Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Szia!

Tényleg elég "babrás" volt megkeresni, de tessék, itt van. Bemásoltam.

'benkoa', on 27 Jan 2013 - 1:45 PM, said:snapback.png

Helló.
Én túl vagyok rajta.
Az akkusarut kösd le, várj 15-20 percet.
Közben csavarozd ki az üléseket rögzítő tőcsavarokat a sín hátsó részénél)
Húzd ki az ülést hátrafelé a sínből, majd billentsd az ülést hátrafelé, és oldd ki az ülés alatti széles csatlakozót. (övfeszítő, oldallégzsák, plusz ha van ülésfűtés és súlyérzékelő vezetéke megy bele).
Ehhez először el kell tolni a csatlakozó szélén lévő piros nyelvet, utána könnyen szétjön a két elem.

Az üléshuzat rögzítése után ugyanezt végezd el fordítva.
Legvégül kösd vissza az akkut.
Ha jó a csatlakozás, nem lesz semmilyen hibajel.

Jó munkát!

Üdvözlök Mindenkit!

A két első ülést szeretném kiszerelni az autóból, mert a felrakott üléshuzatot nem tudom megfelelően rögzíteni, (már egy éve). Mindíg összegyűrődik.
Aki már csinált ilyet, (ülés kiszerelést) kérem, hogy írja meg nekem, mert nem szeretnék semmi bajt csinálni magamnak.

Különösen arra lennék kíváncsi, hogy az akkusarut le kell-e kötni, vagy az ülés légzsákokkal, csatlakozóikkal kell-e valamit csinálni?
Az ülést ki tudom csavarozni.

Köszönettel:benkoa

Link to comment
Megosztás:

A váltóhoz fújhatok szilikont? Ma kiszedtem a rudazatot, de nem nagyon van már rajta zsír. Sőt, egy részét le is töröltem:\.

3 órát szenvedtem a váltószoknya kicserélésével, vicc volt...Nem sikerült le szednem a gombot.

Fúúú, az tényleg kemény. Én is nem rég estem túl rajta, de sikerült. Én zsírba raktam, de szerintem a szilikonzsír is megteszi.

Link to comment
Megosztás:

Fúúú, az tényleg kemény. Én is nem rég estem túl rajta, de sikerült. Én zsírba raktam, de szerintem a szilikonzsír is megteszi.

És ti hogy szedtétek le a váltószonyát?

Nekem is cserélni kellene. Tdtommal a váltó "feje" nem leszedhető, rá van öntve a fémre.

Így gondolom csak lefelé lehet cserélni.

Link to comment
Megosztás:

És ti hogy szedtétek le a váltószonyát?

Nekem is cserélni kellene. Tdtommal a váltó "feje" nem leszedhető, rá van öntve a fémre.

Így gondolom csak lefelé lehet cserélni.

Fölhúzod a krómos reteszelőt, amit hátramenetnél szoktál és kis mozdulatokkal elkezded jobbra-balra forgatni a váltógombot, közben húzod felfelé. Ez az elmélet. Nekem így nem jött le, ki kellett szednem kompletten a kulisszát, azt szétszedtem és satuba befogva két kézzel nagy nehezen lejött.

Link to comment
Megosztás:

Fölhúzod a krómos reteszelőt, amit hátramenetnél szoktál és kis mozdulatokkal elkezded jobbra-balra forgatni a váltógombot, közben húzod felfelé. Ez az elmélet. Nekem így nem jött le, ki kellett szednem kompletten a kulisszát, azt szétszedtem és satuba befogva két kézzel nagy nehezen lejött.

Köszi, ezt megpróbálom.

Én úgy tudtam rá van sajtolva és nem lehet leszedni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, ezt megpróbálom.

Én úgy tudtam rá van sajtolva és nem lehet leszedni.

Na megnéztem én is ezt a váltógombot.

Akár hogy húzom, forgatnám, stb. de meg se mozdul.

Továbbra is úgy tűnik, hogy rá van az sajtolva úgy, hogy nem lehet egyszerűen földi halandónak azt leszednie.

Link to comment
Megosztás:

Na megnéztem én is ezt a váltógombot.

Akár hogy húzom, forgatnám, stb. de meg se mozdul.

