Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy volt egy rossz akkumulátorom, ami csinált egy kis zűrzavart az elektronikában. ( jeladó csere, adagoló vezérlő csere). Most már jár a motor szépen, viszont észrevettem, hogy a műszerfalon nem világít az olajnyomáslámpa és a motorvezérlő rendszer visszajelzője. Azt szeretném tudni, hogy hagyományos izzók vannak itt, vagy egyéb "okos" megoldások. Itt sajnos erről nem írnak:

http://users.atw.hu/astra-girl/Dokumentumok/Muszerfal_vilagitas_csere.pdf Aki tud segítsen!

Üdv: Anatol Astra G 1.7DTI 2004

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy volt egy rossz akkumulátorom, ami csinált egy kis zűrzavart az elektronikában. ( jeladó csere, adagoló vezérlő csere). Most már jár a motor szépen, viszont észrevettem, hogy a műszerfalon nem világít az olajnyomáslámpa és a motorvezérlő rendszer visszajelzője. Azt szeretném tudni, hogy hagyományos izzók vannak itt, vagy egyéb "okos" megoldások. Itt sajnos erről nem írnak:

http://users.atw.hu/astra-girl/Dokumentumok/Muszerfal_vilagitas_csere.pdf Aki tud segítsen!

Üdv: Anatol Astra G 1.7DTI 2004

Mivel 2004-es, azért valószínű, hogy LED van benne (Z14XE-ben ami 2004-es abban LED van, a diesel műszerfala lehet más). Szedd szét, nézd meg. De a LED nem éghetett ki. Lehet valami más probléma is van ott.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan gondom van, hogy volt egy rossz akkumulátorom, ami csinált egy kis zűrzavart az elektronikában. ( jeladó csere, adagoló vezérlő csere). Most már jár a motor szépen, viszont észrevettem, hogy a műszerfalon nem világít az olajnyomáslámpa és a motorvezérlő rendszer visszajelzője. Azt szeretném tudni, hogy hagyományos izzók vannak itt, vagy egyéb "okos" megoldások. Itt sajnos erről nem írnak:

http://users.atw.hu/astra-girl/Dokumentumok/Muszerfal_vilagitas_csere.pdf Aki tud segítsen!

Üdv: Anatol Astra G 1.7DTI 2004

Csak roviden . Led van

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így van. Mindegyikben az van, a legrégebbiekben is, dízel-benzin mindegy, azt hiszem talán csak az index meg a távfény visszajelzője sima izzó a műszerfalban.

Meg a ködlámpa és az utánfutó visszajelző. :icon1:

De itt egy kép a hátuljáról ahol látod az izzókat, forrás DarthVödör:

KÉP

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Ma produkált a gépem egy 0335-ös hibakódot.A leírás szerint ,főtengely jeladó.Volt már ilyen valakinek?Nagyobb tempónál jön elő,aztán eltűnik.Y17DT.

Köszönöm!

Ugyanez volt nekem is. 110 felett vagy nagy terhelésnél, hegymenet vagy forró város. Túlmelegszik a jeladó, mert a motorolajban van, és ha felmegy az olaj hőfok, akkor betojik. Egyszerűen ki kell cserélni és jó lesz.Én utángyártottat vettem, mert huszonezret nem adok egy jeladóért. http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=SENO153%7CI#.U9_JsxFm68w

Ezt raktam bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugyanez volt nekem is. 110 felett vagy nagy terhelésnél, hegymenet vagy forró város. Túlmelegszik a jeladó, mert a motorolajban van, és ha felmegy az olaj hőfok, akkor betojik. Egyszerűen ki kell cserélni és jó lesz.Én utángyártottat vettem, mert huszonezret nem adok egy jeladóért. http://alkatreszek.hu/termek_oldal/hu/?cikkkod=SENO153%7CI#.U9_JsxFm68w

Ezt raktam bele.

Bár nekem nem diesel kocsim van, nekem is cserélni kellett a jeladót.

