Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Egészen biztos, hogy a vízpumpád folyik?

Szerintem 2 dolog lehet:

 

1. Vagy a pumpa nincs rendesen a helyén, vagy valami "elmozdítja" és azért folyik ( nem hiszem)

 

2. Nem a pumpád folyik, ezzel szívtam én is egy jó darabig!

A generátort ha leveszed, felette van egy feszítő görgő, ami a hosszbordás szíjt feszítí, annak a tartóját vedd le. Az mögött van egy csőcsonk, ami a blokkból jön ki és a hűtőre, illetve a kipufogó sor mögött egy fém csőbe halad valahova. Annak a csonknak a tömítése szállt el, illetve a fém cső gumigyűrűje, mert az csak simán bele van nyomva a csonkba.

 

Mindenképpen nézd meg, nekem majd 3 évembe került mire rájöttem. ( 2 pumpa, 3 termosztát csere kiséretében)!

 

Remélem tudtam segíteni!

 

Köszi, de sajnos egyértelműen a vízpumpa tömszelencéjének furatán távozik a fagyálló..

 

ae0aiogipimeexjzyj1h.jpg

Link to comment
Megosztás:

hali. lenne szó egy opel vivaroról.  feszül a váltórúd, tehát nehezen,eröltetve lehet sebességbe teni és akkor sem érezni,hogy be akadt volna sebességbe.  1-3-5 sebeséget veszi 2-4-6 is,de már 1-2-3-4-5-6 így már nem igazán lehet vele váltani. bowden csere volt és olaj is van a váltóban. tipp?????

 

 

Link to comment
Megosztás:

y17dt-röl van szó. mi az oka hogy 2-3 napig áll majd inditásnál nehezebben indul utána egész nap semmi gond .kösz a választ. 2001-es a verda.

a válasz a következö kb 3 hónapja cseréltem a kesztyütartó határoloját az a szemét nem kapcsolta ki a bennelévö kis pilácsot az szivta le az akksit annyira hogy nehezen indult erre ugy jöttem rá hogy most du. rátettem a müszeremet az akksira és otthagytam a verdát . 1 óra mulva3 tized voltal volt kevesebb az akksiban ahogy kivettem az égöt a pilácsbol mintha megtáltosodott volna kezdett visszaállni az eredeti helyzetbe.[

Link to comment
Megosztás:

Dolz

Szia!

 

Egy tipp: A vízpumpa szíjtárcsának a felfogató csavarjait csak akkor szabad szorosra húzni, ha már fent van a szíj és feszíti a szíjfeszítő. Így központosan fekszik fel a tengelycsonkra a tárcsa és nem veri ki a tömszelencéjét a vízpumpának. Hivatalosan ez a szerelési eljárás a TIS-ben , ha nem így csináltad ez lehet a gond remélhetőleg... 

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Astra G 2.0 Dti Y20DTH  hibajelenség...

 

Menet közben egyszercsak kivillan motorhűtés és a motorvezérlő rendszer lámpája,és egyben a fordulatszámmérő leesik alaphelyzetbe. A MID kijelzőn a pillanatnyi fogyasztás 0,0 lesz. Az alapjárat-ha kinyomom a kuplungot vagy megállok-föl-le ugrál kb 300 és 1000 között. Ha nyomom a gázt és próbálok továbbmenni nagyjából 50 lóerőt produkál,alig megy a kocsi 100-at,erőtlen. 

 

Ebben a stádiumban egy leállítás után ismét gyújtásra téve a kilóméteróra finoman ugrált nullától. (igaz ezt azóta nem csinálta)

 

Ha ezek után várok tíz percet amíg picit lehűl a motor,utána mintha mi sem történt volna,rendesen kialszik minden kontrollámpa,megy a motor tökéletesen. Húz-gyorsul,fix alapjárat stb. A pillanatnyi fogyasztás is reális értéket mutat.

 

De néha leállítás után azonnal rendbe jön minden.

 

Ezt az egész tünetet azóta produkálja,mióta kiszereltem a felső középkonzolt izzócsere céljából,és eltörtem az lcd-t a mid kijelzőben,picit szétfolyt a bal felső sarok része...lehet ennek bármi köze a tünethez?

 

Az autót elvittem a helyi diesel-adagolós szakértőkhöz,motorikusan nem találtak hibát,voltam villamosságisnál is,ott sem találtatott hibaforrás.

