új karcosodó szélvédő?

PILKINGTON.Opel szerviz cserélte.horror ár volt a vége106000ft (nem esőszenzoros,de amúgy az kb 5tel több csak).de kedden repedt és csütörtökön már ki volt cserélve.nem kellett mennem sehová papírozni.hamar akartam a cserét és 10% volt csak a saját.de később már mondtak olyan helyet is ahol még azt is átvállalják.benzinkutas papírtörlővel töröltem meg ablakmosás és utána látszott néhány csík.de szerelés után jócskán volt ez már.a lehúzóra gondoltam először de fentről lefelé volt csík és nem is egyenesen. és kapott még új lapátot is az új ablak.ugyanaz a papír a hőszigetelt lakásablakot nem karcolja.azóta nem vettem észre csíkokat

Link to comment
Megosztás:

PILKINGTON.Opel szerviz cserélte.horror ár volt a vége106000ft (nem esőszenzoros,de amúgy az kb 5tel több csak).de kedden repedt és csütörtökön már ki volt cserélve.nem kellett mennem sehová papírozni.hamar akartam a cserét és 10% volt csak a saját.de később már mondtak olyan helyet is ahol még azt is átvállalják.benzinkutas papírtörlővel töröltem meg ablakmosás és utána látszott néhány csík.de szerelés után jócskán volt ez már.a lehúzóra gondoltam először de fentről lefelé volt csík és nem is egyenesen. és kapott még új lapátot is az új ablak.ugyanaz a papír a hőszigetelt lakásablakot nem karcolja.azóta nem vettem észre csíkokat

Akkor mind1, mert nézegetek ilyen utángyártott szélvédőket, 15-20ezer közötti áron, nekem nincsen rá már casco-m, nem is tört be, viszont annyira karcos (még a gyári Pilkington), főleg pont velem szemben, ahol a jobboldali ablaktörlő irányt vált, hogy szemben napsütésben már egyenesen veszélyes....

Persze, vannak kételyeim a nem gyári szélvédőkkell szemben, ami egyébként beszereléssel együtt meglenne 25e-ből... Az utángyártott Pilkington, ami egyébként ugyanaz ,mint a gyári, csak nincsen rajta GM embléma, pedig beszereléssel 40-45 között van azt hiszem, tehát majdnem a duplája a másiknak....

Egyenlőre marad ez a mostani...

Link to comment
Megosztás:

Akkor mind1, mert nézegetek ilyen utángyártott szélvédőket, 15-20ezer közötti áron, nekem nincsen rá már casco-m, nem is tört be, viszont annyira karcos (még a gyári Pilkington), főleg pont velem szemben, ahol a jobboldali ablaktörlő irányt vált, hogy szemben napsütésben már egyenesen veszélyes....

Persze, vannak kételyeim a nem gyári szélvédőkkell szemben, ami egyébként beszereléssel együtt meglenne 25e-ből... Az utángyártott Pilkington, ami egyébként ugyanaz ,mint a gyári, csak nincsen rajta GM embléma, pedig beszereléssel 40-45 között van azt hiszem, tehát majdnem a duplája a másiknak....

Egyenlőre marad ez a mostani...

Akkor ez úgy néz ki, hogy többünknél előforduló probléma. Az én első szélvédőm is karcos és nálam is pont előttem, ahol a jobbos irányt vált. Nekem mondjuk este zavaró, ahogy a szembejövő fénye megtörik az apró karcokon. És most a napokban vettem észre, hogy a hátsó szélvédőm is kezd karcos lenni, ott ahol az ablaktörlő lapát vége fut.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.