Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

8 órája, Krajcso írta:

Ez engem is érdekelne, mert ezért nem merem levenni a szívósort és kicserélni a tömítést alatta.

Hali krajcso

Nyugodtan nekifoghatsz.A rendszer nem légteleníti le magát,lazán kell hagyni a felső hollandereket és kb 30 másodperc indítózás után ki is bubizott.Miután meghúztan a hollandereket még mindig nem indult be gurultam vele 10 métert 2.ban és indult is 5-10 mpercig szbálytalan volt az alapjàrat aztán minden oké.De célszerűbb egy kézi tápszivattyút be szerelni a rendszerbe legalábbis én ezt fogom tenni.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zsendejsanyi írta:

Sziasztok!

Megtörtént az ominózus előtöltés szabályzó csere.nem volt egyszerü,de megoldottam.azóta tutinak tűnik,ma mentem vele egy ezer km-es kört is az országban :) .

Megszünt a rángatás is.már csak arra lennék kiváncsi h az EDU-t tartó konzol oldalán van egy kis lapos fekete csatival rendelkező dobozka,kiálló pici csonkkal.mi a fene az.nem ment rá semmilyen pici cső sem hmm...

Üdv

A légnyomásérzékelő, ebből tudja a gépsárkány agya, hogy milyen légköri viszonyok vannak.... legalábbis nekem ez az infóm róla

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Frezer3 írta:

Hali krajcso

Nyugodtan nekifoghatsz.A rendszer nem légteleníti le magát,lazán kell hagyni a felső hollandereket és kb 30 másodperc indítózás után ki is bubizott.Miután meghúztan a hollandereket még mindig nem indult be gurultam vele 10 métert 2.ban és indult is 5-10 mpercig szbálytalan volt az alapjàrat aztán minden oké.De célszerűbb egy kézi tápszivattyút be szerelni a rendszerbe legalábbis én ezt fogom tenni.

Elvileg kidolgozza magát a rendszer, ha a holanderek lelazítása után kibugyborékolja magát, akkor visszahúzni. Ha mégsem indul, akkor SAJÁT FELELŐSSÉGRE féktisztítót kell beködölni a légszívó csonkba, ez segít beindulni a gépnek. 2 Emberes feladat, ahogy indítózol távolról beködölni, amint vészesen felpörög a motor, leállítani. Adagoló csere után így indult be nálam is a szekér, kicsit rémisztő, de tuti beválik! SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!!!!

Link to comment
Megosztás:

7 órája, SohajdaTomi írta:

Normál esetben itt nemigazán kellene olajnak lenni ugye?a dti turbójával ez egyezik egyébként??ez ugye cdti.érdekes módon olajat nemkell rátölteni cserétől cseréig.

Normál esetben a turbó utáni nagynyomású rendszernél ha van olaj az alapvetően nem probléma mivel a turbó a bemelegedése során szivárogtat olajat. A turbót úgy ellenőrizd le, hogy leveszed a csövet a turbóról, majd a tengelyét megfogva megnézed mekkora a lógása ha nagy akkor csere. Kis kottyanás nem  probléma, mert az üzemi hőfokon megszűnik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2001 Astra y17dt dízelmotorral kapcsolatban szeretnék érdeklődni. A kocsim motorja eléggé olajfolyásos, de nem tudok rájönni, hogy honnan ered pontosan. Vannak esetlegesen megszokott pontok, amiket érdemes megvizsgálni, vagy ez egy egyedi eset lehet és bárhonnan jöhet?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Vladek85 írta:

Sziasztok,

2001 Astra y17dt dízelmotorral kapcsolatban szeretnék érdeklődni. A kocsim motorja eléggé olajfolyásos, de nem tudok rájönni, hogy honnan ered pontosan. Vannak esetlegesen megszokott pontok, amiket érdemes megvizsgálni, vagy ez egy egyedi eset lehet és bárhonnan jöhet?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

Kicsit jobban körülírhatnád, hogy pontosan mire gondolsz, és hol tapasztalod jelenleg, hogy olajfolyásod van. Kocsi alatt, blokk alján, szelepfedélnél, turbó mellett, vagy egyébként minden felé a motortérben?

