Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Bár feltettem az adás-vétel topicba, de annó én sem sokat látogattam, szóval eladó egy fain Amster könyöklő és az első ablakokra való Heko légterelő. Ha valaki gondolkodott már ezek beszerzésén dobjon egy mail-t!

Tamás

Ez a könyöklő Astra H " típus specifikus", vagy univerzális?

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Valaki tudna segíteni külföldről lett véve az astra h és a navigációhoz és a fedélzeti számítógépet is szeretném magyarosítani..... :lol:

Ha valakinek volt már ilyesmi problémája annak várom segítségét, vagy aki ért hozzá. :lol:

Köszönöm

A BC-t már hallottam, hogy magyarította valaki, de nem olyan egyszerű munka. Kijelzőt szét kell bontani, talán meg egy kis forrasztgatás is kell hozzá, szóval nem feltétlenül 2 perces programozás csak. Navi magyarításról nem tudok, ha gyárilag az Opel nem adott ki ilyet, akkor szerintem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődtem alkatrész után egy cégnél, ahol szükség volt az alvázszámra. Gondolom az alvázszám nem titkos, mert az első ablaküvegen bárki megnézheti. Válaszoltak és megírták az autóm rendszámát is. Ezt meg hogy?

Alvázszámból kideríthető az autó rendszáma?

Vajon Őket ez miért érdekli?

Kell aggódnom?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődtem alkatrész után egy cégnél, ahol szükség volt az alvázszámra. Gondolom az alvázszám nem titkos, mert az első ablaküvegen bárki megnézheti. Válaszoltak és megírták az autóm rendszámát is. Ezt meg hogy?

Alvázszámból kideríthető az autó rendszáma?

Vajon Őket ez miért érdekli?

Kell aggódnom?

Köszi

Ilyen adatokat nem kéne kiadni... :lol: A rendszámot már lehetőleg nem add meg semmi közük hozzá. Az alvázszám kellhet mert vannak néha eltérő dolgok :lol:

Mit keresel írd meg privibe megnézem neked van kedvezményem 40% az egyik cégnél.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen adatokat nem kéne kiadni... :lol: A rendszámot már lehetőleg nem add meg semmi közük hozzá. Az alvázszám kellhet mert vannak néha eltérő dolgok :lol:

Mit keresel írd meg privibe megnézem neked van kedvezményem 40% az egyik cégnél.

A rendszámomat NEM ADTAM MEG.

Maximum, ha elmegyek bárhova alkatrészért, kinéznek az ablakon és megnézik a rendszámot.

Azt nem értem, hogy hogyan tudták kideríteni alvázszám után az autó rendszámát.

Ezt bárki megteheti? Honnan jutnak hozzá ilyen adatokhoz?

Létezik valamilyen adatbázis, ahonnan bizonyos cégek ezeket az adatokat lehívhatják?

Link to comment
Megosztás:

A rendszámomat NEM ADTAM MEG.

Maximum, ha elmegyek bárhova alkatrészért, kinéznek az ablakon és megnézik a rendszámot.

Azt nem értem, hogy hogyan tudták kideríteni alvázszám után az autó rendszámát.

Ezt bárki megteheti? Honnan jutnak hozzá ilyen adatokhoz?

Létezik valamilyen adatbázis, ahonnan bizonyos cégek ezeket az adatokat lehívhatják?

Ha barki nem is, de nem olyan bonyolult, es van tobb ilyen adatbazis is. A legegyszerubb az, amelyikbol a markakereskedok dolgoznak - ha eladnak egy uj autot, bekerulnek ezek az adatok.

Link to comment
Megosztás:

A rendszámomat NEM ADTAM MEG.

Maximum, ha elmegyek bárhova alkatrészért, kinéznek az ablakon és megnézik a rendszámot.

Azt nem értem, hogy hogyan tudták kideríteni alvázszám után az autó rendszámát.

Ezt bárki megteheti? Honnan jutnak hozzá ilyen adatokhoz?

Létezik valamilyen adatbázis, ahonnan bizonyos cégek ezeket az adatokat lehívhatják?

Szia!

