Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Ár stimmel, 20-25, és igen, ha távolságit is akarsz az még egy szett, ajánlott a 4300K-s színhőmérsékletű, esetleg a 6000K-s de fölötte felejtős max nagymenőknek kéken villogni jó csak.

Nekem 3 szett is van benne (ködlámpa is xenon). Bekötése nagyon egyszerű: minden a gyári csatlakozókhoz való semmi forrasztás ragasztás nem kell egyedül a trafó helyét kell jól eltalálni mert kevés a hely legalábbis nekem a fényszórók mögött. + B1 fényszóróval a B2-eshez képest szórja a fényt mindenfelé... gondolom az üveg kiképzése miatt is de B2-nél szervizes elmondása szerint is jól be lehet állítani xenonhoz úgy, hogy senkit se zavarjon és jól is lehessen látni vele csak annyi a trükk, hogy amikor be van állítva jóra akkor egy kicsivel még alá kell állítani és akkor tuti nincs gond vele.

Refinél azt kell tudni, hogy a xenon nem szereti a ki-be kapcsolgatás szóval villogni és ki-be kapcsolgatni csak óvatosan vagyis inkább csak ritkán szabad.

Fényszórómosó, automata magasságállítás: vizsgán kell valóban + esetleg a 120-as skodákat, trabikat, zsigákat megvágják ilyesmiért mert abban ugye tuti nem volt de egy újabb autónál ha JÓL BE VAN ÁLLÍTVA nem foglalkoznak vele... Engem is amikor megállítottak, hogy na most aztán úgy megvágnak mint a sicc.... csak a fólia miatt büntettek meg.

Kék led, neon és társaikat valóban nem szeretik... de pl egy fehér 1W-os SMD ledes helyzetjelző már vizsgán is átmegy... (nekem vizsgára persze mindent ki kellett szedni... 3 szettnél már emberes meló de csak 1 órás...)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, kiment a világítás középen a kijelzőből és nem tudom, hogy kezdjek hozzá megcsinálni. Szerintem vmi érintkezési baja van de még nem szettem szét a műszerfalat soha és nem akarok elrontani semmit.

Előre is köszi!

1998 2.016V

Első körben megnézném a 22-es 20 amperes biztit, hátha csak az ment ki.

Ha nem akkor itt egy kis leírás a műszerfal szétszedéséről:

http://www.aty.hu/kek/b/szetszed/szetszed.htm

Köszönet Aty-nak

Link to comment
Megosztás:

Én 14 ezerért vettem másfél éve.Én nem adnék érte 25-öt.Tökéletesen működik azóta is.Bekötés nem nagy durranás tényleg,de én még csak ennyire sem fáradtam hogy betegyem a lámpa alá a trafókat.Rendőr még nekem nem nagyon szólt,bár néha egy két szembejövő villog este.A 6000 kelvinest célozd meg vásárlásnál,mert az áll legközelebb a természetes fényhez.De neten nézz utána.Szerintem érdemes kicserélni mert össze sem hasonlítható a hagyományos izzóval,meg ritkábban kell távolságit is használni!

Én gyorsban ezt találtam:

Színhőmérséklet: K = Kelvin

Mivel a fényforrás színe is befolyásolja a látási viszonyokat, fontos, hogy milyen Kelvin számú xenon szettet vásárolunk. Az emberi szem a természetes fényhez közeli árnyalatokat tudja a legkönnyebben feldolgozni, ennek a 4000K és 6000K körüli színhőmérsékletek felelnek meg. A napfény színhőmérséklete: 5500 K. A tetszetőség szempontjából, minél magasabb a Kelvin szám, annál bíborabb az izzó színe. Biztonságos látás szempontjából a magasabb Kelvin számú fényt a vizes aszfalt is jobban elnyeli, illetve torzítja a színérzékelést. Általában 4300K, 5000K és 6000K színhőmérsékletű xenon és bi-xenon szetteket kedvelik, és ezekért nem büntetnek általában a rend őrei. (Magyarszágon az előírások alapján csak olyan gépjárműnél lehet gáztöltésű fényforrású fényszórót használni, amelyben van fényszórómosó berendezés, továbbá lehetőség van a fényszórók magasságát állítani. Beszerelés előtt tájékozódjon, hogy gépjárműve teljesíti-e ezeket a követelményeket.)

