Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Ti milyen gyakran cseréltek ablaktörlő lapátokat és milyenre?

Nekem gyári van, de már 3 éve ez van az autón. A múltkori intenzív eső alkalmával kicsit már hártyásan törölt. Lehet hogy már csereérett?

A gyári nem olcsó, de múltkor láttam Hella márkát fele áron. Az milyen lehet?

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen gyakran cseréltek ablaktörlő lapátokat és milyenre?

Nekem gyári van, de már 3 éve ez van az autón. A múltkori intenzív eső alkalmával kicsit már hártyásan törölt. Lehet hogy már csereérett?

A gyári nem olcsó, de múltkor láttam Hella márkát fele áron. Az milyen lehet?

Nekem Valeo van. Elégedett vagyok vele. Egyszer már cseréltem az egy év alatt, mert ellopták.

Az a baj, hogy nagyon könnyen levehető. Csak elfordítom és lehúzom. Nincs erre, valami megoldás?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia! Én ukrajnában vettem rá valami ismeretlent, az elsö pár került 3000 ft-ba de tökéletesen töröl!

Ti milyen gyakran cseréltek ablaktörlő lapátokat és milyenre?

Nekem gyári van, de már 3 éve ez van az autón. A múltkori intenzív eső alkalmával kicsit már hártyásan törölt. Lehet hogy már csereérett?

A gyári nem olcsó, de múltkor láttam Hella márkát fele áron. Az milyen lehet?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat. A gyárinak nem tudjátok mi az alkatrésszáma? Talán valami ...26 a vége így rémlik. Kicsit körülnéznék most hol mennyi.

Szerk.: más meg is van: 1272326

Ha már sokan megírták a tapasztalatokat, akkor megírom én is. A Valeo nálam egy évet bírt, igaz télen a ráfagyott hó sokat rontott az állapotán, azért cseréltem mert már nagyon csíkosan törölt. Már 3 éve Bosch van rajta és még mindég jó, nem kell lecserélni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti milyen gyakran cseréltek ablaktörlő lapátokat és milyenre?

Nekem gyári van, de már 3 éve ez van az autón. A múltkori intenzív eső alkalmával kicsit már hártyásan törölt. Lehet hogy már csereérett?

A gyári nem olcsó, de múltkor láttam Hella márkát fele áron. Az milyen lehet?

Hali. Én lekezeltettem a szélvédőt egy nano "vacakkal", azóta nem használom az ablaktörlőt, csak 1x-1x, 50 km/h alatt. 50km/h-tól a vízcseppek maguktól "legurulnak" a szélvédőről....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha már sokan megírták a tapasztalatokat, akkor megírom én is. A Valeo nálam egy évet bírt, igaz télen a ráfagyott hó sokat rontott az állapotán, azért cseréltem mert már nagyon csíkosan törölt. Már 3 éve Bosch van rajta és még mindég jó, nem kell lecserélni.

Nekem is bosch van 2 éve, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hali. Én lekezeltettem a szélvédőt egy nano "vacakkal", azóta nem használom az ablaktörlőt, csak 1x-1x, 50 km/h alatt. 50km/h-tól a vízcseppek maguktól "legurulnak" a szélvédőről....

Ez pontosan micsoda? Tudsz valami linket mondani, ahol leírják? Mibe fáj egy ilyen és meddig hatékony?

Link to comment
Megosztás:

Ha már sokan megírták a tapasztalatokat, akkor megírom én is. A Valeo nálam egy évet bírt, igaz télen a ráfagyott hó sokat rontott az állapotán, azért cseréltem mert már nagyon csíkosan törölt. Már 3 éve Bosch van rajta és még mindég jó, nem kell lecserélni.

Hali!

Csatlakozom! Nekem is Bosch Aero Twin van, majd két éve. De mivel nagyon rossz a szélvédőm, a vezető oldali most kezdett el csíkozni.

