Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia

- a 357.-oldal #7128 h.szólásban leírtam a tapasztalatokat a gázolajos ECU-ról, hát ha visszakeresel a hozzászólásaimra akkor láthatod, hogy én akkor nagyot szívtam az EDU-val is majd az ECU-val is, ezért írtam, hogy az általam javasolt szakember az Márton Csaba. Nagyon segítőkész és érti a dolgát. Ez nem jelenti azt, hogy mások nem értenek hozzá, de pld.-ul én csak őt tudom javasolni ez ügyben,ha meghal az EDU vagy az ECU. ..... tapasztalatból mondom.

Azóta is hibátlan a szekér és nagyon megy.

( Ui.:

Más....

- az előtöltés szabályozó szelepet cserélni kell, ha engedi a gázolajat. ( nem szabad javítgatni! ) a cseréje viszont aknáról lehetséges, de nagy szívás ! Egyben az ECU-t viszont nagyon meg kell nézni a gázolajosodás miatt,

szakember nagyon javasolt hozzá.

- amikor új EDU-t "hegesztett" nekem Csaba, akkor új mennyiség szabályozó szelepet is tettünk az adagolóra. )

Üdv.

az ECU az elötöltés szab. szelep miatt gázolajosodik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Új vagyok itt. Lenne egy problémám. Van egy g astrám ecotec motorral szerelt,motorkódja z17dtl.Sajnos a múlthéten lerobbantam vele.Csak húzásra indul,utána szépen jár,de ha leállítom nem indul újra,csak tekerteti,de nem indul be.Most volt tank cserélve,Németországban robbantam le vele, ott azt mondták,hogy meghalt a magasnyomású pumpa.De onnan saját lábán jött haza. Ismerős kijött hogy hazahúz,de húzásra indult, utána még vagy 6-szor simán beindult leállítás után,de pesten megálltunk,s utána már csak húzásra indul,s mellette valahol folyik az üzemanyag. Kérdésem,hogy vajon mi lehet a baja a szerelők tanácstalanok. Van aki adagolóhibára gyanakszik, van aki gyújtáskapcsolóra. Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni.

Szia, Említetted, hogy folyik az üzemanyag az nem jó, mert lelevegősödik a rendszer és azért is nem indulhat. Meg kell keresnetek, hogy hol szivárog (lehet, hogy nem mindig azért néha megy néha nem) onnan már ellehet indulni. A z17dtl nem adagolós hanem már magasnyomású rendszeres. Hibakódot is olvassatok, hátha megmondja az autó mi a baja. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia, Említetted, hogy folyik az üzemanyag az nem jó, mert lelevegősödik a rendszer és azért is nem indulhat. Meg kell keresnetek, hogy hol szivárog (lehet, hogy nem mindig azért néha megy néha nem) onnan már ellehet indulni. A z17dtl nem adagolós hanem már magasnyomású rendszeres. Hibakódot is olvassatok, hátha megmondja az autó mi a baja. :)

Hibakódra a magasnyomású pumpát hozta, de ha az lenne a baj, akkor nem indulna be az autó ha jól tudom. Vagy attól még beindul? Ha viszont a levegősödés miatt van amiért valamit nem jól szereltek tankcserekor, akkor nagyon mérges leszek a szerelőre,bár ez gondolom nem fog kiderülni, hogy ők hibáztak, én meg ihatok hideg vizet a kinti szállítás költségére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Diesel x20DTL motorkódú opelom van. OP-COMal álló helyzetben nézve Légtömegmérő alapjáraton 318-340mg/löket értéket mutat.Ha letaposom gázpedált akkor első pillanatban 240mg le ugrik majd 640mg-ig fel.Lehúzott csatival stabil 1200mg/löket értéket mutat.Hiba kódom nincs!!Csak alul mintha picit lomha volna gép.Ezért néztem meg.Jó lehet ez így?Vagy csere légtömegmérő?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azóta valamivel közelebb kerültem a megoldáshoz, mert otthon, az udvarban járattal az autót, és hál istennek 5 perc után, végre magától leáll. Így már tudott hibakódot produkálni, ami a P1335 volt.Az autóra csatlakoztatott számítógép a kód alapján,motorfordulatszám érzékelő írt ki.Na most akkor, jó lenne tudni, hogy ez akkor mi is valójában.A hibaleolvasó számítógépen, a motorfordulatszám hibás adatot mutatott, viszont az autóban a műszerfal fordulatszámmérő meg jó volt.Akkor most tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy a főtengely jeladó adja-e a jelet, az elektronikának a fordulatszámmal kapcsolatban, vagy esetleg más jeladó felel ezért?

