Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Nekem is volt, hogy a tompított bekapcsolása után nem szólt a duda, és a dudát nyomva hangosodott a rádió(kicsit vicces volt) !

Megoldásnálem ez volt.

- a kormánymodul (CIM modul) cseréje vagy újraprogramozása, megerősítése (visszahívás)

- A kormánykerék kábelköteg csatlakozótűk rossz csatlakozása okozza a hibát. Ügyfél reklamáció esetén cseréljék ki a kábelkészlet szerelvényt

(alkatrészszám: 93179285 / katalógusszám: 62 92 683).

Megjegyzés: A kábelkészlet kizárólag a Takata Petri szállítótól való kormánykerékhez való.

Köszi, következő hónapban meg is fogom nézetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! ma észrevettem hogy a duda nem működik, szerintetek mi lehet vele? a biztije jó megnéztem.

T Norbi10! Szerintem vidd be egy szakszervízbe mert tudtom szerint visszahívták a "H"sak egy részét mert nem mindig működött a duda. Elvileg ingyen megjavítják Vagyis nekem azt írták a levélbe amit küldött az Opel csak én nem foglalkoztam vele mivel nekem nem volt vele gondom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nekem olyan gondom van hogy amióta eldurrant egy áramátalakító a szivargyújtóból használva azóta akár mit dugok bele el kezd villogni az elakadás jelző. Elvittem egy szerelőhöz de ő azt mondta hogy nem volt a szivargyújtó biztifészkében biztosíték(nem tudok róla h kiszedte volna belőle a másik szerelő),tett bele egyet de ugyan úgy elkezd villogni ha használjuk. Ha valaki tudna erre egy hasznos választ azt megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Nyugalmi állapotban (motor áll, minden kikapcsolva) 0,38-0,4A -el terheli az akksit valami. Nyilván a rádió memóriája miatt kell hogy állandóan legyen rajta szufla, meg gondolom a computernél is kell hogy legyen némi áramfelvétel. Ez a 0,38-04A ez reális érték lehet?

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal 20-30 mA a nyugalmi áramfelvétele az autónak (0,02-0,03 A). Egy nap alatt közel 10Ah kapacitást vesz ki valami az akkumulátorodból, szerintem meg kellene keresni a fogyasztót. Mérd meg úgy, hogy az összes utólagos kütyü (riasztó, FM transzmitter, szivargyújtós átalakító) ki van iktatva a rendszerből.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal 20-30 mA a nyugalmi áramfelvétele az autónak (0,02-0,03 A). Egy nap alatt közel 10Ah kapacitást vesz ki valami az akkumulátorodból, szerintem meg kellene keresni a fogyasztót. Mérd meg úgy, hogy az összes utólagos kütyü (riasztó, FM transzmitter, szivargyújtós átalakító) ki van iktatva a rendszerből.

Gondoltam hogy elkezdem kiszedegetni a bisztiket, de nem volt még rá időm. Utólagos kütyükből csak a riasztó van és a kihangosító a kocsiban. Különben egy hét alatt (ha nincs használva a kocsi) lemerül annyira az akksi hogy már az önindítót nem tekeri meg, igaz az akksi is 2007. év végi.

Köszönöm a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam hogy elkezdem kiszedegetni a bisztiket, de nem volt még rá időm. Utólagos kütyükből csak a riasztó van és a kihangosító a kocsiban. Különben egy hét alatt (ha nincs használva a kocsi) lemerül annyira az akksi hogy már az önindítót nem tekeri meg, igaz az akksi is 2007. év végi.

Köszönöm a tippet!

Az "Infotainment rendszer" 20A-es biztijének egy pillanatra való kiszedése, majd visszarakása után az addig 0,38 - 0,4 A -es fogyasztás visszaesett 0,09 A-ra. Csak az mp3-as rádió lehet ezen a biztin? most miért érheti be ennyi kakaóval, ha eddig a többszörösét vette fel? valaki csal.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a közép konzol egy része nem világít? (BC gomb, rádió gombjai...stb.) Érdekes módon a rádió bekapcsoló gombja világít. (nagy kerek)

Biztosítékok rendben... Emlékeim szeint amikor rákapcsoltam a világítást egy kicsit vibrált, majd azóta nem ég....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dolgot vettem észre amikor hazaértem melóból. A kocsi felé haladva egyre inkább a music fm szlogenjét halottam és amikor kinyitottam az ajtót tényleg az volt, mert szólt a rádió a kocsiban. Kulcs kivételével automatikusan kikapcsol a rádió és 100%, hogy én sem hagytam bekapcsolva. Szerencsére alig fél éves az akksi a kocsiban így indult pöccre. Itthon az utcán és a garázsban is 2-3x bekapcsolt 4-5 perc elteltével.

