Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Többször olvastam hogy az isuzu astráknál típushiba a fejszelep.Ez hogyan jelentkezik?Tényleg tönkre vágja az adagoló elektronikát?Most volt cserélve,nem akarom hogy megint tönkre menjen.

Minden jót!

Köszi a válaszokat!

A mennyiség szabályzó szelep (fejszelep) meg szokott szorulni a nem megfelelő minőségű gázolajtól (kosz,víz stb..), amúgy az adagoló élettartalmát ki kellene bírnia. Ha megszorul, akkor leégeti az adagoló vezérlőt (nem biztos, hogy már ekkor javítható a vezérlő), mivel ez a szelep elég nagy áramerőséggel működik. Aki figyel a gázolaj tisztaságára, tankot időnként kitakarítja, gázolaj szűrőt (jó minőségűt) rendszeresen cseréli nem lesz gondja ezzel. Az előtöltés szabályzó szelep membránja át szokott szakadni, és felnyomja az elektromos vezetéken keresztül a gázolajat a motor vezérlőbe. Nekem kb. 170EKm-nél kezdett el nedvesedni a csatlakozó a vezérlőnél.Cserélni kellett, erre nincs más gyógyír.

Módosítva : Budai Tamás
Link to comment
Megosztás:

Szia!

5 másodperc körüli érték normális. Nincs visszacsapó szelep az olajkörben, egy bizonyos állásidő után vissza csorog az olaj nagy része az olajteknőbe. Nyomástartó szelep az van, de annak nem ez a feladata. Az érdekelne, hogy hány éve használod az autót és még nem vetted észre, hogy ez így működött régen is. Olajat turbó dízelbe 10EKm-ként ajánlatos cserélni.

Szia!

Hova célszerű beépíteni visszacsapó szelepet?,hogy ez a történet ne alakuljon ki az olajkörben. Ha egyáltalán lehetséges ez.

Egy ábra és egy pontos leírás sokat segítene. :)

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hova célszerű beépíteni visszacsapó szelepet?,hogy ez a történet ne alakuljon ki az olajkörben. Ha egyáltalán lehetséges ez.

Egy ábra és egy pontos leírás sokat segítene. :)

Köszönöm!

Szia!Felesleges, ezek a motorok így lettek megtervezve, emiatt nem érdemes szétbontani a blokkot, nekem semmi problémám vele. Előző hozzászólásokban olvastam, hogy 600EKm van valakinek a motorban megbontás nélkül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy tankmosásra már lehet nekem is be kellene neveznem.

Szerény véleményem szerint az olajcserét 10 ezrenként ajánlatos megejteni. A turbós autóknál meg főleg.

Az olajnyomás ilyen a kezdetek óta, magasan van a gomba a motorba, már korábban azt hiszem volt erről szó.

600 ezer km? az nem semmi lehet. Remélem az enyém elmegy 400 ezret megbontás nélkül. :)

A típushibák pedig adottak, elő fognak jönni brmennyire is vigyáz az ember ezekkel. Persze van akinél sosem jön elő, neki szerencséje volt. Ők vannak kevesebben.

Azért nagyrészt ezekre fel lehet készülni, akkor nem éri váratlanul az embert. 140 ezer km után már én is vártam az adagoló javítását, be is jött 160 ezer környékén. Előtte generátor javítás, fesszabályzó szintén nem váratlan.

Viszont amire még én is várok az a kuplung, illetve a futómű, így 200 ezret átlépve, tud valaki nyilatkozni róla, hogy mire lehet itt még készülni? Mi az ami a futóműbe leggyakrabban elhalálozik? Illetve a kuplungnak mi lesz a jele, hogy végét járja?

Link to comment
Megosztás:

Szia mindenki!

Új vagyok itt... Olvasok minden féle hibajelenségeket. Az enyém erősen kattog. Állítólag injektoros... Majd meglássuk. Viszem bevizsgáltatni.

Akit esetleg érdekel... Egy autóalkatrész nagykereskedelmi dolgozom. Ha valakinek alkatrész re van szüksége, írjon!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Egy tankmosásra már lehet nekem is be kellene neveznem.

Szerény véleményem szerint az olajcserét 10 ezrenként ajánlatos megejteni. A turbós autóknál meg főleg.

Az olajnyomás ilyen a kezdetek óta, magasan van a gomba a motorba, már korábban azt hiszem volt erről szó.

600 ezer km? az nem semmi lehet. Remélem az enyém elmegy 400 ezret megbontás nélkül. :)

A típushibák pedig adottak, elő fognak jönni brmennyire is vigyáz az ember ezekkel. Persze van akinél sosem jön elő, neki szerencséje volt. Ők vannak kevesebben.

Azért nagyrészt ezekre fel lehet készülni, akkor nem éri váratlanul az embert. 140 ezer km után már én is vártam az adagoló javítását, be is jött 160 ezer környékén. Előtte generátor javítás, fesszabályzó szintén nem váratlan.

