Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

30 perce, Cserenkov írta:

Aztán olyan 3000 körül kezd el tolni. Ott már szépen húz.

Amit én vezettem, az kb 2000-től indult meg, nem 3-tól. Ott éreztem határozott ugrást az előtte lévő kvázi szinte semmihez képest. Persze vmennyire alul is gyorsult, csak érzésre volt olyan ott mintha 1-2 mp-ig nem történne semmi. 3000-nél hirtelen nem emlékszem még egy ugrásra ahhoz képest ami 2 környékén volt. Z20LER-nél 4500-nál van még egy érezhető ugrás a gyorsulásban, ott mintha rátenne még egy lapáttal.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, telo írta:

Amit én vezettem, az kb 2000-től indult meg, nem 3-tól. Ott éreztem határozott ugrást az előtte lévő kvázi szinte semmihez képest. Persze vmennyire alul is gyorsult, csak érzésre volt olyan ott mintha 1-2 mp-ig nem történne semmi. 3000-nél hirtelen nem emlékszem még egy ugrásra ahhoz képest ami 2 környékén volt. Z20LER-nél 4500-nál van még egy érezhető ugrás a gyorsulásban, ott mintha rátenne még egy lapáttal.

Lehet hogy nem pont 3000 volt, ahonnan elkezdődött, hanem valahol alatta. Annyira nem figyeltem meg ezen a pár km-en. Elvileg a nyomatékmaximum 2000-4000 között van. A 150 lovat viszont 5000-5600 között adja le.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Cserenkov írta:

Az 5 ajtós már 4,35-től elvihető a legkisebb motorral és legfapadosabb felszereltséggel. Ebben manuális kílma és a legbutább fejegység van, ami egy alap rádió egy kis monokróm LCD-csíkkal, ami talán kisebb mint a TID kijelző volt. Itt sem alap a 8"-os érintőképernyő. Ha már K Astra, akkor az én szemszögemből amiről nem mondanék le az a legokosabb kijelző, a LED-mátrix, és a "suttogó" dízel motor. Akkor nem érezném úgy hogy felszereltségben visszalépés lenne a mostanitól. Sőt! :D

Azt vigye aki akarja. Nekem kombin kívül nem kell más. Ennyire jól pakolható autóm még nem volt.

Na ez az, hogy mire mindezt kiválasztod, 6-7 millió körül jársz.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, Cserenkov said:

Egy új autót nyilván nem befektetési célzattal vesz az ember. Az értékéből a legtöbbet az első néhány évben veszíti, ez kétségtelen. De azt a megállapítást, hogy egy 2 éves K Astra 2 millióba fog kerülni erős túlzásnak tartom. Ha megnézzük a mostani J Astrákat, egy 2014-est, még ha a legfapadosabb felszereltségű is nézzük, nem kapsz meg 2 millióért.

Ki tett olyan megallapitast, hogy egy 2 eves K Astra 2millioba fog kerulni?

Nyilvan nem befektetes, de kerul valamennyibe, amit nem art felmerni. Ha az ar nem szamitana, akkor mindig kineznem az eppen kedvemre valo autot, amit az egy eves szervizre ugy vinnek, hogy az uj mar ott all keszen, azzal eljonnek, a "regit" pedig a szerviz utan adjak el.

De mivel ennyire nem vagyok penzszoro fajta, illetve az autot egyszeruen egy eszkoznek tekintem, amelyiknek nem okvetlenul kell sem a legszebbnek, sem a legujabbnak lennie, mas taktikat valasztok.

Nyilvan egy fapados alapmodell veszit legkevesebbet az ertekebol, viszont ilyet csak az vesz, aki mindenaron uj autot akar, csak annyira nincs penze, hogy valojaban meg a fapadosat sem engedhetne meg maganak.

Amit en vennek, ha vennek, az boven 7 millio folott lenne listaaron, de tegyuk fel, megkapnam 7-ert. Ez garantaltan veszitene 2-3 milliot az ertekebol az elso 2-3 evben, sot, minden bizonnyal tobbet is.

Mivel ezt sokallom, inkabb azt a taktikat valasztom, hogy 2-3 eves autokat veszek, es ha bevalnak, akkor addig hasznalom oket, amig csak lehet.

