Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Hali!

Ezek már +10° felett nemigen izzítanak, vagy csak pillanatokig. Szóval ne idegeskedj. ;-)

A jeladót az első lökhárító alsó rácsos részén, középen találod. Belülről.

Körmös patenttal.

Ha a hűtő előtti részen benézel, elvileg láthadod.

BIG

Minden diesel izzít, mindíg. Csak a különbség az, hogy a modern motorok izzítás vezérlése elektronikus, tehát ha nagy hideg van akkor szükséges egy magasabb izzító hőfok a motor indításhoz, amit a műszerfalon jelez neked az automatika. Ha nem jelez akkor is van izzítás, csak az egy alacsonyabb hőfokú és egy előre meghatározott karakterisztika szerint változik, a vízhőfok és az indítástól eltelt idő arányával csökentve. Tehát ha gyújtásra teszed, és nemjelez a lámpácska, nyugodtan indíthatsz, majd az elektronika megoldja a többit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Eddig még nem figyeltem meg ennyire, de az nálatok is így van, hogy ha már meleg motorra (mentem 25-30km) mondjuk kb. fél óra múlva ráindíttatok, akkor kell kb. 2-3 km mire a hőfok mérő ismét "felmászik" 90 fok környékére? És addig míg el nem éri ismét a megfelelő szintet, szintén kicsit hangosabb a motor, mint ahogy az teljesen hidegen motornál szokott lenni....

Köszi!

Ez így működik. Bár nekem nem hangosodik fel a motor. Mindig csendben megy. A diesel motor hatásfoka sokkal jobb mint a benzinesé és ez azt jelenti, hogy az energiát feldolgozza és nem disszipálja. Ezért nehezebben melegszik a környezete.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez így működik. Bár nekem nem hangosodik fel a motor. Mindig csendben megy. A diesel motor hatásfoka sokkal jobb mint a benzinesé és ez azt jelenti, hogy az energiát feldolgozza és nem disszipálja. Ezért nehezebben melegszik a környezete.

Köszi. Hát nekem hidegen bizony hangosabb és ahogy picit is melegszik egész kisimul a hangja.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Eddig még nem figyeltem meg ennyire, de az nálatok is így van, hogy ha már meleg motorra (mentem 25-30km) mondjuk kb. fél óra múlva ráindíttatok, akkor kell kb. 2-3 km mire a hőfok mérő ismét "felmászik" 90 fok környékére? És addig míg el nem éri ismét a megfelelő szintet, szintén kicsit hangosabb a motor, mint ahogy az teljesen hidegen motornál szokott lenni....

Köszi!

Szia!

Nálam is így viselkedik a hőfokmérő ha mondjuk fél-egy órára leállítom.De hamarabb eléri az üzemit,mintha reggel vagy este egész napos állás után indítok.

A motorhangot Én nem vettem észre,hogy hangosabb lenne,bár nem is figyeltem.

Nekem az olajnyomás lámpa alszik ki 3-4 másodperc után indításkor,engem ez zavar,de nagyon.

Bár már itt a fórumon ez utóbbi ki lett tárgyalva.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nézd meg, hogy a belső keringetés állító motor nem szorult-e meg. Legegyszerűbb, ha 4-es fokozatban az anyós oldalon meghallgatod, hogy kint a szélvédő alól szívja-e a levegőt.

Na én is megnéztem. Nem a toló rudazat tört el, hanem a kupolát mozgató rész bemenő tengelye akadt ki. Visszatettem, párszor megpróbáltam, de nem győzött meg, hogy bírni fogja hosszú távon, így lezártam a kupolát és kész. Majd tavasszal megcsinálom arra a végálláskapcsolós témára. :)

EGR lezárás, akkor lehetséges egy egyszerű valamilyen vékonyabb lemezzel, amit beiktatok a kipufogóról lejövő csonk és az EGR-re menő cső találkozása közé? Gondolom ha mechanikus működtetésű a ECU nem fogja észrevenni, mert a szelep működni fog, csak a trutymós égéstermék még egyszer nem kerül vissza a motorba. Műszakin lehet jelentősége ennek, vagy előtte "iktassam" ki.