 

Hibakódra nem írt semmit. Volt már valakinek hasonló jelensége? Vagy Gödöllő közelében valaki aki ért hozzá?

 

EGR szelepet kitakarítottam,map szenzort is. Motor testkábeleit is ellenőriztem,DME-n-gondolom az van a lökös mögött-semmi égést,füstnyomot nem találtam szétszedés után. Ma kapott új NGK izzítógyertyákat is.

 

Mennék külföldre,de így nem merek hosszabb távra elindulni vele.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Astra G 2.0 Dti Y20DTH  hibajelenség...

 

Menet közben egyszercsak kivillan motorhűtés és a motorvezérlő rendszer lámpája,és egyben a fordulatszámmérő leesik alaphelyzetbe. A MID kijelzőn a pillanatnyi fogyasztás 0,0 lesz. Az alapjárat-ha kinyomom a kuplungot vagy megállok-föl-le ugrál kb 300 és 1000 között. Ha nyomom a gázt és próbálok továbbmenni nagyjából 50 lóerőt produkál,alig megy a kocsi 100-at,erőtlen. 

 

Ebben a stádiumban egy leállítás után ismét gyújtásra téve a kilóméteróra finoman ugrált nullától. (igaz ezt azóta nem csinálta)

 

Ha ezek után várok tíz percet amíg picit lehűl a motor,utána mintha mi sem történt volna,rendesen kialszik minden kontrollámpa,megy a motor tökéletesen. Húz-gyorsul,fix alapjárat stb. A pillanatnyi fogyasztás is reális értéket mutat.

 

De néha leállítás után azonnal rendbe jön minden.

 

Ezt az egész tünetet azóta produkálja,mióta kiszereltem a felső középkonzolt izzócsere céljából,és eltörtem az lcd-t a mid kijelzőben,picit szétfolyt a bal felső sarok része...lehet ennek bármi köze a tünethez?

 

Az autót elvittem a helyi diesel-adagolós szakértőkhöz,motorikusan nem találtak hibát,voltam villamosságisnál is,ott sem találtatott hibaforrás.

 

Hibakódra nem írt semmit. Volt már valakinek hasonló jelensége? Vagy Gödöllő közelében valaki aki ért hozzá?

 

EGR szelepet kitakarítottam,map szenzort is. Motor testkábeleit is ellenőriztem,DME-n-gondolom az van a lökös mögött-semmi égést,füstnyomot nem találtam szétszedés után. Ma kapott új NGK izzítógyertyákat is.

 

Mennék külföldre,de így nem merek hosszabb távra elindulni vele.

Hali! Régebben ilyen jelenségre mintha valami holtponti jeladó hibára panaszkodtak ami általában meleg motornál kezdi a hibás működést. Szerintem véletlen, hogy pont akkor lett szétkapva a középkonzol.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Astra G 2.0 Dti Y20DTH  hibajelenség...

 

Menet közben egyszercsak kivillan motorhűtés és a motorvezérlő rendszer lámpája,és egyben a fordulatszámmérő leesik alaphelyzetbe. A MID kijelzőn a pillanatnyi fogyasztás 0,0 lesz. Az alapjárat-ha kinyomom a kuplungot vagy megállok-föl-le ugrál kb 300 és 1000 között. Ha nyomom a gázt és próbálok továbbmenni nagyjából 50 lóerőt produkál,alig megy a kocsi 100-at,erőtlen. 

 

Ebben a stádiumban egy leállítás után ismét gyújtásra téve a kilóméteróra finoman ugrált nullától. (igaz ezt azóta nem csinálta)

 

Ha ezek után várok tíz percet amíg picit lehűl a motor,utána mintha mi sem történt volna,rendesen kialszik minden kontrollámpa,megy a motor tökéletesen. Húz-gyorsul,fix alapjárat stb. A pillanatnyi fogyasztás is reális értéket mutat.

 

De néha leállítás után azonnal rendbe jön minden.

 

Ezt az egész tünetet azóta produkálja,mióta kiszereltem a felső középkonzolt izzócsere céljából,és eltörtem az lcd-t a mid kijelzőben,picit szétfolyt a bal felső sarok része...lehet ennek bármi köze a tünethez?

 

Az autót elvittem a helyi diesel-adagolós szakértőkhöz,motorikusan nem találtak hibát,voltam villamosságisnál is,ott sem találtatott hibaforrás.

