Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Tavasszal voltam vele, jelezték, hogy megerősítették, mert volt visszahívás. Egy ilyen modul csere mennyire macerás, árban, időben?

Egyébként merre találom?

2012. aug. 03.

Köszi, rájöttem mi az. Viszont a problémám az, hogy a fenti hibák csak a világítás felkapcsolásakor (már helyzetjelzőnél is) jönnek elő.

Ahogy lekapcsolom, rögtön működik mindkettő.

Valakinek ötlet? :icon14:

Nekem is volt, hogy a tompított bekapcsolása után nem szólt a duda, és a dudát nyomva hangosodott a rádió(kicsit vicces volt) !

Megoldás lehet :

- a kormánymodul (CIM modul) cseréje vagy újraprogramozása.

- A kormánykerék kábelköteg csatlakozótűk rossz csatlakozása okozza a hibát. Ügyfél reklamáció esetén cseréljék ki a kábelkészlet szerelvényt

(alkatrészszám: 93179285 / katalógusszám: 62 92 683).

Megjegyzés: A kábelkészlet kizárólag a Takata Petri szállítótól való kormánykerékhez való.

Nálam igazán a CIM újraprogramozása és a kábel cseréje együtt oldotta meg 100%-ban a problémát, de valakinek elég volt a egyik illetve a másik.

Én úgy voltam vele, úgy is garanciába csinálják, akkor csinálják meg mindkettőt. Plusz azóta felkerült rá a rögzítő/szorító bilincs.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt, hogy a tompított bekapcsolása után nem szólt a duda, és a dudát nyomva hangosodott a rádió(kicsit vicces volt) !

Megoldás lehet :

- a kormánymodul (CIM modul) cseréje vagy újraprogramozása.

- A kormánykerék kábelköteg csatlakozótűk rossz csatlakozása okozza a hibát. Ügyfél reklamáció esetén cseréljék ki a kábelkészlet szerelvényt

(alkatrészszám: 93179285 / katalógusszám: 62 92 683).

Megjegyzés: A kábelkészlet kizárólag a Takata Petri szállítótól való kormánykerékhez való.

Nálam igazán a CIM újraprogramozása és a kábel cseréje együtt oldotta meg 100%-ban a problémát, de valakinek elég volt a egyik illetve a másik.

Én úgy voltam vele, úgy is garanciába csinálják, akkor csinálják meg mindkettőt. Plusz azóta felkerült rá a rögzítő/szorító bilincs.

Köszi szépen, utánajárok a dolognak! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kijelzővel kapcsolatos kérdés:

Ha a kocsimban kétsoros TID kijelző van és azt kicserélem GID kijelzőre, akkor a sorrend:

1. TID leprogramozás (nullázás)

2. TID kiszerelés

3. GID beszerelés

4. GID felprogramozás

Kérdésem, hogy a TID leprogramozása elhagyható, vagy szükségszerűen meg kell ejteni?

Ugyanis úgy jártam, hogy a TID-et csak kiszereltem a kocsiból, nem lett nullázva. Beszereltem egy nullázott GID-et, amelyet az Istennek nem tudunk felprogramozni. Illetve nagy nehezen felprogramozunk, aztán visszadobja a "Display Safe" feliratot. Most csak próbaképpen visszaszereltem a TID-et, programozás nélkül, és már az is a "Display Safe" felirattal világít...

HELP! :)

Előre is köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kijelzővel kapcsolatos kérdés:

Ha a kocsimban kétsoros TID kijelző van és azt kicserélem GID kijelzőre, akkor a sorrend:

1. TID leprogramozás (nullázás)

2. TID kiszerelés

3. GID beszerelés

4. GID felprogramozás

Kérdésem, hogy a TID leprogramozása elhagyható, vagy szükségszerűen meg kell ejteni?

Ugyanis úgy jártam, hogy a TID-et csak kiszereltem a kocsiból, nem lett nullázva. Beszereltem egy nullázott GID-et, amelyet az Istennek nem tudunk felprogramozni. Illetve nagy nehezen felprogramozunk, aztán visszadobja a "Display Safe" feliratot. Most csak próbaképpen visszaszereltem a TID-et, programozás nélkül, és már az is a "Display Safe" felirattal világít...