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Astra555 írta:

Azt vigye aki akarja. Nekem kombin kívül nem kell más. Ennyire jól pakolható autóm még nem volt.

Na ez az, hogy mire mindezt kiválasztod, 6-7 millió körül jársz.

Még szerencse hogy nem vagyunk egyformák, így nem vesznénk össze a kombin. :) Felőlem viheted nyugodtan a kombit, nekem soha nem kéne.

Nem olcsó a K. Amit én konfiguráltattam, 8,1-re jön ki. Ha nagyon kompromisszumot akarok kötni a felszereltséggel, akkor minimálisan 7,2-re le tudom vinni. Ebből jön le az egyéni paramétereimnak megfeleő kedvezményem a listaárból, ami majdnem egy millió + lejön még a mostani autóm ára. A többit kéne csak kp-val rádobni.

 

Akinek új autó vásárlására nincs semmilyen kedvezménye, annak jó taktika a 2-3 éves használt. Ár-érték arányban, ha nincs széthajtva, nem céges autó volt, amibe belenyomnak 3 év alatt is 150.000km-t és huzatják a dolgozók hidegen is, mert nem a sajátja, nem sajnálja, akkor jó taktika lehet ez is. A tesztautókat is az Opelnél 3-4 hónaposan pár ezer km-rel szokták eladni. Egy takarítás, porszívózás után senki meg nem mondja, hogy nem vadonat újonnan rendelted és 1 millióval kapásból olcsóbb. A gyári garancia pedig ugyan úgy megvan rá. Csaba, ne hogy azt hidd, hogy ez nekem nem fordult meg a fejemben. De számoltunk! Tesztautóra elveszik a kedvezményem, mert arra nem jár. Így egy újonnan 7 milliós autó alig 200.000Ft-tal kerülne többe vadonat újonnan, mint a tesztautó. A 7 millióhoz képest nekem ez már nem oszt-nem szororz igazán. :)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

45 minutes ago, kisp113 said:

Egyébként az valamiért nevetségesen kicsi: 2 év.

Viszont erdekes modon a futasteljesitmeny nincs korlatozva, csak ha ki akarod terjeszteni az idotartamot...

Vegulis marketing az egesz, valoszinuleg nem sokan futnak ket ev alatt 100, vagy plane 150ezer kilometert, a nehany kivetelt pedig bevallaljak, mert jol hangzik az, hogy korlatozas nelkul.

Egyebkent en pl. tesztautot nem vennek. mert hiaba uj kinezetre, az pont egy sokszor elinditott, a normalisnal mindenkeppen jobban (raadasul pont ujonnan, hiaba nincs elvileg bejaratas) meghajtott peldany.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, krisztus írta:

 

Na megérkezett,helyrekerült :)

Tök jó. Az enyém is megjött, ehhez képest kicsit lóg, mert én a fejtámlákhoz rögzítettem. Viszont nekem még jó is, hogy öblös, jobban bele tudom hányni a cuccokat. Ez meg teljesen jó, gyári hatású.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎05‎.‎01‎. at 17:18, csaba66 írta:

Amit en vennek, ha vennek, az boven 7 millio folott lenne listaaron, de tegyuk fel, megkapnam 7-ert. Ez garantaltan veszitene 2-3 milliot az ertekebol az elso 2-3 evben, sot, minden bizonnyal tobbet is.

Mivel ezt sokallom, inkabb azt a taktikat valasztom, hogy 2-3 eves autokat veszek, es ha bevalnak, akkor addig hasznalom oket, amig csak lehet.

Ez tényleg jó taktika szerintem is,csak ezekből elég kevés lesz a felhozatal mert kevesen adnak el újonnan 7 milla fölött vett 2-3 éves autót.Az ilyenek a cégesek szoktak lenni,amibe elég sok km belemegy 3 év alatt,de legalább jól bejáratják neked ,így néhány évesen biztos nem lesz már vele gond :)

Viccet félre téve,nehéz lesz ilyent megkimélten találni,ami meg tényleg az azt nem adják majd "olcsón",ha mégis lesz ilyen az hamar elkel a családban vagy ismerősöknél...inkább az 5-6 évesekből lesz majd választék jó áron,azokat már le szokták cserélni újgazdagék is,mégha keveset futottak akkor is,viszont ezek már nehezebben "lenyomozhatók",de ki lehet fogni velük és jóval új ár alatt lesznek.

