Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Arról sehol se kaptam infót, hogy az is lehet a baja... pedig írtam egy párszor ebbe a fórumba. Ezen túl hogy lehet szétszedni ha szegecselve van a zárszerkezet ?

Ha jól emlékszem azt írtad, hogy nem működik egyáltalán a központi. Ilyenkor elsőként a vezérlő merül fel, mint hiba. De nem vagyunk távdokik, hogy innnen megmondjuk, mi a gond, csak tippeket adunk, hogy mit kéne megnézni. Olvass vissza, már rengeteg cartárson segítettünk, akinek egy zárja nem működött. Mikrokapcsoló csere, aztán jó is. A szétszedés folyamata is le van írva, sőt be is van linkelve.

Megvan még mind a hat motor, de mint mondtam a csomagtér zármotorját vandál módon szétszedtem (mert forrasztva van a ház) és a villanymotor szét van égve benne.

A másik, hogy mivel CD felszereltségű az autó igy az utastér két hátsó ajtaja nem volt elektromos zárakkal szerelve.

Úgyhogy a két elsőt azt meg tudom nézni.

Nahát, ekkora marhaságot nemtudom írtak-e már ide. Láttál már olyan autót, ami 4-5 ajtós, de csak az első két ajtó központi záras? :) Mert én nem. Minden B Vectránál az alapfelszereltség része volt a centrálzár. A CD pedig a második legmagasabb felszereltség volt a B1-esek között (CDX volt nála magasabb). Ha nálad a hátsó ajtóból kiszedett zárak nem motorosak, akkor ki lettek buherálva az előző tulajok által, vagy valami más Opelből valók lettek beszerelve (Astra F, Vectra A, Corsa )

Link to comment
Megosztás:

Persze értem én hogy nem tudjátok helyettem megjavítani, csak annyit mondtam ilyen tippet nem kaptam, hogy van mikrokapcsoló a zármotor szerkezetben. A központi vezérlőt pedig én magam pótóltam. Ezért még nem kell rögtön nekem esni :) Másik dolog pedig, hogy a hátsó ajtók sértetlenek voltak nem láttam nyomát megbontásnak. A fóliák is épek voltak ezért kérdeztem egy szerelő ismerősömet aki azt mondta valószinüleg felszereltségből adódóan nem elektromosak a zárak hátul.Üresek voltak a dugaljak.Épp ezért próbálok innen segítséget kérni, mert nem vagyok profi szerelő. Sőt első autóm, szóval kis türelmet kérek még ha hülyeséget írok is.Köszönöm

Ha jól emlékszem azt írtad, hogy nem működik egyáltalán a központi. Ilyenkor elsőként a vezérlő merül fel, mint hiba. De nem vagyunk távdokik, hogy innnen megmondjuk, mi a gond, csak tippeket adunk, hogy mit kéne megnézni. Olvass vissza, már rengeteg cartárson segítettünk, akinek egy zárja nem működött. Mikrokapcsoló csere, aztán jó is. A szétszedés folyamata is le van írva, sőt be is van linkelve.

Nahát, ekkora marhaságot nemtudom írtak-e már ide. Láttál már olyan autót, ami 4-5 ajtós, de csak az első két ajtó központi záras? :) Mert én nem. Minden B Vectránál az alapfelszereltség része volt a centrálzár. A CD pedig a második legmagasabb felszereltség volt a B1-esek között (CDX volt nála magasabb). Ha nálad a hátsó ajtóból kiszedett zárak nem motorosak, akkor ki lettek buherálva az előző tulajok által, vagy valami más Opelből valók lettek beszerelve (Astra F, Vectra A, Corsa )

Link to comment
Megosztás:

Persze értem én hogy nem tudjátok helyettem megjavítani, csak annyit mondtam ilyen tippet nem kaptam, hogy van mikrokapcsoló a zármotor szerkezetben. A központi vezérlőt pedig én magam pótóltam. Ezért még nem kell rögtön nekem esni :) Másik dolog pedig, hogy a hátsó ajtók sértetlenek voltak nem láttam nyomát megbontásnak. A fóliák is épek voltak ezért kérdeztem egy szerelő ismerősömet aki azt mondta valószinüleg felszereltségből adódóan nem elektromosak a zárak hátul.Üresek voltak a dugaljak.Épp ezért próbálok innen segítséget kérni, mert nem vagyok profi szerelő. Sőt első autóm, szóval kis türelmet kérek még ha hülyeséget írok is.Köszönöm

Jólvan, semmi gond. Viszont az olyan szerelőtől, aki ilyet mond, én menekülnék :) Valószínűleg ki lett buherálva a hátsó ajtóidből a centrálzár. Ha teszel fel róla képet, meglátszik, hogy mi lett buherálva rajta. A fóliát vissza lehet rakni úgy, hogy ép maradjon. Egy autó sem gördült ki a gyárból úgy, hogy csak elöl van benne centrál.

A zár motorjaidban pedig cseréld ki a mikrokapcsolót, és add el felújítottként. Másnak még jól jöhet, biztosan megveszik.

