Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

12 órája, melyon írta:

Sziasztok.

 - Y17DT-nek főtengely jeladója van. (holtpont jeladó vagy fordulatszám jeladó....)

pld.-ul:

 https://alkatreszek.hu/autotipus/opel/astra/astra_g_kombi_f35_1998_02_2009_12/14182/erzekelok_motorok_kapcsolok_elektronika/fotengely_jelado/osszes_termek/-_1

Üdv.

akkor y20dth nak is csak főtengely jeladója lenne?

Módosítva : kecsurobi
Link to comment
Megosztás:

SZIASZTOK! OLYAN SEGITSÉGET SZERETNÉK KÉRNI HOGY

A múltkorában a kocsiban a kis szervízkulcsos jel nem aludt el gyújtás ráadáskor. kivillogtattam p0370. Lomhább kelletlenebb is lett az autó. Alulról kedvtelenebb volt.

Most egyszer csak adom rá a gyújtást és lám eltűnt a hibakód, a kocsi ujbol életre kelt?

VALAKI ÉRDEMLEGESET TUD MONDANI? Most ez így magától hogy javult meg?

 

Módosítva : 8x57js
Link to comment
Megosztás:

Még mindig avval a hibával küszködök Astra G 2DI,60kw,ki világit a hibakód, hol kivilágit hol nem,már voltam egy pár szerelőnél de csak talalgatnak,aszt mondja hogy az egr szelep,de mar az ki tisztitva es mindig ugyan ugy csinál.Aszt szeretnem kérdezni ,hogy mi okozhatja még eszt a hibát.Válaszotokat előre is köszönöm.:(

Link to comment
Megosztás:

17 órája, 8x57js írta:

SZIASZTOK! OLYAN SEGITSÉGET SZERETNÉK KÉRNI HOGY

A múltkorában a kocsiban a kis szervízkulcsos jel nem aludt el gyújtás ráadáskor. kivillogtattam p0370. Lomhább kelletlenebb is lett az autó. Alulról kedvtelenebb volt.

Most egyszer csak adom rá a gyújtást és lám eltűnt a hibakód, a kocsi ujbol életre kelt?

VALAKI ÉRDEMLEGESET TUD MONDANI? Most ez így magától hogy javult meg?

 

lehet hogy fötengelyhelyzet jelado lesz mert melegen csinálja a hülyeséget hidegen nem .

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 21. at 21:11, kolbi0325 írta:

Úgy néz ki, h megoldodott a rejtél. Adagoló vezérlő csere lett a vége, plusz kapott egy 105 lovas szoftvert a kicsi amiért szivatott...   Kegyetlen...   

Sziasztok!

 

Azt szeretnem megkerdezni, hogy tudnatok-e javasolni nekem megbizhato helyet, ahol adagolovezerlot es motorvezerlot javitanak. Van egy y17dt motorkodu opelem es valoszinu a motorvezerloje rosszalkodik, vagy az adagolovezerlo, ezert kernek tanacsot ebben.

 

Koszonom!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 01. 31. at 12:37, astra írta:

lehet hogy fötengelyhelyzet jelado lesz mert melegen csinálja a hülyeséget hidegen nem .

 

Üdv !

A szervízkulcsos jel megmagyarázhatatlan kigyulladása és megszűnése lehet az akkucsatlakozók vezetékeinek  nem megfelelő érintkezésének jele.

Járó motornál ha van egy multimétered álitsd 2 V-os feszütlségmérő állásba, majd az egyik mérőzsinórt az akkucsatlakozó fém részre, másikat egy hegyes tűvel szúrd a vezetékbe át a szigetelésen max 10centiméter távolságra. A mért értéknek lehetőleg 0.1-0.3 V körül kell lennie.  Ezt ismételd meg a testvezetéknél is.

Ha nagyobb akkor a "bizonytalan" érintkezés miatt esetlegesen fantomhibák keletkezhetnek és a komputer ezeket jelzi.

Ez akkor is előfordulhat, ha látszólag rendben van a " roppantott " rész a vezetéknél.

A javítás : az eredeti " roppantott " akkucsatlakozót levágni, egy újba beforrasztani a vezetéket. ( 300W-os páka alatt ne próbálkozz) Az autóvillamossági szerelő viszonylag baráti áron megcsinálják.

