Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

a tartály nincsen tele, most feltöltöm és figyelek. Onnan vettem észre, hogy takarítottam a kocsit.

Most kiszárítom úgyis süt a nap, aztán meglátom mi lesz.

A radiátor merre van beépítve ami folyt neked, könnyen cserélhető?

Nem tudom pontosan merre van én szervizben cseréltettem, állítólag nem lehetett javítani, 40E volt a vége. Szerintem a középkonzol mögött lehet a lábrésznél, le kell hozzá bontani a fél műszerfalat, ha jól tudom. Hát én nem vágtam bele egyedül :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom pontosan merre van én szervizben cseréltettem, állítólag nem lehetett javítani, 40E volt a vége. Szerintem a középkonzol mögött lehet a lábrésznél, le kell hozzá bontani a fél műszerfalat, ha jól tudom. Hát én nem vágtam bele egyedül :)

Szomorúan olvasom, de muszáj lesz megjavítani.

Link to comment
Megosztás:

Szomorúan olvasom, de muszáj lesz megjavítani.
A középkonzolt kell csak kivenni (váltókar körülötti részt) és a kardánalagút és a műszerfal között fekve találod a radiátort egy két félből álló műanyag dobozban, amit fém kapcsok fognak össze. Általában a radiátor és a tűzfalon átjövő hűtőfolyadék cső közötti műanyag adapaternél enged el a 4db O gyűrű, forintos tétel a javítása. Szilikonzsírt használj az összeszerelésnél! Egy kis szemléltető:17176_1263684893.jpg
Link to comment
Megosztás:

a tartály nincsen tele, most feltöltöm és figyelek. Onnan vettem észre, hogy takarítottam a kocsit.

Most kiszárítom úgyis süt a nap, aztán meglátom mi lesz.

A radiátor merre van beépítve ami folyt neked, könnyen cserélhető?

Mármint a jelhez képest?

Link to comment
Megosztás:

Rosszabb esetben az a nyamvadt műanyag csatlakozócsonk repedt el v tört le a radiátorról. Akkor az sajna cserés. :)
Szia! A műanyag csatlakozócsonk külön van a radiátortól, az csak egy köztes elem a radiátor és a hűtőfolyadék cső között. (Egyszóval megrendelhető külön is ha az repedt el.)
Link to comment
Megosztás:

Talán segít...

Udv.

Első körben azt ajánlanám, hogy vidd szerelőhöz.... ;)

De ha otthon fogsz neki, akkor kell szerelőakna is hozzá.

Első körben győződj meg róla, hogy biztos a fűtőtest csatlakozása folyik-e.

Ha megvan a hibaforrás jöhet a meló...

A gyujtáskulcsot vidd minnél messzebb a kocsitól... :P

Ugyanis nem árt ha kiveszed az első ülést, abban pedig van övfeszítő és oldallégzsák, aminek a csatlakozóját először

le kell húzni az ülés aljáról és utána tudod oldani. én mindkét ülést kiszedtem.

Utána jöhet a két ülés közötti "kardánboksz".

Ekkor már látszik a fűtőtest müanyag háza, aminek az alját kis lemez fülecskék tartanak.

Érdemes kiszedni a középkonzol két oldalán lévő két fém tartót, látszatra ezek tartják, de nyugodtan kiszedheted.

Érdemes újra körbenézni, tapogatni hogy hol nedves...

Ezután le kell engedni a hűtővizet, a hűtő jobb oldalán alul van egy leengedő csap.

Már ehez is jól jön a szerelőakna, de van két torx csavar a tűzfal alján amit oldani kell.(ezt lehetetlen felülről elérni)

Ez rögzíti a fűtőtest alsó burkolatának kondenzvíz kivezető csövét.(nyáron a klíma hőcserélő kondenzvize ezen távozik)

Ha a csavarokat kiszedted ki lehet húzni a motortér felé.

Ezután le lehet szedni az alsó burkolatot,(kis lemezfüleket kell lepattintani ) ami tartja a fűtőtestet is,

ha sikerül kicibálni ( nem könnyen jön ki) akkor már látszik a fűtőtest és csak a csatlakozás tartja.