Nyitott és zárt ajtók mellett is vígan csinálja. Ha nem szedem le az akksi sarukat reggel már nem biztos, hogy tudok melóba menni. :(

Mi a franc lehet ez?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma egy érdekes dolgot vettem észre amikor hazaértem melóból. A kocsi felé haladva egyre inkább a music fm szlogenjét halottam és amikor kinyitottam az ajtót tényleg az volt, mert szólt a rádió a kocsiban. Kulcs kivételével automatikusan kikapcsol a rádió és 100%, hogy én sem hagytam bekapcsolva. Szerencsére alig fél éves az akksi a kocsiban így indult pöccre. Itthon az utcán és a garázsban is 2-3x bekapcsolt 4-5 perc elteltével.

Nyitott és zárt ajtók mellett is vígan csinálja. Ha nem szedem le az akksi sarukat reggel már nem biztos, hogy tudok melóba menni. :(

Mi a franc lehet ez?

Szia!

Van a rádióban egy mikrokapcsoló, ami a cd behelyezést hivatott érzékelni, általában ez szokott zárlatos lenni! Hamisan cd behelyezést érzékel, majd miután mégsem raktad bele, a rádióra vált és így bekapcsolva marad, ha volt benne cd akkor azt kezdi el lejátszani orrvérzésig... Persze elvileg a merülésvédelem miatt az autó 25 perc után kikapcsolja, de így is elég rossz dolog ez... Én a Kecskeméti Blaupunkt szervízben csináltattam meg kb. 5000 ft-ért, de gondolom máshol is megtudják...:) (Gondolom a te rádiód is még a 6 állomásgombos Blaupunkt, azoknál szokott előfordulni)...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Van a rádióban egy mikrokapcsoló, ami a cd behelyezést hivatott érzékelni, általában ez szokott zárlatos lenni! Hamisan cd behelyezést érzékel, majd miután mégsem raktad bele, a rádióra vált és így bekapcsolva marad, ha volt benne cd akkor azt kezdi el lejátszani orrvérzésig... Persze elvileg a merülésvédelem miatt az autó 25 perc után kikapcsolja, de így is elég rossz dolog ez... Én a Kecskeméti Blaupunkt szervízben csináltattam meg kb. 5000 ft-ért, de gondolom máshol is megtudják... :) (Gondolom a te rádiód is még a 6 állomásgombos Blaupunkt, azoknál szokott előfordulni)...

Stimmel minden :)

Hol is találom én ezt a Blaupunkt szervízt? Még szerencse, hogy helyben van ilyen.

Szerk:

ők volnának?:

Blaupunkt Mobil Multimédia Szerviz Kft.

  • Cím: 6000 Kecskemét, Wéber Ede u. 10/A.

Link to comment
Megosztás:

Stimmel minden :)

Hol is találom én ezt a Blaupunkt szervízt? Még szerencse, hogy helyben van ilyen.

Szerk:

ők volnának?:

Blaupunkt Mobil Multimédia Szerviz Kft.

  • Cím: 6000 Kecskemét, Wéber Ede u. 10/A.

Szia! Akkor mázlid van:D, igen ők azok, nekem 3 éve volt ez..:) Sajnos nem a környéken lakom, de akkor már egy füst alatt a kormányt is bőröztettem a Fell-ser-nél:)! Azóta nekem hibátlan és velem kedvesek voltak:)!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Utólag bele lehet tenni H Astrába a tempomatot? Azt hallottam hogy 2009-től nem, de előtte?

Szia!

Igen, be lehet tenni utólag. Kell hozzá a kar meg a kuplungkapcsoló(kivéve ha automata vagy easytronic) és a vezetékek megléte. A vezetékezést is meg lehet oldani utólag, de az már költségesebb. Ezek után csak fel kell programozni és kész.

Nem árt ellenőrizni, hogy a kilométerórán meg van e a megfelelő visszajelző led.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, be lehet tenni utólag. Kell hozzá a kar meg a kuplungkapcsoló(kivéve ha automata vagy easytronic) és a vezetékek megléte. A vezetékezést is meg lehet oldani utólag, de az már költségesebb. Ezek után csak fel kell programozni és kész.

Nem árt ellenőrizni, hogy a kilométerórán meg van e a megfelelő visszajelző led.

Kuplungpedál-kapcsoló:

A benzinesekben szinte biztosan nincs benne, a dízelek egy részébe berakták gyárilag.

A kapcsoló gyári száma: 55701395

A kuplungpedál tövében a pedál fölött van egy szögletes nyílás, oda kell behelyezni a kapcsolót.

Vezetékelés:

A kuplungpedál-kapcsoló csatlakozóját és a vezetéket a gyár a lámpakapcsoló mögé szokta rejteni.

Ki kell szerelni a lámpakapcsoló elemet (ehhez először ki kell pattintani a műanyag takaróelemet), és szerencsés esetben valahol oda lesz erősítve ragasztószalaggal a csatlakozó.

Ez esetben az első vezetékszakasz megvan (pedál->bal alsó küszöbborítás alatti fő átvezető /X1/).

A második szakasz (X1->UEC azaz motortérben lévő biztosítéktábla alatti XE2 csatlakozó) meglétét a lábkiosztás alapján lehet ellenőrizni (XE2 oldalon a 27-es láb, szürke vezeték).

Ha nincs meg, utólag be kell húzni, kb. 3 méternyi vezeték kell hozzá. Általában a tűzfalon kialakított gumis átvezetésnél szokták áthúzni a motortérbe, ügyelve arra, hogy ott semmilyen forró alkatrészt ne érintsen.

