Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

de hát kivillogod a hibakodot akkor meg van a baja.

Nekem azt mondta a szerelő,hogy nem egyértelmű az olvasásnál,

hogy az adagoló maga,vagy hogy az elektronika e a rossz.

Nem én találtam ezt ki,a szerelő olvasta ki.

Meg van különböztetve hibakódszámoknál ez a két lehetőség,

vagy tényleg úgy van,ahogy nekem mondták?

Link to comment
Megosztás:

Miért nem villogtatod ki ami nálad van és írod ide?

Csak azért,mert nincs itthon,szerelőnél van az autó.

Emlékszem valami olyanra,hogy P0251,de nem biztos.

Meg is néztem de itt ezt írja.: P0251=Előbefecskendezés-állítás A funkció-rendellenesség

Ebből nem tudom,hogy ez e,vagy jól értettem e egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

A klíma vagy turbóhűtőm elöl nekem is lötyögött, én oldalt megtámasztottam egy kemény gumidarabbal, most már fix. Asszem nem egészséges, ha lötyög, valahol olvastam, talán itt, vagy mondták, nem tudom már, hogy vékonyra el tudja dörzsölni a hűtőt! Lehet, hogy butaság, nem tudom, de az biztos nem árt, ha fixen van...

Nekem volt hasonló problémám, klímahűtő csere után (amit nem én csináltam :rolleyes: ), az i.c. hűtő kidörzsölte a zsír új kl. hűtőmet.

De ezt a hibát már rég orvosoltam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt hasonló problémám, klímahűtő csere után (amit nem én csináltam :rolleyes: ), az i.c. hűtő kidörzsölte a zsír új kl. hűtőmet.

De ezt a hibát már rég orvosoltam.

A bajom nekem annyi, hogy gyárilag miértr nem lehetett ezt kivitelezni.

Ha tudja hogy dízelt gyárt, ha tudja, hogy lötyögni fog, mert ez már lötyögött a gyárba is. Mivel a fülyecskébe semmi kitöltés nincs, csak belemegy a fém azt csá.

Azt nem tudom, ha én ezt "kipárnázom" akkor a további rezgések, nem- e törik el a fülcseccskét majd, mert nem tud hol kimozogni? gondoltam arra, hogy sziloplasztal kinyomom, csak nem tudom az meddig állná meg a helyét, vagy valami gumis tömítő anyaggal ( gumiám) sz kitöltené, de mégis rugalmas lenne, de nem verődne hozzá semmihez.

Vagy mégis inkább gyorskötegelövel legyen elhuzatva valamiylen irányba?

Apropó, ha már itt tartunk, valaki akinek még ilyen vájt füle van mint nekem, és már régóta dízelje van. Elmondhatná, hogy a kezdődő zörgéseket, a műszerfal környékén, középkonzolnál el lehet-e hárítani vagy sem? ( tudom, rádió vagy zene fel és annyi, de attól függetlenül hallom)

pl. nálam ami már cicereg az a páramentesítő az első széálvédő alatt. De a középkonzolból is akad már valami ami csak erősödni fog.

Várom a tippeket, ötleteket.....

Link to comment
Megosztás:

A bajom nekem annyi, hogy gyárilag miértr nem lehetett ezt kivitelezni.

Ha tudja hogy dízelt gyárt, ha tudja, hogy lötyögni fog, mert ez már lötyögött a gyárba is. Mivel a fülyecskébe semmi kitöltés nincs, csak belemegy a fém azt csá.

Azt nem tudom, ha én ezt "kipárnázom" akkor a további rezgések, nem- e törik el a fülcseccskét majd, mert nem tud hol kimozogni? gondoltam arra, hogy sziloplasztal kinyomom, csak nem tudom az meddig állná meg a helyét, vagy valami gumis tömítő anyaggal ( gumiám) sz kitöltené, de mégis rugalmas lenne, de nem verődne hozzá semmihez.

Vagy mégis inkább gyorskötegelövel legyen elhuzatva valamiylen irányba?