A hűtővíz még mindig fogy. Az olajba nincs víz , a vízbe nincs olaj. A vízpumpát megtapogattam kívülről elméletileg a tömbszelence nem ereszt. Viszont ha fűtök, akkor eltűnik a víz. Motortérbe fagyállószag. Utastérbe nincs ilyen jelenség. A szőnyegek alatt nincs víz, már ameddig elértem megnéztem. Már a fűtőradiátorra gyanakszom, de akkor az utastérben is kéne víznek meg fagyálló szagnak lenni. A tűzfalon ahol a csövek bemennek, nincs folyás, nem láttam lyukadást semmit. Igaz álló motornál néztem, majd megtapogatom üzem melegnél, nyomás alatt, mert lehet csak akkor engedi el.

Szedte már ki valaki a komplett műszerfalat? Van valahol leírás erről?

MÁS:

Megjött a tempomatos indexkarom, örömömbe be is szereltem. Baromi jó élmény, hogy magától visszaugrik kanyarodásnál, a régi sajna elvesztette ezt a funkcióját. :)

Esetleg valaki, akinek Y17DT-je van és van utólagos tempomatja, megnézné nekem ha rendelkezik elm327-.el, hogy a fék pedálra és a kuplung pedál állását kijelzi nála a program? Nálam alaphelyzetben Inactive, benyomva Active.

Tempomatot akarom megcsináltatni, de azt a 4 csatit nem láttam a kormányoszlop alatt, gondolom akkor nincs vezetékelve, kuplungra 2 vezeték megy, a fékre ahogy kitapogattam 3.

Esetleg van aki most vett akkumulátort? Mekkora Ah-sat érdemes venni Y17dt-be?

THX!

Próbálom összenézni melyek lennének azok az extrák, amit a hétköznapi életben érdemes lenne beszerelni a kocsiba. Illetve, hogy körülbelül mennyibe kerülne a történet.

Gondolok itt pl.

- hátsó tárcsásítás

- Insignia spricnik

- Első ülések cseréje valami jobb ülésekre

- kartámasz

- TID kijelző

- Szabályozható ablaktörlő

- váltózár

- Bőr Multikormány

- váltó és kézifékkar szoknya csere

- hűtött kesztyűtartó

- ülésfűtés

- hátsó villanyablakok

kb. ennyi ami most eszembe jut.

Igazából azért szeretném nagyjából mérlegelni, mert gondolkodom, hogy esetleg egy magasabb felszereltségű más márkájú kocsit vennék amiben ezek nagyjából benne vannak, és eladnám ezt amíg kapok érte egy jó árat.

Nagyon sajnálnám eladni, de ahogy öregszem, már kezdek kényelmessé válni. Megbízható, üzembiztos, alacsony a fogyi az optimalizálás óta, pöc röff indul. Tényleg semmi gond vele. 12 éves, 204 ezer km a motorban, kasztniban. Talán 900 ezer környékén adnának érte, bár 1 millió alatt nem igazán adnám oda. Lényeg a lényeg, ha ezt a sok extrát megcsinálom magamnak benne, nekem ezt pluszba senki nem fogja megfizetni. Akkor viszont marad és megy amíg szét nem hullik.

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

És az mennyi?

A gyári GM az 70Ah, 6201271 a cikkszáma. A tempomatod csak a tűzfalig van kivezetékelve, az összes B Vectrának a kábelkorbácsában benne van a 4 pines csatlakozó, és a tűzfali csatlakozója is megegyezik a G Astrával, abból is ki tudod szedni a tüskéket, és bedugni a sajátodba (B Vectrát már szinte minden bontóba találsz). A hűtőfolyadék a fűtőradiátor és a fűtéscső találkozásánál szokott engedni. Két darab "o" gyűrű kell hozzá csak gyári, mert máshol nem találsz olyan méretet.

