Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Y20DTH....

Hogyan kell megnézni, hogy normál állapotban van-e a motortartó gumibak?

Kicsit "furcsán" (máskép fogalmazva: erősebben mint azt az ember számítana rá) megrángatózik mind az inditánál, mind pedig a leállásnál. Nem tuti a tippem, de csak a bakokra tudok gondolni....

Továbbra is várnám a választ, ha valaki csinált már ilyet, vagy tisztában van vele. köszi!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem!

2001-es 1,7 Dti Isuzu G-astrám van. Motorkód: Y17DT.

Hibajelenség: kopog a motor, egyenetlenül jár ( tipikusan porlasztó hangja van). Porlasztókat ellenőriztük, nem változott.

A nyomócsövek meglazítására egyformán veszít teljesítményt, nem lóg ki egyik sem!

Hibakódot nem jelez. Adagoló elektronika, légtömegmérő cserélve.

Kinek mi az ötlete, mi lehet a bajos?

Köszi a segítséget!

Ui.: SOS!

:rolleyes:

Szia!

Meg kellene nézni a vezérlését annak a motornak, nem lehet, hogy a szíjjal történt valami?

Üdv:András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Meg kellene nézni a vezérlését annak a motornak, nem lehet, hogy a szíjjal történt valami?

Üdv:András

Láncos motor emlékeim szerint.

A jobb felső motortartó bak szokta megadni magát,pajszerrel feszítve talán kiderül,hogy szakadt-e már.Jó móka a cseréje,Tomi023 tudna mesélni! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Láncos motor emlékeim szerint.

A jobb felső motortartó bak szokta megadni magát,pajszerrel feszítve talán kiderül,hogy szakadt-e már.Jó móka a cseréje,Tomi023 tudna mesélni! :D

Nem láncos...szíjas. :P

Nekem is volt érdekes hang leállításnál, nem tudtunk rájönni.

Cseréltem motortartókat, az első csak vicc, nem tudni miért rakták be...nem változott semmi... :rolleyes:

Az autó közben eladódott...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyetértek AtiZafival én is, ennél jobb ajánlat sztem nem létezik, nem értem mit tétovázol!

És ez kizárolag jó indulatból mondom!

Üdv:Szilárd

lehet hogy volt már neg. tapasztalata a szerelökkel de nem értem hogy miért nem olvas valaki vissza és rájönne hogy mi a pálya wessz a tuti.

Link to comment
Megosztás:

Nem láncos...szíjas. :P

Nekem is volt érdekes hang leállításnál, nem tudtunk rájönni.

Cseréltem motortartókat, az első csak vicc, nem tudni miért rakták be...nem változott semmi... :rolleyes:

Az autó közben eladódott...

SZIJJAS.

Bocsesz,én az Y20DTH-s hozzászólásra akartam reagálni!!! :D

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: Sziasztok!

Még friss vagyok a fórumon.Tudna valaki infót adni?

2004-es G 1,7 cdti kombim van.

Most lett cserélve a vezérműszíj+görgők, amikor szét lett szedve kiderült ,hogy a szelepfedél tömítés nem tökéletes.

Az első hengernél pedig a szimmering(?) is enged felül.

Hol és mennyiért lehet ilyen szimmeringet és szelepfedéltömítést beszerezni?

Mi a konkrét név a szimmeringnél amit kereshetek alkatrészként?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg vazze!!

De hülye vok :D Majd reggel akkor hívlak. Hétvégén szoktál melózni?

Csak akkor! :rolleyes: A hét többi napján éjjel-nappal netezik, hogy mindenki bújára-bajára válaszolhasson. :P

Rossz az aki rosszra gondol? Régi kapcsolatban ifjú házas, úgyhogy csak nem érzi még melónak. smiley-sex015.gif

Link to comment
Megosztás:

Dermedésmentes jóreggelt!

Érdekes jelenséget véltem felfedezni ma reggel a kocsin.

Megálltam lámpánál, üres, kuplung kiengedve. Igaz a motor még nem volt "mutatószerint" üzemmeleg, de már fűtés volt.

Alapjárat 1000 alatt 1 fehérel, az olyan 750 szerintem.

A motor bár fordulatszámmérő szerint egyenletesnek mutatkozott, mégis " érzetre" mintha picit felpörögne, majd lefolytaná valami, majd meginfel picit, megint le. Szal nem egyenletes hangja volt, hanem változó. Természetesen ehhez egy kis rázkódás is párosul. Ahhoz tudnám hasonlítani mikor indulásnál nem megfelelően csúsztatom a kuplungot és berázkódik a kocsi.

Találkozott valaki ilyennel már? Gondolom valamit takarítani kéne ami az alapjárattal kapcsolatos, vagy tévedek?

THX!

Link to comment
Megosztás:

"sziasztok van egy 2000-es kiadású g-s astram X17dtl és azt szertném kérdezni hogy mi okból megy tönkre rajtuk az adagoló elektonika Vp44-s adagóló mert halottam már olyat is hogy az elektronikát a gázolaj hőti és ha tulmelegszik akkor elszál de halottam olyat is hogy magátol +még olyat hogy gázolaj minősége"

Szia

Az adagoló vezérlő nem azért megy tönkre mert a gázolaj minőssége gyatra hanem a rázkódástól és a hőingadozástól a forrasztások megadják magukat a panelon legalábbis az enyémel ez történt én magamnak javítottam!!!Elég huzós müvelet!!!

Szia!

Tudnál segíteni ebben a javításban?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

azért azt megnézném....

Kiolvastuk és azt a hibát írta, hogy nincs fordulatszám jel.

Másik jeladóval is próbáltam, de akkor is ez a helyzet.

Tanácstalan vagyok, nem indul be!

Immobiliser nem tilthatja le az adagolót?

A vezérlés lett cserélve azóta nem indul és ezt a hibát írja.

Üdv.

dzse

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.