Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Az van,hogy nem vagyunk egyformák,nem gondolkozunk ugyanúgy a dolgokról ,másak a körülményeink és

meg kellene próbálni megérteni ,elfogadni,átgondolni a másik fél álláspontját is.

Nincs kizárólagos igazság ebben a témában(sem).

És ez mekkora szerencse! :excl:

Link to comment
Megosztás:

Tgabika76, Zachi

Vajon a gyári kiiktatási módszerekről mi lehet a véleményetek? (szoftver, lezárólemez, TIS-ben pedig gyári ajánlás egyes tipusokra.....)

Részemről egyfelől álságosnak tartom (mert nem kevés mérnöki munkával kifejleszt és gyárt egy alkatrészt hogy megfeleljen bizonyos szabályoknak, majd kidolgozza az ennek az alkatrésznek a kiiktatására szolgáló módszereket - nekem kicsit értelmetlennek tűnik), másfelől meg nem is értem, hiszen ha ez oly gyakran előforduló hiba (mármint az EGR eltömődése), akkor a kitisztítására/cseréjére rendszeres időközönként a márkaszervizekbe fáradó autótulajok még pluszbevételt is hozhatnak a gyárnak - azzal hogy lezárja, gyakorlatilag eldobja magától ezt a bevételi forrást. :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

x17dtl motorkódú astrába adagolót cseréltettem mindent ugyanúgy raktak össze mint ahogy az előző volt de az autó most sokat fogyaszt, (8-9 liter)

más gond nincs vele.

Lehet-e ezen állítani valahol?

Szerintem nem az adagoló a ludas.

Nem tudom konkrétan én sem, csak okoskodni próbálok....

Vagy esetleg nem lehet, hogy más típusú adagoló került be?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Hétvégén cseréltem gázolajszűrőt, és nem volt benne a szűrőházba a képen szereplő 6. számú rúgó. Rokonom Astra G 1.7 CDTI autójában szintén nem volt benne. Kell ez a rúgó bele, vagy a régebbi 68LE-s dízelekben van csak benne?

epc szerint is van ott...de én ezt nem tudhatom...

gondolom tudod hogy Németországból való a szekered:WAF-SW 884 volt az eredeti rendszám

Link to comment
Megosztás:

Üdv a tisztes társaságnak!

Átolvastam az egész fórumot, és az én kérdésemre még nem találtam felvetést. Lehet, hogy nem is fordult még ez elő mással?

Szóval olyan kérésem-kérdésem lenne a tisztelt Tagokhoz, hogy a hűtővizem a motorban nem melegszik fel, csak akkor amikor 110-120-as tempóval repesztek. Azalatt meg se moccan még 20-25 km + kb 15-25 perc udvaron való melegítés után sem, és emellett még olyan füstöt ereget, hogy akik mögöttem jönnek, lassítanak, mert nem látnak tőle. Volt cserélve benne termosztát, igaz kb 2000 Ft-os. Más fórumon olvastam, hogy ha nem gyári a termosztát, akkor lehet az is hibás. Szerintetek? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Zotya

Link to comment
Megosztás:

Köszi kedves vagy.

De legalább írná valaki, hogy nem tudja.

Te sem voltál túlságosan bőbeszédű. :excl:

Adagolót cseréltettél,sokat fogyaszt ennyi.Ez kb. olyan mintha elmennél orvoshoz és azt mondanád:

rosszul érzem magam és az orvos találja ki ebből mi a betegséged!

Talán ha kicsit bővebben leírtad volna,hogy miért kellett cserélni,ki,hol,milyenre cserélte,honnan van ,bontott új

alkatrész,akkor esetleg hozzátudunk szólni.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a tisztes társaságnak!

Átolvastam az egész fórumot, és az én kérdésemre még nem találtam felvetést. Lehet, hogy nem is fordult még ez elő mással?

Szóval olyan kérésem-kérdésem lenne a tisztelt Tagokhoz, hogy a hűtővizem a motorban nem melegszik fel, csak akkor amikor 110-120-as tempóval repesztek. Azalatt meg se moccan még 20-25 km + kb 15-25 perc udvaron való melegítés után sem, és emellett még olyan füstöt ereget, hogy akik mögöttem jönnek, lassítanak, mert nem látnak tőle. Volt cserélve benne termosztát, igaz kb 2000 Ft-os. Más fórumon olvastam, hogy ha nem gyári a termosztát, akkor lehet az is hibás. Szerintetek? A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Zotya

esetleg egy motorkódot vagy motortípust?

Link to comment
Megosztás:

esetleg egy motorkódot vagy motortípust?

na ja..., csak azt nem írtam ami fontos, bocs. Szóval egy 2004 G Astra boldog tulaja vagyok, amit újonnan vettem, tehát az előéletét ismerem, mindig megkapta amit kellett, mert azt gondolom, hogy akkor szolgál ki, ha én is kiszolgálom őt.

tehát G Astra Caravan 1.7 CDTI Z17DT motorkód, 2004 decemberi, asszem 2005 évjárat, de ez nem biztos, csak valamikor mikor szervizeltem, mintha ezt hallottam volna a szerelőtől.

amúgy fűtés rendesen, rövid idő elteltével nyomja ezerrel, csak a mutató áll 0-án, mintha nem is járna a motor. én úgy tudom, hogy addig a termosz nem nyít amíg nem éri el a 84? fokot, vagy valami ilyesmi. városban, meg gyorsforgalmin pedig szépen mutat, 80-90 között. azért érdelek, mert a füst sok, hidegen, és félek, hogy nehogy gyűrüzés legyen a vége.