4300K: világos fehér, 5000K: fehér, 6000K: jeges fehér, 8000K: kristály kék, 10000K: kék, 12000K: bíbor kék, 14000K: bíbor.

lenne egy kérdésem xenon izzókkal kapcsolatban.

át akarom építeni xenon izzósra a lámpát, aki csinált már hasonlót tudna segíteni mire kell figyelni? Amit eddig kb megtudtam, hogy egy szett hozzá 20-25e ft körül mozog, mármint a h7-hez, ha a távolságit is cserélném akkor gondolom egy külön h1-es szett is kell újabb 20-25-e ft-ért, ugye?

milyen típust érdemes venni? csak átkötögetem a csatlakozásokat, cserélem az izzót és kész is?

Link to comment
Megosztás:

Én 14 ezerért vettem másfél éve.Én nem adnék érte 25-öt.Tökéletesen működik azóta is.Bekötés nem nagy durranás tényleg,de én még csak ennyire sem fáradtam hogy betegyem a lámpa alá a trafókat.Rendőr még nekem nem nagyon szólt,bár néha egy két szembejövő villog este.A 6000 kelvinest célozd meg vásárlásnál,mert az áll legközelebb a természetes fényhez.De neten nézz utána.Szerintem érdemes kicserélni mert össze sem hasonlítható a hagyományos izzóval,meg ritkábban kell távolságit is használni!

Én gyorsban ezt találtam:

Színhőmérséklet: K = Kelvin

Mivel a fényforrás színe is befolyásolja a látási viszonyokat, fontos, hogy milyen Kelvin számú xenon szettet vásárolunk. Az emberi szem a természetes fényhez közeli árnyalatokat tudja a legkönnyebben feldolgozni, ennek a 4000K és 6000K körüli színhőmérsékletek felelnek meg. A napfény színhőmérséklete: 5500 K. A tetszetőség szempontjából, minél magasabb a Kelvin szám, annál bíborabb az izzó színe. Biztonságos látás szempontjából a magasabb Kelvin számú fényt a vizes aszfalt is jobban elnyeli, illetve torzítja a színérzékelést. Általában 4300K, 5000K és 6000K színhőmérsékletű xenon és bi-xenon szetteket kedvelik, és ezekért nem büntetnek általában a rend őrei. (Magyarszágon az előírások alapján csak olyan gépjárműnél lehet gáztöltésű fényforrású fényszórót használni, amelyben van fényszórómosó berendezés, továbbá lehetőség van a fényszórók magasságát állítani. Beszerelés előtt tájékozódjon, hogy gépjárműve teljesíti-e ezeket a követelményeket.)

4300K: világos fehér, 5000K: fehér, 6000K: jeges fehér, 8000K: kristály kék, 10000K: kék, 12000K: bíbor kék, 14000K: bíbor.

köszi az infókat!

egyenlőre későbbre lesz halasztva a csere, mert úgy volt vaterán veszek 20e-ért egy használt angel eye-t, abban projectoros a tompított fényvető és azzal nem vakít senkit a xenon és jól világít.

le is dumáltam az eladóval, hogy 20e-ért viszem, zárta az aukciót így már csak 24óra volt belőle hátra. erre az utolsó 20mp-ben egy paraszt nem belicitált? Mikor tudta, hogy ez már megbeszélt vásárlás:/ a vicc az egészben, hogy pont tőle vettem volna utána még 1-2 dolgot a kocsihoz, na ezek után soha. próbáltam megdumálni vele, hogy ez nem tisztességes, adja át nekem a vételjogot, de ő lebunkózott és letiltott. Ez magyarország :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát ez ilyen sajnos sok a paraszt!De ha kell felteszem neked a dobozát,hogy nekem milyen van.

köszi az infókat!

egyenlőre későbbre lesz halasztva a csere, mert úgy volt vaterán veszek 20e-ért egy használt angel eye-t, abban projectoros a tompított fényvető és azzal nem vakít senkit a xenon és jól világít.

