Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

ez jól hangzik...

XIX.

asszem a szomszédban a XVIII-ban van szerviz, az elég jól megközelíthető.

Köszönöm a segítséget, jó éjt, megyek szunyálni.

bármelyik márkaszervizt felhivod, hogy van egy visszahivás az autódra, és szeretnéd elvégeztetni velük.

ennyi :D

merre laksz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már rengeteg külföldi és más fórumokon is láttam, hogy a CD 30 MP3, de a sima CD 30-ra is lehet AUX bemenetet "varázsolni"....

Valaki tudna nekem ebben segíteni?? (olyan modellekre is lehet, amiben nincs gyári aux bemenet jelzés!)

A rádión az ext. in kiírás az mit jelent? :D

Link to comment
Megosztás:

A CD30/CD30MP3 rádiókra az utólagos AUX módját nem ismerem. Az Ext in-t a kihangosító némító jelére írja ki a rádió, de csak mono hangot lehet csatlakoztatni.

Nem tudom mennyit szántok rá, de nézzétek meg a Dension termékeit. Nekem egy Gateway 300 van beépítve, és elégedett vagyok vele. iPhone-hoz van a Car Dock

Sziasztok!

Nem tudom jo helyen teszem e fel a kerdesem, de nekem is hasonlo gondom lenne mint az elottem szolonak... Adott egy CD30 MP3 es egy iPhone ezeket hogy tudnam en osszeparositani? Tud valaki valami infot, hogy merre kezdjem? KOszi!

Link to comment
Megosztás:

Koszi! Ezek jo cuccok, foleg ez --- Gateway 300 de sajna nem az en penztarcamnak. Kicsit sokallom egy sima bemenetert cirka 45000.- forintot :D A tartoba meg a bumper miatt nem megy bele a telom :) Marad az alternativ szereles, csak az a baj hogy azt se tom hogyan alljak neki :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzáértő emberek tanácsát kérném... Astra H GTC X18XER motorral. Világít a légzsák lámpa. Tech2 azt írja, hogy vezető oldali és utasoldali oldallégzsák alacsony ellenállás (-0,1 mindkettőnél). Eddig nem jöttek még rá a megoldásra... Valakinek valami ötlete mi lehet a gond okozója?

Köszönöm.

Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Hello

Uj vagyok még, de van egy olyan problémám Astra H caravan 1,7 td vel, hogy nem nyilt ki a tanksapkafedél, ezért kivettem a központizár biztosítékát, de azóta a központizár sem csinál semmit sem, mi a megoldás , köszi a választ , mert szervizig sem tudok elmenni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Csak jelzem, hogy még mindig ugyanazok az izzók vannak a kocsiban. :D

2009 februárjában lettem astra gazda,1 héten belül jobb fényszóróizzó csere.gondoltam is hogy sűrű cseréknek nézek elébe,viszont azóta semmi se égett ki.

viszont tél előtt 2-3 ablakspriccolós biztosítékot betárazok mert azt viszont szereti kinyomni

Link to comment
Megosztás:

2009 februárjában lettem astra gazda,1 héten belül jobb fényszóróizzó csere.gondoltam is hogy sűrű cseréknek nézek elébe,viszont azóta semmi se égett ki.

viszont tél előtt 2-3 ablakspriccolós biztosítékot betárazok mert azt viszont szereti kinyomni

Ez bizony így van... Tapasztaltam én is :D

Volt kételkedő, mikor azt állítottam, hogy akkor pukkan az izzó, ha gyorsan kapcsolom fel a világítást (mármint parkról egyből). Mióta várok legalább 1-2 másodpercet a két kapcsolás között, azóta nem égett még ki. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez bizony így van... Tapasztaltam én is :D

Volt kételkedő, mikor azt állítottam, hogy akkor pukkan az izzó, ha gyorsan kapcsolom fel a világítást (mármint parkról egyből). Mióta várok legalább 1-2 másodpercet a két kapcsolás között, azóta nem égett még ki. :D

Akkor lehet hogy a te eseted egyedi, mert én nem (és szerintem más sem) számolgatok lámpakapcsoláskor, csak bekapcsolom és kész.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet hogy a te eseted egyedi, mert én nem (és szerintem más sem) számolgatok lámpakapcsoláskor, csak bekapcsolom és kész.

Annak idején még Focus-tulajként a típusfórumban volt az általános vélemény, hogy 2000-es fordulatszám felett érdemes bekapcsolni a tompítottat, mert ilyenkor már biztosan van elegendő feszültség az elektromos rendszerben (állítólag a halogénizzónak néhány tized Volt is számít).

Tény, hogy ezzel a módszerrel a Fókában 1,5 év alatt, az Opelben pedig már 1 éve nem égett ki egyik fényszóró izzóm sem... de lehet, hogy csak szerencse :D

Link to comment
Megosztás:

Annak idején még Focus-tulajként a típusfórumban volt az általános vélemény, hogy 2000-es fordulatszám felett érdemes bekapcsolni a tompítottat, mert ilyenkor már biztosan van elegendő feszültség az elektromos rendszerben (állítólag a halogénizzónak néhány tized Volt is számít).

Tény, hogy ezzel a módszerrel a Fókában 1,5 év alatt, az Opelben pedig már 1 éve nem égett ki egyik fényszóró izzóm sem... de lehet, hogy csak szerencse :D

Lehet, hogy nehany tized volt is szamit, de azert nem mindegy, milyen iranyban... Attol nehogy kiegjen mar szegeny izzo, hogy a nevlegesnel kisebb feszultsegen megy.

Link to comment
Megosztás:

a H Astra kürtje néha kontakt hibás gyárilag, néha nem szól, ezért némelyiket visszahívták, javításra, én most voltam.

olvass vissza kicsit, leveleztünk a témában.