Az adagolobol a jelado meghalo felbe van. Nemsokara az autod nem fog indulni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Diesel x20DTL motorkódú opelom van. OP-COMal álló helyzetben nézve Légtömegmérő alapjáraton 318-340mg/löket értéket mutat.Ha letaposom gázpedált akkor első pillanatban 240mg le ugrik majd 640mg-ig fel.Lehúzott csatival stabil 1200mg/löket értéket mutat.Hiba kódom nincs!!Csak alul mintha picit lomha volna gép.Ezért néztem meg.Jó lehet ez így?Vagy csere légtömegmérő?

Csere legtomegmero .Mar faradt . Alapjaratba 450-500 mg-ot kell merjen es 3000 fordulaton 750-850 mg-ot

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Korábbajn irtam, hogy van egy opel astra 1.7 cdti 80 le atom ami iszonyatosan kormol. A szerelom mar kitisztitotta a map szenzort mivel azt hozta hibw kodkent, de semmi sem változott. Most a napokban viszem visza hozza a szivocsöt is kitisztitatom vele, meg lehet map szenzort is cserel meg összes szűrő olaj csere mert meg nem voltmiota megvetttem. Aszerelő szerint lehet a porlaszto csucsokat is javitani kell. Fogyasztasa kb 6 liter rovid tavokon. Hidegen az alapjarat kisit ingadozik de minimalisan 1-2 perc utan mar nem csinalja. Alapjaraton neha olyan a hangja mintha kihagyna a motor mint pl. Amikor bekapcsoljuk a klimat olyan hangot ad ilyenkor be is villan a motor jelzo. Nem. Tudom remélem a map csre megoldja a problemat. A porlaszto csucs ha rossz mik a jelei, vagy csak spec vizsgalat mutatja ki? Mert néztem hogy eleg draga egy ilyen vizsgalqt 3 e ft/db válaszokatnelőre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Pár hónapja írtam, hogy elszállt az erő a kocsiból nem ment, nem volt turbónyomás se, majd egyik napról a másikra megjavult.

Vasárnap újra jelentkezett a probléma, de most már nem múlt el magától. Elvittem hibafeltárásra, kiolvasták a hibakódokat, P0400 kritikus hiba (5) EGR gyanú volt de szépen végig nézték a vákuumcsöveket illetve az EGR mozgott szépen így azt ki is zárták. Aztán feltűnt az egyik kollegának hogy a turbó a nyomóág csöveit fel se fújja (összenyomva), turbónyomás szabályzó szelepről a vákum cső lehúz majd valahogy a szabályzót megkerülve direktbe kötötte (ez a része annyira nem volt tiszta) rögtön töltött, a diag mutatta is a töltőnyomást ami addig 0 volt :D. Diagnózis=haldokló turbó nyomásszabályzó, megcserélték egy másik ugyanilyen szabályzóval szépen működik is, most a rossz helyére vadászok egy bontottat (az új több mint 20ezer).

Ezt csak azért írom hátha valaki hasonló gonddal küzd és ha használja a keresőt erre a kommentre is rátalál. :D

Diag dobott még egy hibát Izzításvezérlő hiba, ezért indul nehezen hidegen a gép. Mélg a tél beállta előtt ezt is orvosoljuk.

szerk.: a motor Y20DTH

Módosítva : Giri187
Link to comment
Megosztás:

Pár hónapja írtam, hogy elszállt az erő a kocsiból nem ment, nem volt turbónyomás se, majd egyik napról a másikra megjavult.

Vasárnap újra jelentkezett a probléma, de most már nem múlt el magától. Elvittem hibafeltárásra, kiolvasták a hibakódokat, P0400 kritikus hiba (5) EGR gyanú volt de szépen végig nézték a vákuumcsöveket illetve az EGR mozgott szépen így azt ki is zárták. Aztán feltűnt az egyik kollegának hogy a turbó a nyomóág csöveit fel se fújja (összenyomva), turbónyomás szabályzó szelepről a vákum cső lehúz majd valahogy a szabályzót megkerülve direktbe kötötte (ez a része annyira nem volt tiszta) rögtön töltött, a diag mutatta is a töltőnyomást ami addig 0 volt :D. Diagnózis=haldokló turbó nyomásszabályzó, megcserélték egy másik ugyanilyen szabályzóval szépen működik is, most a rossz helyére vadászok egy bontottat (az új több mint 20ezer).

