Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

A helyzetjelzőt kicseréltem már rég LED-es izzóra.

Kérdésem az lenne, hogy létezik-e LED-es tompított illetve távolsági (H1, H7) izzó. Ja és persze, can bus-os rendszerhez jó.

Köszi

Létezik, de elvileg tilos ilyet használni forgalomban és egyébként is meglehetősen gyenge, használhatatlan fényt ad, ugyanis a lámpatest egy fókuszpontra van tervezve , itt pedig kb. 64 kis LED világít elszórtan...

Link to comment
Megosztás:

Nemrég volt szó az akkumulátorokról.

Ma kinérték szervizben, hogy az enyémnek a feszültsége még jó, de az indítóárama már gyenge. Ezért javasolták, hogy lassan azért cseréljem.

A mostani 74Ah-s. Okoz-e valamilyen problémát/előnyt ha nagyobbat, pl 88Ah-st teszek bele?

A gyári akku 60Ah, 370A-es volt, most cseréltem egy 72Ah,600A indítóáramú aksira.

Véleményem szerint elegendő a 70Ah körüli, ha nem indítod túl sűrűn.(lehet, bele se fér nagyobb)

Link to comment
Megosztás:

Nemrég volt szó az akkumulátorokról.

Ma kinérték szervizben, hogy az enyémnek a feszültsége még jó, de az indítóárama már gyenge. Ezért javasolták, hogy lassan azért cseréljem.

A mostani 74Ah-s. Okoz-e valamilyen problémát/előnyt ha nagyobbat, pl 88Ah-st teszek bele?

Hülyeséget nem nagyon akarok írni, nekem azt mondta ismerős, hogy a nagyobb teljesítményű akksinál többet fog dolgozni a generátor, mire visszatölt, az meg nem biztos, hogy jó.

Ha nincs sok plusz fogyasztód ( erősítő, dvd lejátszó, stb.) akkor szerintem felesleges. Nekem a 70Ah-s 640 A-s bőven beröffenti az 1.9-est, legyen akármilyen idő. A könyv szerint a 70 Ah-s a legnagyobb amit Astrába tettek.

Link to comment
Megosztás:

Hülyeséget nem nagyon akarok írni, nekem azt mondta ismerős, hogy a nagyobb teljesítményű akksinál többet fog dolgozni a generátor, mire visszatölt, az meg nem biztos, hogy jó.

Ha egy 10 literes uvegbol iszol 1 litert, ugyanugy 1 litert kell visszatolteni, mintha egy 5 literesbol ittad volna :) A kulonbseg az, mennyit ihatsz utantoltes nelkul...

De ha nincs ra valamilyen kulonleges ok, akkor ezzel pont ugy nem erdemes varialni, mint az olajjal; a gyari ertekkel nem lehet tevedni.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy 10 literes uvegbol iszol 1 litert, ugyanugy 1 litert kell visszatolteni, mintha egy 5 literesbol ittad volna :) A kulonbseg az, mennyit ihatsz utantoltes nelkul...

De ha nincs ra valamilyen kulonleges ok, akkor ezzel pont ugy nem erdemes varialni, mint az olajjal; a gyari ertekkel nem lehet tevedni.

Ez így van, de ugyanazzal a csappal több időbe telik, mire megtelik az üveg!

Link to comment
Megosztás:

Ez így van, de ugyanazzal a csappal több időbe telik, mire megtelik az üveg!

De attol nem iszol tobbet, hogy nagyobb uveged van, azaz ugyanannyit kell utantolteni, az uveg meretetol fuggetlenul. Tehat a generator nem fog tobbet dolgozni csak azert, mert nagyobb kapacitasu akkud van.

Link to comment
Megosztás:

De attol nem iszol tobbet, hogy nagyobb uveged van, azaz ugyanannyit kell utantolteni, az uveg meretetol fuggetlenul. Tehat a generator nem fog tobbet dolgozni csak azert, mert nagyobb kapacitasu akkud van.

Kivéve akkor, ha jobban megterheled a nagyobb akksit, akkor több idő kell a feltöltéshez és ha ez az idő kevesebb, akkor csökken az akkumulátor kapacitása, indítóképessége.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

74Ah-s Varta Silver Dynamicot fogok venni.