Továbbra is úgy tűnik, hogy rá van az sajtolva úgy, hogy nem lehet egyszerűen földi halandónak azt leszednie.

Nekem se jött le. Külföldi fórumokon is jártak így. Onnan vettem az ötletet, hogy vágjam meg a váltószoknyát a varrás mentén, minden oldalon, addig míg fel nem megy a szoknya. Útána szóltam a Nagyinak:), hogy varja össze. Bár ez már felesleges volt, mert az a része úgysem látszik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem se jött le. Külföldi fórumokon is jártak így. Onnan vettem az ötletet, hogy vágjam meg a váltószoknyát a varrás mentén, minden oldalon, addig míg fel nem megy a szoknya. Útána szóltam a Nagyinak:), hogy varja össze. Bár ez már felesleges volt, mert az a része úgysem látszik.

Nekem se jött le, de én nem nyugodtam bele, darabokra szedtem, befogtam satuba és szépen letekertem.

Elvileg így kellene, ahogy ez az ember csinálja:

És így kell cserélni a szoknyát:

Jó munkát!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Meglévő riasztó és váltókarzár mellé, milyen megbízható indításgátlót, rablásgátlót érdemes beszereltetni ?

Csak a Pajzs ér valamit ?

Ezt korábban már egy kicsit kiveséztük valahol. Érdemes egy kártyás indításgátlót beszerelni (kártya nélkül nem indul, ha meg járó motornál eltávolodik az autótól, akkor leáll 2 percen belül), esetleg jobbfajta váltózárat.Casco azért mindenképpen legyen rajta.

Meg az sem gond, ha van egy mobiltelefon elrejtve az autóban valahol. Röviddel a lopás után cellainfó alapján sikerülhet megtalálni.

Esetleg egy rejtett kapcsoló is gondot tud okozni. Ha pedig többet szánsz rá, vannak havidíjas szolgáltatások is,amivel bármikor nyomon tudod követni az autót, esetleg ha riaszt, vagy indítják, sms-t küld a telefonodra.

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen kell hozzá havidíjas szolgáltatás, külön is lehet ilyen eszközöket venni. Felhívod, és elküldi SMS-ben a koordinátákat, stb. 15-20 ezer forint körül láttam külföldről postával. Viszont ha elég felkészültek, akkor simán blokkolják egy 25 ezer forint körüli eszközzel, szóval nem érdemes nagy betűkkel reklámozni az ablakon a GPS-t.

A telefonos megoldás tetszik. Egyszer reggel a Rendőrség ébresztett, mivel elég közel rejtettek el egy mobilt. Kicsit meglepődtem :D

Volt, hogy pont egy Astrával bukott meg a banda,mert nem gondolták volna, hogy van benne GPS.:-)

Egyébként van olyan rendszer is, ami akkor is riaszt, ha elmegy a térerő.

Olyan is volt, hogy pont a kocsiban lévőtelefon miatt találták meg az autót, amit éppen pihentettek.

Link to comment
Megosztás:

Volt, hogy pont egy Astrával bukott meg a banda,mert nem gondolták volna, hogy van benne GPS.:-)

Egyébként van olyan rendszer is, ami akkor is riaszt, ha elmegy a térerő.

Olyan is volt, hogy pont a kocsiban lévőtelefon miatt találták meg az autót, amit éppen pihentettek.

A GPS szerintem annyiból nem jó, hogy egy garázsos pihentetésnél (pl. IKEA parkoló) már elmegy a jel. A telefonhoz meg van a gyufásdoboznyi zavaró elektronika. De gondolom ezeket nem pont Neked kell elmondani, hisz' ismered ezeket.

Szóval, ha komolyan gondolják, akkor úgyis eltudják vinni. Bár a minap egy FB-os "küldj be egy fotót az autómról" akció során pont megtaláltak egy valamelyik pesti utcában pihentetett autót. :) Úgyhogy végül is jók ezek a megoldások, legalább adsz egy esélyt magadnak.

Egyébként ha ellopják az autót, akkor a rendőrség rákeres egy megadott mobil pozíciójára? Azt hittem azt már csak nagyobb ügynél (pl. gyilkosság) vethetik be!?

