Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

2 hours ago, Big Nose írta:

Indításkor a check lámpa valóban izzításra utal..
Ettől még be fog indulni.
Sőt ha egy sem működik, akkor is (csak rohadt sokára és egy darabig szenvedni fog).

Gyertyát ki lehet mérni, vagy kiszeded, adsz neki egy testet és rányomod a végét az akkura.

Ha izzik, akkor jó.

 

Az olaj takony az EGR tetején valójában karterolaj.

Arra utal, hogy sérült a membrán.

 

Köszönöm az infókat. Utángyártott alkatérszt találtam csak. Van vele tapasztalatotok? G.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 15., bocs írta:

Üdvözlet Urak!

 

Izzító gyertya témához:

Diesel-nél van előírt csereperiódus izzító gyertyára?

 

Köszi!

Nincs. Ha bedöglik egy, a hibakód alapján jelzi a sárga villáskulcs. Nem kell az összeset cserélni, csak lehúzod a csatikat a gyertyákról, és az akkuról + saruról egy vastag szigetelt vezetéken "delejt" viszel a gyertyák tetején lévő érintkezőhöz, és amelyiknél hozzá érintésre és elvételkor szikrát húz az működik. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 14., paparelli írta:

 

 

Hy!lehuztam az ecucsatit a tüzfal felölin talán 1 pici szivárgás van talán.kérdésem az lenne hogy ezek az alkatrészek hol mennyiért szerezhetö be?gondolok itt fejszelep,mennyiségszabályzo....köszi,az eddigieket is!!

Szia!

096360-0760 a Denso előtöltés szabályzó szelep cikkszáma, a mennyiségszabályzóét nem tudom.

 http://www.autoalkatresz.hu/auto-uzemanyagellato_rendszer/adagolok/mazda-6-opel-astra-corsa-meriva-denso-elotoltes-szabalyzo-mennyisegallito-szelepek-477997

http://www.autoalkatresz.hu/auto-uzemanyagellato_rendszer/adagolok/opel-corsa-c-corsa-combo-astra-g-meriva-a-mennyisegszabalyzo-szelep-y17dt-y17dtl-1121184

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

 

Gyertya témában én is érintett vagyok.

Egy bel van törve a hf-be. Ennél fogva van check engine ikonom indítás után rövid ideig + izzításvezérléshiba.

A többi viszont rendben, ilyenkor azok egyébként izzítanak?

 

Vagy egyáltalán nincs izítás?

 

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, Kombitomi írta:

Nincs. Ha bedöglik egy, a hibakód alapján jelzi a sárga villáskulcs. Nem kell az összeset cserélni, csak lehúzod a csatikat a gyertyákról, és az akkuról + saruról egy vastag szigetelt vezetéken "delejt" viszel a gyertyák tetején lévő érintkezőhöz, és amelyiknél hozzá érintésre és elvételkor szikrát húz az működik. 

Szia!

 

Nagyon szépen köszönöm a gyors és számomra most már hasznos infót!

 

Üdv.: Robi

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 17., Handbrake írta:

Srácok van valakinek tapasztalata a MOBILETRON alkatrészekkel? Légtömegmérőt kéne cserélni, és egész elfogadható árban van. QH-nál drágább, mondjuk azt se tudom az milyen lehet....... :)

Várom a tapasztalatokat, véleményeket!

Szia

 - itt is van egy két alternatíva:

https://alkatreszek.hu/autotipus/opel_alkatreszek/astra/astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12/14182/erzekelok_motorok_kapcsolok_elektronika/legtomegmero/osszes_termek/-_1

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tapasztaltabb márkatársak tanácsára lenne szükségem. Y17dt motoros astram vacakol kicsit. Pár napja gyujtás ráadásakor a check engine lampám nem villan fel, gyakorlatilag nem működik. Ugyanekkor a furdulatszám mutató is kileng kissé, majd alaphelyzetbe áll. Hibakódot villogtattam, nem dob hibát, minden biztosíték rendben. Az autó teszi a dolgát egyébb gond nincs. Előfordulhat hogy az óracsoport ment tönkre, vagy esetleg komolyabb probléma van a háttérben? Köszönöm a hozzászólásokat!