Jöhet egy kis barkácsolás, ugyanis a fűtőtestben és a csövekben még van hűtőfolyadék.

Én egy 5 lityis desztvizes kannát használtam, erről inkább rakok fel képet majd.... ;)

Ezt raktam be a gázpedál felöl a csatlakozás alá, de nem árt kibélelni elötte esetleg egy fóliával a kanna alatt,

mert így is folyt mellé sajna.

Vége az első résznek.

;) ;) :D

Folytatás következik.... :lol:

Sajnos még nem készült el a folytatás.... :)

Link to comment
Megosztás:

Talán segít...

Sajnos még nem készült el a folytatás.... :)

Remélem nem kell szétszedni semmit, eddig nem lett kevesebb a tartályban a víz szint, és a ülés előtt sem vizes a kérpit. (kop-kop-kop).

Volna még egy jelenség amire szeretnék választ mert az ismerős körben nincsen ydt-s g astra.

Amikor gurul az autó üresben, az alapjárat 1000 és néha picivel felette van. Ilyenkor ha megnyomom a gázpedált lomhán reagál a gázadásra. Ha 0-ra fékezem akkor visszaesik a fordulat 900 körülire és gázadásra gyorsan reagál.

Másnak is ilyen jelenség?

Link to comment
Megosztás:

Remélem nem kell szétszedni semmit, eddig nem lett kevesebb a tartályban a víz szint, és a ülés előtt sem vizes a kérpit. (kop-kop-kop).

Volna még egy jelenség amire szeretnék választ mert az ismerős körben nincsen ydt-s g astra.

Amikor gurul az autó üresben, az alapjárat 1000 és néha picivel felette van. Ilyenkor ha megnyomom a gázpedált lomhán reagál a gázadásra. Ha 0-ra fékezem akkor visszaesik a fordulat 900 körülire és gázadásra gyorsan reagál.

Másnak is ilyen jelenség?

Az enyém is ugyanígy viselkedik, nem kell parázni ez ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Ha 140-nél 3400-at forgott, akkor 170-hez kb. 4100 tartozik. Ezekszerint más váltó van az Y17DT-hez és az X20DTL-hez? Mert tudom, hogy haveré 110-nél forog 2500-at, az alapján meg 170-hez 3850 tartozna.

Totál más... :) A Dieseleké legalább is...

Előfordul, hogy még az 1-es mellett keresem a hátramenetet...(Y17Dt Astra után)

Ugyan is a ..20DT...motoroknál a 4-es mellett van....

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy problémával fordulnék a fórumozókhoz. Astra G 1.7 cdti-m van 80le. Nekiállt fekete füstöt eregetni gázadáskor. Korábban nem fordult elő. Menni úgyan

úgy megy, a motor is egyenletesen jár csak füstöl. Meg a fogyasztásom is megnőtt 7-7.5 liter. Korábban még hideg időben is csak 6.5-6.8 volt a fogyasztás. Mindig ugyan ott tankolok és a szűrő is rendszeresen volt cserélve. Olajat sem eszi a motor.

Link to comment
Megosztás:

helló mindenkinek! Elég nagy problémával küzdök a 99"2.0dtl 16 g astrával. Egyik pillanatról a másikra nem indult be, 7év használat után,160e km-rel. Kiderítették hogy adagoló elektronika, amit csak teljes cserével lehet orvosolni. Ez megtörtént de az autó nem indul csak ha 2percig tekertetem az akksit,már amikor bírja. Húzásra beindul egyből. A lényeg az ,hogy vmiért elengedi az üzemanyagot a rendszer.vszínüleg levegőt kap szerintem. Vagy adagoló szerelési probléma? Traverzgyűrű cserével megoldódna ? Valaki tudna nekem segíteni mert eléggé kétségbe vagyok esve.