Új autó vásárláshoz csak annyit füznék hozzá,hogy simán 10%-ot lehet alkudni és sok extrát még pluszban.Az ár ami rá van írva "tájékoztató jellegű" és elég képlékeny szokott lenni...Bőven van haszna rajt a kereskedőnek.Kedvezmény az mindenkinek "jár" még a teszt,vagy bemutató autókra  is csak nyomatékosan kell kérni  :) Amit pedig nem úgy rendelsz meg a kereskedésben,hanem pont van nekik a szalonban azokból lehet a legtöbbet alkudozni....Érdemes várni,mert a szalonban levő jól felszerelt autó nem megy el időben,hamar árleszállítás lesz a vége és minél drágább annál többet tudnak belőle engedni(7 millást  1 millával kevesebbért  biztos megkapod)...azért egyszer az életben ha úgy érzed megengedheted magadnak vegyél új autót,mert aki 4-5 millát szán használt autóra,annak 6-7 is akad az újra,csak hozzá állás kérdése az egész...:)

Azért szerintem ez az 5-7 milla igen sok pénz astrára,túl vannak  árazva.Kíváncsi leszek mennyit adnak el belőlük magánszemélynek....hálóval kell majd fogni a vevőket.

 

Link to comment
Megosztás:

57 minutes ago, banatila said:

azért egyszer az életben ha úgy érzed megengedheted magadnak vegyél új autót,mert aki 4-5 millát szán használt autóra,annak 6-7 is akad az újra,csak hozzá állás kérdése az egész...:)

No latod, ez az, amit meg a te keresedre sem fogok, pedig megtehetnem akar holnap is. Csak eppen minek?

Egyebkent 4-5 milliot sem szanok ra, majd egy villanyautora esetleg. Arrol nem is beszelve, hogy egy ujabb, ertekesebb autot pl. kevesbe szivesen hagy ott az ember akarhol, en pedig hasznalni akarom, nem ilyesmiken filozofalni.

A H Astrat 2010 elejen vettem, pont 3 evesen, az akkori 6.x millios listaar helyett 2.1 millioert. Jo, volt benne 196ezer km, de ez biztosan annyi volt, autopalyan hasznaltak, es csak markaszervizben nyultak hozza. Azota beletettem meg 115ezer kilometert, es ha holnap beloknem a szakadekba, akkor sem buknek annyit rajta, mint ha ujonnan vettem volna.

Ez persze csak annyit jelent, hogy en ezt csinaltam, igy gondolom, stb. Keretik eszrevenni, senkinek sem mondtam olyat, hogy o ugyanigy csinalja, mert siman elviselem, ha valaki maskepp mukodik, mint en.

Amit nehezen turok, az az, amikor objektiven eldontheto dolgokrol meselnek zolsegeket :)

 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, csaba66 írta:

 

A H Astrat 2010 elejen vettem, pont 3 evesen, az akkori 6.x millios listaar helyett 2.1 millioert. Jo, volt benne 196ezer km, de ez biztosan annyi volt, autopalyan hasznaltak, es csak markaszervizben nyultak hozza. Azota beletettem meg 115ezer kilometert, es ha holnap beloknem a szakadekba, akkor sem buknek annyit rajta, mint ha ujonnan vettem volna.

 

 

ez egyértelmű,hogy megérte neked,az új autó vásárlás nem túl jó befektetés.....de pont arról próbáltam írni,hogy pl az akkori 6.x millos listaár csak elméleti ,mert ezeket akkoriban 5 milla alatt is meg lehetett venni cosmo felszereltséggel ha benéztél a szalonba... olyan engedmények voltak  ....enjoy áron is odaadták,csak vigye valaki,lista áron  senki nem vett új autót.(bár még 4.5 milliot vesszük akkor is jól vetted 2.1 ért ez nem vitás)