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 18., Lbangi írta:

Sziasztok! Tapasztaltabb márkatársak tanácsára lenne szükségem. Y17dt motoros astram vacakol kicsit. Pár napja gyujtás ráadásakor a check engine lampám nem villan fel, gyakorlatilag nem működik. Ugyanekkor a furdulatszám mutató is kileng kissé, majd alaphelyzetbe áll. Hibakódot villogtattam, nem dob hibát, minden biztosíték rendben. Az autó teszi a dolgát egyébb gond nincs. Előfordulhat hogy az óracsoport ment tönkre, vagy esetleg komolyabb probléma van a háttérben? Köszönöm a hozzászólásokat!

Nekem nem volt még ilyen, lehet, hogy érdemes lenne progival ránézni a hibakódokra, bár ha lenne kivillogná, de mi van ha mégis van valami.

Kileng kissé? Nekem akkor szokott olyan lenni, ha úgy állok meg piros lámpánál vagy bárhol, hogy ugrál az alapjárat, ilyenkor ha 1-2 cm mozdítok a kocsin akkor abba marad, valami szenzor nem kap jelet vagy ilyesmi.

Más:

Megjött a csere MAF, a sajátomat szétszedtem. Hát elég érdekes dolog, mintha valami mini pc lenne benne, az egész kiöntve egy zselé szerű anyaggal. Valami elektromos szakival kéne átnézetni, mitől dögölhet meg....

 

Update:

Megjött a csere használt MAF. Beszereltem, hibakód nincs, viszont egy baromi érdekes jelenség, hogy a kocsi 1800 fordulat alatt, mintha nem érzékelné a gázpedál állását. Korábban is volt ilyen tünet, de most még attól is kisebb pedálmozdítást érez csak, ha egy onton túlnyomom semmi nem történik, nem gyorsulunk. 1800 felett megy szépen a pedál bármely állásában.

Na ez mitől lehet?

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Furcsa és számomra megoldhatatlannak látszó hibával kapcsolatban kérném a segítségeteket. Megpróbálom röviden vázolni a hibát. y17  dt olajnyomás. Motort cseréltem mert az előző már oda volt,vettem egy 120.000 km-es motort karambolos autóból. (a motor nem sérült) sajnos az olajszivattyút eladták már belőle,ezért az én régi szivattyúmat szereltük bele,ami jól működött. Itt kezdődik minden baj,ugyanis hidegen nagyon nehezen(csak fordulaton)jön meg az olajnyomás.Melegen alapjáraton egyszer semmi gond,egyszer pedig 1-2 másodpercre felvillan az olajnyomás visszajelző lámpa. (kis gázadásra azonnal elalszik). Mechanikus órával kimérve ugyan azt mutatja mint a lámpa,egyszer 3 bár egyszer pedig 0,6 bár alapjáraton. Cseréltem: nyomásszabályzó szelepet,olajgombát,olajszűrőt,olajszivattyú ház tömítést,stb. Most ott tarok,hogy megállt  a tudomány,pedig a motor jó,szép hangja van,nem füstől erő is van benne,de így nem merem használni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 19., Handbrake írta:

 

.......Megjött a csere használt MAF. Beszereltem, hibakód nincs, viszont egy baromi érdekes jelenség, hogy a kocsi 1800 fordulat alatt, mintha nem érzékelné a gázpedál állását. Korábban is volt ilyen tünet, de most még attól is kisebb pedálmozdítást érez csak, ha egy ponton túlnyomom semmi nem történik, nem gyorsulunk. 1800 felett megy szépen a pedál bármely állásában.....

Szia

 

 - hát tapasztalat, hogy van-e vagy nincs a légtömegmérővel ez nézőpont kérdése...

én féktisztító spay-vel jó alaposan többször kifújtam a trutymót belőle ( persze kiszedett állapotban) és nincs gondom vele azóta sem.

De itt valaki írta azt is, hogy csak óvatosan a féktisztítóval való pucolással.... hogy miért azt nem tudom.... viszont belenyúlni nem szabad semmilyen tárggyal az biztos.

Az, hogy nem szabályoz normálisan, csak valamilyen hibára utal.

Szóval ;      ki - hogy próbálja... nálam nem lett belőle gond.

Az ugráló alapjáratra, meg a fordulatmérő táncolásra emlékeim szerint a holtpont jeladót írták itt többen.

(beraktároztam a holtpont jeladóból egyet ( a fenti link-ről kb. 5 - 6'000 Ft körül volt az ára ) már régebben, hogy ne érjen meglepetés de ilyen tünet még nem volt szerencsére.