Sok sikert

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek ! 

Egy olyan problémával küzdök hogy főleg hidegen nagyon nehezen teker az indítómotorom. Most lett teljesen felújítva az indítómor az akksi fél éves de valamiért nagyon nehezen teker mintha valami fogná a motort. Az indítási feszültség 10.5 volt. Vezetékek is voltak nézve nem találtam hibát . Valaki találkozott már ilyen problémával esetleg?  1.7 dti astra 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, kovacs001 írta:

Üdv mindenkinek ! 

Egy olyan problémával küzdök hogy főleg hidegen nagyon nehezen teker az indítómotorom. Most lett teljesen felújítva az indítómor az akksi fél éves de valamiért nagyon nehezen teker mintha valami fogná a motort. Az indítási feszültség 10.5 volt. Vezetékek is voltak nézve nem találtam hibát . Valaki találkozott már ilyen problémával esetleg?  1.7 dti astra 

szia nekem y17dt-m van felujitott inditomotort tettem bele kivettem a régit mágneskapcsolo lett cserélve meg a csapágyak és azt csinálta hogy nem huzott be csak forgott 2-3.kapcsolásra inditott idegesitö volt a régit mmint az inditot kipucoltam vissza azota jó.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 01. at 14:54, betegkutya írta:

Sziasztok!

 

Azt szeretnem megkerdezni, hogy tudnatok-e javasolni nekem megbizhato helyet, ahol adagolovezerlot es motorvezerlot javitanak. Van egy y17dt motorkodu opelem es valoszinu a motorvezerloje rosszalkodik, vagy az adagolovezerlo, ezert kernek tanacsot ebben.

 

Koszonom!

Szia.

 - hívd fel Őt:   Márton Csaba  tel.: +36209853321     ( Gyulán van a műhely, de Postán is megoldható...)

Igazi Profi. Nekem is Y17DT van és rendbe rakta az ECU-t, és a szénné égett EDU helyett is adott egy "full-ost".

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 02. at 18:42, astra írta:

szia nekem y17dt-m van felujitott inditomotort tettem bele kivettem a régit mágneskapcsolo lett cserélve meg a csapágyak és azt csinálta hogy nem huzott be csak forgott 2-3.kapcsolásra inditott idegesitö volt a régit mmint az inditot kipucoltam vissza azota jó.

 

Ez behúz egyből csak az a gond,hogy hidegen nehezen forgatja a motort olyan mintha merült lenne az akksi és így nagyon nehezen indul be. De meleg motornál már szépen indul. Az akksi terhelővel megnézve hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Petiref írta:

sziasztok,

segítségetekre volna szükségem. Hol lehet megtalálni azt h milyen váltó van az autón? kuplung miatt lenne fontos mert elvileg az x17dtl opel motoros autóm kétféle váltóval jött ki.

A bal első kerék felől ha benézel (kitekert kormánnyal, de még jobb ha leveszed a kereket), akkor a váltó alsó peremén van egy szám, amiből kitalálható hogy milyen típusú és áttételű váltó van az autón. Íme egy kis segítség hogy hol keresd (egyébként valószínűleg éppen ilyen F17 típusú váltó lesz rajta):

http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html

Link to comment
Megosztás:

1 óra, tgabika76 írta:

A bal első kerék felől ha benézel (kitekert kormánnyal, de még jobb ha leveszed a kereket), akkor a váltó alsó peremén van egy szám, amiből kitalálható hogy milyen típusú és áttételű váltó van az autón. Íme egy kis segítség hogy hol keresd (egyébként valószínűleg éppen ilyen F17 típusú váltó lesz rajta):

http://www.opel-infos.de/getriebe/f17.html

Köszönöm szépen tgabika76 a segítséget, illetve a linket holnap megnézem. Az oldalon utánnanézve azt láttam még h f717 illetve f13 váltóval szerelték ezt a motort. Ez hidraulikus váltó lehet? Mennyi lehet ugyan a kuplungszett? Az a bajom h nagyon csörög már illetve fent fog bár még megcsúszni nem csúszott meg.. mikor érdemes cserélni?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 02. at 19:22, melyon írta:

Szia.

