Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! Tegnap nekem is csinált olyat az autó hogy mikor elfordítottam a kulcsot meg sem nyekkent! Gyorsan megnyomtam fék, gáz, aztán gyújtás rá és nekem is előjött az ECN 161450-es hibakód plusz még egy 161600-is! Az utóbbit nem tudom sajnos hogy mit jelent! Ha valaki tudja akkor légyszi írja meg!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múlt hét óta egy Astra H boldog tulajdonosa vagyok. :lol:

Nagyon jó autó, csak egy problémám van: <_<

A BC a fogyasztással kapcsolatos adatokat nem mutatja,

minden nullán van

Igaz csak a settings majd bc gomb kombináció él ami valami test módot hoz elő.

Lehet hogy programoztatni kell a BC-t?

A BC-hez multikormány kell, vagy a rádió gombjaival is lehet lépkedni?

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Aki találkozott a problémával annál kiderült, hogy leejtette a kulcsot............

Használtan vettem a kocsit (3 éves) a gyári kulcsokkal. Nálam még nem esett le egyszer sem, az előző tulajról meg nem tudok nyilatkozni. Mindenesetre nem látszik a kulcson sérülés. Ami érdekes és sajnos téged igazolhat, hogy 2-3 napja a pótkulccsal járok és még egyszer sem csinálta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap nekem is csinált olyat az autó hogy mikor elfordítottam a kulcsot meg sem nyekkent! Gyorsan megnyomtam fék, gáz, aztán gyújtás rá és nekem is előjött az ECN 161450-es hibakód plusz még egy 161600-is! Az utóbbit nem tudom sajnos hogy mit jelent! Ha valaki tudja akkor légyszi írja meg!

P1614 és P1616 kódokat nem találtam egyik adatbázisban sem, de ráguglizva elektromos hibákat emlegettek... azóta megy rendesen? szökőévben egyszer nekem is csinál ilyet, de akkor kulcs ki, ajtó zár, nyit, majd ismét indítás és már megy minden...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tegnap nekem is csinált olyat az autó hogy mikor elfordítottam a kulcsot meg sem nyekkent! Gyorsan megnyomtam fék, gáz, aztán gyújtás rá és nekem is előjött az ECN 161450-es hibakód plusz még egy 161600-is! Az utóbbit nem tudom sajnos hogy mit jelent! Ha valaki tudja akkor légyszi írja meg!

Ezt találtam.

bocs a fordítást a google végezte.

P1614 Wrong transponder immobiliser key B-006

P1614 Rossz transzponder indításgátló kulcs B-006

P1614 immobilizer anti-theft wrong signal B-008

P1614 indításgátló lopásgátló rossz jel B-008

P1616 CIM (Steering Column module) wrong environment indicator Immobilizer B-006

P1616 CIM (kormányoszlop modul) rossz környezeti mutató indításgátló B-006

Link to comment
Megosztás:

P1614 és P1616 kódokat nem találtam egyik adatbázisban sem, de ráguglizva elektromos hibákat emlegettek... azóta megy rendesen? szökőévben egyszer nekem is csinál ilyet, de akkor kulcs ki, ajtó zár, nyit, majd ismét indítás és már megy minden...

Hali! Köszi a segítséget! Minden rendben van vele, azóta szerencsére nem csinálta. Remélem nem a cim modul kezdi mégjobban eldobni az agyát:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Múlt hét óta egy Astra H boldog tulajdonosa vagyok. :lol:

Nagyon jó autó, csak egy problémám van: <_<

A BC a fogyasztással kapcsolatos adatokat nem mutatja,

minden nullán van

Igaz csak a settings majd bc gomb kombináció él ami valami test módot hoz elő.

Lehet hogy programoztatni kell a BC-t?

A BC-hez multikormány kell, vagy a rádió gombjaival is lehet lépkedni?

Segítséget előre is köszönöm.

Hali! Én is nem rég vettem az autót és nekem is csak a tester volt elérhető! Opel szervízben aktiválni tudják a BC-t, ha digit klímás az autód. Pár perc az egész. Nekem 5000 Ft-ba került. Tempomatot is tudnak bele utólag szerelni 25000 Ft-ért. Remélem segítettem! Köszi a hibakódokat:)

Link to comment
Megosztás:

Hali! Én is nem rég vettem az autót és nekem is csak a tester volt elérhető! Opel szervízben aktiválni tudják a BC-t, ha digit klímás az autód. Pár perc az egész. Nekem 5000 Ft-ba került. Tempomatot is tudnak bele utólag szerelni 25000 Ft-ért. Remélem segítettem! Köszi a hibakódokat:)

úgy tudom nem a digit klímán múlik a dolog (nekem is manual és megy), hanem a kijelző típusán: TID 2 soros még nem alkalmas rá, BID 3 sorostól felfelé ok. továbbá ha nincsen kormánytáv, akkor gyári fej kell a kocsiba, ha van akkor mehet a kukába ahová való <_<

tempomathoz kuplungkapcsoló kell - ami van amibe bekerült, van amibe nem - pár ezer pénz, továbbá egy tempomatos bajuszkapcsoló ~15e, plusz beszerelés és felprogramozás szükséges

Link to comment
Megosztás:

Fetike89, FPeter

Köszönöm a válaszokat.