Köszi a helpet

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt,régóta olvasgatom a fórumot,és most szeretném a segítségeteket kérni,mivel az én opelemmel elég sok gond van amióta hozzám került.

Fél éve vagyok egy 2000.04. y17dt friss műszakis kombi astra elkeseredett tulajdonosa.Mellesleg első autóm.

Vásárlás után átnézettem szerelővel.

Miután aksit,olajat,olajszűrőt,légszűrőt,szíjjakat cseréltettem,rá egy hónapra kilyukadt az olajhűtőm-a tágulásiból bugyogott az olajos trutyi.Olajhűtőcsere+olaj.Aztán rendszert tisztítattam folyamatosan,mert csúnyán visszadolgozta még a lerakódott olajat.(Nem tudom fontos e megemlíteni,de másik sapka került a tágulásira)

Miután úgy tünt,hogy oké már és téliesetettem volna,ülök be az autóba,vagyis ültem volna és a vezetőoldalon állt a víz.Fűtőradiátor csőcsere.(Akkor ki lett véve a fűtéscsap is).

Azóta nem jó a vízszintem.Egyszer csak pár nap múlva azt vettem észre,hogy nincs fűtés,az autót városba használom leginkább és rövidebb távokra-megnéztük,üres a tágulási.

Feltöltöttük,ismét fogyott a víz.

Leeresztettük a rendszert(kb 3liter volt benne),újra töltöttük,bíztunk benne most ok lesz.De nem.Kicsi kb 1-2 dl még rá lett töltve pár nap múlva,ez két hete volt;tegnap néztem a szintet 250km után negyedig volt a vízszint a tágulásiba.

Az autó nem füstöl,az olajszintem jó(bár a szerelő szerint az olaj kicsit szürkés??),a vizet soha nem forralta,nem füstöl,foltot soha sehol nem hagyott még,fűtés van,a víz mégis eltűnik belőle,nem kis mennyiség ráadásul.Mégis hova??Újratöltéssel együtt kb 8-9?l bekevert fagyálló került bele.

Ez a gond csak a csőcsere óta van,addig soha nem hiányzott a vízből.

Nincs már ötlet:(jövőhéten megy ismét szerelőhöz,de ha valaki tapasztalt már hasonlókat,vagy valakinek van tippje szívesen fogadom!

Köszönöm:Reni

Link to comment
Megosztás:

na ja..., csak azt nem írtam ami fontos, bocs. Szóval egy 2004 G Astra boldog tulaja vagyok, amit újonnan vettem, tehát az előéletét ismerem, mindig megkapta amit kellett, mert azt gondolom, hogy akkor szolgál ki, ha én is kiszolgálom őt.

tehát G Astra Caravan 1.7 CDTI Z17DT motorkód, 2004 decemberi, asszem 2005 évjárat, de ez nem biztos, csak valamikor mikor szervizeltem, mintha ezt hallottam volna a szerelőtől.

amúgy fűtés rendesen, rövid idő elteltével nyomja ezerrel, csak a mutató áll 0-án, mintha nem is járna a motor. én úgy tudom, hogy addig a termosz nem nyít amíg nem éri el a 84? fokot, vagy valami ilyesmi. városban, meg gyorsforgalmin pedig szépen mutat, 80-90 között. azért érdelek, mert a füst sok, hidegen, és félek, hogy nehogy gyűrüzés legyen a vége.

Köszi a helpet

Hali!

A füstöt leszámítva ez akár normális is lehet .

Ha én is csak városba megyek és mondjuk megy a fűtés is akkor simán elmegyek akár 15-20 percet amíg elkezd mutatni a műszer.

De ha felmegyek főútra vagy pályára ahol tudok menni 90-100-al min akkor hamar pár perc alatt megy fel 85-ig.

Én inkább a befecskendező rendszer hibájára gondolnék mármint a füst miatt.

Milyen színű a füst?

Mennyi km?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A füstöt leszámítva ez akár normális is lehet .

Ha én is csak városba megyek és mondjuk megy a fűtés is akkor simán elmegyek akár 15-20 percet amíg elkezd mutatni a műszer.

De ha felmegyek főútra vagy pályára ahol tudok menni 90-100-al min akkor hamar pár perc alatt megy fel 85-ig.

Én inkább a befecskendező rendszer hibájára gondolnék mármint a füst miatt.

Milyen színű a füst?

Mennyi km?

190 e környékén van, és általában akkor veszem észre a füstöt, ha hideg a gép és odalépek neki. A hideget az említett 15-25 perces melegítés után értem. Elég fekete színű, és már a hátsó lökhárítón is látszik a nyoma, gondolom ez a helybenjárástól van :excl: :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.