Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Nem vennék olyan autót, ami bevallottan nincs rendben. Sohasem. Csináltassa meg.

Hm... :) Én előbb vennék meg egy olyan autót, aminek bevallott hibái vannak (+szakszervizes àllapotlap), persze kellőképp lealkudva, mint valami így-úgy rendberakott csilli-villi szarkupacot. Tökéletes állapotú használt autó nincs. ;)
Link to comment
Megosztás:

A bevallott hibák hozzák a bevallatlant is. Ez mondjuk nem Murphy.

Én akkor veszek autót, amikor anyagilag olyat engedhetek meg magamnak, ami nem szarkupac. És úgy is vásárolok, hogy megnézem, mivel valamit értek hozzá, nem mellékesen viszem havert aki tapasztalt szerelő, kasztnis stb... Ja és kizárólag olyat veszek, amibe örömmel ülök bele minden pillanatban. Ez nekem általában a fullos kényelmi felszereltséget is jelenti a formán, típuson felül. Régen nem így volt, de öregszem.

Nem szeretem az olyan autókat, amelyeket "szakszerűen" kilakatoltak, meg picit volt csak törött és "csak kis hibája van". Itt mindíg az van, hogy azért nem csináltatja meg, mert ki van az számolva, hogy nem rentábilis már. Ekkor adja el.

Link to comment
Megosztás:

A bevallott hibák hozzák a bevallatlant is. Ez mondjuk nem Murphy.

Én akkor veszek autót, amikor anyagilag olyat engedhetek meg magamnak, ami nem szarkupac. És úgy is vásárolok, hogy megnézem, mivel valamit értek hozzá, nem mellékesen viszem havert aki tapasztalt szerelő, kasztnis stb... Ja és kizárólag olyat veszek, amibe örömmel ülök bele minden pillanatban. Ez nekem általában a fullos kényelmi felszereltséget is jelenti a formán, típuson felül. Régen nem így volt, de öregszem.

Nem szeretem az olyan autókat, amelyeket "szakszerűen" kilakatoltak, meg picit volt csak törött és "csak kis hibája van". Itt mindíg az van, hogy azért nem csináltatja meg, mert ki van az számolva, hogy nem rentábilis már. Ekkor adja el.

Hát igen, többnyire én is ezért nem vettem még semmit, ilyet keresek, szerintem kintről behozva 1 millióért már találni lehet ilyet, erre gyúrok.

Link to comment
Megosztás:

Nah, ez az autó, aminek totál nincs értelme. Agyon van húzva a motor, de még mindig csak elöl hajt. Szerencsétlen kerekek csak kapirgálnak elöl, de elindulni ugyanúgy nem tud.

Ehhez tisztességes összkerék kéne (ami nincs) ld. Calibra turbo vagy Vectra "A" turbo...

Link to comment
Megosztás:

Nah, ez az autó, aminek totál nincs értelme. Agyon van húzva a motor, de még mindig csak elöl hajt. Szerencsétlen kerekek csak kapirgálnak elöl, de elindulni ugyanúgy nem tud.

Ehhez tisztességes összkerék kéne (ami nincs) ld. Calibra turbo vagy Vectra "A" turbo...

egyet értünk :)

a legnagyobb félelmem vele hogy mennyit bír a motor....

Link to comment
Megosztás:

Nah, ez az autó, aminek totál nincs értelme. Agyon van húzva a motor, de még mindig csak elöl hajt. Szerencsétlen kerekek csak kapirgálnak elöl, de elindulni ugyanúgy nem tud.

Ehhez tisztességes összkerék kéne (ami nincs) ld. Calibra turbo vagy Vectra "A" turbo...

Ha tisztességesről beszélünk, akkor inkább OFF Audi Quattro. A Calibra-Vectra összkerék 95%-a szét van hullva.

Link to comment
Megosztás:

@Mc-Elek:

Ismerem az autót, a(z akkori) gazdájából kiindulva azért nem kell mindent készpénznek venni ami le van írva... persze az autó egyáltalán nem rossz, de úgy van beállítva mintha a világ nyolcadik csodája lenne, engem pedig az ilyesmi általában gyanakvóvá tesz.

@többiek:

300 körüli lóerő azért nem a világ vége. az igaz hogy összekeréken sokkal jobban útra lehetne vinni, de vannak azért ennél erősebb Turbo Coupék is, például ez itt több mint a duplája:

igen, valóban sokat forog a kerék haszontalanul, de ha jól látom még így is alig 15s alatt megvan a 0-200... ;)

Különösen az impresszív amikor a gumik végre megtapadnak másodikban és a turbónyomás is megjön, akkor 100-160-ra alig több mint 1(!) másodperc...

Link to comment
Megosztás:

:)

Valószínű hogy nem hosszan bírja a terhelést.

Elek gyári 2.8-asa sincs annyi, de az tartósan bírja a kiképzést...