Módosítva : Kombitomi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap furikáztam az isuzu 1.7 dit -mel.Egyik indításkor nem indult,csak tekert.Újra indítok gázt nyomok ,beindult.Ma reggel indult,aztán délután megint nem,csak ha gázt adtam neki inditózás közben,Le levegősödhet?Nem régen lett cserélve az adagoló elektronika Debrecenbe,azóta tökéletes.Most mi lehet vele?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék másnak is csinálja-e főleg hidegen-langyosan kb 1300-2300 fordulat között ha kb fél gázt nyomok elkezd elég erős csörömpölős (régi tranzit) hangra váltani és hirtelen kicsit jobban megy, ha kicsit elveszek a gázból abbahagyja.? y20dth

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan problémám lenne,hogy nem tudom hol folyik mert nem látszik sehol, de fogy a fagyálló, meg a motor bal oldalánál az ékszílynál néha hallok valami nyekergést. A vízpumpa lesz? Tudtok erre valamit mondani?

Nagy sansszal.

Azt nézd meg egy hosszab út után (50-100 km-től), hogy bal oldalon az ékszíj vonalában a motorrháztetőn a hangszigetelés nyirkos-e. Ha van türelmed, tehetsz fel előtte egy rajzlapot is gombostűkkel.

Illetve nézz be lámpával a szíjazat közé is.

Az alsó takarót is érdemes levenni és megnézni a nyomokat.

Ha ott folyik, akkor a fagyálló rövid úton (kb. egy téli szezon) felzabál(hat)ja a tárcsa csillapító gumi belső részét,

illetve az ékszíjat.

Előbbi egy vagyon tárcsával együtt.

Másik tipp, a kiegyenlítő bejövő oldalán a csatlakozó pontnál van egy réz betét.

Ott elfárad az anyag és ereszt, de azt meg lehet ragasztani.

Módosítva : Big Nose
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék másnak is csinálja-e főleg hidegen-langyosan kb 1300-2300 fordulat között ha kb fél gázt nyomok elkezd elég erős csörömpölős (régi tranzit) hangra váltani és hirtelen kicsit jobban megy, ha kicsit elveszek a gázból abbahagyja.? y20dth

Tipikus.

Legalábbis nálam.

Ilyenkor csak addig tolom, ameddig nem csörög és várom, hogy bemelegedjen.

Szó ami szó sztem sem normális, azt viszont nem tudom, hogy ez gyári állapot,

vagy valami döglődik. De nincs időm tökölni vele.

Én így vettem 200.000 km-el ezelőtt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na én is megnéztem. Nem a toló rudazat tört el, hanem a kupolát mozgató rész bemenő tengelye akadt ki. Visszatettem, párszor megpróbáltam, de nem győzött meg, hogy bírni fogja hosszú távon, így lezártam a kupolát és kész. Majd tavasszal megcsinálom arra a végálláskapcsolós témára. :)

EGR lezárás, akkor lehetséges egy egyszerű valamilyen vékonyabb lemezzel, amit beiktatok a kipufogóról lejövő csonk és az EGR-re menő cső találkozása közé? Gondolom ha mechanikus működtetésű a ECU nem fogja észrevenni, mert a szelep működni fog, csak a trutymós égéstermék még egyszer nem kerül vissza a motorba. Műszakin lehet jelentősége ennek, vagy előtte "iktassam" ki.

A hűtővíz még mindig fogy. Az olajba nincs víz , a vízbe nincs olaj. A vízpumpát megtapogattam kívülről elméletileg a tömbszelence nem ereszt. Viszont ha fűtök, akkor eltűnik a víz. Motortérbe fagyállószag. Utastérbe nincs ilyen jelenség. A szőnyegek alatt nincs víz, már ameddig elértem megnéztem. Már a fűtőradiátorra gyanakszom, de akkor az utastérben is kéne víznek meg fagyálló szagnak lenni. A tűzfalon ahol a csövek bemennek, nincs folyás, nem láttam lyukadást semmit. Igaz álló motornál néztem, majd megtapogatom üzem melegnél, nyomás alatt, mert lehet csak akkor engedi el.

Szedte már ki valaki a komplett műszerfalat? Van valahol leírás erről?

