Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

A GID simán beépíthető a BID helyére( a csatlaközója is azonos)? és működni is fog?

köszönettel

A saját BID kijelződet le kell tanítani, a GID-et pedig feltanítani. A csatlakozó egyezik. Módosítva : gabb
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Sajnos úgynézki hűttőcsere elött állok. a klímám nem megy. a venti folyamatossan pörög, alatta a hűttőt ha kicsit kapargatod az alumínium csak úgy porlik. Találkozott valaki ilyesmivel?

Üdv

Tamás

Majd a klímás megmondja, hogy kell e cserélni. Előtte érdemes volna próbagázzal feltölteni, és megnézni, mennyi idő alatt szivárog el, és hol.

Ha a hűtő a hunyó, az hamar ki fog derülni. A ventilátor meg azért pörög, mert a klíma bekapcsolásával működni fog, ez nem hiba.

Link to comment
Megosztás:

Majd a klímás megmondja, hogy kell e cserélni. Előtte érdemes volna próbagázzal feltölteni, és megnézni, mennyi idő alatt szivárog el, és hol.

Ha a hűtő a hunyó, az hamar ki fog derülni. A ventilátor meg azért pörög, mert a klíma bekapcsolásával működni fog, ez nem hiba.

A klímás mondta hogy cserés. Feltöltötte de nemigazán müködik. azt mondta dugulás. a ventit levette alatta meg mintha pappir lett volne úgy ment szét a lamella. ilyet még nem láttam. állítolag a sós víz ennyire szétmarja azt mondta ezért megy folyton a ventillátor.

Módosítva : Habi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,
Első hozzászólásomat nem éppen így szerettem volna...
Segítségre lenne szükségem.
1 Hete van nálam az autó. Eddig problémám nem volt vele.
Ma kellemetlen meglepetés ért a benzinkútnál, nem nyílt ki a tank ajtó.

Az első tankolásnál nem volt problémám.
Próbáltam bezárni távirányítóval, majd kinyitni, ugyan ezt kulccsal illetve a közép konzolon található gombbal is.

A legnagyobb problémám pedig az hogy szombat délután, nem találok szerelőt aki megoldja nekem.
olvastam hogy lehet valami kábel elkopott, páka még csak volna, forrasztás nem ügy, de hol keresem a kábelét?
1,7 CDTI 2007, caravan.

Könyvében nem találtam semmi utalást a "vésznyitásra" átmenetileg ez is megoldaná a problémámat.

Válaszokat előre is köszönöm!
B.B.

Ideiglenesen megoldva.
Csomagtartó felől, lámpa szerelő műanyagot levettem, így kitudtam venni az egész motort.
Miután kézzel megjárattam, tökéletesen működik.

Módosítva : Bak
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Első hozzászólásomat nem éppen így szerettem volna...

Segítségre lenne szükségem.

1 Hete van nálam az autó. Eddig problémám nem volt vele.

Ma kellemetlen meglepetés ért a benzinkútnál, nem nyílt ki a tank ajtó.

Az első tankolásnál nem volt problémám.

Próbáltam bezárni távirányítóval, majd kinyitni, ugyan ezt kulccsal illetve a közép konzolon található gombbal is.

A legnagyobb problémám pedig az hogy szombat délután, nem találok szerelőt aki megoldja nekem.

olvastam hogy lehet valami kábel elkopott, páka még csak volna, forrasztás nem ügy, de hol keresem a kábelét?

1,7 CDTI 2007, caravan.

Könyvében nem találtam semmi utalást a "vésznyitásra" átmenetileg ez is megoldaná a problémámat.

Válaszokat előre is köszönöm!

B.B.

Ideiglenesen megoldva.

Csomagtartó felől, lámpa szerelő műanyagot levettem, így kitudtam venni az egész motort.

Miután kézzel megjárattam, tökéletesen működik.

Lehet csak egy kis WD40 kell neki!

Link to comment
Megosztás:

Érdeklődnék, ha nincs REC modul az autóban az utastér belső világításnak működnie kell ajtó nyitásra?

Nálam nem igazán akar menni, biztosíték múltkor kiment, nem volt csomagtér világítás sem, cseréltem, de azóta sem jó, izzó rendben, mert a kapcsolóval megy, csak az ajtók nyitására nem.

Ötlet?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Komfort modult épített már valaki az autójába?Pici can buson kommunikáló modul,a diagnosztikai csatlakozóba (ahova a tech2 csatlakoztatható) lehet bedugni és sok hasznos funkció jön elő.

youtuben van róla video...

üdv

BL

Néztem én is nemrég, be kell dugni, és ott marad, majd OP-COM-mal vagy TECH-2-vel aktiválni kell, oldalt van kivezetése így közvetlen rá lehet dugni mellé a diagot, aztán aktiválni kell az infotainment részben a phone funkciót utána működik és előhoz egy pár plusz lehetőséget, de nem találtam sehol megvehető darabot, így árat sem tudok, azt hiszem lengyel találmány, vagy hasonló :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

Komfort modult épített már valaki az autójába?Pici can buson kommunikáló modul,a diagnosztikai csatlakozóba (ahova a tech2 csatlakoztatható) lehet bedugni és sok hasznos funkció jön elő.

youtuben van róla video...

