Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Akkor miért a digit klímásokban van. Nekem nincs automata fényszóróm. Klímához miért napsütés érzékelő? :confused:

Azert, mert eros napsutesben sokkal melegebb lehet a kocsiban a kulso homersekletnel, igy tekerni kell a klimat akkor is, ha a kulso homerseklet onmagaban nem indokolna.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélt már valaki beltér izzót, a szofitát? Nem nagyon tudom levenni a lámpaplexit, félek, hogy eltörik, csavarhúzóval meg nem akarom összenyomorgatni! Van valami trükkje? Köszi szépen! G.

Én pont pár hete lepattintottam a plexit kíváncsiságból, hogy mi van alatta. Küzdöttem vele pár percet de sikerült.

Már nem emlékszem hol van a rögzítés, melyik oldalon. Ha nem jutsz vele dűlőre, hétvégén leveszem, megnézem az enyémen. De talán a kezelési útmutatóban is van róla valami...

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Tud valaki valami cikkszámot, vagy adatot erről az ultrahangos érzékelőről, ami a képen is látható?

http://www.astra-h.ru/images/electronics/navi_in_top/navi_in_top_5_big.jpg

CAN-Bus-os? Esetleg utólagosan szerelt CAN-Bus-os riasztóval működne-e?

Az UH érzékelő CAN buszos..

Az utólagosan szerelttel nem tudom, hogy működne...:(

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mondjátok már meg, hogy nálatok hogy működik a gázpedál álló helyzetben.

Arra vagyok kíváncsi, hogy egyszerűen tudtok egy bizonyos fordulatszámot tartani?

Nálam egy 2000-es fordulatot tartva - már ha sikerül - elveszem egy nagyon PICIT a lábam, akkor már

visszaesik alapjárati fordulatra. Picit odalépve pedig felugrik 3000-re vagy tovább. Egyszóval "kúrv@érzékeny".

(Tudom, ez két szó lenne, :-) )

Valahol olvastam, hogy nem javítható a gázpedál, ez vajon igaz?

Működéséről tud valaki valamit? Milyen elven adagolja a gázt? Csúszó potmétert képzeljek el?

Nálatok mi a helyzet?

Köszönöm a válaszod!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mondjátok már meg, hogy nálatok hogy működik a gázpedál álló helyzetben.

Arra vagyok kíváncsi, hogy egyszerűen tudtok egy bizonyos fordulatszámot tartani?

Nálam egy 2000-es fordulatot tartva - már ha sikerül - elveszem egy nagyon PICIT a lábam, akkor már

visszaesik alapjárati fordulatra. Picit odalépve pedig felugrik 3000-re vagy tovább. Egyszóval "kúrv@érzékeny".

(Tudom, ez két szó lenne, :-) )

Valahol olvastam, hogy nem javítható a gázpedál, ez vajon igaz?

Működéséről tud valaki valamit? Milyen elven adagolja a gázt? Csúszó potmétert képzeljek el?

Nálatok mi a helyzet?

Köszönöm a válaszod!

Ne parázz és ki ne cseréld, mert mindegyikbe így működik!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ne parázz és ki ne cseréld, mert mindegyikbe így működik!

Oké, köszi.

Akkor is idegesít nagyon az a rángás, rántás, amit menet közben csinál, mikor elveszem a lábam, majd visszateszem a gézpedálra.

Hogy az mitől lehet nem tudom. Ha nagyon óvatosan emelem fel a lábam, akkor nincs rántás.

:confused:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. 2006-os H Astrám van. 2010 Augusztusában CIM modult cseréltek benne, mert a kürt időszakosan nem szólt, majd a légzsák visszajelző jelzett folyamatosan. Az utóbbi hetekben megint elkezdett vacakolni a kürt. Hol szólt, hol nem, ami azért nagyon idegesítő, főleg mikor a mellettem levő sávból éppen nekem akarnak jönni. Szóval újra vinném szervízben, de nem szeretnék mégegy CIM cserét 50 ezer forintért. Esetleg ötlet, hogy mi lehet még? Köszönöm előre is! Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Én pont pár hete lepattintottam a plexit kíváncsiságból, hogy mi van alatta. Küzdöttem vele pár percet de sikerült.