Klasszikus helyeken lehet számítani rá, főleg ha sok a km a kocsiban és eddig senki nem foglalkozott a tömítésekkel......

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Handbrake írta:

Kicsit jobban körülírhatnád, hogy pontosan mire gondolsz, és hol tapasztalod jelenleg, hogy olajfolyásod van. Kocsi alatt, blokk alján, szelepfedélnél, turbó mellett, vagy egyébként minden felé a motortérben?

Klasszikus helyeken lehet számítani rá, főleg ha sok a km a kocsiban és eddig senki nem foglalkozott a tömítésekkel......

nekem azt mondta a szerelö hogy tök száraz a moci alja sehol nincs folyás és mégis egy héten egyszer egy 10ft.-s nagyságu pötty van alatta nem tudok másra gondolni csak az olajhütö valamelyik gumicsöve haldokolhat TALÁN. a pötty korom fekete nem tudom mond e valamit a  guruknak.y17dt. 2001-es a moci olaj nem fogy belöle.

 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, astra írta:

nekem azt mondta a szerelö hogy tök száraz a moci alja sehol nincs folyás és mégis egy héten egyszer egy 10ft.-s nagyságu pötty van alatta nem tudok másra gondolni csak az olajhütö valamelyik gumicsöve haldokolhat TALÁN. a pötty korom fekete nem tudom mond e valamit a  guruknak.y17dt. 2001-es a moci olaj nem fogy belöle.

 

Korom fekete? Mint az olajod színe? Kb. be tudod lőni, hogy alatta merre felé? Nem lehet, hogy a szervó? esetleg a váltóból? Szerintem, próbálj meg valahogyan a kérdéses cső környékére valahogy egy darabka rongyot tenni, aztán egy kis idő múltán nézd meg, hogy van-e rajta olaj, ha van akkor beigazolódott a sejtésed.......

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Handbrake írta:

Kb. be tudod lőni, hogy alatta merre felé? Nem lehet, hogy a szervó? esetleg a váltóból? Szerintem, próbálj meg valahogyan a kérdéses cső környékére valahogy egy darabka rongyot tenni, aztán egy kis idő múltán nézd meg, hogy van-e rajta olaj, ha van akkor beigazolódott a sejtésed.......

kösz.ha szembe állok a mocival az adagolótol kicsit jobbra és a vonalával irányba.

 

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

17 perce, astra írta:

nekem azt mondta a szerelö hogy tök száraz a moci alja sehol nincs folyás és mégis egy héten egyszer egy 10ft.-s nagyságu pötty van alatta nem tudok másra gondolni csak az olajhütö valamelyik gumicsöve haldokolhat TALÁN. a pötty korom fekete nem tudom mond e valamit a  guruknak.y17dt. 2001-es a moci olaj nem fogy belöle.

 

Tehát ha jól értem, cseppek vannak a kocsi alatt, a szerelő aki megnézte azt mondta semmi nem folyik, és most azt kéred, hogy látatlanban tippeljük meg mi folyhat? Ezerféle helyen ereszthet és ezerféle tippet kaphatsz, de ez rajtad nem fog segíteni. Válts szerelőt szerintem, olyat aki tényleg megnézi a motort és meg is találja a szivárgás helyét. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, zotya975 írta:

Tehát ha jól értem, cseppek vannak a kocsi alatt, a szerelő aki megnézte azt mondta semmi nem folyik, és most azt kéred, hogy látatlanban tippeljük meg mi folyhat? Ezerféle helyen ereszthet és ezerféle tippet kaphatsz, de ez rajtad nem fog segíteni. Válts szerelőt szerintem, olyat aki tényleg megnézi a motort és meg is találja a szivárgás helyét. 