Viszont amire még én is várok az a kuplung, illetve a futómű, így 200 ezret átlépve, tud valaki nyilatkozni róla, hogy mire lehet itt még készülni? Mi az ami a futóműbe leggyakrabban elhalálozik? Illetve a kuplungnak mi lesz a jele, hogy végét járja?

A tankról jutott eszembe, hogy nem tudjátok, van ezekbe külön tankszűrő is amit érdemes kipucolni, vagy csak a gázolajszűrő elől?

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

van a tartályba finom szűrő ;)

Köszi, ennek utánajárok, hogyan lehetne kitakarítani.

A másik dolog, hogy elkezdett egyre jobban füstölgetni az autóm. :(

Ha hirtelen odalépek az még talán természetes is lehet, de ha mondjuk megyek fel egy kisebb emelkedőn és kipörgetem minden sebességi fokozatban 2800-3000-ig (nem padlózva de odalépve) akkor folyamatosan füstöl....és azt vettem észre ez azóta van mióta kipucoltam az egr szelepet, előtte nem füstölt ennyire, de nem is ment így, tehát menetteljesítménnyel nincs bajom, mert szépen húz csak ilyenkor füstöl is a 80-as kályhacsövön. :)

Elképzelhető, hogy lassan a porlasztóim nem úgy és annyit szállítanak mint kellene?

Módosítva : pszaby
Link to comment
Megosztás:

Szia!

5 másodperc körüli érték normális. Nincs visszacsapó szelep az olajkörben, egy bizonyos állásidő után vissza csorog az olaj nagy része az olajteknőbe. Nyomástartó szelep az van, de annak nem ez a feladata. Az érdekelne, hogy hány éve használod az autót és még nem vetted észre, hogy ez így működött régen is. Olajat turbó dízelbe 10EKm-ként ajánlatos cserélni.

szia. 2007 nyarán vettem az autot most az utolso olajcserénél vettem észre hogy a szüröt ossze szivta a nyomás , elötte is csinálta de rövidebb ideig azota mintha hosszabb ideig égne a jelzö ,de lehet hogy csak bebeszélem magamnak. a másik dolog hogy az elötöltés szab szelep gázolajosodik vettem egy ujat viszont a szerelöm azt modja vigyem adagolóshoz cserélni én ugytudom hogy nem kell annyira szétszerelni hogy adagolósra lenne szükség nem tud valaki délpesten egy ügyes embert erre a dologra.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Köszi, ennek utánajárok, hogyan lehetne kitakarítani.

A másik dolog, hogy elkezdett egyre jobban füstölgetni az autóm. :(

Ha hirtelen odalépek az még talán természetes is lehet, de ha mondjuk megyek fel egy kisebb emelkedőn és kipörgetem minden sebességi fokozatban 2800-3000-ig (nem padlózva de odalépve) akkor folyamatosan füstöl....és azt vettem észre ez azóta van mióta kipucoltam az egr szelepet, előtte nem füstölt ennyire, de nem is ment így, tehát menetteljesítménnyel nincs bajom, mert szépen húz csak ilyenkor füstöl is a 80-as kályhacsövön. :)

Elképzelhető, hogy lassan a porlasztóim nem úgy és annyit szállítanak mint kellene?

Ezt már egy fórumtárs régebben leírta, képekkel illusztrálta. Sajnos felszívódott innen, valószínűleg egy rendezetlen ügy miatt...

Ha visszakeresel talán megtalálod a képeket, amúgy pedig le kell venni a tankot a kitakarításhoz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi, ennek utánajárok, hogyan lehetne kitakarítani.

A másik dolog, hogy elkezdett egyre jobban füstölgetni az autóm. :(

Ha hirtelen odalépek az még talán természetes is lehet, de ha mondjuk megyek fel egy kisebb emelkedőn és kipörgetem minden sebességi fokozatban 2800-3000-ig (nem padlózva de odalépve) akkor folyamatosan füstöl....és azt vettem észre ez azóta van mióta kipucoltam az egr szelepet, előtte nem füstölt ennyire, de nem is ment így, tehát menetteljesítménnyel nincs bajom, mert szépen húz csak ilyenkor füstöl is a 80-as kályhacsövön. :)

Elképzelhető, hogy lassan a porlasztóim nem úgy és annyit szállítanak mint kellene?

A füstölés nálam normális jelenség, már ha oda lépek neki. Viszont érdekes, ha egyhelybe állok és úgy lépek oda üresbe akkor nem füstöl, viszont "terhelés" alatt kormol ahogy illik. :) Persze csak optimalizálás után figyeltem fel rá.

Erre a tankszűrőre kíváncsi vagyok én is ha van infó mindenképpen osszátok...