Ha ritkán veszed ki belőle a max(közeli) teljesítményt, akkor akár viszonylag tartós is lehet. Ha meg ész nélkül nyomod neki, akkor hamar elhalálozhat a motor. Vagy a sofőr...
Link to comment
Megosztás:

Ha ritkán veszed ki belőle a max(közeli) teljesítményt, akkor akár viszonylag tartós is lehet. Ha meg ész nélkül nyomod neki, akkor hamar elhalálozhat a motor. Vagy a sofőr...

én se taposom neki mindig :)

akkor elég gyakran járnék kútra lónyálért , meg legyilkolnám a kocsit :)

sajna hogy nedves/vizes az út nem igazán lehet játszani :(

Link to comment
Megosztás:

Mindig ez a fázis. Aztán meg mint Voszi, lesz RS4 vagy mi. M5 meg ilyenek. Aztán meg ahogy öregszik az ember rájön, hogy 130at bármi megy.

Lassan szükségem lesz egy szett lengés csillapítóra. Mondjuk leginkább gyáriakat vennék a gyáriak helyére. Tud valaki olcsóé újakat?

Gyárilag egyébként milyen gyártmányok vannak benne, mert én csak két betű kódot láttam az oldalán?

Link to comment
Megosztás:

Gyermek betegségei nincsenek, mivel már jó ideje nem gyártják. A többit meg megkúrálták a boyracerek. :)

Itthoni választékot jól meg kell nézni. Kintről érdemesebb hozni. Sok a törött rozsdás olaszból jött. Turbónál az árba kalkulálni kell a turbó cserét is.

Tűzfal hangszigetelt, gépháztető szintén, ha ezek hiányoznak valszeg törött volt. Hátsó lökösben alul van egy kis fekete műanyag design csík. Ha fényezik általában el szokott utána veszni és nem kerül vissza.

Link to comment
Megosztás:

a z20let a legjobb választás coupe-ban!

futómű gagyi, még ha jó, akkor is, azt cserélni javasolt mindegyikben. egy jó futómű alá (KW var. 2, vagy afölött) 250 ropi

a váltót vizsgáld meg, hogy rendesen veszi-e a kettest! ha gázos, akkor az váltó csere, ami hibátlan f23srt cserét számolva, de sima szinkronjavító szettel is kb. 150 ropi lesz

turbó mindben kakukk, kivéve, ha van róla papírja, hogy most cserélte és nincs benne több, mint 50 ezer km (ekkor is lehet, hogy kakukk, de ekkor még az is lehet, hogy jó) - új turbicsekk 200 ropi

végnyomást mérj, mert a dugó a széria változatban is összeesik elég hamar és a dugók cseréje megint vagy 200 ropi lesz

a hajtókarok bírni szokták, attól nem kell félni, de a csapágyazás szeret tönkre menni, ami azért megint 100 ropi nagyságrend, ha javítani kell - fülelj, hogy a csapágyak rendben legyenek!

ha véletlenül egy idiótától vásárolsz kocsit (én pl. ilyen voltam - mármint idióta, aki aztán eladta a trakit :D), és a gépben H hajtókarok vannak, spricnizéssel - ez kb. 250 ropi egyébként - akkor az a helyzet, hogy 75%-os valószínűséggel elfúrták, tehát ha ilyen a motor, akkor jó eséllyel be fog állni, mert az olaj rossz helyre megy. ezért ilyenkor a lényeg, hogy jól bejáratott legyen a motor, ne 500 km-t futott, mert akkor még nem tudni, hogy mi a csízió, műxik, vagy sem

légtömegmérő, lambda szonda, stb., ezek tönkre mennek, cserések lesznek jó eséllyel - ez együtt 100 ropi alatt van

az előkatalizátor helyén ha valami bypass cső van, akkor rettegj, az szétreped menetrendszerűen, kérd el a katalizátort is és szereltesd vissza! egyébként se hoz az a hülye precat cső semmi lóerőcskéket pluszban

az injektorok is ennyi idősen már hervadnak, ezért érdeklődj, hogy vett-e bele H OPC, vagy valami más injektort, ha nem, akkor cserélj (kb 40 ropi); ugyanígy a benzinpumpa, ott vegyél bele Walbro-t, kb. 20 ropi, és sokkal jobb, mint a gyári

az elektromos kütyük általában jól bírják, azzal nem volt sose gondom, és nem láttam másnál sem, hogy gyíkult volna; egyedül a xenon lámpa lesz gázos, ha bemattul a lencse, mert olyankor alig fogsz látni, olyan ócska lesz a fénye, de utángyártott xenon lámpa nem nagyon van, csak az eredeti gyári, ami baráti 250 ropi (a pár)

a féltengelyeket jól teszteld le! kifordítani a kormányt, és adni dundi gázt, ha ropog, akkor cserés (ez sanszos lesz) - darabja vagy 80-100 ropi

kb. ennyi így hirtelen. :)

nagyon jó kocsi, nagyon szerethető, és kiváló barátságba fog kerülni a pénztárcáddal, ezért feltétlenül női nevet adj majd neki!!! :D :D

ui.: stufe 2-t (250 HP / 450Nm) kötelezően fel kell tenned rá, vagy papírkutya vagy. :) de legyél óvatos, a gyári motorbelsőt hamar megeszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.