üdv

BL

Belinkelnéd a videót?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kocot keressétek ezzel kapcsolatban!

Ő tud segíteni az installálásban és szokott nála lenni eladó példány is 120 euró + szállítás körül. Vagy legalábbis lehet nála rendelni.

Amúgy úgy emlékszem cseh gyártmány a cucc.

Legutóbb nekem ezt írta a beszereléséről:

"A kütyüt csak rá kell tenni az OBD csatira, háromszor gyújtást ráadni-levenni (közte várni 30 másodpercet), és már működik is, ezt csak egyszer, az első behelyezéskor kell megtenni."

Itt van róla egy kis infó, igaz csehül: http://www.pepas.cz/projekty/opel-mkj-cz/

Egyébként most nézem, hogy koco milyen közel lakik hozzám, majdnem szomszédok vagyunk, akár csak Csaba66-tal.

Már én is régóta gondolkozom rajta hogy rendeljek tőle, csak eddig mindig közbejött valami más kiadás.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy van-e gyári riasztó az astrámban. Hogyan tudom ellenőrízni?

Pont a héten volt róla szó:

Az ultrahangos mozgásérzékelők a plafonon elől az első világítás körül vannak. Ezen kívül van egy nyitásérzékelő a motorháztető alatt. Valamint van emelésérzékelő is.

Ha távirányítóval zárom be az autót és után kulccsal nyitom, nekem egyből riaszt is.

Nézz föl és ilyet keress: http://kepfeltoltes.hu/140612/UH__rz_kel__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Pont a héten volt róla szó:

Nézz föl és ilyet keress: http://kepfeltoltes.hu/140612/UH__rz_kel__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek vannak, de ahogy írtad nekem nem riaszt... Hogyan próbálhatom még??

100_3316_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
100_3314_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Módosítva : stefike
Link to comment
Megosztás:

Ezek vannak, de ahogy írtad nekem nem riaszt... Hogyan próbálhatom még??

100_3316_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
100_3314_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sziasztok!

Jelenlegi téma engem is érdekelne.... amik képen vannak én astrámba is van és mégse szól riasztó, ha le van zárva autó ,hogyan lehet ez ?

Link to comment
Megosztás:

Úgy is próbáltam hogy nyitott motortér tetővel lenyomott gombbal lezártam az autót távirányítóval.

A logikám szerint ha elengedem a lenyomott motortér gombot akkor riasztani kellet volna , de nem.

Megnéztem a biztit is és az is jó.

Nincs itt 1 szaki aki otthon van a témában és kiokosítana bennünket? /Pl. Uhuhu?/

Régebben voltam,vagyok 2 Márka fórumán is rendszeresen és mindkettőn volt 1-1 Szervízvezető aki készségesen válaszolgatott a buta kérdéseinkre. / Magyar Daewoo-Chevrolet Klub, Magyar Ford Focus Klub/

Módosítva : stefike
Link to comment
Megosztás:

Riasztó:

Próbánál megvártátok az élesedési időt?

20-30 másodperc, de gyárinál lehet több.

Hozzászólásod után vártam 4 percet ...a belső ajtózáró gomb ledje szakaszosan villogot, és mit ad isten beindúlt a riasztó kulcsal való nyitásnál.

Köszi a tippet!!!

Link to comment
Megosztás:

Riasztó:

Nincs mit.

Ha van LED, akkor még figyeld meg a villogás gyorsaságát! Nekem nem gyári a riasztóm, élesedés alatt (20mp) gyorsabban villog, ha beélesedett, akkor lassabban.

Lehet van valami ilyesmi a gyárinál is.

Ha igen, akkor meg tudod mérni az élesedési időt.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor mit jelent pontosan mit lehetne? megy hogyan? meg hol telepíteni rá???(Opel szerviz??) : :D Mert most csak bc kormányvezérlés meg pillanatnyi fogyasztás van...

Válaszokat előre köszönöm!

Igen, Opel szerviz, Tech2, vagy esetleg OP-COM... Ami hirtelen eszembe jut,

1. Komfort ablak funkció (kulcsgombok hosszan nyomásával fel-le lehet húzni az ablakot)

2. Automatikus ajtózárás funkció bekapcsolható a műszerfali ajtónyitó gomb hosszan nyomásával (ha aktiválódott "pittyen" egyet, 25-30km/h fölött bezárja az ajtókat, ha kihúzod a kulcsot automatikusan kinyitja)

3. Esetenként aktiválható, hogy vészfékezésnél bekapcsoljon a vészvillogó.... (ez elég hasznos, de az enyémen nem lehetett aktiválni, a REC megléte ellenére sem, le volt tiltva, talán mert Essentia)

Sajnos csak ennyi jut eszembe, nem tudom van-e még valami...

Ja talán hogy Rec-esre könnyebb vonóhorgot rakni... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.