Létezik egy számítógépes Opel nyilvántartás, amelyben szerepel az összes forgalomba állított Opel. Ez az OPEL EPC, vagyis az OPEL ELECTRONIC PARTS CATALOG. Amennyire én tudom, benne van az alvázszám, motorszám, gyártási év, hónap, teljes felszereltség és még sok minden. Ez a program (gondolom én) minden szervízben, esetleg alkatrészkereskedésnél fellelhető, a neten olvastam, hogy legálisan kapható (ezek szerint feketén is előfordulhat).

Ez a program nagy segítségemre volt, amikor újra kíváncsi lettem az autóm teljes gyári felszereltségére. (Ugyanis a nevezett listát az újonnan vásárolt autó mellé ((későbbi kérésre)) sem kaptam meg a márkakereskedésben, sőt az e-mailban feltett kérdésemre sem válaszoltak . Az Opel Hungária viszont alvázszám alapján nagyon hamar megküldte a listát, angolul. A műszaki angollal nem sokra mentem, ezért itt a fórumon kértem segítséget, és hamar megkaptam a választ az alvázsszám alapján. A válaszban szerepelt a rendszám, motorszám teljes felszereltség magyarul.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Létezik egy számítógépes Opel nyilvántartás, amelyben szerepel az összes forgalomba állított Opel. Ez az OPEL EPC, vagyis az OPEL ELECTRONIC PARTS CATALOG. Amennyire én tudom, benne van az alvázszám, motorszám, gyártási év, hónap, teljes felszereltség és még sok minden. Ez a program (gondolom én) minden szervízben, esetleg alkatrészkereskedésnél fellelhető, a neten olvastam, hogy legálisan kapható (ezek szerint feketén is előfordulhat).

Ez a program nagy segítségemre volt, amikor újra kíváncsi lettem az autóm teljes gyári felszereltségére. (Ugyanis a nevezett listát az újonnan vásárolt autó mellé ((későbbi kérésre)) sem kaptam meg a márkakereskedésben, sőt az e-mailban feltett kérdésemre sem válaszoltak . Az Opel Hungária viszont alvázszám alapján nagyon hamar megküldte a listát, angolul. A műszaki angollal nem sokra mentem, ezért itt a fórumon kértem segítséget, és hamar megkaptam a választ az alvázsszám alapján. A válaszban szerepelt a rendszám, motorszám teljes felszereltség magyarul.

benkoa

Köszönöm a válaszod.

Link to comment
Megosztás:

A márkakereskedő OK, azzal én is tisztában vagyok.

De egy webáruház? :lol:

Na, mindegy.

Ha a netről letöltöd az EPC4 programot és abba bepötyögöd az alvázszámot, az is ki fogja dobni a rendszámodat. Egyébként fölösleges kiakadni, hogy tudnának visszaélni a rendszámoddal. Ennyi erővel menet közben is letakarhatnád, nehogy valaki leolvassa. Mondjuk a traffipax ellen hatékony volna. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A navihoz van magyarítás, upgrade lemezzel csinálják, max 20 perc, és nem kell se kiszedni, se szétszedni semmit. Itt a fórumon keresd hellrc5 kollégát (akár mondhatod is neki, hogy én küldtelek). Legutóbb 16 eFt volt a magyarítás, és ebben benne van a 2007.10.10-es legutolsó frissítés is.

A BC-t pedig, ahogy előttem is írták, csak bontással lehet magyarítani, ott azt hiszem 10 eFt/menüpont a tarifa. Ilyet thotzoltan kolléga csináltatott az autóján (vagy csak tervezte, na most nem emlékszem).