Nem akarok senkit védeni, de találkoztunk már olyannal, hogy valaki aki korábban már járt így, az egyből rávágta és az illetőnek is az volt a problémája mint a kérdezőnek. Nincs ebbe semmi. Persze tippelni lehet, vagy viccesen azt is mondhatnánk, hogy a hiba az első és a hátsó rendszámtábla között található. :) Nálam is volt olyan, hogy 100 öregasszony se mondta meg, hol meg mi. Mert pl. csak nyomáson csepegett, vagy csak leállítás után ahogy hűl a blokk..... sok minden lehet.

 

Más:

 

Bár 160 ezernél kicseréltem a komplett adagolót occsón, elkezdett újra foglalkoztatni, hogy mit fogok tenni, ha megint bekövetkezik, esetleg megelőzni. Arra jutottam, hogy jó lenne megpróbálni, hogy az Y17DT is vissza lehetne-e alakítani mechaniks adagolósra, az F astra ISUZU-s verziójáról. Valaki próbálkozott már ezzel? Valahogy ki kellene kísérletezni, nem olvasott ilyen jellegű cikket valaki esetleg? Ismerős X-es  motorkóddal megcsinálta, nem hiszem, hogy Y-nál kivitelezhetetlen. Megszabadulnánk egy csomó nyűgtől... szerintem persze ahhoz lehet majd egy olyan motorvezérlőt írni, ami nem rinyál, hogy nincs légtömegmérő, meg a többi elektromos akármi......

 

Link to comment
Megosztás:

Just now, Handbrake írta:

Nem akarok senkit védeni, de találkoztunk már olyannal, hogy valaki aki korábban már járt így, az egyből rávágta és az illetőnek is az volt a problémája mint a kérdezőnek. Nincs ebbe semmi. Persze tippelni lehet, vagy viccesen azt is mondhatnánk, hogy a hiba az első és a hátsó rendszámtábla között található. :) Nálam is volt olyan, hogy 100 öregasszony se mondta meg, hol meg mi. Mert pl. csak nyomáson csepegett, vagy csak leállítás után ahogy hűl a blokk..... sok minden lehet.

 

Más:

 

Bár 160 ezernél kicseréltem a komplett adagolót occsón, elkezdett újra foglalkoztatni, hogy mit fogok tenni, ha megint bekövetkezik, esetleg megelőzni. Arra jutottam, hogy jó lenne megpróbálni, hogy az Y17DT is vissza lehetne-e alakítani mechaniks adagolósra, az F astra ISUZU-s verziójáról. Valaki próbálkozott már ezzel? Valahogy ki kellene kísérletezni, nem olvasott ilyen jellegű cikket valaki esetleg? Ismerős X-es  motorkóddal megcsinálta, nem hiszem, hogy Y-nál kivitelezhetetlen. Megszabadulnánk egy csomó nyűgtől... szerintem persze ahhoz lehet majd egy olyan motorvezérlőt írni, ami nem rinyál, hogy nincs légtömegmérő, meg a többi elektromos akármi......

 

Nyilván az a cél, hogy megtalálja a hibát ha tipp alapján akkor úgy. De ha azt mondom hogy ereszt az egyik bilincsnél, akkor visszamegy a szerelőhöz aki nem találta és azt mondja neki a fórumozók szerint ezt kell megnézni? Alá kell feküdni, és a csepp helye alapján meg kell keresni honnan ereszt. Ezt szerelőt meg el kell felejteni. 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

X20DTL motorkódú astrára milyen turbót és adagolót érdemes rá rakni, amivel jobban fog menni?