2004-ben 3.7 milláért vettem 1.6 h cosmot újonnan,pedig 4 millo felett volt lista áron(ennél többet nem is ért sőt még ennyit sem )

ezt a lista árat sosem értettem...talán azért van,hogy oda lehessen írni mellé egyszerre,hogy kedvezményes ár és akkor a kedvezményes árból még kapsz 10% kedvezményt és kb megkapod a vételárat,amibe még extrákat alkudhatsz,szóval valóságban valahogy így lehetett számolni a vételárral

 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, banatila írta:

...ha benéztél a szalonba... olyan engedmények voltak  ....enjoy áron is odaadták,csak vigye valaki,lista áron  senki nem vett új autót.(bár még 4.5 milliot vesszük akkor is jól vetted 2.1 ért ez nem vitás)

2004-ben 3.7 milláért vettem 1.6 h cosmot újonnan,pedig 4 millo felett volt lista áron(ennél többet nem is ért sőt még ennyit sem )

Az enyémet 2005-ben 8 millióért vette az előző tulaj. Azért nem hiszem, hogy akkoriban száz számra sorakozott a raktárkészleten lévő IDS+-os TPMS-es Cosmo Astrák tömkelege a budakeszi Opel szalonban. Főleg úgy, hogy új modellről volt szó, nemrég dobták piacra. A J Astrákat tényleg nagyon ki akarják már szórni, annak ellenére hogy még gyártásban van. Arra eleve még a flottakedvezmény is magasabb, mint a K-ra. 2012 végén, 2013 elején miután leállt a H Astrák gyártása, a szalonokban raktáron maradt H Astrákat tényleg úgy dobták az ember után és akár milliókat is engedtek az árból. Azt én is tapasztaltam.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, banatila írta:

ezt a lista árat sosem értettem...talán azért van,hogy oda lehessen írni mellé egyszerre,hogy kedvezményes ár és akkor a kedvezményes árból még kapsz 10% kedvezményt és kb megkapod a vételárat,amibe még extrákat alkudhatsz,szóval valóságban valahogy így lehetett számolni a vételárral

 

A listaár olyan, mint a vasúti menetrend, ha nem lenne menetrend nem tudnád, hogy késik a vonat; ha nem volna listaár nem tudnád, hogy mennyi kedvezményt kaptál/mennyire vagy ügyes és a szomszédod sem tudná, hogy most jól megy neked.

Ha a fejlesztési költségeket nem számoljuk egy Astra előállítása (anyag+munkadíj) becslésem szerint kb. 8.000€.

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, banatila said:

2004-ben 3.7 milláért vettem 1.6 h cosmot újonnan,pedig 4 millo felett volt lista áron(ennél többet nem is ért sőt még ennyit sem )

ezt a lista árat sosem értettem...talán azért van,hogy oda lehessen írni mellé egyszerre,hogy kedvezményes ár és akkor a kedvezményes árból még kapsz 10% kedvezményt és kb megkapod a vételárat,amibe még extrákat alkudhatsz,szóval valóságban valahogy így lehetett számolni a vételárral

Ha csak a listaarakat nem ertened, nem lenne semmi problema :)

En viszont azt nem ertem (sok mas mellett), hogy ha szerinted sem erte meg anno uj autot venned, akkor most miert ajanlgatod nekem, hogy tegyem azt...

Egyebkent keszpenzert vasarolva messze nem kapsz akkora engedmenyt, mint hitelre, mert az utobbinal lehet jatszani azzal, mit mondanak arnak.

18 minutes ago, kezdőkabriós said:

Ha a fejlesztési költségeket nem számoljuk egy Astra előállítása (anyag+munkadíj) becslésem szerint kb. 8.000€.

Ez nyilvan fugg a felszereltsegtol is, es a fejlesztes plusz egy csomo egyeb dolog is viszi a penzt rendesen. Az autogyartok nem is mindig nyeresegesek, es ahogy hallom, az utobbi idokben a kereskedok is egyre nehezebben elnek meg.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, csaba66 írta:

Ha csak a listaarakat nem ertened, nem lenne semmi problema :)

En viszont azt nem ertem (sok mas mellett), hogy ha szerinted sem erte meg anno uj autot venned, akkor most miert ajanlgatod nekem, hogy tegyem azt...

Egyebkent keszpenzert vasarolva messze nem kapsz akkora engedmenyt, mint hitelre, mert az utobbinal lehet jatszani azzal, mit mondanak arnak.

.