Ezt csak azért írom hátha valaki hasonló gonddal küzd és ha használja a keresőt erre a kommentre is rátalál. :D

Diag dobott még egy hibát Izzításvezérlő hiba, ezért indul nehezen hidegen a gép. Mélg a tél beállta előtt ezt is orvosoljuk.

Heló

Nekem egy 99-es x17dtl astrám van

Az én gondom szinte ugyan ez

Annyi hogy ha emelkedőn megyek nagyobb sebességgel vagy csak simán 120 körül autózom akkor kivillan a motor check lámpa és elmegy az autó ereje! Változó ideig áll fenn a hiba! Van hogy el is alszik szinte rögtön de van hogy pár perc vagy csak újra indítás után!

Hibakódot olvastattam: p0400- kritikus renszerhiba mint neked

Plusz valami gyújtásos hibakódom is van amire szerelő izzítógyertya cserét javasolt

Ennél a hibánál is kivillan 1-2 percre a motor check lámpa, de ez is csak akkor ha sokat áll az autó, mondjuk 8 órát vagy többet!

Ilyenkor pár másodpercig minimálisan ingadozik is az alapjáratom, nem vészesen

Link to comment
Megosztás:

Pár hónapja írtam, hogy elszállt az erő a kocsiból nem ment, nem volt turbónyomás se, majd egyik napról a másikra megjavult.

Vasárnap újra jelentkezett a probléma, de most már nem múlt el magától. Elvittem hibafeltárásra, kiolvasták a hibakódokat, P0400 kritikus hiba (5) EGR gyanú volt de szépen végig nézték a vákuumcsöveket illetve az EGR mozgott szépen így azt ki is zárták. Aztán feltűnt az egyik kollegának hogy a turbó a nyomóág csöveit fel se fújja (összenyomva), turbónyomás szabályzó szelepről a vákum cső lehúz majd valahogy a szabályzót megkerülve direktbe kötötte (ez a része annyira nem volt tiszta) rögtön töltött, a diag mutatta is a töltőnyomást ami addig 0 volt :D. Diagnózis=haldokló turbó nyomásszabályzó, megcserélték egy másik ugyanilyen szabályzóval szépen működik is, most a rossz helyére vadászok egy bontottat (az új több mint 20ezer).

 

Ezt csak azért írom hátha valaki hasonló gonddal küzd és ha használja a keresőt erre a kommentre is rátalál. :D

 

 

Diag dobott még egy hibát Izzításvezérlő hiba, ezért indul nehezen hidegen a gép. Mélg a tél beállta előtt ezt is orvosoljuk.

 

 

 

szerk.: a motor Y20DTH

 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Sikerült már beszerezned az alkatrészeket?Ha nem,akkor nekem van feleslegbe ha érdekel.

 

Értékelem a felajánlást, de az első bontóban ahova bementem rögtön egy (szinte teljesen egyben lévő) Y20DTH-ba botlottam és gyorsan le is vetettem róla a szelepet. Azóta köszöni szépen újra hibamentes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Heló

Nekem egy 99-es x17dtl astrám van

Az én gondom szinte ugyan ez

Annyi hogy ha emelkedőn megyek nagyobb sebességgel vagy csak simán 120 körül autózom akkor kivillan a motor check lámpa és elmegy az autó ereje! Változó ideig áll fenn a hiba! Van hogy el is alszik szinte rögtön de van hogy pár perc vagy csak újra indítás után!

Hibakódot olvastattam: p0400- kritikus renszerhiba mint neked

Plusz valami gyújtásos hibakódom is van amire szerelő izzítógyertya cserét javasolt

Ennél a hibánál is kivillan 1-2 percre a motor check lámpa, de ez is csak akkor ha sokat áll az autó, mondjuk 8 órát vagy többet!

Ilyenkor pár másodpercig minimálisan ingadozik is az alapjáratom, nem vészesen

 Hali. Y17DT astránál jártam pont így. Főtengely fordulat jeladó. Ha nagyobb a fordulat, felmelegszik a jeladó és vészüzemre áll az autó, majg pár perc után visszahül és jó.