Már nem emlékszem hol van a rögzítés, melyik oldalon. Ha nem jutsz vele dűlőre, hétvégén leveszem, megnézem az enyémen. De talán a kezelési útmutatóban is van róla valami...

Na, akkor nem veszem le megint. Kb így sikerült nekem is mint a fenti videón.

Látom itt ledes izzók vannak benne. a can-bus rendszer nem hülyül meg miatta? Persze van ma már can-busos led is. De mi a helyzet a a dimmeléssel? Mert ugye fokozatosan halványodik el lekapcsoláskor a világítás. Azt hogy kezeli a led?

Más:

Nektek is bezár automatikusan a központi zár egy idő után, ha nincs a gyújtáskapcsolóban a kulcs?

Ma babráltam a motortérben, kulcs a zsebemben. Erre egy idő után hallom, hogy lezárt a központi zár. Távirányítóval kinyitottam. Erre kb 10 perc múlva megint lezárt.

Ha benne hagyom a kulcsot nem zárja be. Van valami ilyen automatikus funkció? Mondjuk nem jön rosszul ha valami elfelejti bezárni, az autó akkor is bezárja magát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Opel Astra H 1.6-ossal kapcsolatban kérnék tanácsot. A távirányítóval történő lezárás után 30 mp-cel a riasztó 5 rövidet sípol. Ugyanezt teszi a nyitáskor is. Mi lehet a baja? A jobb hátsó ajtó nyitásakor nem gyullad ki a nyitott ajtót jelző lámpa, lehet összefüggés? A dolog azért nagyon bosszantó, mert néha előjön, néha nem...ezzel együtt meg időnként az akkumulátor teljesen meghal, most azt kicseréltem, mert már elegem lett a cserbenhagyásokból, de a sípoló hibajelzés megmaradt.

Köszönöm a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor nem veszem le megint. Kb így sikerült nekem is mint a fenti videón.

Látom itt ledes izzók vannak benne. a can-bus rendszer nem hülyül meg miatta? Persze van ma már can-busos led is. De mi a helyzet a a dimmeléssel? Mert ugye fokozatosan halványodik el lekapcsoláskor a világítás. Azt hogy kezeli a led?

Más:

Nektek is bezár automatikusan a központi zár egy idő után, ha nincs a gyújtáskapcsolóban a kulcs?

Ma babráltam a motortérben, kulcs a zsebemben. Erre egy idő után hallom, hogy lezárt a központi zár. Távirányítóval kinyitottam. Erre kb 10 perc múlva megint lezárt.

Ha benne hagyom a kulcsot nem zárja be. Van valami ilyen automatikus funkció? Mondjuk nem jön rosszul ha valami elfelejti bezárni, az autó akkor is bezárja magát.

Helló

Én sikeresen kicseréltem a ledeket belül Can-bus ledek és egy kicsit elhalványul és kialszik , de nem olyanlassan mint sima izzónál.Ha segit nekem is bezárul , de csak akkor , ha feloldottam a központit , de nem nyitottam ki az ajtót amúgy nem, lehet programozás függő is.

Link to comment
Megosztás:

És milyen leddel? Úgy értem erősebb a fénye, vagy mért jobb mint a sima izzó?

Most hogy mondod, én sem nyitottam ki az ajtót ha jól emlékszem, csak a távirányítóval lehúzott ablakon nyúltam be kinyitni a motorháztetőt. Akkor lehet tényleg az ajtónyitástól függ és nem a kulcs bennehagyástól.

Amúgy köszi.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Nekem nagyon tettszik jobban világit ,de én biztosra mentem egy kicsit drágább a Can Bus led de nem zavarja meg a számítógépet.

Ebben is van több fajta ami több ledet tartalmaz a sfita izzó helyén van 2,3, 4,6,sőt még olyan fajtát is láttam ami majd egy 8 ledes panel , de az már tulzásnak tartom.