HELP! :)

Előre is köszönöm a választ.

Kicsit elszúrtad, de szerintem korrigálható, rakd vissza a GID-et, válaszd le, utána mehet be a TID, ezt is válaszd le, utána mehet bele a Gid... Ennyi;)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra h-m van 2005-ös. Az a gondom, hogy a levegőkeringető ventilátor nem kapcsol be, hiába forgatom a kapcsolót. A kijelző mutatja, hogy 1-7 fokozatban van, de semmi nem történik.

Ha a klímát bekapcsolom ugyanez a helyzet. Találkoztatok már ilyen dologgal, vagy esetleg lenne tippetek a megfejtésre?

nem a legjobb, venti nélkül száguldozni a hőségben, vagy a közelgő télen és azért gyorsan menni, hogy a menetszél befűtse a kocsit :)

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra h-m van 2005-ös. Az a gondom, hogy a levegőkeringető ventilátor nem kapcsol be, hiába forgatom a kapcsolót. A kijelző mutatja, hogy 1-7 fokozatban van, de semmi nem történik.

Ha a klímát bekapcsolom ugyanez a helyzet. Találkoztatok már ilyen dologgal, vagy esetleg lenne tippetek a megfejtésre?

nem a legjobb, venti nélkül száguldozni a hőségben, vagy a közelgő télen és azért gyorsan menni, hogy a menetszél befűtse a kocsit :)

Előre is köszi a segítséget!

Helló!

Gyanúm szerint szellőzőmotor ellenállás lesz a baj, de ez csak tipp! Nekem volt hasonló gond, azt csinálta, hogy nem olyan fokozaton ment, mint amit mutatott, illetve a motor leállítása után sem állt le! G.

Link to comment
Megosztás:

Feldobom a tempomat kérdést itt is, talán valaki tudja a megoldást.

Tempomatot bekapcsolom, gyorsítani szeretnék a + gombbal, a kocsi megtorpan, majd késéssel elkezd gyorsítani. Amikor elengedem a gombot, tovább gyorsít, attól függően mennyi ideig tartottam lenyomva. :)

Link to comment
Megosztás:

Feldobom a tempomat kérdést itt is, talán valaki tudja a megoldást.

Tempomatot bekapcsolom, gyorsítani szeretnék a + gombbal, a kocsi megtorpan, majd késéssel elkezd gyorsítani. Amikor elengedem a gombot, tovább gyorsít, attól függően mennyi ideig tartottam lenyomva. :)

Ha jól emlékszem, a kezelésiben úgy van leírva, hogy minden egyes gombnyomás 2 km/h-val emeli a sebességet. Ott nincs szó folyamatos nyomva tartásról.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem, a kezelésiben úgy van leírva, hogy minden egyes gombnyomás 2 km/h-val emeli a sebességet. Ott nincs szó folyamatos nyomva tartásról.

Ezt megnézem, de szerintem folyamatos nyomvatartás mellett is gyorsítania kellene. Az viszont abszurd, hogy elveszi a gázt, majd megindul. Mintha kikapcsolna, majd újra be. G Astrában is a + gomb folyamatos nyomva tartáss mellett szépen gyorsított, mindaddig , míg el nem engedtem.

Link to comment
Megosztás:

Ezt megnézem, de szerintem folyamatos nyomvatartás mellett is gyorsítania kellene. Az viszont abszurd, hogy elveszi a gázt, majd megindul. Mintha kikapcsolna, majd újra be. G Astrában is a + gomb folyamatos nyomva tartáss mellett szépen gyorsított, mindaddig , míg el nem engedtem.

Nekem a H astraban is ha folyamatosan nyomva tartom, akkor folyamatosan gyorsít, nem veszi el a gázt és utána gyorsít. Amikor elengedem akkor tartja azt a sebességet ahol elengedtem. Persze majdnem egy másodperc mire a gomblenyomásra reagál az elektronika, de nem veszi el közben a gázt.

