Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

USziasztok!Olyan problémám lenne,hogy megy az autó tökéletesen indul egymàs utàn szàmtalanszor aztán gondol egyet és csak nagyon sok inìtózàs utàn indul el vagy csak húzàsra nincs különbség hogy hideg vagy meleg a motor ma reggel megint n indúlt ràtettem gépre és p1345 hiba volt adagoló: vezérlés/főtengely viszonya ezt jelenti mi a teendő ilyenkor mert ha a vezérlés lenne rossz gondolom húzàsra sem indulna.vàlaszokat előre köszönöm egyébként szìvesen olvasók hibakód aki eljön persze dìjmentesen segìtek ahol tudok egyébként az autó g Astra x20 dtl

Módosítva : Làszló
Link to comment
Megosztás:

üdvözlet . tegnap bementem a tb székházhoz a nyockerbe 2órás állás után az y17dt. nem indult vagy 15-dik kuncsaft jött segiteni  és ugy sikerült beinditani (bikázásra nem indult)  hogy a koll. meg én kivettük az akksikat a kocsibol  és az övét betettük az enyémbe BEINDULT majd egyenként levettük a sarukat és járt tovább a motor és visszatettem a rossz akksit a helyére rá a sarukat és igy mentem el a megszokott akkumlátorosomhoz egy másik ( uj) akksiért . nem is ez a lényeg hanem 2,5 éves VARTA 70a akksi volt benne  2 év garival, ennyi az idötartama? szégyen erre a márkára .

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, astra írta:

üdvözlet . tegnap bementem a tb székházhoz a nyockerbe 2órás állás után az y17dt. nem indult vagy 15-dik kuncsaft jött segiteni  és ugy sikerült beinditani (bikázásra nem indult)  hogy a koll. meg én kivettük az akksikat a kocsibol  és az övét betettük az enyémbe BEINDULT majd egyenként levettük a sarukat és járt tovább a motor és visszatettem a rossz akksit a helyére rá a sarukat és igy mentem el a megszokott akkumlátorosomhoz egy másik ( uj) akksiért . nem is ez a lényeg hanem 2,5 éves VARTA 70a akksi volt benne  2 év garival, ennyi az idötartama? szégyen erre a márkára .

Manapság a név, főleg a nagy márkáké szinte semmit nem jelent. Minden sorozatgyártásban megy, te pont kifogtál egy rosszat. Én Banner akkuval jártam úgy hogy fél év után egy tankolás után már nem tudtam indítani vele mert cellazárlatos lett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

19 órája, kobraCode írta:

Manapság a név, főleg a nagy márkáké szinte semmit nem jelent. Minden sorozatgyártásban megy, te pont kifogtál egy rosszat. Én Banner akkuval jártam úgy hogy fél év után egy tankolás után már nem tudtam indítani vele mert cellazárlatos lett.

köszi de ez nem vigasz valamikot a zsigás korszakban volt olyan akksi a ladámba amelyik gyári volt és a kocsi 9 éves volt .az csak egy orosz akkumulátor volt nevenincs márka , azzal adtam 10 évesen  el igaz havonta már tölteni kellett de inditott 

Módosítva : astra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 óra, astra írta:

köszi de ez nem vigasz valamikot a zsigás korszakban volt olyan akksi a ladámba amelyik gyári volt és a kocsi 9 éves volt .az csak egy orosz akkumulátor volt nevenincs márka , azzal adtam 10 évesen  el igaz havonta már tölteni kellett de inditott 

Akkor még nem volt fogyasztói társadalom :)

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kb 2hete zsír uj generátor került az automba.Városban közlekedve arra lettem figyelmes hogy a töltésjelző lámpám folyamatosan világított.Szervo megszűnt,kb 10mp-ig tartott ez az egész!Aznap még mentem vele 40km-t hiba nélkül....Kérdésem csak annyi hogy mire készüljek?Aksi vagy az új generátor haldoklik?(y17dt)

Módosítva : paparelli
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Y17DT-vel lenne egy kis gondom. Az autó kb. 1 hónapja van nálam, amit eddig tapasztaltam, hogy lomha az autó, intenzív gázadásnál megtorpan(hidegen sűrűbben) mintha egy pillanatra megállna a motor. Fogyasztásom olyan ~7liter, és az autó végsebessége ~150km/h. Opcom-al kiolvasva nincs hibakód, látszólag minden érték rendben van. Nemrég pucoltuk ki az egr-t (eléggé kokszos volt), de nem változott semmi.