én Bosch-t vettem bele, az is bevált.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Már emlékezhettek rá, hogy nálam a vízfogyás szinte kuriózum téma. Az érdekesség az, hogy sem az olajban nincs víz, sem a motortérben kívülről nem látható, sem az utastérben nem érezhető semmi. A motortérből viszont fagyálló szagot azt érezni, de nem látom, hol lehet a vízvesztés. valakinek nincs valami ötlete? Nincs az a fajta fluoreszkáló izémizé amit a klímához kevernek, hogy UV alatt látszik, hogy hol ereszt? Bár UV lámpám sincs. :)

De hátha azzal közelebb kerülünk a problémához.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Már emlékezhettek rá, hogy nálam a vízfogyás szinte kuriózum téma. Az érdekesség az, hogy sem az olajban nincs víz, sem a motortérben kívülről nem látható, sem az utastérben nem érezhető semmi. A motortérből viszont fagyálló szagot azt érezni, de nem látom, hol lehet a vízvesztés. valakinek nincs valami ötlete? Nincs az a fajta fluoreszkáló izémizé amit a klímához kevernek, hogy UV alatt látszik, hogy hol ereszt? Bár UV lámpám sincs. :)

De hátha azzal közelebb kerülünk a problémához.

Valami olyan helyen esetleg, ahonnan rákerül a kipufogóra, és elpárolog, azért nincs nyoma? Igaz nem Opelnél, de hallottam már ilyenről.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Már emlékezhettek rá, hogy nálam a vízfogyás szinte kuriózum téma. Az érdekesség az, hogy sem az olajban nincs víz, sem a motortérben kívülről nem látható, sem az utastérben nem érezhető semmi. A motortérből viszont fagyálló szagot azt érezni, de nem látom, hol lehet a vízvesztés. valakinek nincs valami ötlete? Nincs az a fajta fluoreszkáló izémizé amit a klímához kevernek, hogy UV alatt látszik, hogy hol ereszt? Bár UV lámpám sincs. :)

De hátha azzal közelebb kerülünk a problémához.

Valami olyan helyen esetleg, ahonnan rákerül a kipufogóra, és elpárolog, azért nincs nyoma? Igaz nem Opelnél, de hallottam már ilyenről.

Nálam anno az F Astra-nál ugyan ilyen volt. Annyi volt még az érdekessége hogy a vízcső csak üzem melegen engedte el a hűtővizet. El volt öregedve, meg volt repedezve de ezt csak akkor lehetett látni mikor hő hatására tágult.

Link to comment
Megosztás:

Nálam anno az F Astra-nál ugyan ilyen volt. Annyi volt még az érdekessége hogy a vízcső csak üzem melegen engedte el a hűtővizet. El volt öregedve, meg volt repedezve de ezt csak akkor lehetett látni mikor hő hatására tágult.

Pont ehhez kéne ez a fluoreszkálós anyag, hogy láthatóvá váljon.

Valami ilyesmire tippelnék én is, az érdekesség csak annyi, hogy az első vízpumpa csere óta csinálja. Az meg már nem ma volt. Leginkább téli időszakba ha megy a fűtés, de most ilyen nyári időben is eltűnik belőle. Szerintem a lyuk vagy terjed vagy nagyobbodik. :) De határozottan érezni a fagyállószagot. Tuti, hogy valahova elcsepeg.

Link to comment
Megosztás:

Pont ehhez kéne ez a fluoreszkálós anyag, hogy láthatóvá váljon.

Valami ilyesmire tippelnék én is, az érdekesség csak annyi, hogy az első vízpumpa csere óta csinálja. Az meg már nem ma volt. Leginkább téli időszakba ha megy a fűtés, de most ilyen nyári időben is eltűnik belőle. Szerintem a lyuk vagy terjed vagy nagyobbodik. :) De határozottan érezni a fagyállószagot. Tuti, hogy valahova elcsepeg.

Akkor tedd rá a fűtést hagyd járni a motort és lesd, tapogasd! Hátha meglátod hol ereszti el, mi is üzem melegen kerestük, találtuk meg a hibát, persze a kezedre vigyázz meg ne égesd!

Link to comment
Megosztás:

no távább bővült a repertoár...:( De legalább már minden okés lesz.

