Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Leeresztő csavar nincs. Vedd le az alját, de akkor tömítést is kell majd cserélned...

Feltölteni a szellőzőjén lehet, de érdemesebb az akksit kivenni hozzá, jobban hozzáférni úgy. Az oldalán a féltengely magaságában van egy nívó csavar.

A difimű alját ha leveszed, a tömítést nem kell cserélni, mert kettőn cseréltem mostanában így olajat, a váltóházon maradt sértetlenül. Nem gond ha van otthon azért vésztartalékban tömítés. Olajat csak gyárit használj (full szintetikus, piros színű). Egyébként Opeléknál manuális váltónál nem előírt az olajcsere - a gyári olaj miatt, csak 30Ekm-ként kell ellenőrizni a szintet, és után tölteni (ezért nincs rajta leeresztő csavar).

Link to comment
Megosztás:

Az autóba (Astra G 1.7DTI) Mann filtert használok. Gázolaj beöntéshez a tankba "kotyogós" szilinkoncsőbe átlátszó műanyag házas lengőszűrőt raktam. Az Unixnál veszem holnap tudok cikkszámot írni róla és képet is tudok neked felrakni róla. Török, vagy keleti kamionos nem nagyon jár hozzánk, mert ömlesztett folyadékot visznek tőlünk,, Jumbo-t vagy tartálykonténert vontatva (Révész, Transtank, Hoyer, Canil, Bertschi) szállítmányozó cégek 0 - max.3 éves (Daf, Man, Mercedes, Iveco) vontatókkal.

A szurohazra mi van rairva (itt a fekete muanyag pohara ertem)? Nem Purflux ?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nagy a valószínűsége, hogy haldoklik a főtengely helyzet jeladód. Olvasátok ki a hiba tárolót.

Szia!

kiolvastuk és ezek voltak:P1335 , P1190

kitöröltük aztán megint megállt de csak a P1190 volt bent..!

a főtengely jeladó nem 0335 szokot lenni?itt olvastam már többször ezt.

szóval azt javaslod hogy cseréljek egy jeladót?

honnan érdemes rendelni?utángyártottban milyet érdemes venni?Gyári elég húzós gondolom.

összekaparom a pénzt rá és cserélek egyet....

üdv.

Link to comment
Megosztás:

A szurohazra mi van rairva (itt a fekete muanyag pohara ertem)? Nem Purflux ?

Nem értem akkor, hogy mit akarsz megtudni? A fekete műanyag pohár az autóban van a tűzfalra szerelve a ház gyártója, ha jól emlékszem purflux. Ebbe szoktam 10Ekm-ként szűrő betétet cserélni, Mann filtert rakok bele. A gázolajat a tankba lengő szűrőn keresztül szívatom be kannából - ez van a kotyogós szilikon csőbe beaplikálva, amit az unixnál veszek - ez az áttetsző műanyag házas..

Módosítva : Budai Tamás
Link to comment
Megosztás:

Szerintem először nézd át a vákuum csöveket, nincs-e szétszakadva valahol, mert a P1190 motor vákuum szivárgást jelent. A P1335 hibakód: üzemanyag-befecskendező szivattyú modul CKP jel hiányzó - azaz szerintem nincs főtengely helyzet jeladó jel (CKP sensor - crankshaft positon sensor). 20EFt környékén gyári jeladót lehet venni bele - cromax, csergő stb helyeken keresgélj.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem értem akkor, hogy mit akarsz megtudni? A fekete műanyag pohár az autóban van a tűzfalra szerelve a ház gyártója, ha jól emlékszem purflux. Ebbe szoktam 10Ekm-ként szűrő betétet cserélni, Mann filtert rakok bele. A gázolajat a tankba lengő szűrőn keresztül szívatom be kannából - ez van a kotyogós szilikon csőbe beaplikálva, amit az unixnál veszek - ez az áttetsző műanyag házas..

Hat csak annyit ,hogy az eredeti szuro az Purflux (a betet is), es hid el ,hogy az Opel nem hiaba rakta a Purfluxot. Persze az uzletekbe megmagyarazak ,hogy a Mann az nemet es jo ,de azt mar nem sokan tudjak ,hogy mekora a szurese (50 mikron),ami a viz esetebe ha van az uzzemanyagba akkor nem fogja meg ,es el lehet kepzelni mit csinal az adagoloval (ilyen estebe jo ha van egy kicsi ket utemu olaj az uzzemanyagba). A purflux szurese 20 mikron . Ezert van az ar kulonbseg majdnem dupla a Mann-hoz.

Link to comment
Megosztás:

Hat csak annyit ,hogy az eredeti szuro az Purflux (a betet is), es hid el ,hogy az Opel nem hiaba rakta a Purfluxot. Persze az uzletekbe megmagyarazak ,hogy a Mann az nemet es jo ,de azt mar nem sokan tudjak ,hogy mekora a szurese (50 mikron),ami a viz esetebe ha van az uzzemanyagba akkor nem fogja meg ,es el lehet kepzelni mit csinal az adagoloval (ilyen estebe jo ha van egy kicsi ket utemu olaj az uzzemanyagba). A purflux szurese 20 mikron . Ezert van az ar kulonbseg majdnem dupla a Mann-hoz.