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

szia. 2007 nyarán vettem az autot most az utolso olajcserénél vettem észre hogy a szüröt ossze szivta a nyomás , elötte is csinálta de rövidebb ideig azota mintha hosszabb ideig égne a jelzö ,de lehet hogy csak bebeszélem magamnak. a másik dolog hogy az elötöltés szab szelep gázolajosodik vettem egy ujat viszont a szerelöm azt modja vigyem adagolóshoz cserélni én ugytudom hogy nem kell annyira szétszerelni hogy adagolósra lenne szükség nem tud valaki délpesten egy ügyes embert erre a dologra.

Szia!

Szűrőt milyen gyártmányút használsz? Van pár márka aminél az a jelenség, hogy összeszívódik, benzineseknél is hallottam hasonlót.... Előtöltés szabályzó szelep cseréhez csak egy akna kell, 8-as 10-es kis krova, meg egy imbuszkulcs készlet. Leveszed az adagoló elektronikát, majd az alatta lévő tartót, majd az adagoló szivacs borítását, és ott is előtted az adagoló. Egy kicsit nehéz hozzáférni a szelephez, de egy kis ügyeskedéssel ki lehet cserélni....

Link to comment
Megosztás:

Ezt már egy fórumtárs régebben leírta, képekkel illusztrálta. Sajnos felszívódott innen, valószínűleg egy rendezetlen ügy miatt...

Ha visszakeresel talán megtalálod a képeket, amúgy pedig le kell venni a tankot a kitakarításhoz.

Nem kell levenni. Először is villogásig használd ki a gázolajat az autóból, hogy minél kevesebb gázolajat kelljen kiszívni a tankból egy hatalmas injekciós fecskendő segítségével, amit gyógyszertárban, vagy gyógyászati segédeszközök boltjában tudsz beszerezni. Felhajtod a hátsó ülés ülőlapját, felhajtod a a padló szőnyeget, ahol ki van fél kör alakban vágva, ott találod a tank műanyag búvó nyílását. Azt egy erős lapos műanyag eszközzel felpattintod, nehogy sérüljön a padlólemez festése - ezért ne csavarhúzóval próbálkozz. Porszívóval leszívod a port a tank tetejéről. Készíts sok felitató rongyot, a gázolaj felitatásához, és hogy ne csöpögtesd szét a padlókárpiton. Az elektromos csatlakozót húzd szét, a két gázolaj cső csatlakozás kireteszelés után húzd szét - folyhat a csőből a gázolaj! Ezután a kör acélkarikát ami a tankhoz szorítja az karbantartó nyílás fedelét, forgatni kell az egyik irányba lapos és nem éles végű csavarhúzóval és gumikalapács segítségével, így le lehet venni. A többi tennivalót megpróbálom bemásolni a TIS-ből képekkel illusztrálva.

Tank_takar_t_s_1_www.kepfeltoltes.hu_.jp

Tank_takar_t_s_2_www.kepfeltoltes.hu_.jp

Tank_takar_t_s_3_www.kepfeltoltes.hu_.jp

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A füstölés nálam normális jelenség, már ha oda lépek neki. Viszont érdekes, ha egyhelybe állok és úgy lépek oda üresbe akkor nem füstöl, viszont "terhelés" alatt kormol ahogy illik. :) Persze csak optimalizálás után figyeltem fel rá.

Erre a tankszűrőre kíváncsi vagyok én is ha van infó mindenképpen osszátok...

Dízeles öreg szakik mondták anno: ahol a füst ott az erő...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Szűrőt milyen gyártmányút használsz? Van pár márka aminél az a jelenség, hogy összeszívódik, benzineseknél is hallottam hasonlót.... Előtöltés szabályzó szelep cseréhez csak egy akna kell, 8-as 10-es kis krova, meg egy imbuszkulcs készlet. Leveszed az adagoló elektronikát, majd az alatta lévő tartót, majd az adagoló szivacs borítását, és ott is előtted az adagoló. Egy kicsit nehéz hozzáférni a szelephez, de egy kis ügyeskedéssel ki lehet cserélni....

köszi a leirást de sajnos nincs aknám . szüröt utojára vettem gyárit remélem az nem aszalódott össze , majd kiderül az oilcserénél.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

a mai nap folyamán feladta a harcot a turbóm,(Opel motoros X17DTL) lehet, hogy vitte magával a motort is. (elfogyott a víz is).

Ha másik motort kell vennem, átépíthető ennek a helyére az Y17 (ISUZU) motor?

Várom válaszaitokat, előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

a mai nap folyamán feladta a harcot a turbóm,(Opel motoros X17DTL) lehet, hogy vitte magával a motort is. (elfogyott a víz is).

Ha másik motort kell vennem, átépíthető ennek a helyére az Y17 (ISUZU) motor?

Várom válaszaitokat, előre is köszönöm

Hááát :D

Ha lecseréled a váltót és az összes elektronikát, meg a jeladókat, akkor szerintem igen. Azon minden más. Az egyik opel motor, a másik japcsi. Más motorvezérlés, adagolóvezérlés stb....

Hót tök más.

Viszont szerintem az F Astra 68 lovasa ugyanaz, csak az mechanikus, de a motorblokk stimmelhet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.