MÁS:

Megjött a tempomatos indexkarom, örömömbe be is szereltem. Baromi jó élmény, hogy magától visszaugrik kanyarodásnál, a régi sajna elvesztette ezt a funkcióját. :)

Esetleg valaki, akinek Y17DT-je van és van utólagos tempomatja, megnézné nekem ha rendelkezik elm327-.el, hogy a fék pedálra és a kuplung pedál állását kijelzi nála a program? Nálam alaphelyzetben Inactive, benyomva Active.

Tempomatot akarom megcsináltatni, de azt a 4 csatit nem láttam a kormányoszlop alatt, gondolom akkor nincs vezetékelve, kuplungra 2 vezeték megy, a fékre ahogy kitapogattam 3.

Esetleg van aki most vett akkumulátort? Mekkora Ah-sat érdemes venni Y17dt-be?

THX!

Próbálom összenézni melyek lennének azok az extrák, amit a hétköznapi életben érdemes lenne beszerelni a kocsiba. Illetve, hogy körülbelül mennyibe kerülne a történet.

Gondolok itt pl.

- hátsó tárcsásítás

- Insignia spricnik

- Első ülések cseréje valami jobb ülésekre

- kartámasz

- TID kijelző

- Szabályozható ablaktörlő

- váltózár

- Bőr Multikormány

- váltó és kézifékkar szoknya csere

- hűtött kesztyűtartó

- ülésfűtés

- hátsó villanyablakok

kb. ennyi ami most eszembe jut.

Igazából azért szeretném nagyjából mérlegelni, mert gondolkodom, hogy esetleg egy magasabb felszereltségű más márkájú kocsit vennék amiben ezek nagyjából benne vannak, és eladnám ezt amíg kapok érte egy jó árat.

Nagyon sajnálnám eladni, de ahogy öregszem, már kezdek kényelmessé válni. Megbízható, üzembiztos, alacsony a fogyi az optimalizálás óta, pöc röff indul. Tényleg semmi gond vele. 12 éves, 204 ezer km a motorban, kasztniban. Talán 900 ezer környékén adnának érte, bár 1 millió alatt nem igazán adnám oda. Lényeg a lényeg, ha ezt a sok extrát megcsinálom magamnak benne, nekem ezt pluszba senki nem fogja megfizetni. Akkor viszont marad és megy amíg szét nem hullik.

Szia, A fagyálló fogyását nézd meg a generátor mögött is. Ott van egy kicsi fém könyök cső,ami a blokkból jön ki és annak a tömítése szokott engedni, de nehezen látható és a generátor leszedése után javítható csak a tömítés cseréjével. Ez is típushiba sok más mellett, én majdnem mindet végigjártam 9 év alatt.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Érdeklődnék másnak is csinálja-e főleg hidegen-langyosan kb 1300-2300 fordulat között ha kb fél gázt nyomok elkezd elég erős csörömpölős (régi tranzit) hangra váltani és hirtelen kicsit jobban megy, ha kicsit elveszek a gázból abbahagyja.? y20dth

Szia

Az enyém is csinálja mióta megvan (4 éve + 40000 km). Szerintem nem hiba.

Hibakód nincs, megy rendesen, országúton alig eszik, így nem foglalkozom vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Sajnos még mindig erőteljesen szívok a kis G astra. Kombimmal (1.7dti). Turbo meg szimeringek cserejevel kezdodott aztan ma reggel olyan volt hogy indultam el melobol haza es a toltes visszajelzo nem aludt ki es elment a szervom. Valakinek van valami tipp, ötlet hogy mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. olaj szivárgásban szenved a kocsim. 2001 es 1.7 dti... már ki lett cserélve a főtengelyszimering, féltengelyszimeringek, deknitömítések, kinyomócsapágy. kormánymű szivárog minimálisan de annyira nem hogy az csöpögjön hisz a tartályból nem fogy. sajnos a motorolaj szintet nem birtam leellenőrizni hogy fogy e... előző szétszedésnél a váltó olaj fogyott az 100% ezért is lettek kicserélve a tömítések kinyomocsapágy..stb.. valakinek van ötlete? ujra leszedetni a segédalvázat, váltót le..stb.. nagyon sokba lenne mint pénzbe mint időbe..:S

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.