Szia!

Az biztos, hogy a szűrőház Purflux gyártású, eredetileg mikor az autó kijött a gyárból Purflux szűrö betét volt benne? Munkahelyemre jár a Filtron cégtől egy karbantartó, mivel a folyadék amit a kamionokba töltünk 25-75 mikronos szűrőn keresztül jut el. Ő és a Benedecki diesel szervíz ajánlatára használom a Mann filtert - azt mondták ennek a legjobb a szűrési képesége.

Egyáltalán a gyári GM szűrő Purflux gyártás? Hol lehet esetleg ilyen szűrőt beszerezni (Bárdinál, Unixnál,Csergőnél nincs)?

Link to comment
Megosztás:

Hat csak annyit ,hogy az eredeti szuro az Purflux (a betet is), es hid el ,hogy az Opel nem hiaba rakta a Purfluxot. Persze az uzletekbe megmagyarazak ,hogy a Mann az nemet es jo ,de azt mar nem sokan tudjak ,hogy mekora a szurese (50 mikron),ami a viz esetebe ha van az uzzemanyagba akkor nem fogja meg ,es el lehet kepzelni mit csinal az adagoloval (ilyen estebe jo ha van egy kicsi ket utemu olaj az uzzemanyagba). A purflux szurese 20 mikron . Ezert van az ar kulonbseg majdnem dupla a Mann-hoz.

Azt elfelejtettem, hogy a víz is átjut még a 20 mikronos szűrőn, ha akar. Szűrőn csak az oldhatatlan szennyező anyagok maradnak fent. A 2T olaj csak annyit segít, ha van felrakódva az adagoló felületén belőle, esetleg ha vizes gázolaj kerülne bele az végzi a kenést, de ugyanezt érjük el szerintem különböző "felület nemesítő" anyagokkal mint pl. metabond.

Link to comment
Megosztás:

Azt elfelejtettem, hogy a víz is átjut még a 20 mikronos szűrőn, ha akar. Szűrőn csak az oldhatatlan szennyező anyagok maradnak fent. A 2T olaj csak annyit segít, ha van felrakódva az adagoló felületén belőle, esetleg ha vizes gázolaj kerülne bele az végzi a kenést, de ugyanezt érjük el szerintem különböző "felület nemesítő" anyagokkal mint pl. metabond.

Igen a Metabond-al egyet ertek ,en is hasznaltam es modhatom ,hogy nagyon jo termek. A szurovel kapcsolatosan az Opelek mint Purflux szurovel jonnek eredetileg a gyarbol (itt ertem a 2005-ig gyartotakat, a 2005 utan gyartotaknak nem neztem utana ).Es ha megkapom meg egyszer a leirast akkor fogom csatolni a ket szuro kozti kulonbseget. Az is igaz ,hogy egyik se szuri meg 100% de a lenyeg az ,hogy en szemelyesen lattam a kulonbseget a ket szuro amit tud .

Link to comment
Megosztás:

Szerintem először nézd át a vákuum csöveket, nincs-e szétszakadva valahol, mert a P1190 motor vákuum szivárgást jelent. A P1335 hibakód: ü

zemanyag-befecskendező szivattyú modul CKP jel hiányzó - azaz szerintem nincs főtengely helyzet jeladó jel (CKP sensor - crankshaft positon sensor). 20EFt környékén gyári jeladót lehet venni bele - cromax, csergő stb helyeken keresgélj.

szia.átnéztem a vákuumcsöveket semmi hibát nem találtam.a csövekkel nincs baj.

nemtudom hogyan tovább.

Link to comment
Megosztás:

zemanyag-befecskendező szivattyú modul CKP jel hiányzó - azaz szerintem nincs főtengely helyzet jeladó jel (CKP sensor - crankshaft positon sensor). 20EFt környékén gyári jeladót lehet venni bele - cromax, csergő stb helyeken keresgélj.

szia.átnéztem a vákuumcsöveket semmi hibát nem találtam.a csövekkel nincs baj.

nemtudom hogyan tovább.

Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó!

van benne egy tekercs ami szar... felmelegszik/túlmelegszik és bedobja a hibakódot ezáltal leáll a motor. vársz x percet visszahül pár fokot majd után pöccre indul.

amíg a FŐTENGELY HOLTPONT JELADÓT !!!!!NEM CSERÉLTEM KI!!!!! ADDIG SZ....TAM A SZAROMMAL. Aztán jött az isteni szikra és kicseréltem...

Link to comment
Megosztás:

Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó!

van benne egy tekercs ami szar... felmelegszik/túlmelegszik és bedobja a hibakódot ezáltal leáll a motor. vársz x percet visszahül pár fokot majd után pöccre indul.

amíg a FŐTENGELY HOLTPONT JELADÓT !!!!!NEM CSERÉLTEM KI!!!!! ADDIG SZ....TAM A SZAROMMAL. Aztán jött az isteni szikra és kicseréltem...

A vákuum csövekkel, vákuum rendszerrel nincs gond! Az üzemanyag rendszereddel sincs gond!!!