Apropó, ha már itt tartunk, valaki akinek még ilyen vájt füle van mint nekem, és már régóta dízelje van. Elmondhatná, hogy a kezdődő zörgéseket, a műszerfal környékén, középkonzolnál el lehet-e hárítani vagy sem? ( tudom, rádió vagy zene fel és annyi, de attól függetlenül hallom)

pl. nálam ami már cicereg az a páramentesítő az első széálvédő alatt. De a középkonzolból is akad már valami ami csak erősödni fog.

Várom a tippeket, ötleteket.....

épp tegnap mérgelődtem én is. cicerézett a bal első ajtóból valami, + a szélvédő alatti rács + jött valami hang a műszerfal jobb oldala alól is. hiába ütögettem stb...... Biztos fázik oszt' meg van merevedve, na de azért szétszedni nem fogom.

Link to comment
Megosztás:

épp tegnap mérgelődtem én is. cicerézett a bal első ajtóból valami, + a szélvédő alatti rács + jött valami hang a műszerfal jobb oldala alól is. hiába ütögettem stb...... Biztos fázik oszt' meg van merevedve, na de azért szétszedni nem fogom.

Jól látod, alapvetően a felhasznált anyag és a hőmérséklet viszonyával van probléma. Nem abban az autókategóriában vagyunk, ahol elvárás, hogy évszaktól függetlenül egy életen át csöndbe maradna minden. Inkább tavasszal v. nyáron hallgatózz.

Persze az sem kizárt, hogy esetleg ide-oda bejutott apró-cseprő dolgok (pl. elgurult aprópénz, kirázódott csavar) adnak ki idegesítő hangokat. A dízel üzemmód kicsivel jobban támogatja az ilyen rejtett hibák keletkezését.

Link to comment
Megosztás:

A bajom nekem annyi....

Nekem most a mínuszokban az automata klímám ventilátora a középállásban cicereg. De már megszoktam, sztem csak mínuszban csinálja. Ami jobban zavar, hogy a bal első hangszóróm sztem megadta magát, mély hangoknál sistereg-rezonál. Ha jó idő lesz, szét kell kapnom. Az még 2 hónap :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt mondta a szerelő,hogy nem egyértelmű az olvasásnál,

hogy az adagoló maga,vagy hogy az elektronika e a rossz.

Nem én találtam ezt ki,a szerelő olvasta ki.

Meg van különböztetve hibakódszámoknál ez a két lehetőség,

vagy tényleg úgy van,ahogy nekem mondták?

jöjjön a szerelöd tovább képzésre

P0251= adagoló elektronika

Link to comment
Megosztás:

jöjjön a szerelöd tovább képzésre

P0251= adagoló elektronika

:rolleyes:

Nincs baj a szerelővel,ő is ezt a hibát mondta,csak azt is mondta hogy

jó lenne ha lenne egy tuti jó elektronika,mert lehet az adagolóval is hiba,

és ezzel ki tudnánk azt zárni.

Ezért kérdeztem tőletek,hogy ez (P0251) egyértelműen rámutat az elektronika hibájára,

vagy tényleg lehet más (az adagolóval) baj?

Amúgy ennek az elektronikának van saját programja,

vagy ez csak jelet kap,ami alapján végzi a dolgát?

Köszi a választ.

Szép napot.

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Nincs baj a szerelővel,ő is ezt a hibát mondta,csak azt is mondta hogy

jó lenne ha lenne egy tuti jó elektronika,mert lehet az adagolóval is hiba,

és ezzel ki tudnánk azt zárni.

Ezért kérdeztem tőletek,hogy ez (P0251) egyértelműen rámutat az elektronika hibájára,

vagy tényleg lehet más (az adagolóval) baj?

Amúgy ennek az elektronikának van saját programja,

vagy ez csak jelet kap,ami alapján végzi a dolgát?

Köszi a választ.

Szép napot.

Ezért invitálta Wessz!

Nem kunszt kiolvasni, érteni is kell azt, amit olvas. A végén +1 komplett autót kér behozni a hiba behatárolására?

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes:

Nincs baj a szerelővel,ő is ezt a hibát mondta,csak azt is mondta hogy

jó lenne ha lenne egy tuti jó elektronika,mert lehet az adagolóval is hiba,

és ezzel ki tudnánk azt zárni.