Valakinek volt esetleg hasonló problémája? Fejér megyében tudnátok esetleg ajánlani egy szakit, akivel megnézethetném az autót?  

Link to comment
Megosztás:

21 órája, rekop írta:

Sziasztok! Y17DT-vel lenne egy kis gondom. Az autó kb. 1 hónapja van nálam, amit eddig tapasztaltam, hogy lomha az autó, intenzív gázadásnál megtorpan(hidegen sűrűbben) mintha egy pillanatra megállna a motor. Fogyasztásom olyan ~7liter, és az autó végsebessége ~150km/h. Opcom-al kiolvasva nincs hibakód, látszólag minden érték rendben van. Nemrég pucoltuk ki az egr-t (eléggé kokszos volt), de nem változott semmi.

Valakinek volt esetleg hasonló problémája? Fejér megyében tudnátok esetleg ajánlani egy szakit, akivel megnézethetném az autót?  

Üzemanyagszűrő volt cserélve? Lomha autónál próbáld ki lehúzott légtömegmérővel, ha úgy jobb akkor a légtömegmérő kuka. Próbálj meg minőségi üzemanyagot tankolni. Nézd meg, hogy van-e gázolaj fent az ECU csatiban. Egyébként még sokiminden lehet, nézz szét a vákumrendszerben, elképzelhető a csövek elöregedése is..... Sajnos sakkozni kell, másképpen nem fog menni. Vagy szerviz, de ők mindent kicserélnek, még el nem jutnak a hibáig. Olvass vissza a fórumban, keresgélj, sok dolgot tárgyaltunk már, lesz megoldás a problémádra! Csak kitartás......

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 11. at 21:10, paparelli írta:

Sziasztok!

Kb 2hete zsír uj generátor került az automba.Városban közlekedve arra lettem figyelmes hogy a töltésjelző lámpám folyamatosan világított.Szervo megszűnt,kb 10mp-ig tartott ez az egész!Aznap még mentem vele 40km-t hiba nélkül....Kérdésem csak annyi hogy mire készüljek?Aksi vagy az új generátor haldoklik?(y17dt)

Megnézném, hogy a generátoron a kábeleket rendesen visszatették-e, illetve jól le van-e húzva a rögzítése. Ha pillanatnyi hiba volt nem kell aggódnod egyenlőre szerintem. Szervónál nézz olajszintet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Handbrake írta:

Üzemanyagszűrő volt cserélve? Lomha autónál próbáld ki lehúzott légtömegmérővel, ha úgy jobb akkor a légtömegmérő kuka. Próbálj meg minőségi üzemanyagot tankolni. Nézd meg, hogy van-e gázolaj fent az ECU csatiban. Egyébként még sokiminden lehet, nézz szét a vákumrendszerben, elképzelhető a csövek elöregedése is..... Sajnos sakkozni kell, másképpen nem fog menni. Vagy szerviz, de ők mindent kicserélnek, még el nem jutnak a hibáig. Olvass vissza a fórumban, keresgélj, sok dolgot tárgyaltunk már, lesz megoldás a problémádra! Csak kitartás......

Szia! Igaz nem nekem szólt a válasz,de azért kérdezek én is,mert hasonló cipőben járok. Ha a légtömegmérőről lehuzom a csatit,gondolom visszajelez a sárga tengeralattjáró. Ezt csak ügy lehet eltüntetni,hogy tech2-vel vagy opcom-mal törlöm, vagy pár indítás után eltűnik? Természetesen a csatit visszadugom miután kipróbáltam nélküle.

Nálam is jelen van az a szitu,hogy rátaposok a gázpedálra,először mintha nem akarnaa reagálni,majd pár másodperc után ránt egy picit,és utánna indul meg.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Handbrake írta:

Üzemanyagszűrő volt cserélve? Lomha autónál próbáld ki lehúzott légtömegmérővel, ha úgy jobb akkor a légtömegmérő kuka. Próbálj meg minőségi üzemanyagot tankolni. Nézd meg, hogy van-e gázolaj fent az ECU csatiban. Egyébként még sokiminden lehet, nézz szét a vákumrendszerben, elképzelhető a csövek elöregedése is..... Sajnos sakkozni kell, másképpen nem fog menni. Vagy szerviz, de ők mindent kicserélnek, még el nem jutnak a hibáig. Olvass vissza a fórumban, keresgélj, sok dolgot tárgyaltunk már, lesz megoldás a problémádra! Csak kitartás......