Link to comment
Megosztás:

A GPS szerintem annyiból nem jó, hogy egy garázsos pihentetésnél (pl. IKEA parkoló) már elmegy a jel. A telefonhoz meg van a gyufásdoboznyi zavaró elektronika. De gondolom ezeket nem pont Neked kell elmondani, hisz' ismered ezeket.

Szóval, ha komolyan gondolják, akkor úgyis eltudják vinni. Bár a minap egy FB-os "küldj be egy fotót az autómról" akció során pont megtaláltak egy valamelyik pesti utcában pihentetett autót. :) Úgyhogy végül is jók ezek a megoldások, legalább adsz egy esélyt magadnak.

Egyébként ha ellopják az autót, akkor a rendőrség rákeres egy megadott mobil pozíciójára? Azt hittem azt már csak nagyobb ügynél (pl. gyilkosság) vethetik be!?

A fejlettebb GPS rendszerek, ha elmegy a jel, egy idő után szabotázsnak jelzik a dolgot, ezért jobb az előfizetéses,mert ott megmarad az utolsó pozíció. Ráadásul azért pihentetik, mert nem biztosak abban, hogy van e ilyen jellegű védelem az autóban. Így, ha van, akkor max. az autót bukják. Ha meg pár nap múlva is ott van, akkor tuti a dolog. Bár mostanában pár óra alatt szétkapják az autót.

Ha jelzed, hogy van az ellopott autóban egy bekapcsolt mobil, csak akarás kérdése és a szolgáltatótól le tudják kérni a cellainfót. Ez még elég nagy terület némely esetben, de azért van esély a megtalálásra.

http://totalcar.hu/kozosseg/rsvptc/2010/05/02/het_ora_alatt_meglett_a_lopott_bmw/

Link to comment
Megosztás:

Nekem se jött le, de én nem nyugodtam bele, darabokra szedtem, befogtam satuba és szépen letekertem.

Elvileg így kellene, ahogy ez az ember csinálja:

...

És így kell cserélni a szoknyát:

...

Jó munkát!

Köszi! Jó ez a két video.

Kár, hogy nálam nem működik. Sőt kipróbáltam egy másik vason is, arról sem lehetett levenni.

Link to comment
Megosztás:

A telefonos megoldás tetszik. Egyszer reggel a Rendőrség ébresztett, mivel elég közel rejtettek el egy mobilt. Kicsit meglepődtem :D

Nem tartozik szorosan a témához, de hasonló rendőrségi sztori velem is volt.

Egyszer, pár éve hajnali 5-kor rendőrök ébresztettek. Kerestek valakit. Az illető felesége találomra bediktált nekik egy címet, hogy ott találják a férjét. Pechemre az én címem volt.

Azt hitték én vagyok, akit keresnek. :)

Nem azt mondom, hogy kommandósok törték rám az ajtót és leteperve megbilincseltek, de akkor is fura volt hogy hajnalban 7-8 rendőr áll a kapumban én meg pizsamában igazolhatom magam, hogy nem az vagyok, akit keresnek. :)

De volt már az adóhatósággal is ilyen történetem. Jöttek, hogy nem fizettem be X millió adót, ezért jöttek ingóságokat, gépkocsit, stb-t lefoglalni.

Már épp kezdték volna a lakásban összerámolni a cuccokat, mire végre sikerült tisztázni, hogy elnézték a címet. Aztán elvörösödve buzgón elnézést kérve másodpercek alatt elhúzták a csíkot.

Aztán volt olyan is, hogy egy ismeretlen szám felhívott a mobilomon. Felvettem. Valami zagyva történetet adott elő, hogy X.Y.-tól kapta meg a számomat, mert állítólag én tudom, hogy lehet gyorsan elpasszolni 500 liter lopott gázolajat. Mikor mondtam hogy téves hívás, semmi közöm a gázolajhoz, még az illető erősködött, hogy de-de nyugodjak meg nem a rendőrségtől akarnak lecsekkolni, ő tudja hogy én el tudnám passzolni.

Már kezdtem azt hinni hogy valamelyik ismerősöm szívat, mert annyira abszurd volt ez az egész telefonhívás. Aztán az illető csak rájött, hogy nem az vagyok, akit keresett és egyszer csak lecsapta a telefont.