Szerintem nekem is kezelve volt a szélvédőm, mert mikor megvettem, nem tűntek fel az apró karcok, milliónyi, meg a bal első lámpámon is előtűnt olyan karc ami nem volt látható előtte. Valahol olvastam,hogy lehet ilyet rendelni, és otthon is meg lehet csinálni. Én is gondolkodom rajta, mielőtt cseréltetem a szélvédőm.

Ha használt valaki injektor tisztítót és, javított valamit az autóján, akkor megírhatná a tapasztalatait, meg a típust. Köszi!

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ti milyen gyakran cseréltek ablaktörlő lapátokat és milyenre?

Nekem gyári van, de már 3 éve ez van az autón. A múltkori intenzív eső alkalmával kicsit már hártyásan törölt. Lehet hogy már csereérett?

A gyári nem olcsó, de múltkor láttam Hella márkát fele áron. Az milyen lehet?

Nekem 5 évig bírta a gyári, most Bosch Aerotwin van fent.

Teljesen meg vagyok vele elégedve, lehet még jobb, mint a gyári.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem 5 évig bírta a gyári, most Bosch Aerotwin van fent.

Teljesen meg vagyok vele elégedve, lehet még jobb, mint a gyári.

Ezek az évek nekem nagyon soknak tűnnek. Nekem valeo-k szoktak lenni, de egy évnél többet még sosem bírtak. Nagony hamar csíkozni kezdenek. Lehet, hogy a szélvédőm nagyon karcos??

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Csatlakozom! Nekem is Bosch Aero Twin van, majd két éve. De mivel nagyon rossz a szélvédőm, a vezető oldali most kezdett el csíkozni.

Szerintem nekem is kezelve volt a szélvédőm, mert mikor megvettem, nem tűntek fel az apró karcok, milliónyi, meg a bal első lámpámon is előtűnt olyan karc ami nem volt látható előtte. Valahol olvastam,hogy lehet ilyet rendelni, és otthon is meg lehet csinálni. Én is gondolkodom rajta, mielőtt cseréltetem a szélvédőm.

Ha használt valaki injektor tisztítót és, javított valamit az autóján, akkor megírhatná a tapasztalatait, meg a típust. Köszi!

Üdv!

Én használok. Használtam már STP-t is, mert viszonylag olcsó és sok helyen beszerezhető, meg Pro-tec adalékokat is.

Különbséget nem igazán veszek észre, aminek nem tudom, hogy örülnöm kéne-e hogy előtte sem voltak vészes lerakódások az injektoron és az üzemanyagrendszerben, vagy sem, mert esetleg nem is tisztított.

Mindenesetre a lelkiismeretem megnyugtatom vele. A motor dinamikájával sincsenek különösebb gondjaim.

Ablaktörlő ügyben körülnéztem.

Gyári GM kedvezményesen 9500 Ft.

Bosch árban valamivel de nem olyan sokkal olcsóbb 7500.

Hella 5000.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal túl vagyok az autóval az első saját műszaki vizsgán. Persze, nem nagy dolog ez, bár azért rezegtem, mert ugye nincs benne részecskeszűrő, így nem tudtam milyen károsanyag szintet produkál, illetve néha világít a "kulcsos autó" lámpa. Bár a hidegebb évszakban egyszer sem villan, be csak tavasztól őszig random módon.

A papíron csak ennyi van: Mért "K" érték: 0,37, Rendeleti "K" érték: 1,5. Sajnos más értéket nincs az adatlapon.

A lényeg, hogy 2 évig ismét semmi gondom. Aki esetleg emiatt problémázik a DPF kivételével, elgondolkodhat a dolgon.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az évek nekem nagyon soknak tűnnek. Nekem valeo-k szoktak lenni, de egy évnél többet még sosem bírtak. Nagony hamar csíkozni kezdenek. Lehet, hogy a szélvédőm nagyon karcos??

Nekem a gyári 6,5 évig volt fent, bár az igaz, hogy az utolsó fél évben már csíkosan törölt. :)

A Bosch több, mint 2 éve van fent (lassan 2,5) és még gyönyörűen töröl.