A márkaszervizben mondták, hogy mivel dízel, ennél kisebb kapacitásút ne vegyek. Ezért gondoltam, hogy mi lenne ha nagyobbat vennék... De közbe belegondoltam, hogy a nagyobb akksi fizikailag is már lehet nagyobb, és be se féren. Meg persze drágább is. Akkor inkább maradok ennél és ugyan ilyen megy majd bele vissza.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm.

74Ah-s Varta Silver Dynamicot fogok venni.

A márkaszervizben mondták, hogy mivel dízel, ennél kisebb kapacitásút ne vegyek. Ezért gondoltam, hogy mi lenne ha nagyobbat vennék... De közbe belegondoltam, hogy a nagyobb akksi fizikailag is már lehet nagyobb, és be se féren. Meg persze drágább is. Akkor inkább maradok ennél és ugyan ilyen megy majd bele vissza.

Igazából szerintem nem az Ah számít, hanem az indítóáram. A 70-es a legnagyobb, amit gyárilag szereltek Astra H-ba, szóval tiszteltetem a márkaszervizt! :D

Egyébként nekem gyári 60-as volt benne 370 A-es indítóárammal. Tökéletesen működött, csak az akksi a végére elfeküdt, szerintem volt már 5-6 éves.

Link to comment
Megosztás:

Igazából szerintem nem az Ah számít, hanem az indítóáram. A 70-es a legnagyobb, amit gyárilag szereltek Astra H-ba, szóval tiszteltetem a márkaszervizt! :D

Egyébként nekem gyári 60-as volt benne 370 A-es indítóárammal. Tökéletesen működött, csak az akksi a végére elfeküdt, szerintem volt már 5-6 éves.

Gondolam a kettő egyenesen arányos, nem? Egy nagyobb kapacitású akksinak valószínű, hogy nagyobb az indítóárama is. Ennek pl 750 A.

Link to comment
Megosztás:

Gondolam a kettő egyenesen arányos, nem? Egy nagyobb kapacitású akksinak valószínű, hogy nagyobb az indítóárama is. Ennek pl 750 A.

Üdv!

Az enyém is 1,7 cdti, 101 lovas. 2006.02. havi. Az aksi 2005. 52. heti Varta, GM. 60 AH, 370 A. Tehát épp most 7 éves, köszöni szépen jól van. A kis korkülönbségből gondolom, hogy ez a gyári benne, ha cserélték volna, valószínű nem ilyen öreget tesznek bele. A tiédben valószínüleg több az elektromos cucc, és azért kell a nagyobb kapacitású akksi. Ezek az izzító gyertyák, és önindítók 200 A alatti terheléssel indítják a motort, semmi nem indokolja a 750 A teljesítményt. Szerintem!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Gondolam a kettő egyenesen arányos, nem? Egy nagyobb kapacitású akksinak valószínű, hogy nagyobb az indítóárama is. Ennek pl 750 A.

Nagyjából. Ha nézegeted az akksikat, van olyan, amelyik ugyanolyan Ah számmal kisebb indítóárammal rendelkezik.

Amit kinéztél, szerintem még -30-ban is indítani fog, ha kiásod az autót a hóból. :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Az enyém is 1,7 cdti, 101 lovas. 2006.02. havi. Az aksi 2005. 52. heti Varta, GM. 60 AH, 370 A. Tehát épp most 7 éves, köszöni szépen jól van. A kis korkülönbségből gondolom, hogy ez a gyári benne, ha cserélték volna, valószínű nem ilyen öreget tesznek bele. A tiédben valószínüleg több az elektromos cucc, és azért kell a nagyobb kapacitású akksi. Ezek az izzító gyertyák, és önindítók 200 A alatti terheléssel indítják a motort, semmi nem indokolja a 750 A teljesítményt. Szerintem!

Üdv!

Frankie

"A kis korkülönbségből gondolom, hogy ez a gyári benne, ha cserélték volna, valószínű nem ilyen öreget tesznek bele."

Vagy csak éppen ilyen volt a neppernek telepen. :icon1: De úgy tűnik jól bírja.

Nekem is ilyen akksim volt. Onnan vettem észre, hogy valami nem stimmel, hogy a lámpák tökéletesen világítottak, minden működött, de indítani már nem akart.