 

Itt leírtam: http://www.opelforum.hu/topic/109-dizel-motorokkal-kapcsolatos-kerdesek/page-369#entry1032830

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Elolvastam amit írtál ?

Remélem nekem is csak ennyi lesz!

Viszont így nem adta ki sehol se cromax se unix, hogy főtengel fordulat jeladó csak ilyet hogy felső holtpont jeladó! Tudnál segíteni hol találok ilyet

Még az lenne a kérdésem hogy hibakódod ugyanez volt? P0400?

Köszi

Hali. Y17DT astránál jártam pont így. Főtengely fordulat jeladó. Ha nagyobb a fordulat, felmelegszik a jeladó és vészüzemre áll az autó, majg pár perc után visszahül és jó.

Itt leírtam: http://www.opelforum.hu/topic/109-dizel-motorokkal-kapcsolatos-kerdesek/page-369#entry1032830

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Elolvastam amit írtál ?

Remélem nekem is csak ennyi lesz!

Viszont így nem adta ki sehol se cromax se unix, hogy főtengel fordulat jeladó csak ilyet hogy felső holtpont jeladó! Tudnál segíteni hol találok ilyet

Még az lenne a kérdésem hogy hibakódod ugyanez volt? P0400?

Köszi

 

 

Én akkor a fekmester.hu -n találtam, de ott most nem volt.

 

Ezt nézd meg:

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P9005&cMegnNr=5543

 

De most nézem, hogy a P0400 az EGR szelep hibája. Itt a lista:

https://drive.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOOTQ5NTMxMzAtMmY0Yy00NjJmLWIxMTgtODM0MzkwODAzZTlj/view

Link to comment
Megosztás:

Agyam elhagyom.., segítsetek!!

Adott egy Y17DT motor.

Észrevettem, hogy folyik a vízpumpa, amit kicseréltem, gondoltam ezzel letudva a problem, de nem az új pumpa is elkezdett folyni párszáz km után.

Na vettem egy másikat, gondolva, belefutottam egy hibás darabba, de ez a pumpa is párszáz km után folyik!!

Valami gond lehet a rendszeremmel!

Ezért első körben fúrtam egy pici lyukat a kiegyenlítő tartály sapkájára, kísérlet képpen.

Egy darabig jó is volt, de ismét elkezdte!

Termosztátra gondoltam még, de a csövek melegek, nem kemények.

Víz, olaj ok!

Mi a franc lehet itt?

Minden okosságot megköszönnék!

Link to comment
Megosztás:

Agyam elhagyom.., segítsetek!!

Adott egy Y17DT motor.

Észrevettem, hogy folyik a vízpumpa, amit kicseréltem, gondoltam ezzel letudva a problem, de nem az új pumpa is elkezdett folyni párszáz km után.

Na vettem egy másikat, gondolva, belefutottam egy hibás darabba, de ez a pumpa is párszáz km után folyik!!

Valami gond lehet a rendszeremmel!

Ezért első körben fúrtam egy pici lyukat a kiegyenlítő tartály sapkájára, kísérlet képpen.

Egy darabig jó is volt, de ismét elkezdte!

Termosztátra gondoltam még, de a csövek melegek, nem kemények.

Víz, olaj ok!

Mi a franc lehet itt?

Minden okosságot megköszönnék!

 

Egészen biztos, hogy a vízpumpád folyik?

Szerintem 2 dolog lehet:

 

1. Vagy a pumpa nincs rendesen a helyén, vagy valami "elmozdítja" és azért folyik ( nem hiszem)

 

2. Nem a pumpád folyik, ezzel szívtam én is egy jó darabig!

A generátort ha leveszed, felette van egy feszítő görgő, ami a hosszbordás szíjt feszítí, annak a tartóját vedd le. Az mögött van egy csőcsonk, ami a blokkból jön ki és a hűtőre, illetve a kipufogó sor mögött egy fém csőbe halad valahova. Annak a csonknak a tömítése szállt el, illetve a fém cső gumigyűrűje, mert az csak simán bele van nyomva a csonkba.

 

Mindenképpen nézd meg, nekem majd 3 évembe került mire rájöttem. ( 2 pumpa, 3 termosztát csere kiséretében)!

 

Remélem tudtam segíteni!

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.