Link to comment
Megosztás:

Jólvan, semmi gond. Viszont az olyan szerelőtől, aki ilyet mond, én menekülnék :) Valószínűleg ki lett buherálva a hátsó ajtóidből a centrálzár. Ha teszel fel róla képet, meglátszik, hogy mi lett buherálva rajta. A fóliát vissza lehet rakni úgy, hogy ép maradjon. Egy autó sem gördült ki a gyárból úgy, hogy csak elöl van benne centrál.

A zár motorjaidban pedig cseréld ki a mikrokapcsolót, és add el felújítottként. Másnak még jól jöhet, biztosan megveszik.

Szivesen eladom akárkinek aki ért a felújításához, én inkább nem kontárkodnék bele :)

A lényeg az, hogy sikerült helyrehozni még ha lett volna olcsóbb megoldás is. :)

Lenne még egy kérdésem, van az autóba egy utólag beépített Panasonic cd-s rádió. aA kérdésem az , hogy tudtok e ajánlani valami féle univerzálisabb kormánytávkapcsoló interface-t amit esetleg ha később cserélem máshoz is tudom használni.

Link to comment
Megosztás:

Szivesen eladom akárkinek aki ért a felújításához, én inkább nem kontárkodnék bele :)

A lényeg az, hogy sikerült helyrehozni még ha lett volna olcsóbb megoldás is. :)

Lenne még egy kérdésem, van az autóba egy utólag beépített Panasonic cd-s rádió. aA kérdésem az , hogy tudtok e ajánlani valami féle univerzálisabb kormánytávkapcsoló interface-t amit esetleg ha később cserélem máshoz is tudom használni.

Nekem asszem van egy blaupunkt interfacem...ha gondolod pesten kiprobalhatod... Kormanykapcsolod mar van?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem működik a belsővilágításom és a szivargyújtóm, viszont egy biztosíték sincs kiégve. Mi lehet a probléma? Az érzékelőket az ajtóknál már néztem, de jó rég óta nem működhet, mivel az autót úgy vettem decemberben hogy sufnis a csomagtérvilágítás is elégé egyedi megoldás. A tanksapka zárat hol tudom kicserélni mert a pöcök le van törve és nem zár illene kicserélnem legalábbis engem zavar hogy állandóan "nyitva" a tankom. A válaszokat előre is köszönöm üdv Attila

Vectra B Dti 2000

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nem működik a belsővilágításom és a szivargyújtóm, viszont egy biztosíték sincs kiégve. Mi lehet a probléma? Az érzékelőket az ajtóknál már néztem, de jó rég óta nem működhet, mivel az autót úgy vettem decemberben hogy sufnis a csomagtérvilágítás is elégé egyedi megoldás. A tanksapka zárat hol tudom kicserélni mert a pöcök le van törve és nem zár illene kicserélnem legalábbis engem zavar hogy állandóan "nyitva" a tankom. A válaszokat előre is köszönöm üdv Attila

Vectra B Dti 2000

Én a helyedben itt is sufnira gyanakodnék. Meg kell nézni, miért nem kap áramot, nincs-e kikötve, lecsúszva a csatlakozója. Belső világítás, szintén.

Tanksapka zár: A motorról aligha törött le pöcök, mert annak rúdja kb 5 mm-es fém, amit betol a tanksapka útjába. HA nem működik a motor, akkor motor csere, ha a tanksapkáról törött le a pöcök, akkor meg tanksapka ajtó csere.

Link to comment
Megosztás:

Vettem ma egy B Vectrat van benn ülés fütés. Elvileg. Nyomom a gombot világít de nem érezhető a melegség. Esetleg van valam fűtési kombinációs kód hogy benduljon vagysimán megnyomom és ízzíni kéne?

Valószínűleg szét van ülve már a fűtőszál az ülésben. De azért nézd meg, hogy kimegy-e az áram az ülésig.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene X20XEV enyhe rángatás után leállt a jármű, indítottam felpörög gázra 4000-ig majd nulla. Néhány perc és többszöri indítás után simán ment 1-2 km-en majd ismét a fenti jelenség. Hazaértem, kiolvastam egy P0500 és egy P0100 hibajelem van (Légtömegmérő és sebességjel) összefügghet a kettő egymással? .

Házilag lehet orvosolni, vagy szerviz kell?

A csatlakozókat még holnap átnézem, egyszer már volt P0100 hibám akkor csak csati hiba volt.

Köszönöm

Szerk:

Probléma megoldva, csatlakozási hiba, de még mindíg nem értem, hogy a légtömegmérőnek és a sebességjelnek mi köze egymáshoz

Tavasszal kábelköteg csere lesz.

Link to comment
Megosztás:

Utólag szerelt már be valaki fűthető tükörlapot? Érdemes lehet megpóbálni egy elektromos tükrös ajtókábelköteggel, hátha odáig be van kötve, és ha így volna csak egy relét kellene berakni a helyére a biztosítéktáblában?