Link to comment
Megosztás:

Na, végül megrendeltem én is a Bosch-t olyan jó véleményeket írtatok róla, hogy meggyőztetek. :)

Találtam 7100Ft-ért a párt.

Hogy néz ki a csíkozás? Nálam csak mikor a döglött bogarakat törli és nem kap a sarkokban elég jó fajta borároldós szélvédőmosót, azt húzza el eleinte csíkosan.

Engem igazán csak az zavart már, hogy olyan hártyásan töröl, mintha zsíros lenne az üveg. Pedig nem az. Utána ahogy elkezdi szárítani a vizet a menetszél, gyönyörűen kitisztul. Sötétben intenzívebb esőben elég zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Ezek az évek nekem nagyon soknak tűnnek. Nekem valeo-k szoktak lenni, de egy évnél többet még sosem bírtak. Nagony hamar csíkozni kezdenek. Lehet, hogy a szélvédőm nagyon karcos??

Nekem semmilyen kar sincs a szélvédőn, pedig sokan panaszkodtak már, hogy nagyon karcolódik az Astra szélvédője.

Gondolom használattól is függ, de nekem a Bosch bevált.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mai nappal túl vagyok az autóval az első saját műszaki vizsgán. Persze, nem nagy dolog ez, bár azért rezegtem, mert ugye nincs benne részecskeszűrő, így nem tudtam milyen károsanyag szintet produkál, illetve néha világít a "kulcsos autó" lámpa. Bár a hidegebb évszakban egyszer sem villan, be csak tavasztól őszig random módon.

A papíron csak ennyi van: Mért "K" érték: 0,37, Rendeleti "K" érték: 1,5. Sajnos más értéket nincs az adatlapon.

A lényeg, hogy 2 évig ismét semmi gondom. Aki esetleg emiatt problémázik a DPF kivételével, elgondolkodhat a dolgon.

Üdv mindenkinek!

A múlt hónap végén volt az enyém is vizsgán, a "K" 0,14 részecskeszűrővel. De, mivel régóta tervezem a szűrő eltávolítását,

úgy gondoltam ez a megfelelő alkalom! Találtam embert, aki kikódolta. (denso vezérlő, ezért nem egyszerű a mutatvány)

Azóta 700Km-ert autóztam szűrő nélkül, mintha kevesebbet fogyasztana, viszont dízelesen büdös lett.

Úgy gondolom a szűrő jó dolog lenne, ha a regenerálását meg tunák oldani azokban az autókban is, amivel rövid távokat mennek.

Injektor tisztítóról..

Két éve vettem az autót, rögtön az elején sikerült megtankolnom vacak minőségű gázolajból! (azóta kerülöm azt a kúthálózatot)

A motor alapjáraton egyenetlenül kezdett járni, sőt néha le is ált. Sok százezres kiadásokról beszéltek a szerelők: injektorok-nagynyomású pumpa stb. stb. Sok-sok mindent kipróbáltam, a SPURI nekem bevált, kb. 2-3 tankolás után a motor egyenletesen kezdett járni. Azóta is használom, minden tankoláshoz!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez pontosan micsoda? Tudsz valami linket mondani, ahol leírják? Mibe fáj egy ilyen és meddig hatékony?

Ez a csodabevonat már nagyon régi dolog. Először a forma1ban használták és azóta is. A bukósisakokon is nagyon jó, azonban a szélvédőnél van egy kis turpisság. Ha egyszer lekened vele utánna kb évente-félévente ujra le kell kenni, mert félig lekopva nagyon rossz. Alig lehet látni tőle.

Leszedni pedig negyon nehéz (én nem tudtam semmivel). Nekem nem 50 km/ó -nál kezdett "leperegni" hanem kb 80-90-nél. Szerintem a videón sem 50-nel megy a muksó. Mindezektől föggetlenül, aki sokat megy autópályán annak ajánlom, nagyon jó!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.