Sziasztok. mi ez a visszahívásos téma...? kicsit lemaradtam. Köszi

Link to comment
Megosztás:

a H Astra kürtje néha kontakt hibás gyárilag, néha nem szól, ezért némelyiket visszahívták, javításra, én most voltam.

olvass vissza kicsit, leveleztünk a témában.

Sziasztok. mi ez a visszahívásos téma...? kicsit lemaradtam. Köszi

januárban érdeklődtem és pénteken el is jutok a visszahívásra :D

Link to comment
Megosztás:

Volt már vkinek problémája a gyújtáskapcsolóval?

A tünet az, hogy egyszerűen nem tudod a kulcsot elfordítani (oldani a kormányzárat). Volt, hogy több mint 30 percen keresztül "játszottunk" vele (a finom simogatástól, a tépéses-rángatásig minden fokozatban) egy parkolóban, mire engedett (akkor éppen a durva erőszaknak). Volt olyan is, hogy a benzinkúton a kútoszloptól nem tudtam elindulni, csak 10-12 perc "játék" után egy finom fordítás után.

Az autó: 2008.; 16XER; ~100e km.

Az Opelben azt mondták, ez teljesen normális jelenség egy ennyit futott autónál... Szerintem nem!

Gyújtáskapcsoló-csapágy csere (ahol 14e volt az alkatrész, 8e az immo.kód-kérés, és 5e a munkadíj) után ugyanolyan, mint eddig. (Vissza is fogom vinni!) Már az elvégzett munka utáni átadás során vacakolt, de azt mondta a munkafelvevő a feleségemnek, hogy "Ez ilyen! Figyelni kell, hogy nehogy bekattanjon a kormányzár!" Ja, pont' azt fogjuk figyelgetni, amikor amúgy egy félcentis kormánymozdulatra is kattan a zár... Megjegyzem: a sok rángatás miatt a kormányoszlop is ferdén áll, ahhoz hozzá sem nyúltak. Normális dolog ez? Felmerült bennem, hogy egyáltalán csináltak-e vmit az autón??? :D

Szóval vkinek hasonló?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem (és több ismerősömnek is) a G Astránál volt ilyen problémám. A kulcs a behelyezés után egy csavart 'pályán' fordul el és megy beljebb, mialatt oldja a kormányzárat. Ennek a 'pályának' az eleje szokott megkopni úgy, hogy egy perem képződik benne, ezen akad el a kulcs. A helyzet kialakulását a nehéz kulcs csomó is gyorsítja. Egy szerelő ismerősöm munkadíj árban (5 eFt) javította meg nekem. Kiszedte a gyújtáskapcsolót, szétszedte annyira, hogy hozzáférjen a 'pályához', és arról lecsiszolta a peremet, végül megkente.

A WD40-ben sok oldószer is van a kenőanyag mellett, én nem javasolnám. Egyébként az erőszak nem segít, csakis a játék és a véletlenek szerencsés együttállása.

Üdv: Laci

Volt már vkinek problémája a gyújtáskapcsolóval?

A tünet az, hogy egyszerűen nem tudod a kulcsot elfordítani (oldani a kormányzárat). Volt, hogy több mint 30 percen keresztül "játszottunk" vele (a finom simogatástól, a tépéses-rángatásig minden fokozatban) egy parkolóban, mire engedett (akkor éppen a durva erőszaknak). Volt olyan is, hogy a benzinkúton a kútoszloptól nem tudtam elindulni, csak 10-12 perc "játék" után egy finom fordítás után.

Az autó: 2008.; 16XER; ~100e km.

Az Opelben azt mondták, ez teljesen normális jelenség egy ennyit futott autónál... Szerintem nem!

Gyújtáskapcsoló-csapágy csere (ahol 14e volt az alkatrész, 8e az immo.kód-kérés, és 5e a munkadíj) után ugyanolyan, mint eddig. (Vissza is fogom vinni!) Már az elvégzett munka utáni átadás során vacakolt, de azt mondta a munkafelvevő a feleségemnek, hogy "Ez ilyen! Figyelni kell, hogy nehogy bekattanjon a kormányzár!" Ja, pont' azt fogjuk figyelgetni, amikor amúgy egy félcentis kormánymozdulatra is kattan a zár... Megjegyzem: a sok rángatás miatt a kormányoszlop is ferdén áll, ahhoz hozzá sem nyúltak. Normális dolog ez? Felmerült bennem, hogy egyáltalán csináltak-e vmit az autón??? :D

Szóval vkinek hasonló?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nekem (és több ismerősömnek is) a G Astránál volt ilyen problémám. A kulcs a behelyezés után egy csavart 'pályán' fordul el és megy beljebb, mialatt oldja a kormányzárat. Ennek a 'pályának' az eleje szokott megkopni úgy, hogy egy perem képződik benne, ezen akad el a kulcs. A helyzet kialakulását a nehéz kulcs csomó is gyorsítja. Egy szerelő ismerősöm munkadíj árban (5 eFt) javította meg nekem. Kiszedte a gyújtáskapcsolót, szétszedte annyira, hogy hozzáférjen a 'pályához', és arról lecsiszolta a peremet, végül megkente.

Köszönöm a tanácsot, meglátom mit tehetek! :D

Link to comment
Megosztás:

Először erre gondoltam én is, de - mint azt koco is írta - nem ajánlatos...

Egyébként a komplett gyújtáskapcsolót cserélték, de most sem tökéletes. :D

nekem a szivárgásjelző spary akadt a kezembe... :D

azzal is jó lett :D

koco meg nem beszél hülyeséget :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.