Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Hát most ránéztem, és döbbenet, hogy komplett szett egyáltalán nincs, új vagy nem túl régi is csak pár darab. A saját autómba magam készítettem a kábelköteget a kihangosítóhoz, quadlock nélkül, mert abból kihúztam a megfelelő csatlakozókat, és helyére a saját "gyártásúakat" tettem. A saját gyártás azt jelenti, hogy bontóból vettem valamilyen műszerfali kábelköteget, szétbontottam, és abból építettem fel azt ami nekem kellett. Szerencsémre sikerült olyan csatlakozót is venni, ami pontosan illeszkedik az UHP-ba. A lényeg, hogy meg lehet oldani, a dokumentációim megvannak, ha majd oda kerülne a sor, hogy belefogsz. A tartó alatt az UHP egység tartóját értettem, nem pedig a telefontartót. Elnézést a félreérhetőség miatt. A telefontartóra pedig nincs szükség, bluetooth-szal használva. Az Opel oldalán valahol van fent egy kompatibilitási táblázat, melyik telefonnal milyen funkciók működnek, illetve felhasználóktól milyen visszajelzést kaptak.

Ha az UHP4 mellett döntesz, akkor számíthatsz a segítségemre (főleg elméletben, de szükség esetén szerelésben is).

A gyári xenon-hoz én az 5-öst javasolnám (ez könnyen ki-be kapcsolható a világításkapcsolóval, csökkenti a hátsó helyzetjelző fényét, elöl be sem kapcsolja, és a műszerfali világítást sem változtatja meg).

Üdv: Laci

Köszi a kimerítő választ. Sajna én teljesen analfabéta vagyok mind elméletben mind gyakorlatban. Sajnos így az egyetlen út az ebay.de ahol ugye a kínálat szegényes. Köszönöm a felajánlott segítséget, de mint írtam teljesen analfabéta vagyok az elektronikához.

Hmm 5-ös megjegyezve. Ehhez ki kell cserélni a kocsi világítás kapcsoló paneljét, hogy legyen rajta autóállás vagy mehet anélkül is?

Link to comment
Megosztás:

H Astrámon guminyomás ellenőrző/mérő rendszer van.

Jól tudom, hogy ennek a jeladója a gumik szelepeiben találhatóak?

Mi van akkor ha a most fent lévő nyári gumikat lecserélem télire, amiben nincs ilyen jeladó?

Akkor csak nem fogja kijelezni a nyomást, vagy hibának veszi?

Ha szeretnék a téli gumikba is ilyet, hol tudok venni és kb mennyibe kerül a négy gumira való?

Link to comment
Megosztás:

H Astrámon guminyomás ellenőrző/mérő rendszer van.

Jól tudom, hogy ennek a jeladója a gumik szelepeiben találhatóak?

Mi van akkor ha a most fent lévő nyári gumikat lecserélem télire, amiben nincs ilyen jeladó?

Akkor csak nem fogja kijelezni a nyomást, vagy hibának veszi?

Ha szeretnék a téli gumikba is ilyet, hol tudok venni és kb mennyibe kerül a négy gumira való?

Hümmm, ez az én témám ! :) A többiek tudják miért :)

Igen a szelepben van a jeladó. Ha egyik gumiban (felniben) sincs jeladó akkor nem veszi hibának, de ha már egyikben is van akkor igen.

Ha venni akarasz az nagyon borsos kb 20-30 eFt darabja (de ha talász olcsóbbat engem is érdekel).

Ha mégis veszel, akkor úgy tudom valahogy össze kell tanítani őket (autó/jeladó).

Link to comment
Megosztás:

Világításhoz: nem kell kicserélni, de sötétben nem lesz középkonzol világítás, csak a műszercsoport világít (ha úgy van beállítva), ezért este kézzel kell bekapcsolni a világítást.

TPMS: Jeladót szintén lehet jó áron kapni az ebay-en (jellemző: most csak egy használt 4-es készlet van fent). Én is ott vettem tavaly új készletet, vevővel együtt volt 70 euró, de csak a beszerelés után, a jeladók tanításánál derült ki, hogy másik műszeregység, és másik ABS egység kellene hozzá (Tech2 látta az értékeket, csak a kijelzőn nem jelent meg, mert a DDS gomb jele nem jutott keresztül a műszeregységen). Így hát szomorúan ki az egész, vissza az ebay-re. Mondjuk szerencsém volt, mert 120 euróig ment fel.

Link to comment
Megosztás:

Nekem megtetszett, vettem egyet. Ma hozta meg a postás. Csomagolás, kütyü kinézete, kialakítása profi. Ha beüzemeltem, akkor beszámolok róla.

Király.

Izgatottan várom a beszámolót! :w00t:

Amúgy GID, vagy CID kijelződ van?

És mennyi idő alatt érkezett meg?

Link to comment
Megosztás:

Zafira B, CID kijelzővel és UHP-val. Eurót utaltam e-bankon keresztül, 2 nap alatt "ért oda". Pénteken adta fel a csomagot (nyomkövetéssel), és ma délben hozta a postás. Egyébként leveleztem a fickóval, mert voltak kérdéseim, de mindig korrekt módon válaszolt.

A kütyüt állandóan rajta akarom hagyni, ezért az OBD vezetékeiről leágaztatok egy másik OBD csatlakozót, ami a középkonzol alatt lesz. Ha tudnád, hogy mindig is ilyet akartam. Volt is fejtörés, can-bus adatforgalom olvasás/rögzítés a nálam sokkal képzettebb srácokkal, de csak nem jött az eredmény. Most itt van!