A BC-t már hallottam, hogy magyarította valaki, de nem olyan egyszerű munka. Kijelzőt szét kell bontani, talán meg egy kis forrasztgatás is kell hozzá, szóval nem feltétlenül 2 perces programozás csak. Navi magyarításról nem tudok, ha gyárilag az Opel nem adott ki ilyet, akkor szerintem nincs.
Link to comment
Megosztás:

Udv

A sárvédő műanyag boritás mivel van rögzítve mert látok ott valamiféle műanyag sapkákat mintha azzal lenne rögzítve, meg vannak csavarok is de nem tom hogy azt a műanyag félét le lehet pattintani vagy az tartsa az egészet?

mert az egyik oldalon kissé mozog az alsó rész nekem

Link to comment
Megosztás:

Udv

A sárvédő műanyag boritás mivel van rögzítve mert látok ott valamiféle műanyag sapkákat mintha azzal lenne rögzítve, meg vannak csavarok is de nem tom hogy azt a műanyag félét le lehet pattintani vagy az tartsa az egészet?

mert az egyik oldalon kissé mozog az alsó rész nekem

Az egy műanyag patent, amit úgy tudsz kivenni, hogy benyomod a közepét és utána ki tudod venni a patentot. Ha szerencséd van akkor megtalálod a dobbetét mögött a patent belsejét amit benyomtál és akkor újra vissza tudod tenni, ha nem, akkor új megy vissza.

Link to comment
Megosztás:

Az egy műanyag patent, amit úgy tudsz kivenni, hogy benyomod a közepét és utána ki tudod venni a patentot. Ha szerencséd van akkor megtalálod a dobbetét mögött a patent belsejét amit benyomtál és akkor újra vissza tudod tenni, ha nem, akkor új megy vissza.

Köszi hát látom el leszek vele egy kis időre :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Ami elől található ablak lemosó tartály az a hátsónak is a tartálya ??

Hogy a f@szomba lehet folyamatosan ablakot törölni, mert én akármennyire rángatom a kart az istenért se akar törölni, csak egyszer amikor lenyomom !?? Elméletileg van benne esőszenzor is, az hogy működik, valamit állítani kell rajta ??

köszi

Link to comment
Megosztás:

Ami elől található ablak lemosó tartály az a hátsónak is a tartálya ??

Hogy a f@szomba lehet folyamatosan ablakot törölni, mert én akármennyire rángatom a kart az istenért se akar törölni, csak egyszer amikor lenyomom !?? Elméletileg van benne esőszenzor is, az hogy működik, valamit állítani kell rajta ??

köszi

1 tartály van.lefelé nyomod akkor 1et töröl, felfelé ha nyomod akkor szakaszosan(állítható intervallum)még 1 felfelé folyamatos még 1 felfelé gyors folyamatos.esőszenzor meg én vagyok :D nem tudom a beállítását

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Esőérzékelő: egyet felfelé nyomod a kart. Amelyikben esőérzékelő van, abban nincs szakaszos funkció. Amelyikben a szakaszos van, ott a törlések közti időt lehet állítani. Alapból 6 mp, de ha először lefelé nyomod (ekkor töröl egyet) és a szükséges idő múlva (max. kb.: 15-20 mp) egyet felfelé, akkor az eltelt időt tárolja a gyújtás levételéig.

Üdv: Laci

1 tartály van.lefelé nyomod akkor 1et töröl, felfelé ha nyomod akkor szakaszosan(állítható intervallum)még 1 felfelé folyamatos még 1 felfelé gyors folyamatos.esőszenzor meg én vagyok :D nem tudom a beállítását
Link to comment
Megosztás:

Nekem indulkáskor kiírja mindíg ezt a "level coolant" vagy mit, már utána néztem hogy valamelyik folyadékszintem alacson, és ezért írja ki ! Honnan tudom meg hogy hány fokos a hűtővizem ??

köszi

Lehet kapni mérőműszert. (legutóbb még az auchanban is láttam pár ezer forintért).

Nekem pont tegnap mondták meg műszaki után Opel Heringék (Gyöngyös), hogy 25 fokos.

Link to comment
Megosztás:

Nekem indulkáskor kiírja mindíg ezt a "level coolant" vagy mit, már utána néztem hogy valamelyik folyadékszintem alacson, és ezért írja ki ! Honnan tudom meg hogy hány fokos a hűtővizem ??

köszi

ha hőfokra gondolsz akkor bc menüben ha fagyáspontra akkor benzinkúton segítenek a kutasok jól csengő apróért vagy ha gondolod jól recsegő papírért vagy akár ingyé is:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.