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

52 minutes ago, hödicsabi írta:

...... hidegen nagyon nehezen(csak fordulaton)jön meg az olajnyomás.Melegen alapjáraton egyszer semmi gond,egyszer pedig 1-2 másodpercre felvillan az olajnyomás visszajelző lámpa. (kis gázadásra azonnal elalszik). Mechanikus órával kimérve ugyan azt mutatja mint a lámpa,egyszer 3 bár egyszer pedig 0,6 bár alapjáraton. Cseréltem: nyomásszabályzó szelepet,olajgombát,olajszűrőt,olajszivattyú ház tömítést,stb. Most ott tarok,hogy megállt  a tudomány,pedig a motor jó,szép hangja van,nem füstől erő is van benne,de így nem merem használni. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönöm....

Szia

Ezeket a típushibákat írják az okosabbak az alábbi motoroknál::

1.-

Y17DT/L, Z17DTL/H motoroknál előfordul, hogy fellazul az olajszivattyú bordáskereke. Anyát 40Nm-rel lehúzni, bementerögzítőzni, szíjat lecserélni.

 

2.-

Y17DT adagolóvezérlő elektronika  "EDU" gyakran se szó se beszéd megáll, leég, stb.....

"EDU felújítás csak nagyon jártas szakival...    de még mindig jobb mint az újat megvenni. A szakszerű felújításra 2 -3 év garit adnak a jobbak... 

" Mennyiségszabályzó szelep cseréje nagyon ajánlott. Valamint megnézni a generátor töltését, mert ha ingadozik, az is tönkreteheti az adagolóvezérlőt. Ha nincs multiméterünk, nézzük meg, ha alapjáraton villog a belső világítás, akkor generátor felújítás mielőbb!

3.-

Y17DT motorvezérlőkből "ECU".... kirohadnak a lábak.   Motort mosni veszélyes ezen a tipuson.

Motorvezérlő csatlakozójában megállhat a víz.

Ha a gázolaj folyik a motorvezérlőben(ből)"ECU" akkor az adagolón kilyukadt az "előtöltés szabályozó szelep" elektromos csatlakozójának a tömítése, ez alul van az adagolón), onnan kúszik fel a gázolaj az "ECU"-ba. (nem kell buherálni... nem lesz jó. Cserélni kell, a cseréje nagy szívás...  de megéri)

 

Szerintem nálad az 1. pont játszhat...

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

2 minutes ago, melyon írta:

Szia

Ezeket a típushibákat írják az okosabbak az alábbi motoroknál::

1.-

Y17DT/L, Z17DTL/H motoroknál előfordul, hogy fellazul az olajszivattyú bordáskereke. Anyát 40Nm-rel lehúzni, bementerögzítőzni, szíjat lecserélni.

 

2.-

Y17DT adagolóvezérlő elektronika  "EDU" gyakran se szó se beszéd megáll, leég, stb.....

"EDU felújítás csak nagyon jártas szakival...    de még mindig jobb mint az újat megvenni. A szakszerű felújításra 2 -3 év garit adnak a jobbak... 

" Mennyiségszabályzó szelep cseréje nagyon ajánlott. Valamint megnézni a generátor töltését, mert ha ingadozik, az is tönkreteheti az adagolóvezérlőt. Ha nincs multiméterünk, nézzük meg, ha alapjáraton villog a belső világítás, akkor generátor felújítás mielőbb!

3.-

Y17DT motorvezérlőkből "ECU".... kirohadnak a lábak.   Motort mosni veszélyes ezen a tipuson.

Motorvezérlő csatlakozójában megállhat a víz.

Ha a gázolaj folyik a motorvezérlőben(ből)"ECU" akkor az adagolón kilyukadt az "előtöltés szabályozó szelep" elektromos csatlakozójának a tömítése, ez alul van az adagolón), onnan kúszik fel a gázolaj az "ECU"-ba. (nem kell buherálni... nem lesz jó. Cserélni kell, a cseréje nagy szívás...  de megéri)

 

Szerintem nálad az 1. pont játszhat...

Üdv.

Köszi! De ezeken az alapvetőnek látszó dolgokon már túl vagyok. Leellenőrizve az olajszivattyú meg a hozzá tartózó alkatrészek!