Nekem egy 2.5 TDI A6 adagoló van feltéve, egy garrett  GT Dual változógeometriás, vákuumrásegítéses töltőlevegőhűtéses turbóval. :)

Viccet félretéve, ez már a TUNING topikba tárgyalandó téma szerintem. Egyébként meg chip inkább, mint itt az adagolók varázslása a turbóval, akkor is remappolni kell az ECU-t, meg a vezérlő elektronikát.

De lehet próbálkozni, én szívesen várom a beszámolót ezzel kapcsolatban.......

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 11/5/2016 at 16:15, Frezer3 írta:

 

Sziasztok 

Olajos a vákumrendszerem mit lehetne ezzel kezdeni? Új pumpa vagy csak tömítés csere ?(x20dtl)

Szia!

Van egy egyirányú szelep a pumpában, befelé beengedi a levegőt, kifelé pedig zárja az olaj útját. Ha koszdarabkák kerülnek a szelepbe, a membrán nem tud teljesen zárni és kiengedi az olajat a vákuumrendszerbe. Szét lehet szedni a pumpát és kipucolni a szelepet (féktisztítóval, hideg zsíroldóval stb), de csak akkor van értelme ha ezzel egyidőben a teljes csövezést és a vákuumszelepeket is kitisztítod.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Krajcso írta:

Szia!

Van egy egyirányú szelep a pumpában, befelé beengedi a levegőt, kifelé pedig zárja az olaj útját. Ha koszdarabkák kerülnek a szelepbe, a membrán nem tud teljesen zárni és kiengedi az olajat a vákuumrendszerbe. Szét lehet szedni a pumpát és kipucolni a szelepet (féktisztítóval, hideg zsíroldóval stb), de csak akkor van értelme ha ezzel egyidőben a teljes csövezést és a vákuumszelepeket is kitisztítod.

Mindent ki fogok tisztítani.Azt hittem nagy a baj mert már a vákumdob mozgató karján is folyt az olaj meg nem is igazán mozognak azok a szelepek,pedig a dob jó. Annyi  kérdeznék még hogy,olvastam a fórumon a vákumrendszer átalakításáról, amikor a fékrásegítő ágba építenek be mindent van ennek értelme ?  Köszi a hozzászólást sokat segítettél vele .

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Frezer3 írta:

Mindent ki fogok tisztítani.Azt hittem nagy a baj mert már a vákumdob mozgató karján is folyt az olaj meg nem is igazán mozognak azok a szelepek,pedig a dob jó. Annyi  kérdeznék még hogy,olvastam a fórumon a vákumrendszer átalakításáról, amikor a fékrásegítő ágba építenek be mindent van ennek értelme ?  Köszi a hozzászólást sokat segítettél vele .

Szétszedés és tisztítás helyett lehet alternatív megoldás :) Én inkább szétszedtem és kipucoltam mindent, bár elég pepecselős és koszolós munka volt. Ha szétszeded a vákuumpumpát, a belső tömítésére nagyon vigyázz mert külön nem lehet kapni!

Itt találsz pár képet a belsejéről: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=111445

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Szétszedés és tisztítás helyett lehet alternatív megoldás :) Én inkább szétszedtem és kipucoltam mindent, bár elég pepecselős és koszolós munka volt. Ha szétszeded a vákuumpumpát, a belső tömítésére nagyon vigyázz mert külön nem lehet kapni!

Itt találsz pár képet a belsejéről: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=111445

Èn is szébontom inkàbb mint hogy átbarkácsoljam. Köszi az infót holnap neki is állok.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 06. at 17:43, Handbrake írta:

Kicsit jobban körülírhatnád, hogy pontosan mire gondolsz, és hol tapasztalod jelenleg, hogy olajfolyásod van. Kocsi alatt, blokk alján, szelepfedélnél, turbó mellett, vagy egyébként minden felé a motortérben?

Klasszikus helyeken lehet számítani rá, főleg ha sok a km a kocsiban és eddig senki nem foglalkozott a tömítésekkel......