Igen, ahogy megvettem, cserélve lett(összes szűrő, vezérlés, vízpumpa), és tele tankoltam a legdrágább MOL gázolajjal(nem tudom a nevét :) ). 

Gázolaj nem volt a csatlakozókban(legalábbis fent a motorvezérlőn), vákumcsövek látszólag rendben voltak, repedés nem látszott rajtuk. 

Hát ehhez tényleg kitartás kell, mert fogalmam sincs merre kéne elindulni, legalább lenne egy hibakód, vagy valami rendellenes érték ami kiolvasható diagnosztikával. 

Azért köszönöm a tippeket, ha esetleg meglesz a megoldás leírom majd.

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 13. at 10:47, Handbrake írta:

Üzemanyagszűrő volt cserélve? Lomha autónál próbáld ki lehúzott légtömegmérővel, ha úgy jobb akkor a légtömegmérő kuka. Próbálj meg minőségi üzemanyagot tankolni. Nézd meg, hogy van-e gázolaj fent az ECU csatiban. Egyébként még sokiminden lehet, nézz szét a vákumrendszerben, elképzelhető a csövek elöregedése is..... Sajnos sakkozni kell, másképpen nem fog menni. Vagy szerviz, de ők mindent kicserélnek, még el nem jutnak a hibáig. Olvass vissza a fórumban, keresgélj, sok dolgot tárgyaltunk már, lesz megoldás a problémádra! Csak kitartás......

Szia.lÉn azt hallottam a porlasztó problémánál torpan meg a disel-és emelkedik a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, max364 írta:

Szia.lÉn azt hallottam a porlasztó problémánál torpan meg a disel-és emelkedik a fogyasztás.

Szia! Igen, én is gondoltam rá, valószínű ezzel fogok kezdeni, kiveszem és le nyomatom őket. 

Ha nem itt lesz a probléma, akkor megyek tovább az adagolóvezerlő irányába.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Tudna nekem valaki Hatvan-Gyöngyös környékén megbízható autóvillamossági szerelőt ajánlani?

Generátor baj van feltehetően, töltés nem sok 13.3 és alatta, a pozitív saru forró. Akkumlátor új. Olyan kéne aki ki is veszi a generátort, hogy egy kézben történjen a dolog, persze nem horror áron. :) Y20dth motorkód.

 

Módosítva : zafinorbi
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zafinorbi írta:

Sziasztok.

Tudna nekem valaki Hatvan-Gyöngyös környékén megbízható autóvillamossági szerelőt ajánlani?

Generátor baj van feltehetően, töltés nem sok 13.3 és alatta, a pozitív saru forró. Akkumlátor új. Olyan kéne aki ki is veszi a generátort, hogy egy kézben történjen a dolog, persze nem horror áron. :) Y20dth motorkód.

 

Szia!Én ezzel kezdenék először is valamit!Ha forró a saru akkor valószínü,hogy nem tökéletes a kontaktus az akksival! Ezért is mérhetsz kevesebb töltést!

Sarucsere vagy tisztítás(csiszolás)!Ezt otthon is meg tudod csinálni!

Link to comment
Megosztás:

54 minutes ago, csicso1976 said:

Szia!Én ezzel kezdenék először is valamit!Ha forró a saru akkor valószínü,hogy nem tökéletes a kontaktus az akksival! Ezért is mérhetsz kevesebb töltést!

Sarucsere vagy tisztítás(csiszolás)!Ezt otthon is meg tudod csinálni!

Sziasztok,az gond ha forró a plussz saru?nekem mindig az,hiába tisztogattam,csiszolgattam.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 19. at 12:36, csicso1976 írta:

Szia!Én ezzel kezdenék először is valamit!Ha forró a saru akkor valószínü,hogy nem tökéletes a kontaktus az akksival! Ezért is mérhetsz kevesebb töltést!

Sarucsere vagy tisztítás(csiszolás)!Ezt otthon is meg tudod csinálni!

Sziasztok.Illetve a saruba préselt vezeték a kontakt hibás!Akkusaru csere nálam ezt megoldotta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.