 

Hibakódra nem írt semmit. Volt már valakinek hasonló jelensége? Vagy Gödöllő közelében valaki aki ért hozzá?

 

EGR szelepet kitakarítottam,map szenzort is. Motor testkábeleit is ellenőriztem,DME-n-gondolom az van a lökös mögött-semmi égést,füstnyomot nem találtam szétszedés után. Ma kapott új NGK izzítógyertyákat is.

 

Mennék külföldre,de így nem merek hosszabb távra elindulni vele.

 

Hali!

Felsőholtpont jeladó lesz a ludas.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

 

Egy tipp: A vízpumpa szíjtárcsának a felfogató csavarjait csak akkor szabad szorosra húzni, ha már fent van a szíj és feszíti a szíjfeszítő. Így központosan fekszik fel a tengelycsonkra a tárcsa és nem veri ki a tömszelencéjét a vízpumpának. Hivatalosan ez a szerelési eljárás a TIS-ben , ha nem így csináltad ez lehet a gond remélhetőleg... 

Üdv!

Így csináltam, mindkét vízpumpánál.

Link to comment
Megosztás:

Mivel az izzítógyertya is cseregyanús volt,tettem bele újat. Utána kimértem a régieket és tökéletesek voltak azok is. Mindegy... :huh:  Szóval ha valaki szeretne 4 izzítógyertyát (NGK Y748U) akkor felajánlom ajándékba. Y20DTH motorhoz. 

Szia!

Engem érdekelne a dolog,de természetesen nem ajándékba.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem! Van egy Opel Astra G 1.7 cdti autom 80 le-s valtozat. Korábban a map szenzorral voltak gondjain aszt kisceréltem, azóta nincs hibakód. Egyszercsk azt csinaálta, hogy uncsi tesóm kipróbálta (jól meglövette) majd   leállította, addig hibátlanúl működött, majd 30 perc állás után az istennek sem akart indulni, 20-30 indításra indult csak be, aztán mentközben semmi gond... leállítás, majd megint nagyon nehezen indult. Ezután másnap reggel pöccre indult de azért elvittem a szerelőhöz semmi hibakód, menetközben is nézte az adatokat jól megküldte, majd magától leállt. Ezután nagynehezen beindult utánna ment normálisan működött. Ezután páróra múlva elindultam vele bevásárolni a családdal, menetközben leállt 3* is majd az istennek nem kart indulni. A szerelő szerint az élő adatok is jók, amikor leállt utánna sem hozott hibát. A szerelő azt mindta 240 bar nyomas kell hogy beinduljon nem volt csak 40-50 bar semmilyen érték sem tért el, hibakod sincs a szerelő szerint az egyik injektor felakadhatott és nem kap üzemynagot ezért nincs nyomás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Elnézést a tudatlanságért, de Y20DTH előkamrás dízel?

Bele van törve az egyik izzítógyertyám, és állítólag nem mindegy, hogy előkamrás vagy az izzító közvetlen a dugattyúknál izzít. Előbbinél nem nagyon lehetaz elmondások szerint kivenni hengerfej levétel nélkül.

 

Választ előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Elérkezettnek láttam az időt arra, hogy olyan dolgot tegyek, amit már régóta tanácsoltam másoknak is, illetve reménykedtem, hogy bizonyos problémák megoldódnak, megszünnek.

 

Szívósor takarítás Y17DT!

 

Ezúton szeretném újfent megköszönni Laci barátomnak, hogy a műveletet végrehajtotta, és dokumentálta a történéseket, amíg az autóm nála "vendégeskedett". Kb. 7 órás munkaműveletett hajtott végre, természetesen ebben minden sallang fel le szerelése, tömítés cserék stb. bennefoglaltattak. Szóval nem olyan egyszerű.

 

Az autó 2007 óta van nálam, tavaly karácsony előtt lett az EGR levakoval, viszont a MAP szenzorból még mindig sikerült több alkalmmal is ilyen olaj saras történetet kiszedni. Ami ugyebár okozhat ilyen olyan kellemetlenségeket. Illetve amit cikkekben már olvastunk, elmondások alapján elképzeltük, mindezekre felkészültem lelkiekben. Vártam a képeket, hogy szörnyülködjek.

A kocsiban 227 000 km van, így mindent ennek tükrében nézzetek.