Link to comment
Megosztás:

9 minutes ago, hödicsabi írta:

Köszi! De ezeken az alapvetőnek látszó dolgokon már túl vagyok. Leellenőrizve az olajszivattyú meg a hozzá tartózó alkatrészek!

Ok.

Ha meglesz a hiba légyszíves írd meg ide is, ennyivel is okosabbak leszünk....

Üdv.

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, hödicsabi írta:

Természetesen megírom,de addig is ha valakinek eszébe jut valami,tök mindegy,hogy mi de közelebb jutok a megoldáshoz azt szívesen várom.

Szia

 - amiket leírtál, logikusan csak két dolog lehetne:

vagy magával a szivattyúval van gond, vagy a meghajtásával.... szerintem.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

 

OPEL Astra G 1,7 CDTI-m van 80 LE-vel 2003-ból. Sajnos a Z17DTL motor megadta magát.

Kellene egy másik motor.

Beleépíthetem-e a Z17DTL 101 LE-s H Astrás motort a G Astrámba?

Működne-e a régi elektronikával? Nem kell a 101 LE.

Egy motorblokk kellene főtengellyel, csapágyakkal, dugattyúkkal.

Tud valaki segíteni így Karácsony előtt?

0670/279-1900

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, melyon írta:

Szia

 - amiket leírtál, logikusan csak két dolog lehetne:

vagy magával a szivattyúval van gond, vagy a meghajtásával.... szerintem.

Üdv.

Szia! Rendeltem egy másik szivattyút,a biztonság kedvéért. Felmerült még egy lehetséges hiba,mégpedig a szűrőház tömítése (gumi karmantyú) ahol illeszkedik az olajhűtővel. Megjelent az olaj a vízben,de a hengerfej az tuti jó.

Link to comment
Megosztás:

50 minutes ago, hödicsabi írta:

Szia! Rendeltem egy másik szivattyút,a biztonság kedvéért. Felmerült még egy lehetséges hiba,mégpedig a szűrőház tömítése (gumi karmantyú) ahol illeszkedik az olajhűtővel. Megjelent az olaj a vízben,de a hengerfej az tuti jó.

szia

-erről már többektől hallottam... hogyha hűtővíz jelenik meg a kiegyenlítőben, akkor az esetek többségében a traverz gyűrű öregedése, kikeményedése az oka. Csak azért írom, mert amíóta új lett ennek a fórumnak a felülete, egyszerűen még nem jöttem rá(vagy csak lusta voltam ), hogy hogyan lehet régebbi hozzászólásokat indexálni, vagy hivatkozni rájuk, mert már nincs se sorszámuk, se semmi.

ezt találtam neked, persze nem jelenti azt, hogy biztosan ott a gond....

 

traverz.jpg

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 18., Lbangi írta:

Sziasztok! Tapasztaltabb márkatársak tanácsára lenne szükségem. Y17dt motoros astram vacakol kicsit. Pár napja gyujtás ráadásakor a check engine lampám nem villan fel, gyakorlatilag nem működik. Ugyanekkor a furdulatszám mutató is kileng kissé, majd alaphelyzetbe áll. Hibakódot villogtattam, nem dob hibát, minden biztosíték rendben. Az autó teszi a dolgát egyébb gond nincs. Előfordulhat hogy az óracsoport ment tönkre, vagy esetleg komolyabb probléma van a háttérben? Köszönöm a hozzászólásokat!

Hali! Youtube-van egy video. Kisértetiesen hasonlít a leírt problémámra. Ötlet valakinek? https://www.youtube.com/watch?v=WxWZEaNHGvc

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de az lenne a kérdésem, hogy milyen (mekkora méretű) dugókulccsal tudom kivenni az oljaszűrt Y20DTH motor esetében? Próbáltam mérni a hatlapfej méretét, de nem férek hozzá. Fontos lenne, mert mielőbb olajat kell cserélnem. Előre is köszi. G.

Link to comment
Megosztás:

22 hours ago, huggybear írta:

Sziasztok!

Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de az lenne a kérdésem, hogy milyen (mekkora méretű) dugókulccsal tudom kivenni az oljaszűrt Y20DTH motor esetében? Próbáltam mérni a hatlapfej méretét, de nem férek hozzá. Fontos lenne, mert mielőbb olajat kell cserélnem. Előre is köszi. G.

36-os. Összerakásnál óvatosan húzd meg, nem szabad erőből.

Módosítva : Polapa
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.