És milyen leddel? Úgy értem erősebb a fénye, vagy mért jobb mint a sima izzó?
Most hogy mondod, én sem nyitottam ki az ajtót ha jól emlékszem, csak a távirányítóval lehúzott ablakon nyúltam be kinyitni a motorháztetőt. Akkor lehet tényleg az ajtónyitástól függ és nem a kulcs bennehagyástól.
Amúgy köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdv mindenkinek,új fórumozóként!A múlt héten lettem egy boldog tulaja egy Astra H 1,6 Twinport autónak,amire egy Citroen Xsara Picassoról váltottam.Nagyon elégedett vagyok mindennel,bár egy dologra nem találok magyarázatot,ezért kérnék segítséget.A motortér nyító karja fölött van kivezetve /piros-fekete vezetékkel/ egy kis fekete kerek kütyü,amit én valamiféle hangkeltő dolognak vélek.Minden nap elindulás után ennek irányából szabályos időközönként,percenként három rövid csippanást lehet hallani. Ez a hang az autó leállítását követően ha újraindítom az autót és legalább 10-15 km-t megtettem,már nem jelentkezik.Kérlek,ha tudjátok az okát,osszátok meg velem!

Köszönettel Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2006-os Astra H GTC-m és olyan probléma merült fel,hogy ha kisebb összegekért tankolok (2-3000 Ft) akkor nem mindig érzékeli az üzemanyagot se a szintjelző, se pedig a computer (úgy teszek meg 100km-t , hogy folyamatosan Range 0-t mutat). Mivel lehetne orvosolni a problémát?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2006-os Astra H GTC-m és olyan probléma merült fel,hogy ha kisebb összegekért tankolok (2-3000 Ft) akkor nem mindig érzékeli az üzemanyagot se a szintjelző, se pedig a computer (úgy teszek meg 100km-t , hogy folyamatosan Range 0-t mutat). Mivel lehetne orvosolni a problémát?

Tankold tele! :) Viccet félretéve gondolom van valamennyi tehetetlensége a szintjelzőnek. Hacsak nem hibás és akkor csere. Én általában mindig tele tankolom. Úgy szoktam 130-140 km-t megtenni, hogy meg se mozdul a mutató az 1/1-ről. Renge-nek is 1200 km körüli értéket ír ki. Aztán 140 km múlva elkezd csökkenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdv mindenkinek,új fórumozóként!A múlt héten lettem egy boldog tulaja egy Astra H 1,6 Twinport autónak,amire egy Citroen Xsara Picassoról váltottam.Nagyon elégedett vagyok mindennel,bár egy dologra nem találok magyarázatot,ezért kérnék segítséget.A motortér nyító karja fölött van kivezetve /piros-fekete vezetékkel/ egy kis fekete kerek kütyü,amit én valamiféle hangkeltő dolognak vélek.Minden nap elindulás után ennek irányából szabályos időközönként,percenként három rövid csippanást lehet hallani. Ez a hang az autó leállítását követően ha újraindítom az autót és legalább 10-15 km-t megtettem,már nem jelentkezik.Kérlek,ha tudjátok az okát,osszátok meg velem!

Köszönettel Tamás

Szia!

Fotót tegyél fel légyszi, de valószínű, nem az autó gyári tartozéka.

Üdv,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok! februarban vaasrolt opel astra h caravan z16exr, és tegnap volt az első olyan alkalom amikor úgy rendesen kipróbálhattuk a klímát. (amugy digit. klíma van benne), hát nem igazán hűtött még a legalacsonyabb fokozaton sem, mi lehet a gond?

üdv

b.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! februarban vaasrolt opel astra h caravan z16exr, és tegnap volt az első olyan alkalom amikor úgy rendesen kipróbálhattuk a klímát. (amugy digit. klíma van benne), hát nem igazán hűtött még a legalacsonyabb fokozaton sem, mi lehet a gond?

üdv

b.

Elment a gáz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.