Link to comment
Megosztás:

Na hát ez így elsőnek kicsit sok. :icon1:

Ha jól értem a hozzászólásokat. Egyszerűen és gyorsan úgy tudom ellenőrizni az egyszerű beszerelhetőséget ha meg nézem a kuplung pedálnál meg van-e a csati?

Kuplungpedál-kapcsoló:

A benzinesekben szinte biztosan nincs benne, a dízelek egy részébe berakták gyárilag.

A kapcsoló gyári száma: 55701395

A kuplungpedál tövében a pedál fölött van egy szögletes nyílás, oda kell behelyezni a kapcsolót.

Vezetékelés:

A kuplungpedál-kapcsoló csatlakozóját és a vezetéket a gyár a lámpakapcsoló mögé szokta rejteni.

Ki kell szerelni a lámpakapcsoló elemet (ehhez először ki kell pattintani a műanyag takaróelemet), és szerencsés esetben valahol oda lesz erősítve ragasztószalaggal a csatlakozó.

Ez esetben az első vezetékszakasz megvan (pedál->bal alsó küszöbborítás alatti fő átvezető /X1/).

A második szakasz (X1->UEC azaz motortérben lévő biztosítéktábla alatti XE2 csatlakozó) meglétét a lábkiosztás alapján lehet ellenőrizni (XE2 oldalon a 27-es láb, szürke vezeték).

Ha nincs meg, utólag be kell húzni, kb. 3 méternyi vezeték kell hozzá. Általában a tűzfalon kialakított gumis átvezetésnél szokták áthúzni a motortérbe, ügyelve arra, hogy ott semmilyen forró alkatrészt ne érintsen.

Link to comment
Megosztás:

Na hát ez így elsőnek kicsit sok. :icon1:

Ha jól értem a hozzászólásokat. Egyszerűen és gyorsan úgy tudom ellenőrizni az egyszerű beszerelhetőséget ha meg nézem a kuplung pedálnál meg van-e a csati?

Így van, ez az első lépés.

De a csati igen nagy valószínűséggel nem fog ott lógni a pedál fölött, hanem a lámpakapcsoló mögé lesz szigszalagozva (remélhetőleg).

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Vezetőülésem alatt jön ki a szőnyegből 1 fekete gégecső ami az ülőlap eleje alatt lévő fekete DELPHI alkatrészbe csatlakozik.Ha valaki tudja mi lehet az segíthet.

Úgy tudom, az ülés alatti Delphi csatlakozóba 5 vezeték futhat be a gégecsőből:

- oldallégzsák vezetéke

- övfeszítő vezetéke

- súlyérzékelő

- övcsat bekapcsolásérzékelője

- ülésfűtés

Az ülésfűtés opcionális, a többi be van húzva.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, az ülés alatti Delphi csatlakozóba 5 vezeték futhat be a gégecsőből:

- oldallégzsák vezetéke

- övfeszítő vezetéke

- súlyérzékelő

- övcsat bekapcsolásérzékelője

- ülésfűtés

Az ülésfűtés opcionális, a többi be van húzva.

Az övcsat érzékelője? Nekem nem vinnyog, ha nincs bekötve az öv. Ezt le lehet tiltani valahol? Nem mintha probléma volna, mindig bekötöm magam, csak érdeklődésképpen kérdezem.

Link to comment
Megosztás:

Az övcsat érzékelője? Nekem nem vinnyog, ha nincs bekötve az öv. Ezt le lehet tiltani valahol? Nem mintha probléma volna, mindig bekötöm magam, csak érdeklődésképpen kérdezem.

Az öv bekötésére csak akkor figyelmeztet az autó, ha aktiválva van ez a funkció.

Ehhez viszont olyan övcsat kell, amiben van bekötésérzékelő.

Mivel az övcsat egyben van az övfeszítővel, a komplett övfeszítőt ki kell cserélni, olyanra, amiből 2 vezeték jön ki.

Én is elgondolkodtam rajta (nekem sincs meg ez a funkció), de az övfeszítő darabja használtan 15-20.000 Ft, ennyit nem ér meg, inkább fejben tartom a bekötést :).

Link to comment
Megosztás:

Az öv bekötésére csak akkor figyelmeztet az autó, ha aktiválva van ez a funkció.

Ehhez viszont olyan övcsat kell, amiben van bekötésérzékelő.

Mivel az övcsat egyben van az övfeszítővel, a komplett övfeszítőt ki kell cserélni, olyanra, amiből 2 vezeték jön ki.

Én is elgondolkodtam rajta (nekem sincs meg ez a funkció), de az övfeszítő darabja használtan 15-20.000 Ft, ennyit nem ér meg, inkább fejben tartom a bekötést :).

Nekem nem kell fejben tartani. Már zavar, ha nincs bekötve.:-) Egyrészt sokat vezetek (meg azért cinkes volna, ha pont én nem kötném be magam), másrészt sok olyan esetnél voltam már jelen, ahol csúnya következményei voltak a mulasztásnak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.