Hát a motor alja full olaj, ebből arra gondoltam először, hogy a karter tömítés a ludas csak. Aztán jobban megnézve valahonnan fentebbről is jön mivel a generátor is olajos, meg hátul az olajszűrő környékén is látok folyásokat. lehet a gumicsőből nyomja menet közben amikor jár a motor? Szerintem necces így megmondanotok látatlanban, de gondoltam bepróbálkozok, hátha van típus specifikus olajfolás is :)  A vége úgyis az lesz, hogy otthagyom egy szerelőnél, hogy nézze körbe rendesen..

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Fórumozóknak!                                                                                                                                                             2000-ben gyártott 2.0 dth astrám van 101 lovas.Tavaj télen történt,reggel a garázsban nem indult! Helyi szervíz berántotta,himbatörés lett belőle, kicserélték, nehezen de elindult.Hogy jobb legyen 4  izzítót cseréltek, továbbra is nehezen indul.Irány az Opel szervíz , biztos az adagoló mondják,vigyem át a Boschoz ott hamarabb diagnosztizálják. Elküldték Kecelre,minden jó, gyári értéken.Közben szűrőt, tömítéseket, travers gyűrűket,még visszacsapó szelepet is raktak bele.Továbbra is nehezen indul.Egyébként ha elindul. szépen egyenletesen jár a motor,nem füstöl,jól húz, jól fogyaszt az autó.Azt találták ki , hogy becsapják a motorvezérlőt egy " kütyüvel" talán relé,.. hogy indításkor dúsítson.Ezzel már jobb lett, de melegen is ki kell várni 4-5 mp-et indítás előtt, és ilyenkor egy nagy füstöt dob hátul.Még mindig nem olyan mint volt!            Újabb szerviz,kompressziót mérnek, hidegen melegen, gyári értéken van.Talán a porlasztó? Kicserélik mind a négyet ! Vezérlést ellenőrzik!  Ugyanaz!  Másik hely, tuning műhely, majd szoftveresen!A beépített kütyü ki,programozás ide oda, hibakód nincs, nem is volt soha. Semmi változás!                                                                                                           Pillanatnyi helyzet az, hogy az autó hidegen reggel pár mp izzítás után" pöcre" indul , majd 3 perc autózás a munkahelyemig, leállítom,10 perc múlva hosszas köszörülés után tudom csak elindítani,füst hátul! Ha hosszabb útra megyek üzem melegen pöcre indul.Ahogy hűl, vagy múlik az idő úgy indul egyre nehezebben! Reggel mindig indul, -2-3C ban is, ilyenkor az izzítólámpa is  felgyullad 2-3 mp-re. Utána a nap során soha.                                                                                             Lassan 1 éve már hogy, próbálom megjavíttatni pénzt és időt nem kímélve,türelmem már fogytán! Amúgy szeretem ezt a típust  ezen kívül nem volt különösebb problémám vele! Ha valaki találkozott már hasonlóval ossza meg velem !

Link to comment
Megosztás:

Jó Napot Urak!

Egy 2 éve fennálló sztorim jelenlegi állomásáról szeretnék beszámolni/tanácsot kérni.

Adott a 99-es X17DTL kombi Astrám. 

Hibakódom P0400- kritikus rendszer meghibásodás (5) - Jelentése: Kevés kipufogógáz visszavezetés.

A hiba leírása:

Közlekedek az autóval olyan 2000-es fordulatszámon, mindegy milyen sebességben és kivillan a check engine lámpa, az autó erőtlen lesz majd gázadásra és fordulatszám növelésre (kb. 2300-ra) eltűnik a lámpa és újra lesz ereje az autónak!

EGR szeleppel elvileg nincs gond, mert kaptam kölcsön egyet és azzal is ezt a hibát produkálta.

légtömegmérő szintén rendben van!

 

Hol keressem még a problémát? Melyik alkatrész lehet a ludas?

Köszi előre is a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.