Nekem teljesen fapados volt a kocsim (se villanyablak, se villanytükör), az ajtó kábelkötegben mégis elő volt készítve a fűthető-elektromos tükörhöz a vezetékelés. Viszont a karosszériából az ajtóba kilépő csatlakozóban már nem volt előkészítés.

Az ajtókig nekem kellett kiépítenem mindent kábelezést. Szóval meg kell nézni, hogy nálad pontosan mennyire van kiépítve. Ebből adódóan ha a relét beteszed a helyére, nem fog működni. Old meg egy külön középkonzoli kapcsolóval és egy külön relével. Így a legegyszerűbb. És így külön kapcsolható lesz függetlenül a hátsó ablak fűtéstől.

Link to comment
Megosztás:

ezt valaki próbálta már? http://www.vauxhallmodified.com/showthread.php/613-vectra-b-total-closure-mod-how-to-guide

a kábelkötegben (utas lábtérnél) levő barna-fekete és barna-piros kábeleket ha összekötöm, akkor ha bezárom a kocsit, felhúzza az ablakokat. ha reteszelésnél szeretnénk ezt elérni (aminek szerintem több értelme van), akkor a fekete-kék vezetéket kell a barna-feketével a vezetőoldali kötegben. gondolom a fekete-kék vezetékben megy a jel a reteszeléshez, a barna-feketében pedig a teljes ablakfelhúzáshoz, így a retesznek küldött jel eljut az ablakhoz is.

a külső tükörfűtéshez megvan a terv, kibogoztam a kocsi kapcsolási rajzából. már csak rá kell venni magam a kivitelezésre :)

sőt, ha ugyanolyan színű csatis a MID amit régebben vettem mint a TID ami a kocsiban van, akkor erősen elgondolkozom azon hogy kicserélem (bajuszkapcsoló is megvan). bajuszkapcsoló csatlakozót kell majd szerezzek vszínű, amibe az összes vezeték be van kötve, hogy ne a csatlakozót kelljen "gányolni". ha nem jó az enyémbe, akkor eladó lesz egy kitűnő állapotú bajuszkapcosló midhez és egy kitűnő állapotú mid ;)

hétvégén talán a ledesítést is tudom folytatni, remélem a világításkapcsolót sikerül kiszednem...

Link to comment
Megosztás:

Az ablak felhúzáshoz lehet házilag készíteni egy kis elektronikát ami a reteszelésre felhúzza az ablakokat, tehát zárásra nem. Ha érdekel én barkácsoltam ilyent az enyémbe.

A TID - MID cserét jól gondold meg mert a MID-nek kell egy csomó jeladó is különben mindenféle hibát fog írni. (Check control)

Link to comment
Megosztás:

Az ablak felhúzáshoz lehet házilag készíteni egy kis elektronikát ami a reteszelésre felhúzza az ablakokat, tehát zárásra nem. Ha érdekel én barkácsoltam ilyent az enyémbe.

A TID - MID cserét jól gondold meg mert a MID-nek kell egy csomó jeladó is különben mindenféle hibát fog írni. (Check control)

Hello, engem érdekelne ez az elektronika? Kb mennyiből jön ki? Mennyi tudás kell hozzá?

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nappali menetfényt szeretnék tenni a gépbe és olyan pontot keresek amire biztosan ráköthetek egy elektronikát, hogy amikor a töltés elindul akkor automatice kapcsoljon be. Tudom a tükörfűtés csak akkor kapcsol mikor a töltés elindul de nem tudom hogy hol lehet arra kapcsolódni vagy szabad e.

Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Bejött a jó idő megcsináltuk a belső világításom a szalagkábel volt megszakadva újrakábeleztük müködik is frankón. Viszont kék ledes szofitát raktam be és halványan világít ha nincs kikapcsolva és az ajtó csukva a gyári szofitával viszont tökéletes. Milyen ellenállást kell berakni hogy frankó legyen? Előre is köszi üdv Atesz

Link to comment
Megosztás:

Segítség kellene nekem is.

Régebben volt szó a vonóhorog bekötésről, minden ok csati bent működik, égő a műszerfalban de nem jelez. Biztosíték táblából hiányzik még bizti elektromos bekötése is.

A multitimer mely lábai felelnek a horog visszajelzésért? Mit kellene még csinálni, h életre keljen?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nappali menetfényt szeretnék tenni a gépbe és olyan pontot keresek amire biztosan ráköthetek egy elektronikát, hogy amikor a töltés elindul akkor automatice kapcsoljon be. Tudom a tükörfűtés csak akkor kapcsol mikor a töltés elindul de nem tudom hogy hol lehet arra kapcsolódni vagy szabad e.

Előre is köszi a segítséget.

Töltés? Talán a gyújtásra gondolsz, nem? Ha rajta van a gyújtás, akkor világítson. Keressél a biztosítéktáblán egy olyan pontot, ahol gyújtás esetén van csak áram. Ide tegyél be egy biztit, a másik végét a vezetéknek pedig vezesd el a nappali menetfényhez, amit be akarsz szerelni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.