HIDD EL!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy X20DTL motor vezérlője tudja alapból a tempomat funkciót? Tehát ha ilyet akarok a kocsiba, csak a kapcsolókar kell, meg a pedálokhoz a kapcsolók? Aki csinált már ilyet, a kábelek elő voltak készítve hozzá a kocsiban? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki!

Érdeklődnék Opel Astra G 2.0 DTi Y20DTH-ba turbónyomás mérő órát szeretnék bekötni és hogyan kellene neki álni? Illetve ha valaki épített már be akkor képeket is szívesen fogadok róla....

Köszönöm előre is a segítséget :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

y17dt-vel van gondom. hidegen nagyon füstöl.

bizonyos távolság, nagjából ugyanannyi után becsörren, mint amikor egy benzinesnek nagy az előgyújtása. ilyenkor kigyullad a szervizlámpa gázelvételkor csörrenés,füstölés megszűnik, a szervizlámpa nem alszik el, de az autó megy tovább akár órákig is. autocommal kiolvasva azt irja hogy főtengely fordulat ingadozás mást nem. mi lehet a hiba oka?

Köszi.

Módosítva : mirra1
Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki!

Érdeklődnék Opel Astra G 2.0 DTi Y20DTH-ba turbónyomás mérő órát szeretnék bekötni és hogyan kellene neki álni? Illetve ha valaki épített már be akkor képeket is szívesen fogadok róla....

Köszönöm előre is a segítséget :D

Én Passatnál láttam, hogy megfúrták a nyomócsövet (műanyag) és oda kötötték be valami gyors csatlakozó szerűséggel, amit gondolom ragasztottak. Végül is csak egy cső és két vezeték (világítás) kell az óra működéséhez (ja meg nyomás :D ).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó! Főtengely holtpont jeladó!

van benne egy tekercs ami szar... felmelegszik/túlmelegszik és bedobja a hibakódot ezáltal leáll a motor. vársz x percet visszahül pár fokot majd után pöccre indul.

amíg a FŐTENGELY HOLTPONT JELADÓT !!!!!NEM CSERÉLTEM KI!!!!! ADDIG SZ....TAM A SZAROMMAL. Aztán jött az isteni szikra és kicseréltem...

szia.jeladót tegnap cseréltem,sajnos utángyártottra futotta de 1év garancia legalább van mellé.tesztelés következik,megirom ide a fórumra hogy mi lett a vége,remélem nem jön elő a hiba többet.Köszönöm előre is a segítséget.

Valamint azt kérdezném hogy az normális e hogy a jeladó olajos volt,ami Motorolaj egyértelműen,kiszedéskor ki nemfojt semennyi a jeladón is csak vékony réteg volt.

illetve azt vettem észre hogy a cooleren keresztűl a fojtószelepig feljön az olaj,ami szintén szép fekete motorolaj..ilyenkor mivan?normális ez ezeknél?szerintem nemnagyon.Szar lehet a turbó talán?

üdv.Tamás

Link to comment
Megosztás:

Én Passatnál láttam, hogy megfúrták a nyomócsövet (műanyag) és oda kötötték be valami gyors csatlakozó szerűséggel, amit gondolom ragasztottak. Végül is csak egy cső és két vezeték (világítás) kell az óra működéséhez (ja meg nyomás :D ).

Hali!

Igen havernak láttam én is Golf 3 1.9TDi-n de neki volt elágazási lehetősége nekem pedig fix egy cső megy az is fém,így nem nagyon merek neki álni,Ezért lenne jó fotós segítség illetve olyan aki belenyúlt már ....

Ja és nyomás az van :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Igen havernak láttam én is Golf 3 1.9TDi-n de neki volt elágazási lehetősége nekem pedig fix egy cső megy az is fém,így nem nagyon merek neki álni,Ezért lenne jó fotós segítség illetve olyan aki belenyúlt már ....

Ja és nyomás az van :) :) :D

Szia

Csak nem hogy fel lett hergelve?

Link to comment
Megosztás:

Most már jó lesz az autód! :)

Pontosan! A turbód hordja az olajat. Enyém is :) Majd ha egyszer lesz pénzem akkor kicserélem! Addig így megy tovább!
Nekem is jön az olaj belőle, én így használom már egy ideje. Az olaj fogyásra figyelj!
A jeladó persze olajos, mivel a főtengely olajban forog és közvetlen ott van a jeladó. Ez normális!

Üdv: Tamás!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most már jó lesz az autód! :)

Pontosan! A turbód hordja az olajat. Enyém is :) Majd ha egyszer lesz pénzem akkor kicserélem! Addig így megy tovább!

Nekem is jön az olaj belőle, én így használom már egy ideje. Az olaj fogyásra figyelj!

A jeladó persze olajos, mivel a főtengely olajban forog és közvetlen ott van a jeladó. Ez normális!

Szia.sajnos a hiba továbbra is fennáll a jeladó csere után.ugyanúgy megáll menetközben 2500as furdulat körül. a hiba P1190 erre kellene valami tipp aki tud segíteni ÍRJON MÁR.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.