A benzinesnél ilyen nem volt, a sárgán pislákoló lámpa mellett is képes volt beröffenteni az autót a lemerült akku.Ha meg nem, rátettem a töltőt és 2 perc múlva indított is.

Ami a mai dízeleknél elviszi az áramot az a magasnyomású szivattyú. Arról nem is beszélve, hogy pl. a kormányszervó is elektromos rásegítéssel működik.

Link to comment
Megosztás:

Gondolam a kettő egyenesen arányos, nem? Egy nagyobb kapacitású akksinak valószínű, hogy nagyobb az indítóárama is. Ennek pl 750 A.

Igazából szerintem nem az Ah számít, hanem az indítóáram. A 70-es a legnagyobb, amit gyárilag szereltek Astra H-ba, szóval tiszteltetem a márkaszervizt! :D

Egyébként nekem gyári 60-as volt benne 370 A-es indítóárammal. Tökéletesen működött, csak az akksi a végére elfeküdt, szerintem volt már 5-6 éves.

Üdv!

Az enyém is 1,7 cdti, 101 lovas. 2006.02. havi. Az aksi 2005. 52. heti Varta, GM. 60 AH, 370 A. Tehát épp most 7 éves, köszöni szépen jól van. A kis korkülönbségből gondolom, hogy ez a gyári benne, ha cserélték volna, valószínű nem ilyen öreget tesznek bele. A tiédben valószínüleg több az elektromos cucc, és azért kell a nagyobb kapacitású akksi. Ezek az izzító gyertyák, és önindítók 200 A alatti terheléssel indítják a motort, semmi nem indokolja a 750 A teljesítményt. Szerintem!

Üdv!

Frankie

NEM MINDEGY, hogy milyen szabvány szerint van megadva az indítóáram! :excl: A 370 A gyári akkumulátorokon DIN szabvány szerint van megadva viszont a jobban elterjedt jelölés a boltban kapható illetve nem gyári szerelésű akkuknál az EN szabvány szerinti, ami magasabb érték, kb. a DIN érték másfélszerese ugyanarra az akkumulátorra! Tehát a te 370A-s gyári akkumulátorod EN szabvány szerint kb. 560-600A-t tudott! Létezik még a SAE szabvány, bár ezt kevés akkun látni, ez nagyjából megegyezik az EN értékével! :)

Link to comment
Megosztás:

NEM MINDEGY, hogy milyen szabvány szerint van megadva az indítóáram! :excl: A 370 A gyári akkumulátorokon DIN szabvány szerint van megadva viszont a jobban elterjedt jelölés a boltban kapható illetve nem gyári szerelésű akkuknál az EN szabvány szerinti, ami magasabb érték, kb. a DIN érték másfélszerese ugyanarra az akkumulátorra! Tehát a te 370A-s gyári akkumulátorod EN szabvány szerint kb. 560-600A-t tudott! Létezik még a SAE szabvány, bár ezt kevés akkun látni, ez nagyjából megegyezik az EN értékével! :)

Így igaz:

http://totalcar.hu/tanacsok/autodoktor/2010/01/31/milyen_akkut_vegyek/

Link to comment
Megosztás:

"A kis korkülönbségből gondolom, hogy ez a gyári benne, ha cserélték volna, valószínű nem ilyen öreget tesznek bele."

Vagy csak éppen ilyen volt a neppernek telepen. :icon1: De úgy tűnik jól bírja.

Nekem is ilyen akksim volt. Onnan vettem észre, hogy valami nem stimmel, hogy a lámpák tökéletesen világítottak, minden működött, de indítani már nem akart.

A benzinesnél ilyen nem volt, a sárgán pislákoló lámpa mellett is képes volt beröffenteni az autót a lemerült akku.Ha meg nem, rátettem a töltőt és 2 perc múlva indított is.

Ami a mai dízeleknél elviszi az áramot az a magasnyomású szivattyú. Arról nem is beszélve, hogy pl. a kormányszervó is elektromos rásegítéssel működik.

Szia!