De hogy a témához is hozzá szóljak, Astra555 kolléga már korábban is említette nekem privátban ezt a mobilos, cellainformációs trükköt.

Ezzel csak egy bibi lehet, ha pont a legrosszabbkor merül le a mobil. Nem szabad elfelejteni időnként rendszeresen töltögetni. És persze a szivargyújtón sem hagyható, mert egyből kiszúrják.

Link to comment
Megosztás:

De hogy a témához is hozzá szóljak, Astra555 kolléga már korábban is említette nekem privátban ezt a mobilos, cellainformációs trükköt.

Ezzel csak egy bibi lehet, ha pont a legrosszabbkor merül le a mobil. Nem szabad elfelejteni időnként rendszeresen töltögetni. És persze a szivargyújtón sem hagyható, mert egyből kiszúrják.

Én a Vodafone-t javaslom, de nem mondom meg miért. :-) Szóval ennek a hátránya, hogy ha garázsban pihentetik a verdát, akkor sajnos nem lesz már meg. Egyébként tegnap utána kérdeztem. A lényeg, hogy lehet kapni GPS trackert, ami már méter pontosan be tudja határolni az autó helyét. Természetesen ehhez kell valamiféle szolgáltató is. Létezik olyan is, amivel sms küldésével leállítható az autó.

Amivel pedig ki lehet küszöbölni az árnyékolást: van már olyan rendszer aminél, ha elmegy a térerő, akkor pár percen belül blokkolja az autót. Természetesen műszaki hiba, vagy rendszerprobléma esetén a tulajdonos akár menet közben is ki tudja iktatni, hogy ne álljon le alatta az autó. Szóval ez nem rossz dolog.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap cseréltem Caravanon csomagtérajtó teleszkópot. Ha esetleg csak A Vectrához találtok, vagy az olcsóbb, ugyanolyan jó az is, ennek is az volt a címkéjén, hogy ahhoz való, de a Caravanhoz is perfekt. Kicsit szokni kell még, hogy egyből felcsapja az ajtót, és nem olyan egyszerű visszacsukni :D

Már én is cseréltem, mert gyenge volt az egyik oldali, úgy kellett kézzel segíteni a nyílást.

Egyet akartam venni, de rábeszélt mindkettőre az eladó, mert ha csak egyet cserélek, akkor az új

fogja átvenni az egész terhet, ami igaz is.

No kicseréltem mindkettőt, de ezek meg az erősebbek, 570 Nm-es, nem a 310 Nm-es teleszkópok.

Szó szerint felbszta a csomagtér ajtót, úgy, hogy a kocsi hátulja meg is emelkedett egy kicsit egy pillanatra.

Így csak a gyengét cseréltem, hadd fáradjon kicsit, majd cserélem a másikat is. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap cseréltem Caravanon csomagtérajtó teleszkópot. Ha esetleg csak A Vectrához találtok, vagy az olcsóbb, ugyanolyan jó az is, ennek is az volt a címkéjén, hogy ahhoz való, de a Caravanhoz is perfekt. Kicsit szokni kell még, hogy egyből felcsapja az ajtót, és nem olyan egyszerű visszacsukni :D

Mennyiért vetted? Nekem már meg kell tartanom az alsó 1/3-nál a fedelet, úgy lecsapódna, elfáradt. Hol a legolcsóbb ilyet venni?

Akkor én is csak az egyiket cserélném és az erősebbet venném, gondolom, az olcsóbb, mint a 2 gyengébb...

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért vetted? Nekem már meg kell tartanom az alsó 1/3-nál a fedelet, úgy lecsapódna, elfáradt. Hol a legolcsóbb ilyet venni?

Akkor én is csak az egyiket cserélném és az erősebbet venném, gondolom, az olcsóbb, mint a 2 gyengébb...

Helló!

Lángnál 4000Ft/db.

http://webshop.langauto.hu/List.aspx?G&18079&9900059&9900155&9902392&-1&-1&-1&~/frmCarBrowser.aspx?IGCB|11|4|7|3

Biztos van olcsóbb, én Unixnál vettem kettőt 6000ért kedvezménnyel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.