Link to comment
Megosztás:

helló mindenkinek! Elég nagy problémával küzdök a 99"2.0dtl 16 g astrával. Egyik pillanatról a másikra nem indult be, 7év használat után,160e km-rel. Kiderítették hogy adagoló elektronika, amit csak teljes cserével lehet orvosolni. Ez megtörtént de az autó nem indul csak ha 2percig tekertetem az akksit,már amikor bírja. Húzásra beindul egyből. A lényeg az ,hogy vmiért elengedi az üzemanyagot a rendszer.vszínüleg levegőt kap szerintem. Vagy adagoló szerelési probléma? Traverzgyűrű cserével megoldódna ? Valaki tudna nekem segíteni mert eléggé kétségbe vagyok esve.

Adagoló javításnál a traverzeket nem pszkálják, hacsak nem kiszedték a porlasztókat is. Ha előtte nem volt ilyen gondod, akkor az üzemanyag csöveket, szűrőházat, résolajcsöveket kellenne átnézni. Vagy valamit elszúrtak az adagolóban.

Link to comment
Megosztás:

Helló fórumozók!

Nagy gonddal fordulok hozzátok. Egy 98-as astra 2.0 di 16v caravanom van ( X20DTL). Néhány hete megállt alattam, kigyulladt a visszajelző lámpa és a motornak kerregő hangja lett. A szerelőm adagoló problémát diagnoztizált. Jó pénzért kicseréltük egy felújítottra. A gond az, hogy hidegen dadog, lefullad és menet közben, ha nem nyomok neki gázt akkor kigyullad a kicsi sárga lámpa. félek, hogy továbbra is az adagoló a rossz. Vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Nagy problémával fordulnék a fórumozókhoz. Astra G 1.7 cdti-m van 80le. Nekiállt fekete füstöt eregetni gázadáskor. Korábban nem fordult elő. Menni úgyan

úgy megy, a motor is egyenletesen jár csak füstöl. Meg a fogyasztásom is megnőtt 7-7.5 liter. Korábban még hideg időben is csak 6.5-6.8 volt a fogyasztás. Mindig ugyan ott tankolok és a szűrő is rendszeresen volt cserélve. Olajat sem eszi a motor.

Helló!

Én tavaly jártam ugyanígy. Nekem a porlasztócsúcsok kopása miatt egységnyi idő alatt több üzemanyag került a hengerekbe, ami miatt nem volt tökéletes az égés, ezért fekete füstöt eregetett. A porlasztócsúcsok beállítása után megszűnt a probléma. Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én tavaly jártam ugyanígy. Nekem a porlasztócsúcsok kopása miatt egységnyi idő alatt több üzemanyag került a hengerekbe, ami miatt nem volt tökéletes az égés, ezért fekete füstöt eregetett. A porlasztócsúcsok beállítása után megszűnt a probléma. Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek.

Hová tudok ilyen gonddal fordulni? Ez mennyibe is kerül?

Link to comment
Megosztás:

Hová tudok ilyen gonddal fordulni? Ez mennyibe is kerül?

Én egy adagoló javító műhelybe vittem el Nyírtelekre, de ez neked túl messze van. Szerintem bármelyik dízel autókra szakosodott műhely meg tudja csinálni. 3 darab porlasztócsúcs beállítása és a negyedik felújítása 35.000,- HUF volt.

Link to comment
Megosztás:

Én egy adagoló javító műhelybe vittem el Nyírtelekre, de ez neked túl messze van. Szerintem bármelyik dízel autókra szakosodott műhely meg tudja csinálni. 3 darab porlasztócsúcs beállítása és a negyedik felújítása 35.000,- HUF volt.

Ez az ár tartalmazza a kiszerelés díját és a próbapadon történő próba árát is?

Kicsit valóban messze van. Ezért körülnézek hozzám közelebb.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Én tavaly jártam ugyanígy. Nekem a porlasztócsúcsok kopása miatt egységnyi idő alatt több üzemanyag került a hengerekbe, ami miatt nem volt tökéletes az égés, ezért fekete füstöt eregetett. A porlasztócsúcsok beállítása után megszűnt a probléma. Ha bármilyen kérdésed van, szívesen segítek.

Köszönöm az infót. Már megoldódót a problémám egy újra szoftverezéssel. A porlasztókra mi is gondoltunk,de nem azok voltak a hibásak. Valamiért a vezérlő túl sok üzemanyagot adott. Most már minden ok. A fogyasztásom is vissza állt meg a kormozás is megszűnt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.