Nem volt nepperkézen az autó, német céges, magán behozatal, tőle vettem meg én. 132 ezerig német szervizkönyv, én 171e vel vettem át, most araszolunk a 200e felé. Lassan két éve van nálam. Mint írtam már korábban elégedett vagyok vele.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Erre tud valaki magyarázatot, hogy miért ennyit mutat a km számláló?

km__ra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Amúgy a műszerfalon 129256 km van. Lehetséges, hogy át lett írva a valós km, és a motorvezérlőben is átírták erre a lehetetlen számra, hogy ne lehessen utánajárni? Vagy miből adódhat ez a nagy különbség? Végig vezetett szervizkönyve volt(van, a mai napig viszem, ha lejár a szerviz idő/km), banki céges(4 év), majd megbízható tulajnál(2 év) volt. A belseje sem utal agyonhasználtra, tehát a vásárláskor mutatott 111000km reálisnak tűnt. A kárpit, bőr cuccok, gombok sehol megkopva, szinte új volt..

Csak ez a furcsa, hogy a motorvezérlőben ~2 570 000 km van.

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem volt nepperkézen az autó

Az enyém viszont volt. Sőt februártól augusztusig motorhiba miatt állt egy telepen úgy hogy egy km-t sem mentek vele. Gondolom az sem tett jót az akksinak.

Most egyébként valami Perion van benne, 74Ah-s és ha jól emlékszem EN szerint 680A indítóáramú. Nem vettem észre, hogy gyengélkedne, a héten -10 fokban is indult rögtön 5 napi állás után is. Csak mikor rámértek mondák hogy valami 400-450 körül (ha jól emlékszem) van az indítóárama.

Amúgy a másik autómban 1.2-es benzines régi Lada, egy 56Ah-s Bosch akksi (nem a teszkós S3-as), pontosan 10 évet bírt. Azt is most cseréltem ősszel.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Erre tud valaki magyarázatot, hogy miért ennyit mutat a km számláló?

km__ra_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Amúgy a műszerfalon 129256 km van. Lehetséges, hogy át lett írva a valós km, és a motorvezérlőben is átírták erre a lehetetlen számra, hogy ne lehessen utánajárni? Vagy miből adódhat ez a nagy különbség? Végig vezetett szervizkönyve volt(van, a mai napig viszem, ha lejár a szerviz idő/km), banki céges(4 év), majd megbízható tulajnál(2 év) volt. A belseje sem utal agyonhasználtra, tehát a vásárláskor mutatott 111000km reálisnak tűnt. A kárpit, bőr cuccok, gombok sehol megkopva, szinte új volt..

Csak ez a furcsa, hogy a motorvezérlőben ~2 570 000 km van.

Üdv,

2.570.000. km ? Vagy 570.000. km?

Az enyémet nézettem szerelővel, miután megvettem. Minimális különbség volt a motorvezérlő és az óra között. Azt mondta, hogy pár (1-2) ezer km-es különbség sem jelent semmit.

Szerintem most két eset lehetséges:- valami probléma folytán cserélték a motorvezérlőt és használtat tettek bele

-vagy valóban tekertek az órán, ugyanis a szerelő szerint a motorvezérlőben lévő óraállás nem írható újra. Kollégám Vectrájában 180 ezerrel volt több, mint amit állítottak róla, persze, hogy hamar kibukott a dolog.

Egyébként import autóról van szó, vagy itthon helyezték forgalomba? Szerintem a szervizadatbázisból biztos ki lehet deríteni, mennyire valós a szervizkönyv.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém viszont volt. Sőt februártól augusztusig motorhiba miatt állt egy telepen úgy hogy egy km-t sem mentek vele. Gondolom az sem tett jót az akksinak.

Most egyébként valami Perion van benne, 74Ah-s és ha jól emlékszem EN szerint 680A indítóáramú. Nem vettem észre, hogy gyengélkedne, a héten -10 fokban is indult rögtön 5 napi állás után is. Csak mikor rámértek mondák hogy valami 400-450 körül (ha jól emlékszem) van az indítóárama.

Amúgy a másik autómban 1.2-es benzines régi Lada, egy 56Ah-s Bosch akksi (nem a teszkós S3-as), pontosan 10 évet bírt. Azt is most cseréltem ősszel.

Szerintem pénzt a borítékba, aksit használd amíg működik, nem tudom a perion milyen minőséget képvisel mostanában, régen nem a legjobb volt, finoman szólva. Néha tedd fel éjszakára töltőre, hogy kicsit regenerálja ezekben a hidegekben. Amíg indít, működik használd! Csökkentsd a megtett kilométerekre eső költségeidet. Csak a biztonságon ne spórolj!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.