Ezért kérdeztem tőletek,hogy ez (P0251) egyértelműen rámutat az elektronika hibájára,

vagy tényleg lehet más (az adagolóval) baj?

Amúgy ennek az elektronikának van saját programja,

vagy ez csak jelet kap,ami alapján végzi a dolgát?

Köszi a választ.

Szép napot.

nem értem mit szarakodsz, felajánlotta wessz, hogy ad egyet........nem jó. Akkor küld fel postán, és visszakapod 1 héten belül. az sem jó??? mitől félsz? Ha az a baja akkor úgyis meg kell csinálni. Ad rá árajánlatot és kész! Ha nem az a baj, akkor wessz megmondja...........én jó indulatúnak ismertem meg. Gondolkodj, ha azt mondaná, hogy javítani kellett, és nem lenne igaz, akkor visszaküldés után is produkálná a hibát...........nem?

Link to comment
Megosztás:

"nem értem mit szarakodsz"

Én azért nem szóltam így senkihez...

Bocs,hogy megpróbálom átlátni ezt a szart.

Elnézést, ha sértő lett volna, javítanék "tétovázás"-ra..............mert azt csinálod

a hozzáállásod sem semmi.......A fejemet fogom. Ennél jobb ajánlatokat nem is kaphattál volna, ráadásul tipus hibáról van szó.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy nem néztél utána kitől kaptál ajánlatot.........Nincs mindenki fiókjában ilyen vezérlő.

na mindegy..............könyörögni senki nem fog, hogy légyszíves nézesd meg az adagoló elektronikát.

És még egyszer elnézést!

Link to comment
Megosztás:

Elnézést, ha sértő lett volna, javítanék "tétovázás"-ra..............mert azt csinálod

a hozzáállásod sem semmi.......A fejemet fogom. Ennél jobb ajánlatokat nem is kaphattál volna, ráadásul tipus hibáról van szó.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy nem néztél utána kitől kaptál ajánlatot.........Nincs mindenki fiókjában ilyen vezérlő.

na mindegy..............könyörögni senki nem fog, hogy légyszíves nézesd meg az adagoló elektronikát.

És még egyszer elnézést!

Sziasztok!

Egyetértek AtiZafival én is, ennél jobb ajánlat sztem nem létezik, nem értem mit tétovázol!

És ez kizárolag jó indulatból mondom!

Üdv:Szilárd

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, ha én ezt "kipárnázom" akkor a további rezgések, nem- e törik el a fülcseccskét majd, mert nem tud hol kimozogni? gondoltam arra, hogy sziloplasztal kinyomom, csak nem tudom az meddig állná meg a helyét, vagy valami gumis tömítő anyaggal ( gumiám) sz kitöltené, de mégis rugalmas lenne, de nem verődne hozzá semmihez.

Nekem szerelő azt mondta, hogy szilikonnal kell telenyomni a helyeket, úgy rakni össze, akkor nem fogják kikoptatni egymást.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést, ha sértő lett volna, javítanék "tétovázás"-ra..............mert azt csinálod

a hozzáállásod sem semmi.......A fejemet fogom. Ennél jobb ajánlatokat nem is kaphattál volna, ráadásul tipus hibáról van szó.

Ebből csak arra tudok következtetni, hogy nem néztél utána kitől kaptál ajánlatot.........Nincs mindenki fiókjában ilyen vezérlő.

na mindegy..............könyörögni senki nem fog, hogy légyszíves nézesd meg az adagoló elektronikát.

És még egyszer elnézést!

Szia!

Nem vagyok sértődős,csak rosszul esett,de nem érdekes. :rolleyes:

Melyik hozzászólásom nem tetszett amúgy?

Sajnálom,nem igazán értek az autókhoz,ezért is olvasgatok itt is,mert már ennyivel is okosabb vagyok.

Nem szégyen tanulni mástól.

Tudom hogy jó ajánlatot kaptam,és ha úgy alakul,élni is fogok vele,nem a könyörgést várom,hidd el.

Ezúton is köszönök minden hozzászólást,és segítséget.

További szép estét mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.