Hazaértem egy Pécs útról, és itthon p0400 :( és megállt:(

Adagoló vezérőm..nem kicsit volt rossz :( tarnszf. kondi... Ez is garanciálisa megcsinálva, és ha már lúd, cseréltem lét teleszkópot és stab. rudat elöl...

ezaz 80ezer :(

Link to comment
Megosztás:

no távább bővült a repertoár... :( De legalább már minden okés lesz.

Hazaértem egy Pécs útról, és itthon p0400 :( és megállt:(

Adagoló vezérőm..nem kicsit volt rossz :( tarnszf. kondi... Ez is garanciálisa megcsinálva, és ha már lúd, cseréltem lét teleszkópot és stab. rudat elöl...

ezaz 80ezer :(

Mennyi km van a kocsidba?

Link to comment
Megosztás:

Mennyi km van a kocsidba?

Hmm.. Hát 245.000.

Hosszabb távon használták,-az előző tulaj járt vele sokat horvátba albánba...A futómű jobb oldala hát érezte na.

Az adagoló vezérlő, még a gyári volt rajt, és még nem volt belenyúlva.. persze hogy azt is én fogtam ki :D

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet . vissza nyalt a fagyi. 3 honapja vettem egy uj légtömegméröt mert szar lett az auto nem huzott, tegnapig jó volt . elkezdet az auto nem huzni erötlenné válni. hibakodot nem adott . megnézettem tech-2 -vel légtömegmérö semmire nem reagált. CSERE.most jo utángyártott szar volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A szervó olaj nagyon fekete és nem tudom zöld vagy piros kell bele.A kocsim Astra G 2.0 dti 16V 2003 évjárat y20dth motor kódú és kerek a tartály.Ha valakinek van ilyen kocsilya írja meg kérem.

Szia, szerintem minden G-be egyforma kell, tehát zöld:

https://cromax.hu/150000000-olajfolyadek/151670000-olaj/151670691-szervoolaj/296143-szervoolaj-opel-zold-1l

Link to comment
Megosztás:

üdvözlet . vissza nyalt a fagyi. 3 honapja vettem egy uj légtömegméröt mert szar lett az auto nem huzott, tegnapig jó volt . elkezdet az auto nem huzni erötlenné válni. hibakodot nem adott . megnézettem tech-2 -vel légtömegmérö semmire nem reagált. CSERE.most jo utángyártott szar volt.

én is tegnap rendeltem meg a Lengyel kapcsolót az Astrámba. Kevesebb mint fele volt az ár ,de 2 év garanciát adnak a termékre., reménykedek :D ,sikerüljön valami jobbat ki fognod.

Link to comment
Megosztás:

Hali

G Astra y17DT vezérműszíját cserélném.

Hosszbordás szíj tárcsáját hogy kell levenni a főtengelyről? A 4 kis csavart kiszedtem, kocogtatom, feszegetem a tárcsát, de nem jön le. Azzal a kis csappal kell valamit csinálni? Gondolom a nagy csavart nem kell bántani.

Itt van egy videó, ahol szépen lejött, de nekem nem sikerül: https://www.youtube.com/watch?v=pu6FunG8vYY

Köszi előre is.

Így néz ki: http://www.opel-alkatreszek.hu/image/cache/data/ekszijtarcsa/opel-fotengely-ekszijtarcsa-y17dt-astra-gcorsa-cmeriva-800x600.JPG

Szerk: sikerült, jó lett.

Ami rajta volt "Isuzu" szíj egyébként ~109 000 km után még egész jó állapotban volt. Egy Gates került a helyére.

Módosítva : jocofriend
Link to comment
Megosztás:

én is tegnap rendeltem meg a Lengyel kapcsolót az Astrámba. Kevesebb mint fele volt az ár ,de 2 év garanciát adnak a termékre., reménykedek :D ,sikerüljön valami jobbat ki fognod.

szia. épp ma néztem meg a számláját a LTM-nek hát rá van irva hogy elektromos szerkezeteket nem cserélnek akkor hol a gari.2014 03 12én vettem és már cserélni kellett a dobozára az van irva hogy angliában készült . már ott is szart gyártanak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.