 

A sallangok leszerelése után:

 

20150916_170859_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

A lebontás után lekerült a szívó sor, aminek a csavarjait igen trükkösen tudta Laci kiszedni, az alsó csavarok némelyikénél az adagolót is ki kellett mozdítani ha jól rémlik amit mesélt.

 

Miután a szívó sort kivette, a következő látvány tárult elé:

 

20150916_170921_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Megmondom őszintén fényévekkel rosszabbra számítottam, Laci ezen a ponton mondta magában, hogy ezért kár volt leszednie, mert nem olyan számottevő volt rajta a trutyi. De ha már ilyen sokáig eljutott, természetesen kitisztította.

 

20150916_181006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Ilyen lett a művelet elvégzése után. Azért van némi különbség. Elmondása szerint olyan 2-3 mm lehetett a lerakódás az alkatrészen, ami valóban nem olyan számottevő, ettől rosszabbat már láttunk itt a fórumon is. De így legalább nem lesz a MAP szenzor sem koszos egy jó darabig. ( főleg mivel a falazás ténye is fennáll :) )

 

Természetesen a blokk ellenoldali részét  is megtísztította a mindenféle olajsártól és lerakódásoktól.

 

20150916_170850_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

A következő képet nem heccelésnek szánom ( nem photosop), és nem is akarok kérkedni, de jó érzéssel tölt el, hogy a rendszeres karbantartásoknak, olajcseréknek és mindennek köszönhetően,  a szelepfedél levétele után ezt fényképezi le, és viccesen azzal illet, hogy úgy néz ki mint egy OFF HONDA  benzines ON, ráadásul 227 ezer km után:

 

20150916_175831_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Természetesen az elfáradt szelepdekni tömítését is kicserélte, ráfért már mióta nálam van én nem cseréltem 200 ezer km kibirt, igaz az utóbbi időben már itt ott kicsit könnyedzett.

 

Illetve a végstádium:

 

20150916_191922_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Laci aggódott, hogy nehezen fog elindulni a kocsi, de 4-5 tekerés után simán elindult.

 

Mindezek után még a felsőholtpont vagy főtengely helyzet jeladó ( kinek melyik tetszik) is ki lett cserélve egy újra, igaz nem gyárit vettem, de így se volt olcsó. Meglepő volt, amit már korábban is írtam, hogy a gyárin ott figyel egy Mitsubishi jelzés.

 

Azóta már sikerült pár kilómétert menni a kocsival. Sok különbséget eddig nem vettem észre, talán picit előbb megindul, illetve talán nem füstől annyira mint korábban a magasabb fordulat tartományokban. Laci szerint csak placebo hatás :) idővel majd kiderül.

 

Minden esetre én azt javaslom, aki teheti és hozzám hasonlóan sok km van a kocsijába, van egy jó barátja aki megcsinálja, vagy segít neki, mindenképpen vágjon bele. Így legalább tudom, hogy ezzel a közeljövőben gondom nem lehet. Illetve a visszakoszolódás ténye se állhat fent.

 

Persze majd lesz mással, de úgy szép az élet ha zajlik! :)

 

Link to comment
Megosztás:

Ha már szívósor takarítás.

Az én autómon -Z17DTL- is ki lett takarítva a fojtószelep ház, az EGR, valamint a komplett szívósor, mivel igencsak füstölt, akkor is, ha állandó sebességgel közlekedtem.

A takarítás után jelentkezett a probléma, miszerint a kocsi beindul -egy kicsit tovább kell "tekertetni", mint korábban- alapjáraton jár, apróbb ingadozásokat lehet érezni, majd kb. 20-25 másodperc után leáll, mintha kifogyott volna az üzemanyag.  Ezután már nagyon nehezen lehet beindítani, kétszer-háromszor is kell indítózni, mire nehezen beindul. Amikor beindul, utána már normálisan jár. Hibakód nincs.

Teljesen random módon játssza ezt el, van amikor reggel az első indulásnál, de olyan is előfordult már, hogy egész napon utazás után, üzem meleg motornál a parkolóból elindulva.

Az akkumulátor saru már többször is levételre került, hogy az ECU álljon vissza alapbeállításra, de ez nem oldotta meg a problémát. Olyan az egész, mintha levegősödne a rendszer, de a motortérben nincs gázolajszag. Egyébként a füstölés megszűnt.

 

Mitől lehet ez a probléma? Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : steve78
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.