 - hívd fel Őt:   Márton Csaba  tel.: +36209853321     ( Gyulán van a műhely, de Postán is megoldható...)

Igazi Profi. Nekem is Y17DT van és rendbe rakta az ECU-t, és a szénné égett EDU helyett is adott egy "full-ost".

Üdv.

Szia!

Nagyon szepen koszonom!

Udv!

Módosítva : betegkutya
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 03. at 18:50, kovacs001 írta:

Ez behúz egyből csak az a gond,hogy hidegen nehezen forgatja a motort olyan mintha merült lenne az akksi és így nagyon nehezen indul be. De meleg motornál már szépen indul. Az akksi terhelővel megnézve hibátlan.

a csapágyak milyen állapotban vannak?

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Y17DT-hez lehet kapni vákuum csövet (Bárdi, Unix, Láng, Cromax)? Szeretném kicserélni az összeset (turbó nem mindig kapcsol, főleg 2. fokozatban nem húz, légmennyiség mérő cserélve lett), melyeket kell cserélni?
Jól gondolom, hogy a turbó szabályzó cső nem megfelelően van a helyén [kép]? A csövek olajossága normális?
Valószínűleg a vízpumpám csepeg [kép] (havi kb. 1L folyadék szökik meg), a generátor környéke is nedves: [kép]. Vízpumpa vagy más a ludas?
A generátorból kijövő fémszálas "flexi" csövet lehet kapni?
Köszi!

Módosítva : kutymorg
Link to comment
Megosztás:

22 órája, ernest1000 írta:

Sziasztok legyszi segitsetek ma, az van hogy Opel astra g 2DI 60KW ki vilagit a motor hiba az auto nem bir menni ugy ahogy kellene.Egr szelep ki tisztitva es ma meg amire fogatod fel a Egr szelepet az is ki tisztitva es ugyan ugy csinal az auto.:angry:Varom a valaszotokat.

Légmennyiség mérőd jó? Húzd le róla a csatlakozót, és próbáld ki úgy. A kontroll lámpa világítani fog továbbra is, de, ha megszűnik a lomhaság, akkor azzal lesz a gond.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 06. at 19:59, kutymorg írta:

Sziasztok!
Y17DT-hez lehet kapni vákuum csövet (Bárdi, Unix, Láng, Cromax)? Szeretném kicserélni az összeset (turbó nem mindig kapcsol, főleg 2. fokozatban nem húz, légmennyiség mérő cserélve lett), melyeket kell cserélni?
Jól gondolom, hogy a turbó szabályzó cső nem megfelelően van a helyén [kép]? A csövek olajossága normális?
Valószínűleg a vízpumpám csepeg [kép] (havi kb. 1L folyadék szökik meg), a generátor környéke is nedves: [kép]. Vízpumpa vagy más a ludas?
A generátorból kijövő fémszálas "flexi" csövet lehet kapni?
Köszi!

Fogyó víz:

Korábban már említettem, hogy nekem is fogyott a vizem, 2x cseréltem vízpumpát, de a fogyás csak nem szűnt meg. A generátorom is ázott! A blokk oldalán a hosszbordás szíj feszítő tartókonzol alatt van egy csőcsonk a blokkon, annak a tömítése ment el, illetve a bele csatlakozó fém cső O gyűrűje! Leveszed a generátort, aztán a szíjfeszítőt, és látni fogod ha ki van kristályosodva a fagyállód. Alulról, akna vagy csápos emelő kell hozzá! Este teszek fel képet!

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

16 órája, kutymorg írta:

Légmennyiség mérőd jó? Húzd le róla a csatlakozót, és próbáld ki úgy. A kontroll lámpa világítani fog továbbra is, de, ha megszűnik a lomhaság, akkor azzal lesz a gond.

Ha ez sem segít, akkor lehet a katalizátorod van összetörve, vagy üzemanyag ellátási probléma, ( szűrő, tank koszolódás) bármi egyéb dugulás a rendszerben, gázpedál elektronika halott.

Szerezz valahonnan, egy OP-COM-ot és teszteld végig amit lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.