Link to comment
Megosztás:

Hümmm, ez az én témám ! :) A többiek tudják miért :)

Igen a szelepben van a jeladó. Ha egyik gumiban (felniben) sincs jeladó akkor nem veszi hibának, de ha már egyikben is van akkor igen.

Ha venni akarasz az nagyon borsos kb 20-30 eFt darabja (de ha talász olcsóbbat engem is érdekel).

Ha mégis veszel, akkor úgy tudom valahogy össze kell tanítani őket (autó/jeladó).

Köszi. Akkor egyelőre marad inkább az a változat, hogy télen manuálisan mérem a keréknyomásokat, nem a kijelzőről olvasom le. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az irányjelzőm balra néha (vagy már egyre gyakrabban?) csak egyet villan.

Második próbára mindig jó.

Olvastam valahol, hogy CIM modul csere megoldja a gondomat, de ezen kívül nincs más

CIM modul hibára utaló gondom.

Csak azt nem értem, hogy hogy-hogy nem javítható ez a hiba.

Gondolok itt arra, hogy ha egy érzékelővel van gond, akkor érzékelőcsere.

Ha szoftveres a hiba, akkor programozás.

Miért kell az egész CIM modult cserélni? :stare:

Link to comment
Megosztás:

Zafira B, CID kijelzővel és UHP-val. Eurót utaltam e-bankon keresztül, 2 nap alatt "ért oda". Pénteken adta fel a csomagot (nyomkövetéssel), és ma délben hozta a postás. Egyébként leveleztem a fickóval, mert voltak kérdéseim, de mindig korrekt módon válaszolt.

A kütyüt állandóan rajta akarom hagyni, ezért az OBD vezetékeiről leágaztatok egy másik OBD csatlakozót, ami a középkonzol alatt lesz. Ha tudnád, hogy mindig is ilyet akartam. Volt is fejtörés, can-bus adatforgalom olvasás/rögzítés a nálam sokkal képzettebb srácokkal, de csak nem jött az eredmény. Most itt van!

Szia!

Először is köszi, hogy megosztottál velünk egy ilyen cuccot.

Nekem dízelem van ráadásul részecskeszűrős és ha a leírásban szereplő dolgokat tudja (pl. mutatja mikor regenerál), akkor szívesen beneveznék rá. Csak mindíg bennem van a félsz, hogy megveszek egy ilyen cuccot, azt nézegetem a polcon. Itthon nem foglalkozik valaki ilyen cucc "értékesítésével" ill. beszerelésével?

üdv.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A CIM-re utaló hibák esetén először frissíteni szokták, és ha az nem oldja meg a problémát csak akkor jön szóba a csere.

Kütyü: 5 euróért van hozzá fémkeret, amivel a gyári OBD csatira lehet tenni, az fickó oldalán elég szemléletesen, lépésről-lépésre mutatja hogyan kell beszerelni a lemezt, a kütyüt meg csak rá kell dugni az OBD csatira.

Link to comment
Megosztás:

A CIM-re utaló hibák esetén először frissíteni szokták, és ha az nem oldja meg a problémát csak akkor jön szóba a csere.

Kütyü: 5 euróért van hozzá fémkeret, amivel a gyári OBD csatira lehet tenni, az fickó oldalán elég szemléletesen, lépésről-lépésre mutatja hogyan kell beszerelni a lemezt, a kütyüt meg csak rá kell dugni az OBD csatira.

Tech2 kell CIM modul frissítéshez is?

Ismertek Debrecenben vagy Mátészalka, Fehérgyarmat felé valakit, aki frissítené a CIM modulom?

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kardánbox végébe nekem ki van vezetve az AUX bemenetnek csati.

Mit kell csinálni a rádióval, hogy működjön is?

A CD30-nak is tudnia kell, ha rácsatlakozok, vagy egyéb turpisság kell hozzá?

Köszi

át kell írni a kódindexet(vagy audio) és akkor már lesz olyan menü pont :)

elvileg

de ha neked megvan gyárilag a csati akkor kéne menü pontnak is lenni

Link to comment
Megosztás:

át kell írni a kódindexet(vagy audio) és akkor már lesz olyan menü pont :)

elvileg

de ha neked megvan gyárilag a csati akkor kéne menü pontnak is lenni

Szia!

Ha már ennél a témánál járunk. Nekem nincs benne csalakozó a kardánnál, de a fejegység DVD 90 (a menüben nincs AUX). Ehhez macerás beszerelni a csatlakozót, vagy a kábel kivezetése már benne van (mint pl. a hátsó szivargyújtó esetében) ?

Link to comment
Megosztás:

Mc-eleknél jobbat nem is kérdezhetnél. Nemrég csinálta végig sikerrel a DVD90 auxosítást (szép szó...). Kell hozzá a 3,5 mm-es aljzat, néhány SMD alkatrész, és egy ügyes szaki, aki beforrasztja, szoftver frissítés a rádión, és kódindex módosítás. Nem nehéz így, hogy már ismert a kitaposott út.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha már ennél a témánál járunk. Nekem nincs benne csalakozó a kardánnál, de a fejegység DVD 90 (a menüben nincs AUX). Ehhez macerás beszerelni a csatlakozót, vagy a kábel kivezetése már benne van (mint pl. a hátsó szivargyújtó esetében) ?

nem a csatlakozó beszerelése sz@r...

hanem az smd alkatrészek beforrasztása,én nem vállalkoztam rá :)

a beforrasztandó alkatrészek méretei kb 0.5*0.8mm :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.