-biztos,hogy sok egyéb dolgot nem értek még nem tagadom....

-Új autót nem azért vettem,mert megérte,hanem mert megtehettem és mert jó érzés volt ....    (de te ezt úgysem érted)

-Nem ajánlom neked,hogy vegyél új autót.Az új autó gyakran elromlik,neked a néhány éves 196 ezret futott jól bejáratott használt autót ajánlom,azzal már tuti nem lesz gond .... :)

-Én kézpénzért is kaptam nem kevés engedményt.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, banatila said:

-biztos,hogy sok egyéb dolgot nem értek még nem tagadom....

-Új autót nem azért vettem,mert megérte,hanem mert megtehettem és mert jó érzés volt ....    (de te ezt úgysem érted)

-Nem ajánlom neked,hogy vegyél új autót.Az új autó gyakran elromlik,neked a néhány éves 196 ezret futott jól bejáratott használt autót ajánlom,azzal már tuti nem lesz gond .... :)

-Én kézpénzért is kaptam nem kevés engedményt.

Megtehetted, jo erzes volt, elkepeszto kedvezmenyt kaptal, eddig teljes sikertortenet. De irtal olyat is, hogy meg ennyit sem ert; ebben veltem apro ellentmondast felfedezni, de be kell lassam, szo sincs ilyesmirol, sot, eppen ellenkezoleg...

Amikor vettem az Astrat, megkerdeztek, kerek-e friss rendszamot, de nem kertem, pedig 10ezerert feszithettem volna egy "uj" autoban... Ugy tunik, en tenyleg abszolut nem vagyok fogekony az ilyesmire :)

Azon viszont tovabbra sem tudok segiteni, ha az elromlasi valoszinuseggel kapcsolatos tenyeket nem vagy hajlando elfogadni. Bizonyara ez is jo erzes, meg is teheted, raadasul akkora a kedvezmeny, hogy egyenesen ingyen van. Mar csak az a kerdes, megeri-e :)

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 04. 10. at 15:54, Cserenkov írta:
On 2016. 04. 30. at 18:16, Cserenkov írta:

Ma voltam K Astrát tesztvezetni. Ez itt talán egy kicsit off téma, de érdekel valakit a tapasztalatom a H Astrával összehasonlítva?

Hát még ha valami komolyabb felszereltségűt próbáltál volna ki.....az biztos tetszett volna neked, ha kütyü fan vagy.....Nekem volt szerencsém egy olyat kipróbálni, amiben Sávelhagyás-érzékelő szenzor volt, meg Követési távolság érzékelő szenzor .....nah...ezzel jól el lehetett "játszani", nagyon élveztem....:)

 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Maybal írta:

Hát még ha valami komolyabb felszereltségűt próbáltál volna ki.....az biztos tetszett volna neked, ha kütyü fan vagy.....Nekem volt szerencsém egy olyat kipróbálni, amiben Sávelhagyás-érzékelő szenzor volt, meg Követési távolság érzékelő szenzor .....nah...ezzel jól el lehetett "játszani", nagyon élveztem....:)

Az nekem is tetszik, hogy megmondod neki, hogy ebben a sávban menjen és még a korményt is ő fordítja be a kanyarban.

Azt sejtheted, hogy felszereltségben a mostaninál nem szeretnék visszalépni. Sőt, ha már autót cserélek és nem kényszerűségből, hanem szabad elhatározásból teszem, akkor azt vallom, hogy az újabb legyen mindenképp jobb mint az előző. Így én sem a Selection felszereltséget nézegetem. ;) Amit konfiguráltattam magamnak és remélhetőleg nem is olyan sok idő múlva meg is tudom venni, az egy Innovation felszereltségű (Opel Eye alapból benne van) + Innováció csomag ( többek között Led-mátrix, Navi900 IntelliLink) + Téli csomag 2, stb. Szóval az sem lesz semmiképp fapados. :) Egyedül amiről le kell mondanom az az AGR ülések. Arra azt mondom, hogy nekem is sok a fél millió felár a "sima", "csak" ülésfűtéses, elektromos gerinctámaszos komfort félbőr ülésekhez képest. :)

A tesztvezetésen sajnos nem lehetett válogatni. Azt vezethettem, ami épp volt.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.