le is dumáltam az eladóval, hogy 20e-ért viszem, zárta az aukciót így már csak 24óra volt belőle hátra. erre az utolsó 20mp-ben egy paraszt nem belicitált? Mikor tudta, hogy ez már megbeszélt vásárlás:/ a vicc az egészben, hogy pont tőle vettem volna utána még 1-2 dolgot a kocsihoz, na ezek után soha. próbáltam megdumálni vele, hogy ez nem tisztességes, adja át nekem a vételjogot, de ő lebunkózott és letiltott. Ez magyarország :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

rendben, azt megköszönöm! :rolleyes:

Másik kérdésem ami elektromos téma az autó hifi. a hangfalak döglődnek kicsit, és lecserélném őket, de semmi mélynyomó vagy ilyesmi. Mi az amit ajánlotok? Fatherom pl. a volvojába még tavaly vett pioneer hangszórókat, döbbenetesen szarul szólnak, a gyári opel többször jobban teljesít. Szóval nem tudom, mi az ami már jobban szól mint a gyári, milyen árban van és a gyári fejegység mit tud meghajtani egyáltalán. CD 500-as van benne, elől 2 hangszóró +a 2 csipogó és hátul is 2 hangszóró.

régen amúgy f-astrában egy logitech z5300-as 300w-os asztali pc hangszett volt, mivel volt inverter a kocsiban. Nagyon pöpecül szólt:)

Link to comment
Megosztás:

rendben, azt megköszönöm! :rolleyes:

Másik kérdésem ami elektromos téma az autó hifi. a hangfalak döglődnek kicsit, és lecserélném őket, de semmi mélynyomó vagy ilyesmi. Mi az amit ajánlotok? Fatherom pl. a volvojába még tavaly vett pioneer hangszórókat, döbbenetesen szarul szólnak, a gyári opel többször jobban teljesít. Szóval nem tudom, mi az ami már jobban szól mint a gyári, milyen árban van és a gyári fejegység mit tud meghajtani egyáltalán. CD 500-as van benne, elől 2 hangszóró +a 2 csipogó és hátul is 2 hangszóró.

régen amúgy f-astrában egy logitech z5300-as 300w-os asztali pc hangszett volt, mivel volt inverter a kocsiban. Nagyon pöpecül szólt:)

u-dimension element el-comp 6. kb 25000 ft döbbenetesen jól szól, és hangminőségversenyen is indulok vele: http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=18218

Link to comment
Megosztás:

rendben, azt megköszönöm! :rolleyes:

Másik kérdésem ami elektromos téma az autó hifi. a hangfalak döglődnek kicsit, és lecserélném őket, de semmi mélynyomó vagy ilyesmi. Mi az amit ajánlotok? Fatherom pl. a volvojába még tavaly vett pioneer hangszórókat, döbbenetesen szarul szólnak, a gyári opel többször jobban teljesít. Szóval nem tudom, mi az ami már jobban szól mint a gyári, milyen árban van és a gyári fejegység mit tud meghajtani egyáltalán. CD 500-as van benne, elől 2 hangszóró +a 2 csipogó és hátul is 2 hangszóró.

régen amúgy f-astrában egy logitech z5300-as 300w-os asztali pc hangszett volt, mivel volt inverter a kocsiban. Nagyon pöpecül szólt:)

Nekem a JBL vált be... carstylingos oldalamon megtalálod részletesen leírva, hogy mi van az autóban :blink: Jah: ami nekem benne van az erősítő-kondi-mélyláda nélkül is nagyon jól szól! És mély is van bőven (de azért ládával az igazi :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Srácok, egy kis segítséget kérek. Tudja valaki, hogy melyik biztosítékon van az első ablakmosó? Az autóhoz adott gyári könyvben nem találom sehol, és -10°C-ban nem tudom végigbogarászni az összeset, mert lefagy a kezem, és nem tudom megfogni a biztiket. Kedvem pedig erősen volna hozzá, egy 450 km-es út előtt főképp.