R

Link to comment
Megosztás:

hello,

próbált már olyat valaki, hogy a hátsó ablakokat elektromossá tenni? kivitelezhető? úgy értem hogy az ajtókban is ott lógnak a stekkerek mint pl az első ködlámpák esetében?

eredetileg csak az első 2 ablakom elektromos, a hátsókat is át akarom szerelni ha lehetséges

Koco fórumtárs írt róla valamikor 2010 nyarán.

Ha jól emlékszem, kell hozzá:

- vezető oldali 4 gombos kapcsoló

- új hátsó kárpitok, kapcsolókkal

- hátsó ablakemelő szerkezetek

- biztosíték a REC modulba

- komplett vezetékelés a hátsó ajtókba, és új csatlakozó a vezető oldali kapcsolóba - nagy valószínűséggel nincs előre vezetékelve a kocsiban.

- némi Tech 2-es tanítás

Hasonló cipőben járok. Szereztem egy komplett Astra H belsőt (kasmír-fekete félbőr ülések, zebrano betétes ajtókárpitok, zebrano díszcsíkok), és a hátsó kárpitokban benne van az el. ablakemelő kapcsoló, illetve a vezető oldali kárpitban a 4-es kapcsoló.

Tehát nekem "csak" a szerkezetek, a bizti és a kábelezés kellene, de félek tőle, hogy ez is elég fájdalmas kiadás lesz...

Link to comment
Megosztás:

Koco fórumtárs írt róla valamikor 2010 nyarán.

Ha jól emlékszem, kell hozzá:

- vezető oldali 4 gombos kapcsoló

- új hátsó kárpitok, kapcsolókkal

- hátsó ablakemelő szerkezetek

- biztosíték a REC modulba

- komplett vezetékelés a hátsó ajtókba, és új csatlakozó a vezető oldali kapcsolóba - nagy valószínűséggel nincs előre vezetékelve a kocsiban.

- némi Tech 2-es tanítás

Hasonló cipőben járok. Szereztem egy komplett Astra H belsőt (kasmír-fekete félbőr ülések, zebrano betétes ajtókárpitok, zebrano díszcsíkok), és a hátsó kárpitokban benne van az el. ablakemelő kapcsoló, illetve a vezető oldali kárpitban a 4-es kapcsoló.

Tehát nekem "csak" a szerkezetek, a bizti és a kábelezés kellene, de félek tőle, hogy ez is elég fájdalmas kiadás lesz...

köszönöm a választ! azt megkérdezhetem hogy mennyibe fájt a komplett belső?

elkezdtem nézegetni az alkatrészeket, a vezető ajtóba a 4-es kapcsoló az ebay-en kb 70-80 font. lehet jobb lesz ha keresek itthon elbontásra váró H astrákat

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a választ! azt megkérdezhetem hogy mennyibe fájt a komplett belső?

elkezdtem nézegetni az alkatrészeket, a vezető ajtóba a 4-es kapcsoló az ebay-en kb 70-80 font. lehet jobb lesz ha keresek itthon elbontásra váró H astrákat

Kerek 100e Ft volt. Az első ülésekben benne vannak az oldallégzsákok, a vezetőülésen kartámasz, deréktámasz.

A hátsó üléstámlában pedig gyárilag középső kartámasz és mögötte síalagút.

Elég ritka kombináció.

Majd rakok fel képet, ha beszereltem.

Link to comment
Megosztás:

Kerek 100e Ft volt. Az első ülésekben benne vannak az oldallégzsákok, a vezetőülésen kartámasz, deréktámasz.

A hátsó üléstámlában pedig gyárilag középső kartámasz és mögötte síalagút.

Elég ritka kombináció.

Majd rakok fel képet, ha beszereltem.

köszi előre is!

egy ilyen kombóba beneveznék én is. merre találtad?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Légyszi privátba küldjön már valaki egy "szerelői" telefonszámot, aki ért is a tech2-höz és beállítana egy-két dolgot az autómon.

Hívtam egyet, de látatlanba azt mondta, hogy egyáltalában nem lehetséges az astraba felprogramozni a speedlock-ot.

(itt azt írta valaki, hogy lehet)

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.