Nincs kuplungkapcsolóm, szerintem annak a kábelét találtam meg a pedálok felett egy másik kábelköteghez rögzítve.

Az autó digitklímás, GID kijelzővel, gyári cd30 mp3-as fejegységgel ezek szerint működni fog programozás után a BC, az jó.

Érdeklődök majd a szervizekben, hogy mennyiért programoznak.

OP-com programozásra nem alkalmas?

Láttam rajta valami programozás menüpontot, az mire való?

Link to comment
Megosztás:

de le kell frissiteni....

Az a baj, hogy nem lehet, mert a legfrissebb szoftver van rajta. Már próbálkoztam vele a szervízben. Azt mondták hogy vagy várok hátha lesz újabb vagy kicseréltetem a modult. Inkább várok! Szerencsére csak a duda meg a multikormányos gombok nem a legjobbak! Na meg most az egyszer nem akart indulni, de lekopogom azóta nem volt ilyen gond:) Ja a tempomatot nekem 25 ezerért szerelnék be és nekem sincs kuplung kapcsolom.

Link to comment
Megosztás:

"továbbá ha nincsen kormánytáv, akkor gyári fej kell a kocsiba, ha van akkor mehet a kukába ahová való"

Bocs, de nem ertem az elozo mondatot: nem csak a kijelzotol fugg hogy lehet Bord Computer adatokat nezni?

Koszi.

alapjában véve a kijelzőn, de a BC infók között lapozni 2 helyről lehet: kormánytáv vagy a gyári fej BC gombja. ha van kormánytáv, akkor a gyári fejet ki is lehet venni, a BC funkció teljes értékű marad (csak az idő beállítás lesz problémás és a testmode veszik el)

Link to comment
Megosztás:

alapjában véve a kijelzőn, de a BC infók között lapozni 2 helyről lehet: kormánytáv vagy a gyári fej BC gombja. ha van kormánytáv, akkor a gyári fejet ki is lehet venni, a BC funkció teljes értékű marad (csak az idő beállítás lesz problémás és a testmode veszik el)

Aha, most mar ertem. Koszi!

Link to comment
Megosztás:

Megjött szdadatól vásárolt tempomatom.

Beszereltem, és egy kölcsönkapott laptoppal amin az op-com program van telepítve és a hozzávaló illesztőkábellel tudtam aktiválni. Már most tetszik a tempomat pedig még csak 5 km-et mente vele.

Link to comment
Megosztás:

Megjött szdadatól vásárolt tempomatom.

Beszereltem, és egy kölcsönkapott laptoppal amin az op-com program van telepítve és a hozzávaló illesztőkábellel tudtam aktiválni. Már most tetszik a tempomat pedig még csak 5 km-et mente vele.

egy hete olaszországot jártuk meg családdal autópályán G astraval tempomat nélkül, azt hittem leszakad a lábam pár száz km-es szakaszoktól - valszeg az is baj hogy nem ülök benne olyan otthonosan mint a sajátomban, rossz test/lábtartás, etc - de most értünk haza lengyelországból a haverokkal, és a pár perces szünetekkel megszakított, 13 órás 750km-es utat cirka észre se vette a lábam... nagy áldás a tempomat, soha soha többé nem veszek autót nélküle, vagy ha mégis akkor az lesz az első extra ami utólag bekerül <_<

Link to comment
Megosztás:

egy hete olaszországot jártuk meg családdal autópályán G astraval tempomat nélkül, azt hittem leszakad a lábam pár száz km-es szakaszoktól - valszeg az is baj hogy nem ülök benne olyan otthonosan mint a sajátomban, rossz test/lábtartás, etc - de most értünk haza lengyelországból a haverokkal, és a pár perces szünetekkel megszakított, 13 órás 750km-es utat cirka észre se vette a lábam... nagy áldás a tempomat, soha soha többé nem veszek autót nélküle, vagy ha mégis akkor az lesz az első extra ami utólag bekerül <_<

Ilyen hosszú utat nem mentem, de az M0-on is hasznos volt.

Más kérdés, multikormányt a donor autóból le és az újban fel kell tanítani, mint mondjuk a rádiót?

Vagy az simán átrakható csak a CIM-ben kell aktiválni?

Esetleg még máshol is aktiválni kell?

Válaszokat előre köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen hosszú utat nem mentem, de az M0-on is hasznos volt.

Más kérdés, multikormányt a donor autóból le és az újban fel kell tanítani, mint mondjuk a rádiót?

Vagy az simán átrakható csak a CIM-ben kell aktiválni?

Esetleg még máshol is aktiválni kell?

Válaszokat előre köszönöm.

az érd-fehérvár napi munkábajárós vonalon is állandóan használom, nagyon kényelmes ott is...

sztem a kormánytávot nem kell le/feltanítani, mert egy-egy 4-5 eres kábel megy a két kapcsolós nyákhoz, amelyeken nincsen semmi aktív áramkör csak különböző ellenállásokat kapcsolgat... szóval valszeg elég a CIM-nek megmondani utána hogy akkor használja a rádugottat - feltéve hogy a kábelek is a helyükön vannak

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.