Kérdem én ezt azért, mert ma reggelre befagyott a téli szélvédőmosó az autóba és ezt csak akkor vettem észre, amikor nem tudtam szélvédőt mosatni. Max. 1-2 mp-et zümmögött a motor, aztán csöndben maradt. Remélem, hogy csak a bizitje ment ki, és nem kell motort cserélni, miután kiolvadt az egész cókmók.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha gondod van, kérdezz bátran. Én ledesítés miatt szedtem apró darabokra a műszerfalat.

Helló!

Olyan gondom van, hogy szétszedtem a műszerfalat kicseréltem az égőket és amikor visszaraktam kiment 2 másik, ez azért van mert nem kötöttem ki az aksit? A másik pedig, hogy a légszák lámpálya nem alszik el tehát nem kapcsol be.

Előre is köszi a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Olyan gondom van, hogy szétszedtem a műszerfalat kicseréltem az égőket és amikor visszaraktam kiment 2 másik, ez azért van mert nem kötöttem ki az aksit? A másik pedig, hogy a légszák lámpálya nem alszik el tehát nem kapcsol be.

Előre is köszi a segítséget

Hello Jani!

Nem volt valami jó ötlet, hogy nem vetted le a sarukat. Az izzók nem tom mitől égtek ki, de légzsák lámpa tuti, hogy ezért nem alszik el. Amikor én izzót cseréltem a műszerfalban, a sarulevétel után még kb 5-10 percig nem nyúltam a légzsákhoz. Az összerakás után minden f@sza volt.

Link to comment
Megosztás:

Hello Jani!

Nem volt valami jó ötlet, hogy nem vetted le a sarukat. Az izzók nem tom mitől égtek ki, de légzsák lámpa tuti, hogy ezért nem alszik el. Amikor én izzót cseréltem a műszerfalban, a sarulevétel után még kb 5-10 percig nem nyúltam a légzsákhoz. Az összerakás után minden f@sza volt.

Légzsáklámpa tapasztalat:

Kb 3 hete bőröztettem a kormányomat, aki csinálta én is megkérdeztem tőle, hogy a akkusarut nem kell-e levenni mielőtt leveszi a légzsákot. Azt mondta, hogy nem kell csak arra kell vigyázni, hogy amíg nincs minden a helyén nem szabad gyújtást adni. Ott voltam végig még a kormányt levette meg visszarakta, és tényleg minden rendben volt, nem kaptam lufilámpát.

Ja és nem is vár egy másodpercet sem a légzsák csati lehúzásával se.

Link to comment
Megosztás:

Ennek ellenére, ha bármilyen turkálást végzel az elektromos rendszerben, nem árt áramtalanítani az autót. :rolleyes:

Persze! Én csak azt mondtam hogy ha nem veszed le az aksi sarut és nem adsz neki gyújtást akkor nem fog visszajelezni a computer!

De áramtalanítani azért nem árt! Mert ugye bármi megtörténhet! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Persze! Én csak azt mondtam hogy ha nem veszed le az aksi sarut és nem adsz neki gyújtást akkor nem fog visszajelezni a computer!

De áramtalanítani azért nem árt! Mert ugye bármi megtörténhet! :blink:

Helló!

Akkor mit tudok csinálni, hogy minden rendben legyen?

Vagy ha áramtalanítom akkor rendbejön? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Itt van a kép:kép1 kép2

rendben, azt megköszönöm! :rolleyes:

Másik kérdésem ami elektromos téma az autó hifi. a hangfalak döglődnek kicsit, és lecserélném őket, de semmi mélynyomó vagy ilyesmi. Mi az amit ajánlotok? Fatherom pl. a volvojába még tavaly vett pioneer hangszórókat, döbbenetesen szarul szólnak, a gyári opel többször jobban teljesít. Szóval nem tudom, mi az ami már jobban szól mint a gyári, milyen árban van és a gyári fejegység mit tud meghajtani egyáltalán. CD 500-as van benne, elől 2 hangszóró +a 2 csipogó és hátul is 2 hangszóró.

régen amúgy f-astrában egy logitech z5300-as 300w-os asztali pc hangszett volt, mivel volt inverter a kocsiban. Nagyon pöpecül szólt:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.